Svadba 7.5.2011 - pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Všimla som si že nás tu už zopár je, tak prečo si nezaložiť vlastnú tému, kde si možeme pomáhať a radiť, čo treba kedy stihnúť a pochváliť sa čo už máme :-) My máme vybavené: miesto hostiny, kostol, fotografa, kameramana, ja už som si aj šaty, závoj a topánky kúpila.. :-D A čo vy?
Odpovedať
Veronika, no uz do mesiaca bude mat saty doma, som mooc zvedava :-). Oznamenia sa nam uz robia, ja som sa tiez nevedela dockat....tak nech uz je ten den :-).
Odpovedať
Profilova fotka
hamca, u nás treba žiadosť o uzavrenie manželstva odniesť na matriku a oni to potom posielajú do kostola (resp. z kostola si niekto pravidelne pre to chodí), tak nám to farár povedal. Potom priamo na sobáš už iba občiansky. aha takže preto my nemáme žiadne náuky? Nám vôbec nič také nespomínal, tak asi preto, že budeme mať v evanjelickom sobáš. bajka, keby som ťa veľmi pekne poprosila x-) bola by si ochotná poslať mi na mail obrázok šiat, čo si si dala šiť? (poslala by som ti do IP). Ubezpečujem ťa, že nechcem kopírovať :-D len by som chcela pozrieť, aké sú náročné a tak.. Ak nie, pochopím ;-) včera som si povedala, že sa na tie šaty "vyspím do rána".. no ráno je už dávno preč a ja ešte stále neviem čo s nimi :-S
Odpovedať
caute baby - tak po dlhom case som sa sem zase raz zapatrosila :-) (mam privela roboty do vianoc a nechcem sa nechat rozptylovat, ale moc no neide :-o) jedna otazka: kedy zacinate rozposielat oznamka!? akoze ako skoro sa to ma rozposielat?? som z toho trochu popletena - ja nad tym este vobec nerozmyslam... zda sa mi to este priskoro.... nie!?
Odpovedať
Profilova fotka
arainymonk, ja sa chystám až vo februári-marci, teraz mi začína skúškové, nejdem riešiť nič okolo svadby, vo februári dáme tlačiť a pomaly začneme rozposielať ;-) Ak ťa pomýlila bájka, tak pozor, ona má termín už v marci :-) Ale dakedy bola májovka, tak tu s nami ostala :-)
Odpovedať
aha tak preto... :-) ani ja na to skor nech po vianociach nemam cas - a to tiez najprv o tom porozmyslat a potom porozposielat - takze predpokladam, ze marec mi pripada super! ;-) dikes veronika!
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte babule :-) uff dlho som tu nebola, teraz vás ani dočítať nestíham :-N arainymonk - my budeme v januári objednávať oznámenia a rozdávať ich tak v marci - skôr si myslím že je asi skoro, či nie? :-)
Odpovedať
aj ja som si myslela - teda ja som o oznameniach este vobec nerozmyslala - nechavam to vsetko na vianoce ked budem doma... :-) kedze mam vela zahranicnych hosti tak my uz sme rozposlali mailom take ze 'save the date' len aby ludia vedeli planovat cestu atd.... ale oznamka som si aj ja myslela ze by mali byt az tak blizsie k datumu.... marec si myslim ze je super! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak tak, to teda je :-D inak veľmi sa mi páči, že nás tu je na ten termín viac, že aspoň viem tiež, že čo asi kedy :-)
Odpovedať
Profilova fotka
určite je ešte skoro na rozposielanie, máme pár známych a rodinu v zahraničí, tak tým sme tiež už poslali také "oznamko" mailom presne z toho dôvodu, aby si vedeli naplánovať dovolenky, letenky a tak.. Inak nad oznámením som už ja rozmýšľala, robím si ho sama, mám pár predbežných návrhov, tak občas do toho nakuknem, čo-to opravím, pridám, takto pomaly sa to dáva do finálnej podoby :-) ale tlačíme až vo februári, v marci chceme posielať, resp. odovzdáme osobe komu vieme.
Odpovedať
Profilova fotka
bajka1, ty si kde davas sit saty? a objednavala si si to cez internet, ci si bola aj osobne pozriet na predajni? a ako dlho im trva usitie svadobnych siat? baby, mozem otazku? kolko vas priblizne bude stat kameraman? a k tym oznamkam, myslim, ze 6 tyzdnov pred svadbou staci posielat, cize ten koniec marca je super.
Odpovedať
Profilova fotka
hamca - náš kameraman nás stojí 15 000 kč, neviem presne koľko eur to je :-N nooo ako sa poznám, keď už budú oznámenia doma, tak nevydržím budeme s nimi chodiť už začiatkom marca :-D my budeme pozývať osobne všetkých čo ich chceme na svadbe, ostatným aj poštou pošleme, aj neskôr, to už neponáhľa tak..
Odpovedať
Profilova fotka
náš kameraman chce 250€
Odpovedať
Článok sa načítava...
hamca ty uz saty mas!? ;-) a to s tym kameramanom - nam to robi znamy.... viac menej ako dar - nieco mu nasi urcite daju do vacku ale asi sa to neda porovnat s tym co by to naozaj stalo... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
wera, chcela som napísať, že keď ich budete mať doma vo februári, či vydržia do marca nedotknuté :-D a 15.000 kč je cca. 600€, páni!! =-)
Odpovedať
Profilova fotka
uff, tak 600 eur je uz celkom dost, to isto mate uz nejake profika. my by sme sa radi zmestili tak do 300 eur s kamerov, kedze dvd chceme mat, ale niesme prilis narocni. arainymonk, niee :-( som "slabcak", ja viem, ale nenabrala som odvahu na kupu. stale vaham, ci nenajdem este nejake lepsie saty. Budem tak dlho vahat a nakoniec pojdem s holym zadkom pred oltar :-D baby a planujete mat nejake hry na svadbe?
Odpovedať
Profilova fotka
hamca, ja som minule objavila toto, nie je to priamo hra, skôr na pobavenie svadobčanov: http://www.svadbazlasky.sk/index.php/... pozri si konkrétne "manželský rozsudok" ;-) Chcela by som to aj z toho dôvodu, že je to veeľmi blízke mojej robote a môjmu štúdiu. a potom sa mi ešte páčila jedna hra, mala ju kamoška na svadbe.. manželia sedia chrbtom k sebe, vyzujú si topánky a každý má v ruke jednu svoju a jednu partnerovu. Starejší dáva otázky typu "kto bude umývať riady", "kto bude domov nosiť peniaze", "kto bude držať kasu v rodine" atď. a mladomanželia podľa toho dvíhajú topánku, kto to má doma robiť :) Taká to bola sranda, lebo samozrejme nie vždy sa zhodli, hostia sa na tom bavili :-)
Odpovedať
Profilova fotka
hmm, ten manzelsky rozsudok vyzera dobre, ale neviem, ci by to konzervativna cast hosti povazovala za vhodne. ale to druhe, co spominas, tak to sa mi lubi, to mali kamosi na svadbe a bolo to fakt vtipne. Len sa obavam, ze nemame na svadbe takeho zabavaca, ktory by sa postavil pred publikum a vedel to tak vtipne uvadzat. ale ked sa tak nad tym zamyslam, nechapem princip tej hry. co sa stane, ak sa manzelia nezhodnu? resp. co ak sa zhodnu?
Odpovedať
Profilova fotka
hamca, tam ide hlavne o to, aby to niekto vtipne komentoval, u nás to bude určite robiť starejší. Napr. niečo štýlom, ak sa nezhodnú na tom, kto bude umývať riad, tak povie niečo ako.. ajaaaaj budú doma hádky, mali ste si to s tou svadbou ešte rozmyslieť.. alebo niečo podobné :-D Hostia sa na tom nejak automaticky smiali, musí to v humornom duchu niesť ten komentátor. Alebo potom ešte taká obdoba tejto hry.. pripravia sa dopredu dve tabuľky pre každého, na jednej bude ANO a na druhej NIE (môžu byť napr. v tvare srdca) a starejší bude dávať otázky, na ktoré je možné odpovedať ano, nie.. Napr.: "zoznámili ste sa v marci?", "chodíte spolu už 7 rokov?",pre tých odvážnejších.. "nosí nevesta červené spodné prádlo?" :-) Alebo priamo jedného či druhého.. napr. "ženích, má nevesta narodeniny v júli?". Zase to závisí na fantázií a humore toho, kto to vedie. Najlepšie je neurčiť si dopredu otázky, aby si (hlavne chlapi) nemohli naštudovať dopredu dátumy :-D potom je to sranda, keď sa netrafí. Veď čo si budeme hovoriť.. chlapi a výročia :-N Samozrejme všetko to treba vtipne komentovať, o tom to celé je.. hamča, nebudete mať staršieho? Viem, už sme sa tu o tom raz bavili a niektoré ste spomínali, že to u vás nie je zvykom..ale neviem kto to bol :-N
Odpovedať
Profilova fotka
veronika ja som to bola :-D my nebudeme mať starejšieho, kým som nezačala chodiť na ms tak som ani nevedela, že niečo také je :-D nooo máme profesionála kameramana, ale cena to je super, čo sme chceli pôvodne vychádzalo 1000 € :-N drahý chcel super foto, a ja super video, a v obidvoch prípadoch sme si lepšie vybrať nemohli :-) my budeme mať určite z hier sťahovanie podväzku, tombolu, a rozmýšľame aj nad tými topánkami :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ani u nas nie je profesionalny starejsi, u nas je starejsi povacsine krsny otec nevesty no a toho mojho krsneho si v tejto role neviem predstavit :-) baby, o hodinku odchadzame na celodennu predmanzelsku pripravu, tak uvidime, co sa tam dozvieme. Normalne mam tremu z toho :-D
Odpovedať
wow hamca!!! tak drzim palce!! potom nam porozpravaj ako to cele prebehlo - som si ista ze to bude super!!! my chodime k jednemu super knazovi raz za mesiac uz asi pol roka - je to fakt genialne!!! nam to velmi pomaha rast v nasom vztahu - ja to mozem len odporucat!!!
Odpovedať
ahojte babenky, tak aj ja som sa sem konecne dostala :-) hamca, fiha, ze celodenna priprava! to som aj ja velmi zvedava, ake to bolo. ja sa inak na tie pripravy celkom tesim, az na to jedno posedenie s nejakym manzelskym parom, ktore by sme mali v ramci pripravy absolvovat :-) hovorili ste o kameramanoch.. nas vyjde tusim okolo 400 € ..no nie je to malo, ale oproti niektorym asi ani az tak vela. tie hry nechame tiez na starejsieho, co mi prave pripomenulo, ze este ziadneho nemame :-o takze najvyssi cas!
Odpovedať
Profilova fotka
hamca, tak ako bolo? ;-) wow tie vaše ceny za kameru =-) My máte teda 250 a to môžem povedať, že je z tých drahších, bežne sú okolo 200. A myslím si, že je to taký vyšší priemer, čo som si zisťovala referencie, aj pozerala videá, páčil sa mi. Dokonca bol kamerovať nejakú oslavu Rážovi :-D Tak ja hodím do pléna otázku ceny fotografa?! Lebo my platíme 550€ za fotenie s tým, že je v tom už aj veľká fotokniha v peknom drevenom obahe, všetky fotky na CD, tie najkrajšie upravené, plus vraj zadarmo :-D nástenný kalendár na nasledujúci rok (čiže 2012) s našimi fotkami svadobnými. A ešte chceme dať rodičom urobiť také menšie fotoknihy, tie sú 60€ za kus, takže všetko spolu 670€ :-N (no ja vždy tajne dúfam, keďže je to známy, že nám dá ešte zľavu :-D ) Môjmu drahému sa to zdá straaaaašne drahé :-| ale hneď mu idem povedať, koľko sme ušetrili na kamere! :-N
Odpovedať
:-D veronika, veru povedz mu, ze mate super cenu za kameramana! ;-) nas vyjde fotograf rovnako ako kameraman, aj s velkou fotoknihou, ale rozmyslame, ze ju nechceme a sami si potom dame urobit, tym padom bude fotograf o 100 € lacnejsi.. to je ale zatial len taky napad. no a stve ma to, co som tu minule spominala, ze foti iba po prvy tanec, takze aj tak budem musiet nieco vymysliet.
Odpovedať
Profilova fotka
babyyy, bolo to super! ta priprava bola celu sobotu a potom este v nedelu 4 hodinky. prebiehalo to asi tak, ze knaz mal asi 20 min prednasku (nieco take ako kazen) ku kazdej teme a potom nam dal cvicenie (dotaznik) k tej teme, ktore sme si museli vyplnit a potom sme si s drahym vymenili tie papiere a takto sme sa dozvedeli, co si ten druhy mysli o aktualne preberanej teme a v pripade nejasnosti sme si to vydiskutovali. dokopy sme rozobrali takymto sposobom asi 12 tem. Treba podotknut, ze tie cvicenia boli len medzi parom, teda knaz neposudzoval, nehodnotil vysledky, on ani nemal pristup k tym dotaznikom, co nam celkom vyhovovalo, lebo my sme hanblivi a neradi rozoberame sukromne veci s inymi. a zaver bol uplne najlepsi, mali sme si navzajom napisat lubostny list :-D S drahym sme si povedali, ze vsetky materialy odtial si odlozime na spomienku a ak pridu tazsie chvile, tak isto nam to pomoze ujednotit si nase nazory. arainymonk, tak tie vase nauky mozu byt super! ja som presvedcena, ze veci tohto typu pomahaju ukazovat partnerom, aky velky dar maju v tom druhom. jouky, preco sa netesis na to posedenie s manzelskym parom v ramci pripavy? my sme sice nic take nemali, ale podla mna to moze byt celkom poucne,nie? a teraz na temu fotograf, tak nas vyjde celkom lacno, len 200 eur! no nie je to ziaden amater. Je to take prijemne spojenie kvality a ceny. fotografovaniu sa venuje uz dlho, no so svadbami zacal len tento rok. je kreativny a jeho fotky sa mi strasne pacia a za tu cenu sme fakt nemali co riesit. a kedze je to nas znami, tak dohoda s nim je bezproblemova, do uplne vsetkeho si mozeme kecat, urobi nam tolko zaberov, kolko len chceme!
Odpovedať
Profilova fotka
jeej aj ja chcem také náuky :-) to ozaj iba katolíci majú? Nám nič také farár nespomínal :-( (evanjelický) asi mu zavoláme, že aj my chceme :-D
Odpovedať
Ahoj hamca, najskor som nasla satynapredaj stranku a tam som sa dozvedela, ze ti usiju saty na mieru a vsetky baby co odtial mali satky, tak boli spokojne. Ked som mala den volna tak som sa s nasimi vybrala do Lucenca, kde maju obchodik a naozaj vsetky satky boli krasne biele... Prisla som tam s obrazkom a nakoniec som si vybrala uuuplne ineee a na mieru mi usiju a poslu. Hovoria, ze ak zasles 12 rozmerov tela, tak vzdy satky sedia...Tak som zvedava..Do dvoch mesiacov by ich mali poslat. Mna to caka do polovice decembra, tak som veeelmi zvedava. Dam vam potom vediet :-). Veronika - urcite nie je problem ich poslat, su dokonca na ich webe, ale radsej by som pockala kym mi pridu tie moje a potom ti to poslem spolu, ci to chces vidiet uz teraz? :-D Pretoze na ich webe su uuuplne ine ako v skutocnosti :-D...neda sa to porovnat, internet uplne skresluje :-)
Odpovedať
hamca, ta vasa nauka bola uplne super, neviem, ci to takto bude prebiehat aj u nas, ale co mam info od kamosky, tak asi nie.. ale nevadi, aj tak sa na to velmi tesim! ;-) a tie lubostne listy...ach, to by sa mi hrozne pacilo, my sme si kedysi pisali listy, ale teraz uz vobec :-D no a s tym manzelskym parom.. co ja viem, neviem si to dobre ani predstavit, co budu s nami rozoberat a tak celkovo, ved potom uvidime :-) a tu na stranke som dokonca citala, ze niekto mal v ramci priprav posedenie s gynekologickou..tak to sa mi zda uz uplne zvlastne :-) ale to je len moj nazor, ostatni to mozu brat v pohode ;-) bajka, no ja som tiez zvedava na to, ako ti usiju saty ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
bajka, aj ja ta chcem poprosit o tvoje podrobne vyjadrenie spokojnosti s usitim siat ;-) no my sme na tej nauke nemali posedenie s gynekologickou, ale na zaver prveho dna sme mali taku asi hodinovu prednasku od pani, ktora pracuje pre organizaciu planovane rodicovstvo. akoze nie vsetkym to bolo po chuti, ale tak mne to problemy nerobilo.
Odpovedať
Profilova fotka
tak ja by som sa na prednáške o plánovanom rodičovstve asi nudila :-D keď už máme doma skoro dvojročného drobca x-) Ale podotýkam, že bol plánovaný ;-) Baby, nerobí si tu niektorá z vás nejakú školu? Nech mám s kým zdieľať prichádzajúci stres v skúškovom období :-p
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?