Svadba 7.5.2011 - pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Všimla som si že nás tu už zopár je, tak prečo si nezaložiť vlastnú tému, kde si možeme pomáhať a radiť, čo treba kedy stihnúť a pochváliť sa čo už máme :-) My máme vybavené: miesto hostiny, kostol, fotografa, kameramana, ja už som si aj šaty, závoj a topánky kúpila.. :-D A čo vy?
Odpovedať
ahojte no ja taktiez nemam teraz moc casu cez tyzden sem prispievat, len to tak rychlo prebehnem. ale pravdupovediac, momentalne fakt nic nevybavujeme. tento mesiac by sme uz ale mali behnut na faru, ale zda sa mi to este stale skoro. fotografa sme aj my chceli poriadneho, taktiez kameramana a na hudbu chceme DJ, nie zivu hudbu. baby ja neviem, mne to pride este cele tak vzdialeneee :-D .. akoby sa ma to este ani netykalo. ja viem, poznam sa, zas budem v marci a aprili stresovat, ze nic nemam :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja nakúkam, keď mi to malý dovolí (som na materskej) :-) teda cez obedný spánok, večer keď zaspí a výnimočne aj počas dňa.. joj musím dať drahému asi prečítať pár článkov, aký je dôležitý dobrý a kvalitný fotograf :-p 3x denne máme tému "drahé fotky". Toto je on : fotoantal robia také svadobné knihy, dá sa to tam na stránke aj pozrieť a prelistovať, mne sa to strááášne páči. Úžasná robota, skvelé fotky. A je to vlastne náš známy, tak počítam trošku aj so zľavou :-D My sme pozerali včera kamoškinu svadbu, lebo chceme asi toho kameramana, čo ich natáčal.. a tak som sa pri tom rozcitlivela, že už aj ja sa chcem vydávať :-N Krásne DVD mali, ešte nepadlo jasné slovo, ale na 99% ho berieme. Budeme mu musieť zavolať čím skôr, lebo je dosť vyťažený, tak nech si poznačí termín. jouky, je to vzdialené, to ano.. ale rýchlo ti ubehne a budeme nevesty ;-) Tak sa na to teším x-)
Odpovedať
Profilova fotka
nooo, mne to az take vzdialene nepripada, kedze viem, aka som spomalena a ze mi vsetko dlho trva :-D a kedze si dost vela veci chceme robit sami, tak mam pocit, ze mame co robit, ved take pozvanky, pierka, menovky, vyzdoba a to vsetko pre priblizne 130 hosti, no ja to tak odhadujem pri mojom tempe tak na 2 mesiace. Taktiez chceme ist este na tanecnu, ktora trva min. 3 mesiace a co je najdolezitejsie, treba mi este zhodit nejake tie kilecka a to sa mi uz uspesne nedari asi rok ]-( a na druhej strane, ked sme si vybrali tento termin, vtedy to bolo rok a styri mesiace do 7.5.2011 a myslela som si ze je to nekonecne daleko...teraz je uz len 8 mesiacov a ja fakt nechapem ako neskutocne rychlo presiel ten polrok! a samozrejme ze som pocas neho nic neurobila. takze ja fakt zacinam mat pocit ze nic nestiham :-D holky, preco ste si vybrali prave tento datum?
Odpovedať
Profilova fotka
zabudla som, Veronika, dobry vyber fotografa! nedaj si ho! ja som sa pri mojom priatelovi naucila, ze chlapi su strasne hundravi, ale nakoniec aj tak uznaju, ze to bolo dobre, t.j. myslim si, ze ak si budete po svadbe pozerat foto, uvidis ze uzna, ze to neboli vyhodene peniaze ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
nedám si ho hamca, nedám :-) Ja tiež verím, že po výslednej robote to uzná, že som mala pravdu. Aj keď..možno to nepovie nahlas :-D ale určite si to uvedomí! A prečo tento dátum? Zásnuby (úplne nečakané, úžasné romantické, musím za toto pochváliť môjho drahého, v živote by som nečakala, že také dačo pri ňom zažijem x-) ) sme mali 18.6.2010. Potom sme sa čím ďalej, tým viac rozprávali o svadbe, prezerala som dátum, chceli sme na jar alebo na jeseň. Jeseň už nestíhame, tak ostalo na jar. Najprv bol dátum 5.3., to bude presne 7 rokov čo sme sa zoznámili alebo ešte 12.3., to bude mať náš malý akurát 2 roky! Takže také symbolické dátumy by boli :-) Ale potom som si uvedomila, že chcem fotky vonku a predsa v marci..to ešte nie je také prostredie. Išli sme za tým našim fotografom sa poradiť, čo navrhuje a aj on povedal, že ak nám to nesúri, tak to máme posunúť aspoň na máj. No mne, keďže externe študujem, prichádza do úvahy jedine začiatok mája, potom mi už začína skúškové obdobie, takže to v žiadnom prípade. A v lete už tiež nie, lebo máj-jún mám tie skúšky a vtedy by boli najväčšie stresy pred svadbou, takže jedine ten máj, presne naplánované :-) No a je to dátum 7.5. a ja mám narodeniny 5.7., takže celkom pekné :-N Som sa rozpísala 8-) a hamca, tak vy ešte nemáte vôbec nič? :-) Teda okrem toho fotografa v pláne..
Odpovedať
ahojte majove nevesticky!!! tak od vcera patrim aj ja do tejto skupiny - zasnubili sme sa na valentina a kvoli milion dovodom sme boli stale nerozhodni co sa tyka datumu... no ale teraz sme tu: 7.5. huuuujuuuuuu!!!! tesim sa uz velmi velmi!!!! co sa tyka priprav: predstavy uz mam ale jedine co som konkretne zabezpecila zatial su saty! uz som bola skusat a pozerat niekolkokrat a teraz mam top 2 pre ktore sa chcem behom dvoch tyzdnov roshodnut... :-) trochu hisacim kedze viem ze maj je totalne svadobny mesiac - dufam ze sa mi este podari dostat kostol a restauraciu ktore som si vysnivala...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte nevestičky :-) ako pozerám, veľa ste tu toho popísali odkedy som tu nebola :-) dátum 7.5. sme vybrali tak, že naše 4té výročie padá akurát na sobotu a keďže sme to chceli niekedy v máji / začiatkom júna, tak nebolo o čom :-)
Odpovedať
My sme si vybrali datum 7.5. kvoli tomu, ze sme to chceli cim najskor buduci rok a dufam, ze bude v maji teplo a tento datum sa nam pacil :-D
Odpovedať
Profilova fotka
bajka - aj ja dúfam, že nebude zima, takých 20 stupňov a slniečko, to by bolo super :-)
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja dúfam že bude teplúčko :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tiež som za slniečko ;-)
Odpovedať
no my sme sa tiez zasnubili teraz v juni - 10.6. ja som chcela svadbu v septembri, ale tento rok uz by sme to nestihali, na co si teda ten moj vydychol :-D , tak sme hladali nieco hned po velkej noci, ale april sa nam moc este nepozdaval. 12.5. mame vyrocie, ale na sobotu by sme museli este par rokov pockat :-D , tak ten moj navrhol 7.maja a bolo ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
arainymonk, pekny datum ste si vybrali! :) moji znami zatial na tento datum reagovali len pozitivne, ze to pekne zneje, sice niektori zacali s tym, ze svadba v maji neprinasa stastie, ale tych som hned zrusila :-D a navyse zaciatkom maja by uz fakt mohlo byt pekne slnecno a teplucko tak dufam dufam! lebo ak bude buduci maj taky ako bol tento (to boli akurat tie zaplavy) tak ma asi picne! ale ja viem, ze pocasie sa neda ovplyvnit, nanestastie ]-( ja som sa vzdy chcela vydavat na jar, paci sa mi obdobie, ked vsetko kvitne a vzduch je taky sviezi a kedze buduci rok konci velkonocny post tak neskoro, takze v uvahu prichadzal iba maj. no a 7.5. vybral priatel, lebo zahlasil, ze muzi maju velky problem s pamatanim datumov a kedze 7.5 ma jeho oco narodky a taktiez 7 sme zacali spolu chodit, tak to pre jeho pamat nebude az taka velka zataz :-D inak my sme sa chvilku pohravali s myslienkou vziat sa toho roku, 7.8, kedy sme oslavovali 6.te vyrocie, ale zacali sme to zvazovat len pol roka pred tymto datumom a mne to pripadalo, ze by som to nestihala s pripravami, takze sme to radsej posunuli az na toho 7.5 Veronika 81, tak okrem planov s fotografom mame zajednanu len salu a hudbu, takze ziadna slava!
Odpovedať
Profilova fotka
Ako som mohla doteraz prehliadnuť túto tému? :-) Tak my zatiaľ máme vybavenú len predbežne sálu, okrem toho fotografa na pózovačky a vizážistku :-) Pierka a menovky, nejdete na to príliš rýchlo? Ja mám teda pocit že zatiaľ mám čas, jediné čo ma ešte akotak náhli je zarezervovať si termín aj na úrade a pomaly začať vyberať šaty, ak si ich nechám šiť ako plánujem tak to zaberie viac času...inak zatiaľ plánujem len zbierať nápady a inšpirácie, a zvyšok začnem riešiť po vianociach :-). Obrúčky by sme asi chceli na mieru, pre každého trochu inú (mne tenkú, priateľovi hrubú), ale zase nech ladia...ale asi počkáme ešte do svadobného veľtrhu a potom to začneme riešiť, za tri mesiace sa snáď bez problémov stihnú vyrobiť :-) a ešte jednu vec musím stihnúť, pred štátnicami som zo stresu pribrala 8 kíl :-( chcela som ich dať dole ešte pred tým než začnem skúšať šaty, ale to už nestíham, tak snáď sa to podarí čím skôr :-( čo sa týka dátumu už som to tuším spomínala v inej téme, ale tak ja som chcela od apríla po jún, a potom sme spoločne škrtali dátumy, mne sa niektoré nepáčili, iné priateľovi, ostali tri, ja som ešte jeden vyškrtla a zo zvyšných dvoch (23.4 a 7.5) sme žrebovali, kým sme obaja nevyžrebovali v jednom kole ten istý dátum...:-D
Odpovedať
Profilova fotka
kessinka, dobre ste žrebovali :-D Inak aj mne sa zdá skoro také veci, ako menovky, pierka, zatiaľ len pozerám fotky, hľadám inšpirácie a zakaždým sa ma zapáči niečo iné, bude to ťažké. Napr. som bola už rozhodnutá, že výzdobu chcem do červena/bordova, ale keď pozerám tie nádherné fotky, tak už sa pohrávam s myšlienkou na inú farbu.. So šatami počkám na nový rok, budú nové modely, ale mám už vybraté 2 druhy, ktoré sa mi neskutočne páčia, možno si ich dám nakoniec ušiť ;-) Tiež chceme ísť na svadobný veľtrh do BA, tak tam ešte veľa vecí uvidím, som zvedavá čo sa mi zapáči tam :-D Takže zatiaľ máme naisto kostol, sálu na hostinu a fotografa sčasti..vie o nás, ale mám mu to ešte potvrdiť, čakám kým môj drahý prikývne :-p Tento mesiac ešte DJ-a a kameramana chceme poriešiť, ostatné asi fakt už len po novom roku. A tiež sme mali zopár reakcií typu "v máji svadba??" s narážkou na to, že v máji zobratí sa rozchádzajú..ale neriešim! Neverím na to a som toho názoru, že mesiac svadby nemá vôbec nič do činenia s rozvodom! Ozaj baby, nemáte niektorá už dieťatko? Kessinka, mám pocit, že "z videnia" :-N ťa poznám z MK.
Odpovedať
Profilova fotka
Veronika, no sem-tam tam nazriem, ale ak tam vôbec nejaké príspevky mám, tak sa dajú zrátať na prstoch jednej ruky :-) Ja som sa pre výzdobu tiež ešte nerozhodla, myslela som že bielo-zelenkavá, taká jabĺčková, ale čím ďalej tým uvažujem nad niečím iným, možno (mimo bielej teda) žltá, alebo farebnejšia, žlto-oranžovo-zelenkavá, alebo žlto-oranžovo-červená, ale teda, asi závisí aj od toho aké budú šaty a tak...to asi budem ale vyberať najskôr v marci :-) Tých pekných vecí a nápadov je inak toľko, že keby chcem využiť všetky tak musíme mať minimálne 5 svadieb :-D Inak toto veľmi predbieham, zatiaľ to nerieším aktívne, ale už ma viackrát napadlo že podľa čoho budem riešiť priateľovu kravatu...oblek bude mať určite tmavý, čierny, a zatiaľ sme to vždy riešili tak, že k mojím šatám mal kravatu, keď som mala oranžové, mal oranžovú kravatu, keď fialové tak fialovú...ale bielu kravatu? No neviem, určite nie k bielej košeli =-) Napadlo ma že podľa kytice, ale to tiež netuším aká ešte bude :-)
Odpovedať
Profilova fotka
kessinka, tak možno som na niektorý príspevok narazila :-) alebo si ťa pletiem.. neviem. Kravata, videla som zladenú bielu vestu s bielou kravatou, to je asi najbežnejšie, aj sa mi to páčilo. Prípadne s jemným nádychom maslovej, sivej alebo aj čiernu kravatu. Ja by som chcela na šatách niečo červené, výšivku alebo okolo pása..a k tomu zladíme červenú kravatu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
mne a môjmu drahému sa kravaty páčia veľmi také zladené s vestou, ten istý materiál, vzor, farba - teda môj drahý bude mať bielu kravatu francúzsku a bielu vestu, oboje s nejakým jemným vzorom :-) kessinka - vitaj :-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby, neviete prosím vás, s čím sa vyrezávajú tie rôzne ornamenty, čo vidím v albumoch, keď si robia samé menovky, oznamká atď.. Také srdiečka menšie, väčšie, motýliky alebo rôzne iné.. Predstavujem si to, ako nejaký strojček (niečo ako tie klasické dierkovače), kam vložím papier, cvaknem a ono mi to vyreže :-D ale vôbec som dačo také ešte nevidela. Viete čo myslím? :-)
Odpovedať
vitam kessinku :-) mne sa tiez paci biela alebo strieborna vesta s rovnakou kravatou - francuzskou, len tomu mojmu sa to az tak nepozdava, ma stres z toho, ze je to az prilis :-D no ale ja uz na neho nieco vymyslim :-D menovky, pierka, oznamka a podobne veci si nechavam tiez az niekedy na neskor, hlavne si dovtedy musim ujasnit farbu vyzdoby. saty by som chcela ist skusat zac. roka. veronika, ked si zadas do googlu vyrezavatka na papier, tam ti ich najde - je to taky strojcek podobny dierovacu, len s roznymi motivmi ;-) baby budete mat aj starejsieho?
Odpovedať
Profilova fotka
no ani ja nemienim robit teraz menovky ani pierecka ani nic podobne, len mam v plane hladat rozne typy a potom si odskusat, ci to pojde, ci to budem vediet urobit sama. aby som tyzden pred svadbou nezistila, ze vyroba jedneho pierka mi trva pol hodiny a treba mi ich urobit 130 a mozno aj viac :-( Veronika ani ja som tie dierkovace nevidela na zivo, ale isto v nejakych vacsich papiernictvach, popr. v tescu take nieco budu mat. co sa tyka kravaty, nemaju standardne zenichovia take tie francuzske kravaty v bielej, zlatej alebo striebornej? este som nevidela zenicha s farebnou kravatou, ale pravdu povediac, ja som na vela svadbach nebola, tak mozno to bude tym. a co sa tyka starejsieho, tak to budeme mat. u nas je zvykom, ze je to stale krsny otec nevesty a ma na starosti pripitky, odpytovanie a take vselijake recnenie. Pocula som niekde, ze starejsi by mal aj rozprudit zabavu, ale u nas to nie je zvykom. Isto neplanujeme ziadneho starejsieho "z vonku".
Odpovedať
no neviem, ci je to standard, ale mne sa to tiez velmi paci, ked ma zenich francuzsku kravatu s vestou. len tomu mojmu sa prave francuzska moc nepaci, ze je to na neho moc. samozrejme, ze by si nedal nejaku farebnu, len sa mu proste pacia viac klasicke kravaty.
Odpovedať
Profilova fotka
Ďakujem za privítanie :-) My starejšieho mať určite nebudeme, celkovo budeme mať menšiu svadbu :-) aj tak ale som prekvapená cenou, ktorú som si predbežne vypočítala (cca 4000), budem si to musieť lepšie zmanažovať, aby som sa dostala do plánovanej sumy (2000-2500 :-))
Odpovedať
Profilova fotka
jouky ďakujem, ja som už dnes aj papierníctva pobehala, oni to tam vážne majú :-N doteraz som to nepotrebovala tak som sa o to nezaujímala. Nejdem ešte nič vyrábať, ale chystám sa to potom urobiť si sama, oznamká, menovky, možno aj etikety na víno. Tá kravata, to sa volá francúzska? To som tiež nevedela.. Samozrejme, nemyslela som klasickú červenú kravatu, ale tiež zladenú s vestou. Neviem či je to tá "francúzska", idem to dať do albumu, tak nakuknite ;-) No ešte neviem, či ho na tú bordovú nahovorím :-D A sú také aj v bielom, tiež strieborné, zlaté. Starejšieho budeme mať, ale je to nás rodinný známy (našich rodičov), zároveň aj pozvaný na svadbu. Už robil párkrát starejšieho na svadbách svojej rodiny, veľmi rád sa toho ujme aj u nás, tak som rada. kessinka, o sume mi ani nehovor! Môj rozpočet bliká pri sume 3700 euri a to tam ešte kopu vecí nemáme :-p A hostí bude okolo 50. Budem to musieť ešte okresať.. Ale fotografa si nepustím!! :-D
Odpovedať
veron ano, ta krasna kravata, co mas v albume je francuzska. na bordovu by som ho ani omylom nenahovorila, ja mam problemy uz s bielou :-D uz mi minule hovoril, ze sa mu o tom normalne snivalo, ze stal pred zrkadlom v tej veste a kravate :-D :-D my budeme mat tiez starejsieho, lebo u nas by to asi nemal kto organizovat. ale chceme takeho, co je rovno aj DJ, tak musim este obvolat. nooo, nas rozpocet presahuje hociako 3000 a tiez budeme mat okolo 50 ludi. ufff takze veseloooo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby ja ani neviem kto to je ten starejší, teda ho mať nebudeme :-) a vlastne na žiadnej svadbe, na ktorej som bola nebol žiadny starejší, asi to u nás nie je zvykom :-) rozpočet radšej ani neriešime, bola by to strašná suma, teda len pozerám vždy keď dopíšem zaplatenú sumu do "svadobnej tabuľky" ako sa celková suma zdvíha :-D
Odpovedať
Profilova fotka
No my budeme mať len 20 ľudí ...ale zase čo ušetríme na strave vrazíme do poplatkov a výzdoby a ostatných vecí spojených so sobášom vonku :-x Inak priateľ bude mať len klasický oblek s kravatou, bez vestičky, o tej nechce ani len počuť a ako ho poznám, silno pochybujem že ho presvedčím...a o francúzskej kravate si môžem nechať akurát tak snívať :-) Sa mi inak dnes časť sna snívalo že som si chcela skúšať svadobné šaty a aj som bola teda v nejakom salóne a predavačky sa mi nevenovali a kecali medzi sebou.... ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
wera.g, u nas ma na starosti starejsi plynuly chod svadby, zabavu hosti (t.j. chodi s flaskou od stola k stolu a nuka hosti :-D ) + tie pripitky ako som uz spominala. pocula som, ze niekde zvykne organizovat aj program (vseliake hry a pod.), ale u nas to nie je zvykom. baby, teraz ste ma fakt nastrasili s tym rozpoctom :-o ja som si fakt nerobila ziadnu kalkulaciu a zatial som este nemusela ani nikde ziadnu zalohu zaplatit, takze zatial zijem vo svete, kde svadba nie je az taka draha zalezitost :-N a co su vo vasom rozpocte tie najdrahsie polozky?
Odpovedať
Profilova fotka
hamca, no zálohu som zatiaľ nikde neplatila ani ja, ale niektoré ceny teda už viem presne, iné mám napísané len odhadom podľa toho čo som tu čítala... inak najdrahšie položky sú v našom prípade šaty, a celkovo moja vizáž (len vizážistke dám 150 eur, skúška a dva krát líčenie a česanie - kvôli tomu že chceme mať veľa fotiek pózovačiek z rôznych prostredí a fotíme sa niekedy v priebehu týždňa pred svadbou), poplatky úradu, fotograf, obrúčky...samozrejme nezanedbateľná čiastka je aj hostina...no a potom sa to už zbiera, 50tka k 50tke, kytica, torta, koláče, výzdoba a kvetinová výzdoba, návleky na stoličky (musia byť, v našej sále sú čierne stoličky, to by som na svadbe psychicky nezvládla 8-)), topánky, spodné prádlo, košeľa, kravata, a kopec ďalších maličkostí....euro k euru a vyjde 4000...bola som pripravená že napočítam tak 3000 a budem musieť to nejako okresať, ale teda...mám čo robiť :-x
Odpovedať
Profilova fotka
u nás úloha starejšieho začína odpytovaním nevesty, organizuje to tam, hovorí, potom celkovo organizuje hostí kedy, kde ako..tomu nášmu dáme asi aj úvodný prípitok povedať a potom sa stará o zábavu, niekedy vymýšľa aj rôzne hry, kto sa ako dohodne. Teraz sú už doslova profesionálnejší starejší, ktorí chodia od svadby k svadbe. Zálohy zatiaľ tiež žiadne zaplatené, ale ja proste potrebujem vedieť koľko to asi bude stáť, musím mať prehľad :-D Najdrahšia položka - fotograf! :-p Potom šaty, oblek, kamera a ako píše kessinka, 50tka ku 50tke a nazbiera sa to. Inak odo mňa chce moja kozmetička za make-up 14€ a účes sa pohybuje od 50-60. Aha a ešte aj jedlo vyskočí, keď sa to zráta na osoby, u nás iba hostina je 1250, plus ešte výzdoba asi 250. Ozaj baby, keď vás tu už mám ;-) tie čo budete mať svadbu v kostole, koľko peňazí sa zvykne dávať? Farár nám povedal, že je to našom uvážení, či chceme a koľko chceme..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?