Svadba 9.5.2009. Nájde sa ešte niekto s týmto dátumom?

Zobraz úvodný príspevok
Ahoj nájde sa ešte niekto s dátumom 9.5.2009 ak áno tak poďme na novú tému... :-)
Odpovedať
joooj...dakujem zlata si.... ja uz sa tak tesim ako ich obleciem, vymalovana, vycesana...si viem predstavit ako bude Michal gulat ocami :-D
Odpovedať
tohoto okamihu sa ani ja neviem dočkať ...
Odpovedať
ja si to v tych satach vychutnam...si predstav, ze to je jedina moznost v zivote mat take nieco na sebe...lebo aj keby si sa druhykrat nedajboze vydavala, tak to uz si nedas take satky ale nieco ine asi...proste...je to prvy a poslednykrat...jupiii
Odpovedať
ved to, poriadne svadobné šaty ako princezná budú len raz v živote, preto si ich chcem užiť až do rána bielehooooooooo
Odpovedať
:-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
jaka zaujimava debatka sa tu rozvinula :-D mi budedme mat odcepcenie aspon zatial to tak je, jedna moja druzicka totizto spieva v ludovom subore, tak budem mat aj kroj, zatial je taka verzia, 8-) , ja sa aj celkom tesim, zboznujem kroje :-D a tiez budem hadzat kyticu, ale nie tu moju svadobnu :-D :-D :-D , ale nahradnu to mi poradila kamoska, ze nahradnu, lebo ja by som svoju asi nehodila :-D :-D , a drahy chce aby som hadzala, tak co uz ink nejake hry dalsie nemame, ale mame zivu hudbu, a kocka co spieva, tak ta je z fachu a bude to tam usmernovat a v hoteli kde mame svadbu je taky zlaty chalan prevadzkar :-D , ktory sa v tom tiez vyzna... no napr. by nas rad natrel na celo medom ked prideme z kostola :-D :-D :-D , tak to asi nie xixixi, chudak moj make up potom 8-) 8-) 8-) , danuscha to FB je facebook, ci aka stranka
Odpovedať
hej hej...facebook...
Odpovedať
Profilova fotka
a co nakoniec si teda nevybrala? :-D nist...
Odpovedať
ja som tiez chvilku bola naockovana na kroj ale kedze to nebude nejak spojene s trdiciami tak si skusim len zohnat obyc. cervene satky
Odpovedať
Profilova fotka
ja neviem to cele ako take tradiciu funguju, mi zijeme roky spolu takze ziadna odobierka ani ine srandy mat nebudueme, ten kroj budem mat popolnoci a potom polnocne hodim ich na net aby ste mohli kuk na ne, t.j. ja v kroji neostanem to je nie cisto pre tradiciu ale aj tak lebo to je proste pekne ;-) cervene myslis na tzv.redovy? to uz som zistila co to je :-D , ale to tusim sa dava len na ten tanec ci ako ... no moja buduca svekra to vyriesila tak ze povedala, ze hadam nebudeme od ludi na svadbe priamo pytat peniaze, ze to je nechutne xixix, mna to ani nenapadlo, hoci u nas je ten zvyk ale skvor symbolicky nie nejak nasporit si z toho majetok ci tak :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak nech nebudeme mat ten redovy :-D , nech ma radost :-D poslala som ti IP
Odpovedať
no co sa tyka penazi, to sa nepyta ale naozaj je to zvyk, ktory tuna dost ludi caka...ved kolko ludi si "vytancuje" desiatky tisic...fakt...sak kto necche nech neda...ale u nas je na to kazdy pripraveny myslim...
Odpovedať
Článok sa načítava...
napr niekto nedava ziaden dar tak ta viacej peniazkov do redoveho...a vlastne kde a z coho ten zvyk vznikol?
Odpovedať
toto som prave nasla: Nevieme presne určiť, aký bol zmysel Redového tanca v minulosti, ale určite to bola vždy vynikajúca príležitosť pre svadobných hostí, ako finančne podporiť mladomanželov. Redový tanec je režírovaný tak, že svadobní hostia spravia v strede sály kruh okolo mladomanželov a krstnej mamy, ktorá tam sedí na stoličke s misou prikrytou obrúskom na peniaze. Za hudobného doprovodu potom postupne svadobčania pozývajú mladomanželov do krátkeho tanca, ktorý si najprv zaplatia u krstnej mamy tým, že vložia do misky toľko peňazí, koľko uvážia za vhodné. Niekde býva zvykom, že Redový tanec nasleduje ešte pred prezlečením nevesty a inde až po prezlečení. Niekde ju nevesta so ženíchom tancujú v krásnych ľudových krojoch a to je veľmi pôsobivé. Ak sa Redového tanca zúčastňujú obaja mladomanželia, tak ženy pozývajú do tanca ženícha a chlapi nevestu. Ale ak ju tancuje len sama nevesta, tak ju postupne pozývajú do tanca aj ženy, aj chlapi. Keď si Redový tanec postupne odtancujú všetci zúčastnení, starejší ju krátkou veselou scénkou za spolupráci mladomanželov ukončí. Je samozrejmé, že Redový tanec od začiatku režíruje starejší. Najprv oboznámi svadobných hostí s jej pravidlami, ktoré predtým konzultoval s mladomanželmi a potom dáva pozor, aby sa dostatočne rýchlo za sebou striedali v tanci a neutancovali tak mladomanželov. Ojedinele sa Redový tanec robí aj bez vyberania peňazí. Niekde sa počas Redového tanca, ako poďakovanie, nalieva svadobným hosťom - chlapom po poháriku dobrej pálenky a ženám ponúkajú radostníky (malé koláčiky), alebo malé čokoládky. Je to pekný zvyk, takto si uctiť tých, čo sa zúčastňujú Redového tanca.
Odpovedať
Profilova fotka
inak aj ja to vnimam ako silny zvyk, ;-) , s tym suhlasim, je to tak, a na kazdej svadbe co som zatial bola to bolo normalne, neslo tam o sislenie penazi, proste to je zvyk taka klasika ako napr. ze v restike ci kde je svadba by mali nejaki zastupcovia tej restiky vitat hosti s nejakym alkacom , :-) alebo uplna klasika rozbijanie taniera a zametanie spolocne :-D vies mi sme nejak nepriamo rozchyrii ze nechceme dary, lebo mame uz roky spolocnu domacnost a mame vacxinu veci, a vela ludi to aj navrhlo ze daju peniaze, ale zatial nikto nic, tak neviem, a nejak to radsej neriesim, lebo netusim kedy sa to dava alebo ako... to je s tym potom 8-) sak ak niekto da tak zistim ;-) , ak nie tak dobre aj tak, je to kazdeho vec
Odpovedať
Profilova fotka
jooj, ako vam je všetkým dobre, my sme sa zase s mojim frajerom pohadali a odisiel preč... ja sa asi ozaj nevydám... ;-( ;-( :-(
Odpovedať
ved jasne...ja som si vyrobila svadobny list...dala som don par veci co by mna potesilo...ako napr robot...a taaak...ale netrvam na tom aby mi niekto nieco kupoval...a hlavne nie podla vlastneho uvazenia...lebo sa mi to nebude pacit ale nebudem mat to srdce dat to prec...lebo to bol dar :-N dnes kazdy clovek, co trosku porozmysla tak urobi najsamlepsie ked da peniazky ...aj ked to je neosobne...ale lepsie ako nejaka zbytocnost
Odpovedať
inak ta blondka to si akoze ty???cii...uplne iny clovek...tmave mas krajsie :-D
Odpovedať
Profilova fotka
jj veru ani sa nepytaj, ja som mala totiz cerne mi slahlo v 18 ske xixi, ale sa mi to nejak nehodilo, a potom mi to nechcelo vyrast, tak mi to davali postupne dole, inak som original spinavy blond :-D , ktory by uz clovek tazko hladal, ale uz je to ok, lebo mi tochytalo na cerveno zeleno potom hroza... :-N inak v stredu som bola na farbeni dala mi taku ze coca cola farba, a zatial mam pozitivne ohlasy, :-D ,
Odpovedať
nerooob...majcaaaa....coze???nieco vazne??? nebojkaaaj...ved to sa napravi...ci nie??...no ja budem drzat palciska aby ano...nesrandujte teraz no
Odpovedať
Profilova fotka
ozaj a ty ako s vyzdobou, si robis sama ci ako totok sme este neriesili spolu xixix :-D
Odpovedať
ja sama ...povodne som chcela poverit jednu byvalu kolegynku co mi bude kyticu robit...ale nakoniec som sa rozshodla, ze sa o to nepripravim...bude ma to bavit urcite lebo ja som taky zranzovaci tip, urcite tam neporobim ziadne zazraky ale aspon to budem mat podla seba... a ty ako?
Odpovedať
Profilova fotka
čaute kočky májovky ;-) idem vás sem pozdraviť :-)
Odpovedať
ahoj lentilka...ako?
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj danuscha, došla som sa sem trošku nabudiť na predsvadobnú náladu,lebo mám toťko práce,že mi vôbec nedochádza,že sa ochvíľu vydávam :-D
Odpovedať
Profilova fotka
vitaj majovka :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj heppy ;-) ja sa v tejto téme z času na čas ukážem,ale viac som na ,,2009,, :-) čo tak sa pridať??
Odpovedať
Profilova fotka
Oki, pozrem, ja som tu a bola so na Nitrancanky, :-D
Odpovedať
ja musim byt tu lebo ked som bola na 2009 tak tam maju niektore cas lebo sa vydavaju napr v decembri a ja si porovnavam ze co mi este chyba, co mam uz mat a taaak... :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
a kde to v Nitre budete mať?? do NR som chodila do školy x-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?