Svadba 7.5.2011 - pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Všimla som si že nás tu už zopár je, tak prečo si nezaložiť vlastnú tému, kde si možeme pomáhať a radiť, čo treba kedy stihnúť a pochváliť sa čo už máme :-) My máme vybavené: miesto hostiny, kostol, fotografa, kameramana, ja už som si aj šaty, závoj a topánky kúpila.. :-D A čo vy?
Odpovedať
@hamca no tak super že je to tak, vieš mňa naši strestujú, že nemáme nič vybavené...... veď aj ja som preto išla do toho kostola s predstihom, keby náhodou niekto mal rovnaký termín aby nás nešupol na príliš skorú hodinu alebo až príliš neskoro - chceme sa ísť ešte pred sobášom fotiť. ale už sa tam teraz chystáme že pôjdeme - nech je to zajednané - a ďalšia vec bude vybavená..... v nedeľu sa chystáme ísť kúpiť obrúčky - resp. objednať a postupne budeme doťahovať to ostatné. z čoho mám ešte obavy sú šaty - u nás v NM nie je jeden normálny obchod a TN a PN nič moc - ani neviem kde sa mám vybrať a to budem potrebovať svadobné a dva druhy spol. šiat - nakoľko sa za tri týždne vydáva sesternica čo sa týka účesu chcem niečo jednoduché a šaty? predstavujem si tiež niečo jednoduchšie ale to čo si človek vysníva nikdy nezoženie tak uvidíme , bože a keď niekdedy čítam že niektoré baby majú rok do svadby a už chodia na skúšky šiat - tak to ma stresuje ale tak dúfam niečo nájdem . a čo poháre ? kde zháňate? na nete?
Odpovedať
@veronika81 no tak to ma potešilo že sme na tom cca. rovnako, toho kostola sa neobávam, tam plánujeme zájsť bud. týždeň ale z čoho mám asi najvačšie obavy sú šaty? Vôbec neviem kde by som išla pozrieť, lebo u nás v NM nie je nič a pred štyrmi mesiacmi som zháňala šaty spoloč. na bratovu svadbu a aj to bol veľmi veľký problém - PN, TN -. strašne slabé. Nerobí mi problém niekde zájsť ale neviem kam? už som rozmýšľala na nad Trnavou, Nitrou ale neviem. Mne by zasa vyhovovala hodina sobáša o 14:30 skôr určite nie, lebo sa chceme ísť fotiť ešte pred sobášom, aby sme potom nemuseli odchádzať z hostiny. inak ja si to tuším idem písať na papier v bodoch čo musíme ešte zabezpečiť - a čo poháre? objednávaš z netu? ja ani neviem a farba výzdoby? tak to vôbec neviem. a účes? tak to je tiež veľká neznáma - mám kamarádku kaderníčku - pôjdem k nej ale tiež neviem aký účes ale rozmýšľam že radšej niečo jednoduché . a ešte som zabudla - v nedeľu sa chystáme ísť kúpiť obrúčky - resp. objednať. čo sa týka tých zákuskov, tak neviem , nepočítali sme ešte - bude mi ich piecť teta - je cukrárka - piekla aj bratovi - ono celkovo na svadbe sa až tak moc nezkonzumuje - viac sa minie na výslužky - teda ak budete dávať.
Odpovedať
Profilova fotka
@lienka204 ja mám šaty zo salónu vzdialeného od nás 170km :-D Veľmi som rozmýšľala, ale stoja mi za to! Ja som na to išla tak, že som najprv začala pozerať obrázky, urobila som si prehľad o značkách (aj keď som na značke netrvala), vybrala si typ šiat, aké by mi asi najviac sedeli, také čo sa mi páčili, som si zistila názov a potom som hľadala, kde v salónoch ich majú. Samozrejme som pozerala najprv salóny v okolí, ale nič ma neoslovilo, aj sa mi páčili, ale žiadne neboli také, že by som z nich odpadla :-N až potom tieto v Košiciach x-) V Trnave, Nitre je veľa salónov, daj si do googla, popozeraj ponuky a podľa toho choď skúšať.. Čo sa týka tých bodov čo treba vybaviť, tu na stránke je taký plánovač, tam to máš dosť podrobne, našla si ho? Ja si tam odškrtávam, čo už máme.. a také veci, čo ani mať nebudeme, som dávno vyhodila. Takže mi tam svieti už iba to, čo ozaj ešte treba. Ale mám aj knihu Svadobný bedeker, ale veľmi to nepoužívam :-p Vo februári chceme ísť na svadobnú výstavu, ešte sme si neujasnili, či Bystrica alebo Bratislava a tam mám v pláne kúpiť poháre, možno bižutériu, pobrať prospekty na obrúčky (tie si potom dáme robiť u súkromníka, lebo máme vlastné zlato) a kadejaké doplnky čo tam ešte uvidím, tak kúpime. Účes netuším, kytica netuším, líčenie netuším, kvety na výzdobu netuším, nechty netuším :-D :-D a vlastne veľa toho ešte netuším :-N
Odpovedať
@lienka204 vitaj! a nestresuj, vidis, ze sme asi skoro vsetky na tom rovnako :-) a ako s tymi zakuskami? do vysluzky 10 + kus torty a na hostine kolko? tiez okolo 10 na osobu? to ale isto nebude tolko. a potom nieco rozdat po susedoch, do prace.. cize na 50 ludi na svadbe + ostatni by 1000 ks mohlo stacit?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky...dala som do albumu fotky šiat ktoré som skúšala..Dajte rady ktoré mi pristanú, lebo som bezradnáá :) Zákusky rátame: 15 do výslužky, 10 na hostinu...
Odpovedať
@petulka90 krasne saty, podla mna najlepsie vyzeras v satach c. 1 a 3 a potom 2, tie su velmi zaujimave ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@petulka90 super :-) hlasujem za 1 a 3 ;-) Tie 1 sa mne osobne viac páčia, ale tie č.3 sú také zaujímavé, netuctové, tiež krásne.
Odpovedať
Profilova fotka
@jouky Tie druhé boli veeeľmi ťažké, ale krásne...Zatiaľ som si zajednala 3... ešte uvidíme či nájdem niečo lepšie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 Ďakujem za rady.. :-)
Odpovedať
@jouky no keď sa brat ženil, tak sme to robili tak, že sme si nakúpili krabice - vačšie - menšie a výslužky robili podľa počtu ľudí v rodine - tz. že napr. babka žije sama - tej sme dali menšiu krabičku - kus torty - doložili zákuskami, a tam kde boli štyria členovia - tak sme dali väčšiu krabicu - tiež tortu a koláče - ale určite viac ako desať kusov..........ono zo skúseností viem, že najviac sa minie na tieto výslužky - na svadbu netreba počítať na osobu desat kusov - to je veľa - niekto nezje ani kus - ja by som počítala max.3-4 ks na osobu - viac nie.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my mame tiez termin 7.5.2011 a uz sa velmi tesim, aj ked ma obcas chyti stres, lebo este je dost veci co vybavit treba. hovorila som si stale ze po novom roku to vsetko doladime, ale veru sme sa do toho velmi nepustili. este v septembri sme si zarezervovali najdolezitejsie veci- kostol, restiku, fotografa, kameramana, DJ+starejsieho. minuly vikend som sa definitivne rozhodla pre svadobne saticky. este nam treba svad. oblek, topanky pre mna aj pre draheho, popolnocky, oznamka, obrucky, zajednat tortu a zakusky,dost toho este ostava. nastavajuci ma pocit, ze mame este kopu casu, ale je nie :) typicky chlap :) ozaj, kolko vas cca vyjdu oznamka a obrucky?
Odpovedať
Profilova fotka
@barbora84 Vitaj medzi nami :) Obrúčky nás vyjdu cca 400 eur.. V pondelok ideme na skúšku :-) a oznámenia som objednávala včera to bude okolo 60 eur :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lienka204 dik za upresnenie. ;-) no ved ja si tiez myslim, ze 10 na hostinu je dost. ale tak na tych 50 ludi bude 1000 ks hadam akurat, ked sa potom porozdava este niekde. @barbora84 vitaj aj ty! super sa nam to tu rozrasta :-) mas vybavene vsetko podstatne. ano, uz sme tu rozoberali nasich chlapov, na vsetko maju cas a vsetko im je jedno, takze ani ten tvoj nie je iny. :-D ja netusim, kolko nas vyjdu oznamka, lebo si ich chceme robit sami a obrucky ratam tak max. do 15 tis. (korun) :-) ale to uz by bola pre mna maximalna hranica, kedze chceme len obycajne hladke a mame aj nejake zlomkove zlato
Odpovedať
@veronika81 ďakujem za ten plánovač, pozerala som to - no mám čo robiť - xi možno aj my pôjdeme na tú výstavu v BA ......... už som pozerala nejaké tie salóny - no niekam sa v najbl. dome vyberiem - počula som že aj v Senci je jeden dosť dobrý - mne v podstate ani nejde o značku - ja si na to vôbec nepotrpím - ide o to aby mi dobre sadli a aby som sa v nich cítila dobre - a chcela by so´m hneď aj tie popolnočky - zabiť dve muchy jednou ranou - uvidíme ako sa bude dariť - snáď niečo padne do oka :-) a nechty? ja strašne rozmýšľam či si vôbec pôjdem dať robiť gél.nechty - ja mám svoje dosť dobré, mám zlú skúsenosť - keď som si ich dala - neskutočne mi to prekážalo, a už som sa nemohla dočkať kedy pôjdu dole - a to ako som ich dávala dole to radšej nebudem opisovať ........a to aké som mala z toho zničené nechty - hrôza - strašne sa mi štiepili - no boli neskutočne zničené............rozmýšľam že dám pozor na tie moje - kamoška spaví franc. manikúru a bude
Odpovedať
@jouky tých 1000ks bude stačiť podľa mňa a zas radšej viac ako by malo chýbať, ale ešte si myslím, že ak si budete dávať niekde piecť zákusky , tak aj tam by mali vedieť koľko cca je treba - koľko ľudia brávajú - podľa počtu ľudí
Odpovedať
a k nechtom.. tiez sa bojim, ze ked si dam gelove, tak sa mi pokazia moje, ktore su celkom dobre. baby ma nahovaraju, aby som si dala na ne ten gel len natriet, neviem, v com je rozdiel, kedze gel je pri tom tak ci tak.
Odpovedať
@jouky neviem až tak sa tomu nerozumiem, ale veď tak ako hovoríš, ten gél ti nanesú tak či tak. Ja keď som videla tie moje zničené nechty, tak som sa zapovedala, že už nikdy - skutočne mne sa štiepili nie len na končekoch ale normálne celý necht - a zdali sa mi tak neskutočne tenké a slabé - a to som ich mala cca jeden mesiac . Musela som si kúpiť vyživ. lak a dať ich ako tak do poriadku :-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby, ja mám gelové nechty už asi 3 roky :-N teda s prestávkou tehotenstva a chvíľu po pôrode..ale potom mi už chýbali, tak som si ich znova dala :-D Nemám ich dlhé veľmi, také že o trošku prerastajú bruško prsta, v norme myslím. Ale ja mám svoje veľmi mäkké, štiepia sa, nikdy mi dlhé nenarastú |-| A rozdiel.. bežne sa robia nechty tak, že sa nalepí umelý nechet, aby sa to predĺžilo a to sa potom geluje, lebo ten nechet sa lepí iba od polky nechtu. Jaj dúfam to chápete :-D A potom je to pogelovanie vlastných nechtov, čo mám aj ja, že na vlastný nechet sa nanesú dve vrstvy gelu a potom je ten môj vlastne pevnejší a vie aj narásť. Vyzerá to prirodzenejšie, ja som s tým veľmi spokojná ;-) Takže plánujem aj nejakú jemnú grafiku na to.. uvidíme. Nechtárka má za úlohu niečo pekné vymyslieť x-)
Odpovedať
Profilova fotka
a ešte poradím, že ak chcete gelove nechty a nenosíte ich, nedávajte si ich tesne pred svadbou, lebo sa nebudete vedieť ani najesť :-N Minimálne 2 mesiace dopredu, najlepšie hneď..aby ste si zvykli. To je už potom v pohode, je to fakt sila zvyku. Ja sa pamätám, keď som si dala robiť prvýkrát, úplne kratučké, ale aj tak som sa cítila zvláštne, nevedela som ani mobil obsluhovať :-p A naopak, keď som si ich potom po roku dala dole, tak som zase nevedela písať na počítači, chýbali mi :-D ozaj, vítam novú siedmomájovku :-) @barbora84 Nás vyjdú obrúčky cca. na 200€ lebo zlato máme svoje a oznamká si ideme robiť sami, tak cenu neviem..
Odpovedať
Profilova fotka
@lienka204 no co sa tyka poharov, tak priatelova sestra sa vydavala pred 2 rokmi a vtedy si kupili pohare, a uplne na to zabudli, nedali ich ani gravirovat ani ich na hostine nemali. az po svadbe si spomenuli, ze take nieco mali :-D tak povedala, ze nam ich podaruju. este som ich sice nevidela, ale ked sa mi budu pacit, tak o toto mam postarene, uz ich len dat gravirovat. a ak by toto nevyslo, tak by som asi riesila tie pohare cez internet. no a co sa tyka siat, tak ja som pobehala salony len v ba, vyber sa mi velmi pacil, no este stale som si na sto percent nevybrala. inak buducu sobotu je v salone diamond v ba vypredaj siat od 200 eur! a su tam fakt pekne saty, skoda len, ze budem vtedy mimo ba, inak by som tam hned sla. a ked si spominala tu trnavu, tak kamoska asi pred mesiacom obehla vsetky salony v tt a vraj sa jej celkom pozdavalo, aj si vybrala. saty su lacnejsie, no nie su to znackove saty. nie je svadba o 14.30 skoro? totiz nam knaz odporucil az 15stu hodinu, pretoze az odvtedy ma omsa platnost aj za nedelu. ze skor sa davaju omse len vo vynimocnych pripadoch.
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja ta tu vitam, @barbora84 ja si planujem dat potiahnut gelom svoje vlastne nechty, tak ako ma veronika. raz som to uz mala a trosicku mi to znicilo nechty, ale za tu svadbu to stoji :-) a taktiez si planujem dat umele mihalnice, neviem ci to poznate. to su take trsy, ktore vydrzia asi tyzden. nie je to umela hmota, ale take nieco prirodzene. moja vizazistka mi to odporucila, kedze mam velmi slabudke mihalnice. no obrucky este neriesime, priatel tvrdi, ze je este vela casu. Dnes zahlasil, ze svadba nie je o tom, aby bolo vsetko dokonale, aby sa vsetci dobre najedli a napili a zabavili sa, ale dolezite je, ze sa my zoberieme. Boooze, co si ti chlapi len vedia vymysliet, aby nemuseli prstom pohnut :-D @petulka90 ja hlasujem za 3 a potom za 2.
Odpovedať
Profilova fotka
@hamca ja som raz bola na sobáši v kostole o 13.00 =-) Neviem ako je to s tou omšou, do toho sa nevyznám..ale keď vám kňaz povedal, asi to tak bude.. Tie mihalnice poznám, teda počula som o tom..ešte som to neskúšala. Musím sa poradiť s kozmetičkou :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ajojte, chcela by som sa poradit a popytat vas- ako to mate dohodnute s fotografom? lebo my sa mozme rozhodnut ci chceme aby nas fotil len v exterieri, alebo exterier+obrad alebo celu svadbu? samozrejme podla toho sa odvija aj suma. tak sa nevieme presne rozhodnut ci si mame dat fotit uplne celu svadbu...ako to vy mate? ozaj, kolko hodin pred obradom mate zajednanú kadernicku? a este ma napadlo, budete objednavat normalne cele menu v restike pre fotografa, kameramana aj DJ? vdaka moc za rady. a pekny vikend vam prajem!
Odpovedať
Profilova fotka
barbora84 ahoj,my sme sa tiež tak mali rozhodnuť a dali sme si ho tak,že nas nafoti na zamku plus v kostole a ešte bol taky zlaty že nam urobi foto 1.manželskeho tanca inak je zbytočne aby tam bol do rana,kopec ludi bude mať svoje fotaky,čo viem z vlastnych skusenosti a bude kameraman tak je podla mna zbytočne platiť fotografa celu noc..ale mna by skor zaujimalo že či sa fotografovi dava obed,ked tam bude len do 1. manž.tanca tak neviem ale zase bude s nami ale od 12.ked nas bude fotiť tak by sa patrilo mu dať obed no ale neviem,jak sa to robi baby?dakujem ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@barbora84 tak pekne poporiadku ;-) Náš fotograf nám ide robiť fotky vonku na viacerých miestach (piatok) a potom príde v sobotu do kostola a na hostine ostane po prvý tanec. Celá svadba je podľa mňa zbytočné, to už bude len tancovanie, nejaké odčepčenie a tak, to podľa mňa v pohode stačí, keď nafotia svadobčania, určite bude foťákov neúrekom :-) Kaderníčku ešte nemám čas dohodnutý, tak to ti neviem povedať. A menu objednávame aj pre kameramana, Dj-a, fotografa a bolo nám povedané, že aj pre farára by sa malo =-) ale to ešte neviem.
Odpovedať
Profilova fotka
aha vidím, že @tanicka696 píše v podstate to isté o fotografovi :-) No my obed nedávame nikomu :-D keďže sobáš je o 16-tej, to bude skôr večera a tú teda dáme aj fotografovi, keďže tam bude po prvý tanec, bolo by blbé, keby sa na nás iba pozeral :-N
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babušky :-) dnes som bola u kamarátky, ktorá mi "stráži" moje svadobné šaty, vyskúšať si ich..baby mne je až do plaču :-( neviem či to bolo tým umelým svetlom, alebo čím, ale moje šaty nie sú biele - sú šedé :-((( vrchný materiál je krásny bielučký, ale ten tyl pod tým, je úplne šedý, normálne tie moje šaty vyzerajú úplne sivé (vlečka vyzerá najhoršie)... v pondelok volám do nicole, kurnik veď boli stále od kúpy až doteraz v tom obale a v skrini schované, nechápem ako mohli tak zošednúť :-( čo budem teraz robiť? :-((( a ešte aj ten závoj... môj úžasný 4 vrstvový závoj z nicole je tiež sivý :-( keď ho mám na hlave tak nie, ale keď je položený na kope, tak je tiež taký sivý :-((( ako ten tyl na tých šatách sa bude dať asi odšiť a prišiť nový, ale kurnik zaplatila som za ne dosť na to aby som teraz ešte opravu platila... do prčíc... úplne nešťastná som z toho :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@wera.g juj to mi je ľúto :-( A nebolo to ozaj iba tým umelým svetlom? Nevyznám sa do tohto, nikdy som svadobné šaty neskladovala..ale keď si ich kupovala, boli pekné biele? Určite zavolaj do salónu, čo ti poradia. Možno pomôže obyčajné profesionálne vyčistenie, buď nech ti ich vyčistia v salóne alebo nech ti poradia, kde sa to robí. Nebuď nešťastná, určite sa to vyrieši! ;-)
Odpovedať
@hamca vieš čo ja som si povedala, že sa nebudem zbytočne stresovať pre niektoré veci, lebo veď o čo ide? my sa stresujeme pre niektoré veci zbytočne, ale podstatné je to áno ..... ono všetky chceme byť najkrajšie, najdokonalejšie, na nič nezabudnúť....... aj tie poháre, presne ako tvoja sestra, najprv sa zaťažovali nejakými pohármi a nakoniec ich ani nemali, je to presne o tom, ja niečo pozriem ale nebudem z toho robiť žiadnu tragédiu. čo sa týka tej hodiny na sobáš, ja ani neviem ako to chodí, uvidíme čo nám poovie farár, mne je to v podstate jedno, ale kedže sa chceme ísť fotiť pred sobášom, tak to musíme naplánovať tak aby sme to stíhali, aby sme neboli v strese, že sa musíme už ponáhľať lebo je veľa hodín......, a šaty? v blízkej budúcnosti pôjdem pozrieť niečo - u nás veľa holiek chodí na Myjavu, neviem ešte som tam nebola ale pôjdem pozrieť - inak ja z toho nerobím až takú veľkú vedu - mne nejde o žiadnu značku, ja v tom nič nevidím, ja v prvom rade budem pozerať na to aby mi šaty sadli, aby som sa v nich cítila dobre a jasné aby neboli nejaké zničené, .... a tak. Moja švagriná mala požičané šaty myslím zn. Chesus P. - dala za ne 600 ečiek a nikto nevedel že ide o značku - len ona a jej peňaženka :-) a aký typ šiat hľadáš? ja radšej niečo jednoduchšie by som chcela , ale uvidím, lebo vždy to býva tak, že to čo človek hľadá tak to nenájde :-) ozaj a čo fotograf a kameraman? koľko berú?
Odpovedať
Profilova fotka
@lienka204 presne tak, ved ta svadba nema byt o stresoch a o tom aby bolo vsetko tip-top dokonale, pojde predsa o nas dvoch mladomanzelov a o to, aby sa v´setci svadobcania dobre citili a zabavili. ja ked som raz za cas behla na mojasvadba.sk napr. este v jeseni, tak niektore baby uz robili pierka a oznamka na leto 2011, co mi prislo dost predcasne. u nas to vidim na ces tesne pred svadbou :-) ja by som E600 za pozicanie siat urcite nedala, ved tie peniazky sa daju vyuzit ovela lepsie, napr. na svadobnu cestu, no nie? nas vyjde kameraman 250E, fotograf cca 300E. inak baby, ja som to tak priblizne ratala a teda myslela som si, ze ta svadba vyjde lacnejsie, ale to je 100eur tam, 100 tam a hned sa to nazbiera. vy budete mat cokolad. fontanu a lampiony stastia? ja zvazujem, ci to vobec mam zhanat alebo sa zaobideme aj bez tychto veci...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?