Svadba 7.5.2011 - pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Všimla som si že nás tu už zopár je, tak prečo si nezaložiť vlastnú tému, kde si možeme pomáhať a radiť, čo treba kedy stihnúť a pochváliť sa čo už máme :-) My máme vybavené: miesto hostiny, kostol, fotografa, kameramana, ja už som si aj šaty, závoj a topánky kúpila.. :-D A čo vy?
Odpovedať
Profilova fotka
@wera.g no super, ktorá nevesta sa ešte pridá? :-D V máji je tam studená voda? Fúú tak to nebude nič pre nás, ja som taká zmrzlina, že do studenej vody nevleziem :-N A ani pre krpca by tom potom nebolo.. A kde je v máji teplá voda? :-) Asi skočíme do cestovky sa popýtať na niečo, čo odporúčajú.
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 presne toto veri, ja tiež do studenej vody nie veľmi rada, teda preto si nie sme kapverdami tak istí... a hľadáme teplučkú destináciu - teda ak by si mala nejaký super tip, myslí na mňa prosíííím :-))
Odpovedať
Profilova fotka
@wera.g ty si tiež Veronika? Či Vierka? Alebo je to len proste nick? :-) Jasné, napíšem ti potom, čo nám odporučia. Budúci týždeň mám v pláne skočiť do cestovky..
Odpovedať
Caute baby, No Kapverdy su krasne, take nedotknute miesto. My sme boli v obrovskom hotelovom komplexe a okolo kde nic tu nic, len krasna plaz :-). Boli sme tam v auguste a to sa miestni cudovali, ze sme tam mimo sezony :-DDD. Jedlo bolo uuuuzasne! Velmi sme sa najedli, az mi z toho prislo zle na lodi :-DDD. Ja som bola spokojna s jedlom a plazou. Kazdy vecer sme si mohli vybrat inu veceru, ale bolo potrebne si to objednat - Africka, Azijska, Cinska (boli aj sushi, moje oblubene :-)). Co sa tyka ubytovania tak uslo, cestovny ruch tam nie je velmi rozsireny, preto izby nie su velmi luxusne. Tak ako v inych exotickych krajinach. Na prizemi niekto spominal, ze videl svabov, ale ja som videla iba raz na vecernej prechadzke ;-D. Zabavy tam bolo dost, aj detske ihriska, mali sme k dispozicii aj vyrivku na objednanie pod holym nebom a dala som si urobit africky uces. Kazdy vecer bol program, tak sme sa nenudili...
Odpovedať
Baby, ja som teraz nasla cestovku a ponukaju zlavy na svadobnu cetu, ze Maledivy, Mauricius, Seychelles. Uplne som sa zamilovala! Len keby nam vyratali nejaku prijatelnu cenu, lebo tie palky co su...JUJ! Ak ceny budu aj tak vysoke, skusime asi to Mexiko, alebo Kubu...
Odpovedať
Profilova fotka
@hamca neviem či si dobre pamätám..vy chodíte na kurz tanca? Ako vám to ide, naučili vás niečo? :-N Zvažujeme takú jednorázovku, možno 2 hodiny, proste individuálny kurz iba pre nás, drahý sa teda musí naučiť aj tancovať a potom sa nejak spoločne zosúladiť.. Fu to bude :-D
Odpovedať
@veronika81 jeej, to aj my planujeme, len neviem ako to stihneme...
Odpovedať
Profilova fotka
@bajka1 pokiaľ to nie je niekoľkomesačný kurz viacerých spoločenských tancov, tak to ešte stíhate :-) Ja som sa informovala u nás v jednom tanečnom klube, robia kurz špeciálne pre budúcich manželov, vraj v pohode stačí jedna hodina, možno dve.. asi podľa schopností žiakov :-D Síce to stojí 20€, tá jedna hodina, ale drahé je to preto, lebo sa venujú iba nám, tak si to musíme poriadne zaplatiť. Ale asi to absolvujeme. Rozmýšľala som, že valčík naučím drahého ja..ale takto to bude lepšie, potrebujem si to aj ja oživiť a budem mať z toho lepší pocit, keď sa na nás pozrie profesionál a vychytá chyby ;-)
Odpovedať
@veronika81 No tu to stoji tak isto, musim napisat tej ucitelke a aspon tu jednu-dve hodky by sme mohli zvladnut, len ten moj ked stale pracuje....No uvidime po lyzovacke :-D
Odpovedať
čaute kočky, dnes som sa prvýkrát vybrala do salónu na skúšku šiat ........prvý salón - úplná katastrofa - viď prvá foto - poďakovala som pani predavačke a takou rýchlosťou som odišla ...... :-) , potom som išla do druhého, kde mali skvelý výber a skvelý prístup tetušky čo tam pracuje - a zatiaľ som si vybrala dva modely v ktorých som sa cítila naj. naj., jedny sú okolo krku na zapínanie - boli skutočne nádherné, pohodlné, majú dlhú vlečku - novinka 2011 a bolo to na nich vidno, že ich ešte nikto nemal - boli nádherné.........samozrejme ten vrch sa musí upraviť - bol mi široký - ale veď viete to je všetko len tak skúšané .............. no a tie druhé tie sú tiež nádherné, len na tej foto nie je ich celkom vidieť ale dala som tam originál foto - detail. Babenky poraďte mi? kuki kuk foto ..........ďakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lienka204 tie La Sposa sú krásne :-) Mne sa viac páčia tie druhé, ale asi iba preto, lebo korzetové sa mi všeobecne viac páčia, ako okolo krku. Ale sadnú ti oboje, tie prvé okolo krku sú zboku veľmi pekné! Určite po upravení to ukáže krajšie aj spredu. Ešte ideš niekam skúšať?
Odpovedať
@veronika81 no ja som v prvom rade spokojná, že som sa k tomu konečne dokopala a mám aspoň akú takú predstavu - mala som ich veľa na sebe - ale tie dvoje ktoré som označila sa mi najviac páčili a najlepšie som sa v nich cítila - tie prvé okolo krku - boli fakt nádherné - no ten vrch mi bol široký - je to vidno aj na tej fotke - ale to keď by sa upravilo tak to vyzerá pekne, tie druhé boli tiež veľmi pekné - tá fotka je zlá - slabá- nie je tam vidno ten detail - ale tiež boli pekné - uvidím - aj tieto majú takú vlečku dlhú .......uvidíme - ale tak aspoň už mám akú takú predstavu.......... ešte pôjdem pozrieť asi do TN a potom sa rozhodnem........ale nebudem dlho rozmýšľať a váhať - zajednám a bude o jednu starosť menej :-) :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@veronika81 a tie popolnočky si pozerala? to sú tie čo som našla na nete -myslím, že s tebou som sa o tom bavila či objednať alebo nie? tak tie sa mi páčia - čo ty nato?
Odpovedať
Profilova fotka
@lienka204 a na veľtrh nejdeš? Lebo tam určite bude veľa šiat, všetko pokope a dajú sa tam rezervovať šaty za výhodnejšiu cenu. Ja len že keď už doteraz nemáš, tak 2 týždne ešte asi vydržíš ;-) A to je základ, urobiť si predstavu o tom, čo vlastne chceš a podľa toho vyberáš..potom to už ide.
Odpovedať
Profilova fotka
@lienka204 ano, myslím my sme sa o tom bavili..aj som ti písala, že JA by som z netu šaty bez skúšania neobjednávala. Proste by som sa bála, že nesadnú..že neukážu tak dobre ako na obrázku..že ja sa sama sebe nebudem v nich páčiť.. Ale to som ja :-D Možno aj tu platí, že risk je zisk..a sadnú ti perfektne. Tak ak sa na to cítiš, objednaj :-) A sú veľmi pekné ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lienka204 ja som tu dlho riešila aj to, či si dať svadobné šaty šiť podľa obrázku (tie ktoré som si nakoniec rezervovala v salóne). Bolo by to šitie na mieru, pomerali by ma, cena oveľa lepšia a šaty by boli samozrejme moje.. ani na to som sa neodhodlala :-N
Odpovedať
@veronika81 ešte neviem.............aj som sa chystala, že pôjdem - uvidím podľa situácie, ale nehodlám robiť z toho veľkú vedu, ešte niečo popozerám a čím skôr to chcem mať zajednané nech mám o starosť menej - podstatné je aby mi sadli a aby som sa v nich cítila super ešte budem musieť riešiť tie po polnoci a o mesiac idem na svadbu sesternici - takže aj tam budem potrebovať šaty ;-)
Odpovedať
@veronika81 veď neviem - to je to, že neviem ako sadnú? jediné čo ma upokojuje, keď by som sa k tomu odhodlala je to, že sa dajú vrátiť - je tam nejaká lehota a vrátia mi peniaze s tým, že poštovné je už na mňe. Tiež váham ale sú nádherné - neviem prečo takýto štýl nemajú v salónoch - inak také podobné som skúšala v Senci v Zaire - perfektne mi sadli - boli nádherné, len som ich nechcela lebo švagriná ich mala na svadbe svojej - teda nie úplne také isté, iná farba , iný strih - ale aj tak by mi to vadilo. a nakoniec si si teda požičala v salóne? inak tie sú pekné - pozerala som ich :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lienka204 tak to je fajn, keď ich môžeš vrátiť, len sú s tým potom opletačky, to baliť, posielať, platiť :-N No ako hovorím, možno keď to riskneš, tak vyhráš :-) Ja som si požičala zo salónu, ďakujem za pochvalu ;-) Skoro každý deň sa na ne pozerám :-D
Odpovedať
Profilova fotka
babyyy, 104 dní x-) x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 dobre si pamatas, my sme ti, co chodia na tanecny kurz. No ja si to len pochvalujem. Velmi sa nam to zapacilo a dokonca sme tento tyzden uz zacali s kurzom pre pokrocilych. Naucili sme sa toho fakt dost, takze ja to mozem len odporucit. Ale tych 20 eur za hodinu sa mi zda vela, ale ak to maju byt len jedna dve hodiny, tak sa to da prezit. A tu tanecnu si pochvalujem aj preto, ze sme si nasli spolocnu zalubu. Drahy ma pred par dnami prekvapil, lebo prisiel s napadom, ze si na 1 tanec nacvicime nejaku namakanu choreografiu. :-D ze uz ked sa naucil tancovat, tak to chce aj ukazat :-D @lienka204 omrkla som foto zo salonu. tak mne sa pacia tie saty c.2. Tie c. 1 maju fakt peknu vlecku, ale ja som osobne zaujata proti takym hrubym ramienkam. Podla mna to zbytocne robi zo zeny "rambo". Ja som si podobne tiez skusala, ale vyzerala som v tom ako sumo zapasnik, pricom normalne mam celkom utle plecia.
Odpovedať
Profilova fotka
@hamca to je super, keď má priateľ k tomu taký prístup :-) Môj síce súhlasí s tým, že pôjdeme na kurz...on vlastne aj chce, lebo si je vedomý toho, že nevie tancovať a vlastne na skoro celej svadbe sa tancuje :-N Ale neverím, že by bol ochotný naučiť sa nejakú bláznivú choreografiu. Ale ktovie, možno ma tiež prekvapí.. Tak vy ste už pokročilí?? No krása x-) Už len na nejakú súťaž sa prihláste ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 a @hamca My sme tiež chceli ísť s drahým na kurz, ja som ho síce už raz absolvovala, ale drahý vôbec nevie tance ako valčík, polka a pod... moderné, to mu ide výborne.... tiež sa nám zdá vyhodiť toľko peňazí za kvázy jeden deň, tak sme sa rozhodli, že ja ho budem učiť tancovať u nás doma... ešte sme nezačali, ale aspoň ste mi to pripomenuliv ;-) ďakujem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby, tak ako pokračujete? Ja už má za sebou tiež skúšanie, ale nič moc, skúšala som si trojo šiat, a mám takú nechuť ísť ešte niekam, proste sa mi nechce. Ale už som si vybrala model Doncel La sposa, tak uvidíme ako to bude v deň "D"
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby, tak ja som si urobila predlzeny vikend u nas doma, kde bude aj svadba a povybavovala som celkom dost veci. Uz mame za sebou aj matriku, aj kostol uz mame uplne vybaveny, uz mame len dojst okolo velkej noci, ze si vsetko ujasnime ako bude a potom den pred sobasom na skusku. taktiez som bola v sale, kde bude oslava a som celkom milo prekvapena, idu ju totiz prerabat, a tie ich plany sa mi fakt pozdavaju. Aj co sa tyka vyzdoby, tak som fakt spokojna s tym, co ponukaju. inak som si uz aj rozmyslela, ze balonovu vyzdobu az tak nechcem, pretoze v sale mi tak jemne naznacili, ze sa to na svadby az tak nehodi, pretoze to znizuje tu honosnost svadby. a taktiez som stihla pobehat po salonoch, ale uuuuplna katastrofa. Len same nekvalitne smejdy ponukali. Takze som sa utvrdila v tom, ze budem radsej trepat saty z BA k nam na vychod, uz len sa rozhodnut pre tie naj saty.
Odpovedať
Profilova fotka
Jeeej dnes bol drahý zobrať obrúčky, sú nádddddherné !!!!
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, ja sa takto z úvodu musím pochváliť, že posledná skúška v tomto semestri zvládnutá :-) takže sa konečne začínam venovať len a len svadbe!!!! urobila som si dlhočizný zoznam, čo všetko nám ešte treba, čo je urgentné a čo chvíľu počká, tak ideme postupne na to.. telefonovanie, behanie, vybavovačky. Fu, dosť je toho ešte.. @hamca takže balóny nie? ja som bola tak na vážkach.. budeme mať stretnutie s majiteľom reštiky, tak uvidíme čo on na to. Aha aj pani na výzdobu si musím zabezpečiť! a šaty..len sa rozhoduj x-) @rosaria daj foto obrúčok ;-) teda ak chceš. Ja som obrúčky dala nejak bokom, spolieham na ten veľtrh, že naberiem prospekty a niečo potom vyberieme :-D
Odpovedať
dnes sme konečne vybavili kostol, na 100% potvrdili fotografa, kameramana, zajednali autobus boli sme pozrieť obrúčky - veľký výber - len sa treba rozhodnúť :-) včera sme boli v Senci v Zaire pozrieť popoln. šaty - ale bola som sklamaná a už tam nepôjdem - stále tam majú to isté a farebne mi šaty vôbec nesedia. na sobotu sa veľmi teším - lebo ideme do Trnavy - priateľ tam má krstnú - krajčírku ktorá šije a ideme pochodiť po obchodoch a už som rozhodnutá, ak žiadne popoln. šaty nezoženiem, tak kúpime látku a ušije mi šatky :-) :-)
Odpovedať
@veronika81 gratulujem ku skuske!!!!!! zavidim!!!!! ja sa uz neviem dockat ked sa budem moct venovat len a len svadbe aj jaaaaa my sme cez vikend pochodili obrucky - jooooj: take vzruso!!!! a drahy sa teraz do toho uplne ze dostal!!! :-) tymi obruckami to teraz uz aj pre neho zacina byt realne! :-) no a hned aj prebral velenie nad svadobnou cestou - juchuuuuu no som zvedava kam a ako a tak... :-) @hamca hahahaha este stale vyberas saty!? :-) a ja som si myslela ze JA som nerozhodna a vyberava :-) ale drzim ti palce - urcite vyberes super!!!! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@arainymonk ďakujem :-) Tebe to kedy končí? Ja som sa už tiež nevedela dočkať.. Dnes sme zobrali tú svadbu vážne :-D vybavil sme žiadosť na matrike, boli sme pozerať obleky a už asi aj máme vybraté, ešte si dáme pár dní na uležanie v hlave, ja som si bola objednať topánky, objednať sa u kaderníčky na farbenie a predbežnú skúšku účesu (že aký typ), máme dohodnuté stretko s pani za výzdobu, s majiteľom reštiky, zajtra stretko s kameramanom za zálohu.. fu, zabudla som na niečo :-N aha dala som si robiť bižutériu podľa obrázku takej jednej pani u nás v meste, čo to vyrába ručne. A ešte som konečne zohnala číslo na takých hudobníkov, čo chodia hrávať a spievať domov pri odobierke, aj pred kostol potom, nevedela som sa k nim dopátrať..ale podarilo sa! Takže na dnes myslím stačí :-D a rozhodli sme sa, že ideme za farárom, nech sa teda nehnevá, ale evanjelicky svedok nie je :-S som zvedavá čo bude, snáď urobí výnimku. Ale toľko nám toho ešte treba! ozaj baby..oblek! Teda vesta do obleku.. budú mať vaši drahí aj vestu? Dnes mi jeden pán v obchode povedal, že vesta je podľa neho zbytočná, aj tak ju pod sakom nevidno :-N a zbytočná vrstva navyše, bude mu teplo :-D Bol to majiteľ obchodu, pán čo sa fakt vyzná, on sám chodí stále elegantne oblečený, má v tom prehľad. Aha a povedal nám jeden spoločenský bontón, čo som ja teda nevedela, že ženích by si nemal dať dole na svadbe sako a vlastne ani žiadny svadobčan, jedine ak si už ženích dá dole (lebo sa to vraj často robieva) tak potom môžu aj ostatní. Ale že pokiaľ on nie, tak nikto :-N
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?