Menu Forum

Svadba 7.5.2011 - pridajte sa

6. júl 2011  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
jouky
Registrovala sa 5. júla 2010 na mojasvadba.sk. Pridala 101 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
jouky
 starejsi u nas tiez zacina odobierkou a presne ako veronika pise, cele to organizuje a stara sa o zabavu - teda mal by emoticon

najdrahsimi polozkami, ak neratam hostinu, su fotograf s kameramanom a saty. zalohy nemame zaplatene ziadne, fotograf s kameramanom nechceli a salu ze az zaciatkom roka mame prist vyplatit. netusim, kolko si zapyta moja kadernicka, ani kozmeticka. ale ked som to minule naratala s nejakou rezervou, vyslo to strasne emoticon
ja by som bola stastna, keby sa zmestime do 100 tis. (slovenskych emoticon ), ale asi to nie je moc realne.. no budeme sa snazit

ja tiez vobec netusim, kolko penazi dat do kostola. ak tam bude aj nejaky spevokol, treba dat asi aj im, prip. organistovi.. no fakt neviem.
8. sep 2010 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hamca (31 r.)
Registrovala sa 26. októbra 2009 na mojasvadba.sk. Pridala 201 príspevkov a 1 album. Má 8 priateľov. Okres Trnava.
  • Svadba bola 7. mája 2011
    Krompachy, okres Spišská Nová Ves
fotoportrét
fotoportrét
hamca (31 r.)
Registrovala sa 26. októbra 2009 na mojasvadba.sk. Pridala 201 príspevkov a 1 album. Má 8 priateľov. Okres Trnava.
 tak u nas mladomanzelia davaju na kostol od 50 do 100 eur, to viem celkom presne, kedze sa to oficialne vyhlasuje v oznamoch. Ked sme este mali slovenske koruny, tak to bolo vacsinou 1500 sk, ale pri eurach 50 posobi malo, zak zacali davat 100.
a pokial si pamatam, tak aj organistovi sa nieco dava, ale to fakt netusim ze kolko a pokial je spevokol, tak aj jemu, ale u nas nemame spevokol, tak aspon toto riesit nemusim. emoticon
9. sep 2010 o 09:46  •  Svadba bola v máji 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
Registrovala sa 19. júla 2008 na modrastrecha.sk. Na mojasvadba.sk pridala 446 príspevkov. Má 91 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
Registrovala sa 19. júla 2008 na modrastrecha.sk. Na mojasvadba.sk pridala 446 príspevkov. Má 91 priateľov.
 ďakujem hamca, nech viem koľko si mám dať do rozpočtu emoticon
A idete pozývať aj farára na večeru? Dnes mi bolo povedané, že sa to sluší. Musím ešte zistiť, nejako som na svadbách čo som bola, nepostrehla, že by tam večeral aj farár.

Ďalšia vec nad ktorou sa zamýšľam.. rédový tanec. Budete tancovať? V akých šatách? Ja do kroja určite nechcem, nie sme takto "ľudovo" založení. U nás býva zvykom tento tanec (že svadobčania tancujú rad radom s nevestou a dávajú sa peniaze), ale volá sa to "čia je nevesta?". Rédový sa vraj zvykne v červených šatách, ale príde mi blbé obliekať si červené šaty a potom znova sa prezliekať do popolnočných (ak to teda nebudú tie isté..). Alebo tancovať rédový v svadobných?
9. sep 2010 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
wera.g
29
Registrovala sa 25. septembra 2008 na mojasvadba.sk. Pridala 2221 príspevkov a 2 albumy. Má 70 priateľov. Okres Malacky.
    Lozorno, okres Malacky
fotoportrét
fotoportrét
wera.g
29
Registrovala sa 25. septembra 2008 na mojasvadba.sk. Pridala 2221 príspevkov a 2 albumy. Má 70 priateľov. Okres Malacky.
    Lozorno, okres Malacky
 veronika - my tiež rozmýšľame nad pozvaním p. farára na večeru, ale ešte sme o tom definitívne nerozhodli emoticon

u nás sa rédový tanec netancuje, neviem čo to je - to je to isté ako s tým starejším, tiež to nepoznám ani jedno a to sme s drahým boli za poslednú dobu na 4 svadbách emoticon myslím že oboje sú na východe, či sa mýlim? u nás sa robí odčepčovanie a zametaj zametaj o polnoci, to budeme mať emoticon

ozaj baby, budú vám vaši chlapi aj podväzok sťahovať? emoticon
9. sep 2010 o 14:43  •  Svadba bola v máji 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jouky
fotoportrét
fotoportrét
jouky
 redovy sa ani u nas netancuje, nikdy som sa s tym na ziadnej svadbe nestretla, prvy krat tu na tomto fore. myslim, ze ten sa tancuje len na vychode. ale starejsi urcite nie je len na vychode. emoticon
budeme mat zacepcovanie a tiez nejaky tanec, ale neviem, ako sa nazyva.

farara nebudeme pozyvat na veceru, tiez som sa tu u nas s tym nestretla. keby sme na dedine, asi by sme sa tam vsetci blizsie poznali, tak by to bolo ine.

ako sa ma stahovat ten podvazok? myslim, ci je na to nejaky postup, ze ako, kedy alebo co? emoticon lebo kazda asi podvazok mat bude, len co potom s nim? emoticon toto vobec neviem
9. sep 2010 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jouky
fotoportrét
fotoportrét
jouky
 a prave som zistila, ze nasa sala je vymalovana na zeleno (bola marhulova), co mi vsak aj tak neulahcuje vyber farby vyzdoby, kedze som povodne chcela bielo-zelenu a teraz rozmyslam aj nad fialovou alebo ruzovou - cize tieto vsetky sa tam asi hodia.
ale asi bielo-zelena by uz bola moc, nie? co myslite?
9. sep 2010 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kessinka (30 r.)
8
Registrovala sa 31. decembra 2007 na modrastrecha.sk. Na mojasvadba.sk pridala 407 príspevkov a 1 album. Má 17 priateľov. Pezinok, okres Pezinok.
    Svätý Jur, okres Pezinok
fotoportrét
fotoportrét
kessinka (30 r.)
8
Registrovala sa 31. decembra 2007 na modrastrecha.sk. Na mojasvadba.sk pridala 407 príspevkov a 1 album. Má 17 priateľov. Pezinok, okres Pezinok.
    Svätý Jur, okres Pezinok
 kamarátka čo mala svadbu (v pezinku) tam mala redový aj odčepčenie, aj starejšieho, aj rozbíjanie tanierov či čoho (ale nie polnočné - ak je to to "zametaj zametaj", to som ešte nepočula tento názov)...my nebudeme mať nič, žiadne zvyky, chceme sa vyhnúť fakt všetkým tradíciám, skôr chceme z toho urobiť príjemné posedenie emoticon
tým pádom nebude ani podväzok....som rada že moje stehná budú zamaskované pekne pod šatami, nemusím ich odhaľovať a ani zožierať sa s tým že ma nejaký podväzok tlačí alebo škrabe emoticon

jouky, podľa mňa aj bielo-zelená, asi závisí od toho ako vyzerá sála...fotku nemáš? emoticon
9. sep 2010 o 17:54  •  Svadba bola v máji 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
 ja čo viem, tak podväzok má stiahnuť ženích ústami (ale neviem kedy..) a potom sa hádže slobodným mládencom na štýl, ako hádže nevesta kyticu a hovorí sa, že kto ho chytí, do roka sa ožení. A potom ten chytený podväzok by mal dať tej svojej vyvolenej na svadbu. Ale ja si ten svoj nechcem dať, takže žiadne hádzanie (a asi ani sťahovanie) nebude emoticon

jouky, podľa mňa by sa aj fialová hodila, možno trošku so zelenou, ale viac do fialova.

u nás sa tanier rozbíja úplne na začiatku, pri príchode do sály, ešte pred dverami, ženích zametá, nevesta drží zmeták, jeden črep sa necháva pre šťastie. A potom ženích prenesie nevestu cez prah až k stolu emoticon

Ako som už písala, u nás sa ten tanec po polnoci volá Čia je nevesta, ani to nepoznáte? Ja som sa stretla iba s týmto názvom a potom tu na fóre som prišla na to, že je to vlastne rédový tanec, ten istý princíp.

wera, čo je zametaj zametaj? emoticon To čo neveste hádžu svadobčania peniaze a ona si ich zametá pod sukňu? Niečo také som tu čítala emoticon
9. sep 2010 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jouky
fotoportrét
fotoportrét
jouky
 fotku saly nemam, ta zelena je taka mentolova, keby tam je este aj zelena vyzdoba, asi by to uz bolo fakt moc.

veronika, u nas sa to s tym tanierom robi presne tak isto, aj s tym prenesenim cez prah. a este predtym tam davaju vypit vselijake blbosti - napr. ocot - akoze zivot nebude len sladky emoticon

no tak to si ja ten podvazok necham emoticon a nemienim hadzat ani kyticu
9. sep 2010 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
 kyticu si aj ja chcem nechať emoticon rozmýšľala som, že si dám urobiť takú menšiu, ktorú by som potom hodila. Lebo všetky kamarátky (mimo jednej) a tiež všetky sesternice (mimo jednej) sú slobodné, tak nech sa tešia emoticon
10. sep 2010 o 08:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hamca (31 r.)
fotoportrét
fotoportrét
hamca (31 r.)
 Veronika, ako vidim, mate velmi podobne zvyky ako su u nas. Aj ja som pocula, ze sa zvykne redovy tancovat v cervenych satach, ale tento zvyk je len na "dalekom" vychode (michalovce a tak). U nas sa redovy normalne tancuje v svadobnych satach a na konci redoveho, ked si zenich odvedie nevestu, tak vtedy sa idu obaja prezliect do popolnocnych.

farara isto pozyvat nebudeme, videla som, ze ho niektori pozyvaju, ale to bolo iba na dedinskych svadbach, kde sa fakt poznaju navzajom.

co sa tyka hadzania kytice, pred rokom som bola na svadbe, kde nevesta hadzala kyticu a ja som ju chytilaaa emoticon ale potom prisla za mnou, nech jej ju vratim, ze ona si ju chce nechat emoticon a ja som sa z nej tak tesila.

to stahovanie podvazku by mohlo byt celkom vtipne, ale asi budeme mat na svadbe aj dost vela konzervativnych hosti, ktori by to asi nepochopili, takze sa budem musiet uspokojit, ze si urobime len umelecke foto, ako mi stahuje drahy podvazok.

wera, fakt, co je to ten tanec "zametaj zametaj"?
10. sep 2010 o 08:55  •  Svadba bola v máji 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
 hamca, práve toto nechcem, že od ženy ktorá chytí kyticu, ju mám pýtať naspäť emoticon To by som radšej ani nehádzala. Preto zvažujem urobiť ešte jednu.
Aha, takže ten rédový sa môže aj v svadobných tancovať? U nás čo viem, väčšinou boli v kroji, ale to nechcem.

Baby, vidím v albumoch fotky rôznych pokladničiek, takých veľkých, väčšinou si to ženy robia samé. Píšu tam, že na peniažky.. a to na aké peniažky, kedy a kto tam má hádzať? emoticon Napadlo mi, že možno na rédový, ale u nás to zvyknú do košíka alebo do polievkovej misy emoticon Tak neviem, na čo je tá pokladnička.
10. sep 2010 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
 a ešte si idem po radu emoticon Akú farbu výzdoby do tejto sály? http://hotelclavis.tym.sk/gallery.php?fotka=07022009723

Ten modrý koberec to tam strašne ruší, priateľ povedal, že ho dáme strhnúť emoticon
Veeeľmi by som chcela červenú, resp. bordovú, ale neviem neviem emoticon
10. sep 2010 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
 tak ešte dačo.. našla som červenú výzdobu v tejto sále http://www.svadbyklucik.sk/fotogaleria-10/clavis30-5-2009 čo poviete?
Tu ale nie sú návleky na stoličky, tie my chceme.
10. sep 2010 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
arainymonk
8
Registrovala sa 26. februára 2010 na mojasvadba.sk. Pridala 98 príspevkov a 2 albumy. Má 6 priateľov.
    Bratislava, okres Bratislava
fotoportrét
fotoportrét
arainymonk
8
Registrovala sa 26. februára 2010 na mojasvadba.sk. Pridala 98 príspevkov a 2 albumy. Má 6 priateľov.
 nahodou to vyzera pekne veronika81!!!
ten koberec si potom uz ani nevsimnete ked sa sala naplni hostami...
10. sep 2010 o 22:55  •  Svadba bola v máji 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
hamca (31 r.)
fotoportrét
fotoportrét
hamca (31 r.)
 Veronika, ta sala je fakt pekna, taka jemnucka a vobec si nemyslim, ze by tam ten koberec nejako velmi prekazal!

mne by do tej saly pasovala najviac zlata, ale to asi nie je podla tvojich predstav, co?

a co sa tyka tej pokladnicky, tak ja som o tom este nepocula, ale mozno to je preto, ze na vychode si nevesty zarobia redovym celkom slusne peniazky, tak aby zapadniarske nevesty neboli o to ukratene o tento zarobok, tak tam asi funguje pokladnicka.

ako ste pokrocili? ja sa tak tesim, lebo od zajtra zaciname s drahym chodit na tanecnuuuu emoticon
13. sep 2010 o 08:48  •  Svadba bola v máji 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
wera.g
29
    Lozorno, okres Malacky
fotoportrét
fotoportrét
wera.g
29
    Lozorno, okres Malacky
 baby zametaj zametaj je pesnička, počas ktorej svadobčania vytvoria okolo mladomanželov kruh, hádžu im pod nohy peniažky a oni ich musia zametať emoticon sem tam nejaký "dobrák" vytrhne neveste taštičku z peniazmi z ruky a vysype im ju na zem - tak zametajú odznovu, kým nepozametajú všetky peniažky zo zemi emoticon

veronika - sála je krásna emoticon
13. sep 2010 o 10:39  •  Svadba bola v máji 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
 Ďakujem baby, tak bude asi červená emoticon

Nejak sme zamrzli.. alebo ste zastali s prípravami? Lebo my ano emoticon Jediné čo robím, pozerám obrázky a fotky a sťahujem si do pc..

Máte niečo nové?
15. sep 2010 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bajka1
3
Registrovala sa 30. júna 2010 na mojasvadba.sk. Pridala 513 príspevkov. Má 27 priateľov. Praha, Česká republika.
  • Svadba bola 5. marca 2011
    Trnava, Senec, okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
bajka1
3
Registrovala sa 30. júna 2010 na mojasvadba.sk. Pridala 513 príspevkov. Má 27 priateľov. Praha, Česká republika.
  • Svadba bola 5. marca 2011
    Trnava, Senec, okres Trnava
 veronika ja robim to iste emoticon...Len pozeram a stahujem a sem-tam skusam satky emoticon...
15. sep 2010 o 17:34  •  Svadba bola v marci 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
 ja som ešte šaty neskúšala, už som to asi písala, ale pani u nás v jednom salóne mi povedala, že je to ešte skoro, že mám prísť až po novom roku emoticon a budú aj nové modely.
ale možno dovtedy nevydržím emoticon
15. sep 2010 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
arainymonk
8
fotoportrét
fotoportrét
arainymonk
8
 aj ja som na tom tak: stahujem si fotky a obrazky a robim si predstavu a snivam...
ale co sa tyka siat: tym ze som taka princeznicka ze som cely zivot uz snivala o mojej svadbe, tak to bolo uuuplne prve co som po zasnubach spravila: ist skusat saty... odvtedy som skusala uz milion krat a baby: nasla som saty svojich snov!!!!! a je to fakt tak ako sa to hovori: ked mas na sebe tie prave, tak to vies... vsetky su krasne!!! ale pri tychto jednych jedinych som mala zimomravky a ked mi dali aj zavoj tak mi az slzy stastia do oci liezli... sila!!!!
15. sep 2010 o 18:05  •  Svadba bola v máji 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
wera.g
29
    Lozorno, okres Malacky
fotoportrét
fotoportrét
wera.g
29
    Lozorno, okres Malacky
 tak tak aj ja sťahujem a už mám toľko tých fotiek v pc, že to nemám ani šancu pozerať naraz emoticon emoticon

arainymonk - tak to je super že si našla TIE PRAVÉ šatky, presne aj ja keď som ich už videla prvý krát na obrázku už som vedela, že presne tie musím mať a žiadne iné, potom keď som si ich vyskúšala, nebolo o čom, úplne ma dostali a vedela som že iné nemá ani cenu skúšať emoticon a aké si si našla ty? ukáž fotočku, som veľmi zvedavá emoticon
15. sep 2010 o 18:08  •  Svadba bola v máji 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
 tééda baby, ja sa normálne cítim, že som niečo zmeškala emoticon asi nabehnem do najbližších salónov a je mi jedno, čo mi povedia emoticon
Inak, mne sa veeeľmi zapáčili šatočky, čo mám v albume.. už som posielala obrázok do salónu Maggie v KE lebo pravdepodobne sú to zn. Maggie Sottero a tam mi to potvrdili, ale žiaľ je to vraj model z roku 2008 emoticon a už ho nemajú v ponuke. Tak som dosnívala..
Ale mám ich už pár v užšom výbere, som zvedavá aké budú na mne.

wera, ja som si už porobila priečinky a fotky podelila (šaty, kytice, výzdoba..atď.), lebo ich tam mám milión emoticon

arainymonk, tak pekne si to napísala!
15. sep 2010 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
wera.g
29
    Lozorno, okres Malacky
fotoportrét
fotoportrét
wera.g
29
    Lozorno, okres Malacky
 veronika- a tie šatky sa nedajú zohnať? ja mám šaty z kolekcie 2007 a mali ich v salóne a na predaj, tak som šťastná že som ich zohnala - tiež som si myslela že už sa nebudú dať zohnať emoticon alebo skús v ČR v salónoch, určite niekde budú emoticon
priečinky som si porobila aj ja, ale keď toho sťahujem viac, tak sa mi nechce rozdeľovať to a potom to vyzerá tak ako to vyzerá emoticon
15. sep 2010 o 19:21  •  Svadba bola v máji 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
 wera, neviem aký je to model, nenapísali mi, takže neviem ako ich mám hľadať. Iba ak podľa obrázka a to je veľmi vyčerpávajúce.. Asi sa ich znova opýtam emoticon
15. sep 2010 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
wera.g
29
    Lozorno, okres Malacky
fotoportrét
fotoportrét
wera.g
29
    Lozorno, okres Malacky
 máš ich v albume?
15. sep 2010 o 19:32  •  Svadba bola v máji 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
 ano, iba tie jedny sú tam..
15. sep 2010 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
wera.g
29
    Lozorno, okres Malacky
fotoportrét
fotoportrét
wera.g
29
    Lozorno, okres Malacky
 hej hej videla som ich emoticon hľadala som cez google ale zatiaľ márne - ale ak nájdem názov, hneď ti dám vedieť emoticon
15. sep 2010 o 20:15  •  Svadba bola v máji 2011  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
fotoportrét
fotoportrét
veronika81
34
 jeej aká si zlatá emoticon ďakujem. Ja som sa ich už nahľadala, na tej stránke, ktorá je tam cez fotku napísaná, som prešla vyše 3000 šiat.. a nenašla ich emoticon
15. sep 2010 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
jouky
fotoportrét
fotoportrét
jouky
 veronika krasne satky si si vybrala emoticon mne sa tiez velmi pacia maggie sottero, ale pockam este emoticon a tieto tvoje som pozerala aj na ich stranke, ale vobec som tam take nenasla ani medzi starsimi modelmi. ale asi sa mi ich nakoniec podarilo najst emoticon. mal by to byt model Sally:
http://www.specialeventbridalshop.com/maggie-sottero/sally.html
ale netusim, kde by si ich este mohla u nas zohnat. skus popozerat niekde, dufam, ze sa zadari emoticon

ja som si este vlani tiez tak stiahla do pc saty, ale spolocenske a za ten svet ich nemozem nikde najst emoticon samozrejme nazov nemam, ani stranku! ach jo emoticon
teraz uz radsej ani nic nestahujem, lebo mam zapratany cely pocitac od siat, kvetov, topanok ... emoticon
16. sep 2010 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš