Svadba 7.5.2011 - pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Všimla som si že nás tu už zopár je, tak prečo si nezaložiť vlastnú tému, kde si možeme pomáhať a radiť, čo treba kedy stihnúť a pochváliť sa čo už máme :-) My máme vybavené: miesto hostiny, kostol, fotografa, kameramana, ja už som si aj šaty, závoj a topánky kúpila.. :-D A čo vy?
Odpovedať
Profilova fotka
@jouky jednoznačne najkrajší x-) baby, tak na ktorom ostrove sa teda stretneme? :-D my asi tiež last minute, neviem..ešte sme sa o tom ani nebavili, iba že bude nejaká dovča.
Odpovedať
@wera.g no my by sme chceli ist asi este tiez v maji alebo potom niekedy v juni. myslim ale, ze v maji v pohode nieco najdeme, len aby uz more bolo teple ;-) tak sa tu pekne dohodneme a dame stretko niekde pod palmami :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 ako jouky píše, to budete mať toho najkrajšieho družbu :-) :-) hehe baby ale fakt, to by bola aká sranda keby sme sa na svadobnej ceste stretli :-D :-D @jouky veď práve to, že aj my hľadáme tiež destináciu, kde bude teplé more, tak uvidíme čo nakoniec vyberieme :-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby, dakujem za vyjadrenia. ja som tiez pocula, ze ten vankusik s obruckami ma niest druzicka, lenze moja druzicka bude moja kamoska - nie je to hlupe, aby 20 rocna baba niesla ten vankusik? dakujem za vyjadrenia. co sa tyka ostatnych veci, baby by som chcela hned po svadbe ak by sa zadarilo :-) uvidime. a dalej, dakujem za ten link wedhouse - pojdem sa tam pozriet asi, aj niekto iny sa tam chysta? treba to vyuzit ... len chcem do svadby schudnut nejake to kilo, takze uvidim podla velkosti co tam budu mat, lebo ja som nad tym ebayom rozmyslala fakt dost dlho, ale teraz ste ma vystrasili. a co sa tyka dovolenky, tak uvidime, ako nam to vyjde, ale ja by som chcela ist velmi do Turecka. uvidime :)
Odpovedať
Profilova fotka
@jarka87 no moja družička má 23 a tiež mi to príde zvláštne aby ho ona niesla :-) my to asi spravíme fakt tak, že sa krabičku s prstienkami bude mať svedok a on ich dá p. farárovi :-) načo by nám vlastne potom aj ten vankúšik bol... :-) Nie je za čo, ja som tam klikla kvôli spoločenským šatám a majú tam fakt super ceny, oplatí sa tam ísť :-) A kam do turecka? máš aj lokalitu vybranú? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby ja sa rano nestacim cudovat, kolko prispevkov sem pribudlo. co tolko ponocujete? :-) sa dnes vytesujem, cestou do prace som si kupila moj prvy svadobny casopis, tak sa tesim na citanie. Nasla som tam aj taky velky titulok "su majove svadby nestastne?" tak som zvedava, co tam popisu :-) @veronika81 tak my by sme na babatku chceli zacat pracovat tak pol roka po svadbe. Musime ste predtym poriesit byvanie, zatial mame len jednoizbak. ale uz sme sa rozpravali, ze koncom roka by sme mohli zobrat hypo a kupit si nejaky trojizbacik a potom sa uz len tesit na babatko :-) Drzim Vam palce, nech sa v svadobnu noc zadari ;-) dobre ze hovorite, ze na matrike chcu peniazky za tu ziadost o uzavretie manzelstva, my sa tam chystame na buduci tyzden a by som na nich kukala jak puk, ze preco chcu peniaze. Nevedela som, ze aj za toto sa plati. no a s tou svadobnou cestou, isto chcem ist na nejaku exoticku dovolenku. zatial viem len, ze isto to bude nejaky ostrov a all inclusive :-) ale destinacia sa zatial kazdu chvilu meni. Ja by som najradsej sla uz koncom maja alebo v juni, len sa obavam, ze si nestihnem vybavit pas. Totiz mne pred mesiacom skoncila platnost stareho pasu a novy si zacnem vybavovat az po svadbe + budem menit aj trvale bydlisko a pocula som, ze vraj to vtedy trosku dlhsie trva. A kedze teraz nemam pas, tak je zbytocne ist do cestoviek, kedze keby sme si chceli nieco rezervovat, tak budu chciet kvoli letenke cislo pasu a to ja nemam. takze zatial to vidim na nejaky last minute v juni.
Odpovedať
Profilova fotka
@hamca dobré ránko :-D tiež som sa divila že tak neskoro večer to tu ešte žilo :-D Jeeeej no to sme dve, aj ja som si ho kúpila, ale poviem ti sklamaná som celkom, 90% je tam reklama a milión fotiek šiat a skoro žiadny text, článkov ktoré by ma zaujali tam je málo :-/ Ale pozerala som to len tak narýchlo, cez obed ešte mrknem :-) aaale tak som si uvedomila že toto je vlastne posledný výtlačok tuším pred svadbou, fíha, ale to letí... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@wera.g aj tebe dobre ranko :-) tak to mas pravdu, vela toho citania tam nie je, ale bola som si toho vedoma uz ked som ho kupovala. teta predavacka mi ho dala omrknut, ale tak som mala taku silnu potrebu kupit nieco co suvisi so svadbou, ze som neodolala kupe :-D baby ja uz ale vazne nemam pocit, ze je to daleko, skor sa mi zda ze sa to nenavratne blizi. vcera mi volala kamoska u ktorej som sa informovala o prenajme autobusu pre hosti, ze uz je najvyssi cas, ze to potrebuju vediet najneskor tri mesiace pred svadbou....hmm a my sme sa stale nerozhodli, ze ako budeme riesit tu dopravu, ci bus, ci auta (mne sa tie auta velmi nepozdavaju, pretoze tym padom bude vela soferov a bude sa malo pit, teda bude mensia zabava :-) ) viem isto ze od nas ku kostolu pojdeme peso, kedze to je asi 400 metrov, ale potom od kostola k miestu svadobnej hostiny su to asi 2 km. musime nejako pospekulovat nad tym.
Odpovedať
Profilova fotka
dobré ráno dievčatá ;-) @hamca ak máte sobáš v príslušnom matričnom obvode, tak sa neplatí ;-) ste ma teraz naladili na dovolenkovú atmosféru, už som o tom aj začala rozmýšľať, musím hodiť s drahým reč :-D Fuu len u nás vystáva otázka..ísť na svadobnú cestu s malým? :-N Úprimne, neviem si predstaviť ísť bez neho..a na druhej strane, s ním to nebude mať to čaro medových týždňov.. Tak ale toto sa musím popýtať asi na Modrom koníkovi iných mamičiek :-) mne príde tiež divné, aby dospelá osoba niesla obrúčky na vankúšiku.. Vo filmoch to vyťahujú svedkovia z vrecka :-D tak neviem, či sa to aj u nás tak robí. V horšom prípade, pre zaujímavejšiu zápletku :-N tie obrúčky zabudnú :-D
Odpovedať
@jarka87 Ahoj, ja rozmyslam, ze mi prstienky na poduske ponesie moj synovec...Ma 10 rokov, ja si myslim, ze to moze byt hocikto z rodiny a nemusi to byt rovno druzica :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 inak dakujem za tie heliove odkazy :) postudujem no ja som domaca, ale priatel byva inde, takze nas asi platenie neminie. veronika, a vam bude niest prstienky malicky? bolo by to fakt velmi rozkosne, nie? u nas budu naisto obrucky len vo vrecku, lebo hoci mame vela deti, obavam sa, ze by to ani jedno nezvladlo, vsetky su totiz dost zive a neposlusne a posledne co by som si prala je ich tam nahanat po kostole vo svadobnych satach s dlhou vleckou :-)
Odpovedať
Profilova fotka
podľa mňa niesť prstienky môže hocikto z rodiny. Rozmýšľame nad tým, že to ponesie malý, bude mať 2 roky a 2 mesiace..no asi sa rozhodneme tesne pred svadbou podľa jeho aktuálnej rozumovej vyspelosti :-) neviem či by dosť dobre pochopil, že má ísť pekne pomaly v uličke, pred oltárom zastať a tak :-D ako píšeš @hamca aby sme ho tam nemuseli naháňať :-D Ešte máme variantu, že pôjde so sesternicinou 9 ročnou dcérou za ruku x-) a teda tie prstienky bude niesť ona. Tak uvidíme..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
fuuu baby. no, dakujem za rady. ale, ked ich nema ani kto vytiahnut z vrecka? :-) my mame totiz oboch svedkov zeny, co v takom pripade? preto som myslela, ze by to mohla niest druzicka, ale neviem, ci to nebude blbe. svagrina buduca ma sice malu dceru - trojrocnu, ale ta by to teda urcite nezvladla. takze neviem, neviem. poradte. a zase to nechat len vonku na stole pred matrikarkou? /mame totiz obrad vonku/. co myslite? wera.g naozaj tam maju krasne saty, uz mam aj favoritky, v sobotu tam asi skocim mrknut, ze co a ako :) a dam vediet :) nie, este nemame vybranu oblast a este ani neviem, kedy pojdeme, lebo mam tiez problemy s pasom, budem si musiet vybavit novy, lebo tento moj mi vyprsal. takze tak. P.S.: nemate nejaky dobry sposob na chudnutie? nie a nie to ist dole. ani s cvicenim. ;-(
Odpovedať
Profilova fotka
baby k tým pasom.. ono ho treba vybaviť tak či tak nový, nie? Kvôli priezvisku. Či? Teda ak si nenechávate svoje priezvisko :-) Alebo uznajú aj také niečo, že cestujem s pôvodným pasom a sobášnym listom? :-D To si už vymýšľam, neviem :-N
Odpovedať
@veronika81 v pohode mozes cestovat na pas so starym menom. teda to plati pre tie, ktore chcu ist na dovolenku hned po svadbe. s nami tento rok cestovali taki mladi chvilku po svadbe a tiez ta kocka hovorila, ze ma stary pas este. a nemala ani sobasny list. baby a ako je to teda s tymi obruckami? to knaz vyzve niekoho, aby mu ich dal alebo ako? lebo ja mu to tam chcem na tej tacke nechat :-D inak my tiez budeme mat zopar malych deti, ale to si uplne viem predstavit, ako by sme vsetci hladali po kostole zakotulane obrucky. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jouky ďakujem za vysvetlenie. To som zase ja nevedela.. ešteže sa tu máme :-) a obrúčky fakt neviem, počkám čo napíšu baby :-D
Odpovedať
ok, tak cakajme ... :-D babyyyyyyy :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@jouky trošku som sa pozrela na tú zmenu dokladov po sobáši a zatiaľ som nenarazila na výnimku pre novomanželov =-) čo ale netvrdím, že neexistuje.. Akurát na info, že "Rovnako ako v prípade občianskeho preukazu je cestovný doklad neplatný, ak obsahuje už neplatné alebo nesprávne údaje. Občan, ktorý je držiteľom cestovného dokladu je povinný odovzdať neplatný cestovný doklad orgánu, ktorý ho vydal. V tomto prípade nie je stanovená lehota, rozhodne však by bolo vhodné pri najbližšom vycestovaní do zahraničia dať údaje obsiahnuté v doterajšom cestovnom doklade do súladu so skutočnosťou." Jednoducho, cestovný pas dňom sobáša stráca platnosť :-| Idem hľadať ďalej :-D
Odpovedať
@veronika81 tak ja teda neviem.. ale ked si to tak vezmes, ak chces cestovat hned po svadbe, dovolenku si objednavas logicky pred tym. cize vsetko a teda aj letenky ti vystavia na stare meno, cislo pasu atd. ved aj tak asi nikto nebude vediet, ci si sa nahodou medzitym nevydala :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jouky tak dospela som k záveru, že.. cestovný pas je fakt zmenou priezviska neplatný, ono sa na to možno dá pozerať s prižmúreným okom, ak cestuješ deň, dva po svadbe.. ale podľa mňa ak týždeň, dva.. tak čas na zmenu máš. Je pravda, že nikto nebude vedieť, že si sa medzitým vydala :-) až do času, ak nenastanú nedajbože nejaké problémy, napríklad iba taká banalita, že ťa okradnú..a bude sa to riešiť, zisťovať totožnosť a príde sa na to, že máš neplatný pas :-S z toho už môžu byť problémy.. Ja len tak uvažujem, nestraším ;-) ešte skúsim zistiť, ako je to s tými letenkami, ale eventuálne, ak pri rezervovaní svadobnej cesty budem vedieť, že už budem vydatá, tak si rezervujem letenku na nové meno :-) Neviem, nie je tu niekto z cestovky? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
baby, tak ja som si o tejto teme uz dost toho citala, tak ako vravi veronika, pas sa stava dnom sobasa neplatny, kedze je v nom uz neplatny udaj. ale zo skusenosti obrovskeho mnozstva ludi, este nikdy s tym nebol problem, ze by na letisku overovali, ci si sa uz vydala alebo nie. dokonca k takej databaze ani na letisku pristup nemaju. vsetky moje kamosky boli na svadobnej ceste este na stary pas a nikto s tym nemal problem. dokonca jedna moja kamoska ma este stary pas a to uz ma 2,5 roka po svadbe. a na tento stary pas bola pred 2 mesiacmi v izraeli a tam si myslim, ze je dost prisna kontrola, takze to uz je co povedat. ale teraz ked sa tak zamyslam, tak jednej znamej sa stalo to, ze si dovolenku objednavali este pred svadbou, ale po svadbe si vymenila pas a to bol problem, pretoze takto mala letenky na ine meno a ine cislo pasu, ake realne predlozila. takze je z toho asi najdolezitejsie? aby na si mala take udaje ake mas v pase, aj na letenke.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarka87 tak ja som momentalne vysadila pecivo. poznam zopar ludi, ktori uplne vysadili pecivo a vdaka tomu schudli asi 3 - 4 kila. nahradili ho takymi chlebickami od bonavita, su fakt chutne a syte. a taktiez z vlastnej skusenosti velmi pomaha, ak uz nejes po 5 vecer. nic nic nic, iba vodu. mne sa par rokov dozadu vdaka tomu tiez podarilo schudnut, ale teraz sa mi to nedari, kedze chodim okolo 6 z prace a potrebujem sa navecerat doma. neviem bez toho vydrzat. a potom fakt uz len vela cvicit a ziadne sladkosti a vyprazane a mastne. lahko sa hovori, no tazsie sa kona... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
no, už mám teraz chrobáka s tým pasom :-D volala som s kamoškou, čo má cestovku..tak dá sa to normálne rezervovať a potom za nejaký poplatok pred odletom sa vykoná zmena mena. Číslo pasu sa tiež prepíše, ale to nie je problém, to sa vraj môže. Ale neviem čo v prípade, ak sa odlieta hneď po svadbe.. čo však určite nebude náš prípad, lebo mi potom začína letné skúškové :-p Asi to urobíme tak, že vezmeme potom nejaký last minute, už s novým pasom :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@hamca tu platí jednoduchá matematika.. výdaj musí byť väčší ako príjem ;-) Len komu sa to chcem dodržiavať, že ano? :-D Ja najľahšie chudnem úpravou stravy, ale nie hladovkou, na to ja nie som, to by som nevydržala :-D len proste zdravá nekalorická strava a k tomu aeróbna činnosť a ide to. Ale nejak sa mi chudnúť nechce :-N vlastne mám ešte o dva kilá menej ako pred tehotenstvom, možno by bolo niečo zhodiť zo zadku a stehien..ale to svadobné šaty zakryjú, tak sa nejdem trápiť :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@veronika81 tak tak, pred odletom sa to da za poplatok zmenit, len ta moja znama na to zabudla a tak 2 hodiny pred odletom saskovali na letisku, ale urobilo sa to potom nejako :-) tak tak , teoria je lahka, prax uz tazsia :-( veronika ako to vy mamicky robite? vsetky moje kolegyne su tiez chudsie ako boli predtym, ked este nemali dieta. ja to nechapem, ja som presvedcena, ze ked raz budem mamicka, tak budem pekna gulicka.
Odpovedať
Profilova fotka
@hamca na guličku nebude čas :-D doma budeš mať živú guličku, okolo ktorej bude treba behať ;-) A tiež sa super chudne dojčením. ak máte baby chvíľu, prečítajte si toto http://www.modrykonik.sk/fotoblog/vie... veľmi ma to pobavilo, super je to napísané a (nechcem strašiť) :-D je to pravda x-)
Odpovedať
Profilova fotka
no mne zase priatelova sestra rozpravala, ze ked kojila, tak sa jej vobec nedarilo schudnut, ale ze ked prestala kojit, tak behom mesiaca mala 10 kil dole. kazdy je asi iny.. inak baby teraz mi volala mamka, ze sa rozpravala s cukrarkou, co nam bude piect zakusky, a ze mame ratat 40 ks kolacov na osobu?! neni to nejako hrooozne vela? akoze je v tom uz aj vysluzka zahrnuta, ale aj tak. ved kolko kolacov sa dava do vysluzky? nestaci dat iba 10 + kus torty?
Odpovedať
Profilova fotka
@hamca tak to je tiež pravda, že každý je iný.. ale tak už k téme :-D 40 kusov na osobu sa mi zdá prehnané =-) veď ešte aj torty budú a určite nie jedna.. Neviem, ešte som to nezisťovala, ale do výslužky tiež plánujem dať tak cca. 10 koláčov a torta, presne ako píšeš.
Odpovedať
Profilova fotka
suhlasim, tolko kolacov je fakt vela, podla mna tak 10 do vysluzky a 10 ks na osobu na hostine. tych 10 je sice asi dost vela, ale poucili sme sa, ze radsej viac ako menej. Totiz rodicia mali teraz oslavu 50tky a mali sme 5 ks kolacov na osobu a bolo to malo, sme sa potom museli hanbit :-D takze na svadbe radsej viac ako menej.
Odpovedať
Profilova fotka
@hamca a nezabúdať na to, že aj hostia donesú koláče.. aspoň u nás to tak býva, vypeká sa jedna radosť, každá rodina niečo donesie, aj viac druhov..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?