Svadba 6.6.2009. Kto už plánuje?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte :-D Najde sa tu uz niekto kto uz planuje svadbu na 6.6.2009? Chcela by som sa podelit o "vybavovacky" ktore uz mate za sebou popr. co este len planujete. My planujeme na 4.4.2009 (presne 7 rokov, co sme spolu) alebo 6.6.2009 (lebo chceme mat ked bude teplucko) tak este nevieme na 100%. :-)
Odpovedať
ja presne nevim z ceho to bylo... doktorka rikala, ze jsem prekyselena, zase na druhou stranu vitamin C prej telo vylouci pokud ho nepotrebuje, nevim, nejsem z toho moudra, hlavne doufam, ze uz se mi to znova nestane... zenichovi na auto prave chci dat tu masli, aspon aby to mel trochu ozdobene, vcera me zarazila nastavajici tchyne dotazem, kdo jakym autem vlastne pojede, no nemame to jeste uplne dotahnute do konce... a taky se me ptala kolik objednat kolacku.. to jsem taky byla mimo :)
Odpovedať
To je jasný, hlavně aby si se uzdravila a byla zas ok :-) My už jsme předběžný seznam kdo s kym jak pojede měli, jenže jsme si přizvali další lidi, tak to musíme zas trochu poupravit :-) U nás s cukrovím bylo taky dilema, myslim si, že toho budeme mít až kam, ale v nejhorším se to dá do mrazáku a budeme mít na vánoce napečeno :-D a koláčků jsme myslim objednali asi 10 kg. ale s tim že máme přes 50 výslužek, tak do každé krabičky budeme dávat pár koláčků a pak aby bylo něco na hostině a něco ještě u nás, když se začnou sjíždět svatebčané. Tak uvidíme, jak to vyjde
Odpovedať
s tema vysluzkama to nemam uplne pod kontrolou, jelikoz objednavaji kolacky moje i jeho mamka, tak uvidime, kolik se tam toho sejde... taky budou ruzny druhy krabicek, ale uz to neresim, myslim, ze pro ty hosty neni ani tak dulezita vysluzka, jak celkovy pocit, jaky si ze svatby odnesou:) mozna jsi to uz nekde psala, ale kolik mate pozvano lidi?
Odpovedať
my jsme si k tomu s oběma mamkama sedly a začaly jsme dělat seznam těch, kdo by prý měl dostat výslužku. kdyby bylo na mě, tak by jich nebyla ani poloviny, ale to už je jedno :-) ale taky budeme mít velký krabičky s výslužkou a pak máme košíčky pro ty "jen" známé nebo hodně vzdálené příbuzné. a budeme mít dorty + cukroví od jedné paní od nás co peče, pak ty svatební koláčky, pak máme objednané 4 kg čajového cukroví z jedné cukrárny a pak mamka chce ještě minizákusky, takže to pak namícháme všechno dohromady. Já myslim že toho bude až až. Lidí máme docela dost, na oběd skoro 50 a na raut jsme pozvali asi 15 kamarádů. Vy máte jen okolo 20?
Odpovedať
Presne tak, na hostinu vychazi 15 - 17 lidi (dva jeste nejsou jisti), a pote raut tak 20-25 lidi max, takze zakusky jsem zatrhla, byl to boj, ale vzhledem k tomu prejizdeni a vzdalenosti mista svatby, je uz doufam jasne, ze vozit si domu ze svatby kysele zkazene zakusky nema cenu... Mamka bude jeste pect frgale, objednala nejake ty male moravske plnene svatebni kolace, "tchyne" priveze takove ty ceske kulate klasicke kolace. A bude dort (dorty) a cokoladova fontanka, zrovna ted jsem v Metru cetla, ze cukrovka se rozmaha, takze staci a bohate! :-)
Odpovedať
co jsou frgále? to bude určitě zas nějaký valašský výraz? :-D já se asi budu taky časem řadit k cukrovkářům, protože sladký úplně miluju a prostě neodolám :-) Co budete mít k obědu, klasickou svíčkovou nebo něco jiného?
Odpovedať
prave valasske frgale maji nahore napln ze susenych hrusek, ty se uvari a pak se namelou a ochuti, ale cim to uz nevim, ty umi mamka vyborne, ale v podstate je to takovy ten velky kulaty kolac na plech, muze tam byt i tvaroh, nebo svestkove povidla, mnam! mame plnenou kureci kapsu, predkrm je parmska sunka s melounem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky, už se nám to blíží, co? Začínám mít nervy z toho, že nestíhám. Zítra chceme jet ke známé, co nám bude péct hlavní dort a domluvit se s ní. Naštěstí budoucího ženicha se mi povedlo dokopat k tomu sehnat oblek, nakonec si ho sice jen půjčí, ale kupovat ho by bylo zbytečný. prstýnku už máme, hostinu už taky máme dá se říct doladěnou. Teď chceme konečně vytisknout oznámko a začínám vytvářet (zatím jen v hlavě) jmenovky na stůl. Těch drobností je milion, snad na nicnezapomenu :-)
Odpovedať
Ja mam dojem, ze jsem mela nervy tak v unoru, kdyz jsme to zacali vsechno poradne zarizovat, ted se nejak jenom vezu... :-D predpokladam, ze dalsi krize prijde v kvetnu, resp. na jeho konci
Odpovedať
Profilova fotka
AHojte, kamikadze, dufam, ze si uz fit. My sa chystame na vikend na vyletik, do IT a pocasie je na figu :-( . Ale letenky mame uz od decembra, mala som to ako vianocny darcek, tak ist uz musim ;-) . My este poradia kto s kym v akom aute nemame vobec a pred obradom mame este fotenie, na ktore ideme spolu v jednom aute. U nas tradicia, ze ma kazdy svoje auto ani nie je... Inak, prisli nam prstene a ten moj je velky. Nerozumiem tomu, meral mi ho sam p.Rydl a nemyslim, ze som schudla. :-( co teraz??
Odpovedať
Cus dixie, predpokladam, ze uz jsi nekde daleko, a drzim palce, aby pocasi vyslo. Parli italiano? Koprivka uz sla doufam do kopru a preju si at tam dlouho zustane a nevraci se. Ryma se me vsak drzi zuby nehty. Zitra mam v planu myt okna, tak mi uprsene pocasi ani moc nevadi. S tim poradkem kdo jak ma jet to nekde mam, tak mi pisni do IP, ja Ti to preposlu, nejlepe jako mail, mam to ve wordu. S tim prstenem to budes muset asi resit primo s Rydlem, proste ti ho bude muset zmensit. My je mame taky ve vyrobe a jsem zvedava jak budou nam...
Odpovedať
tak ja to sem dam, uz jsem to nasla, zpusoby razeni aut v kolone jedouci na svatebni obrad: První způsob řazení • prvním voze jede ženich s matkou • ve druhém voze jede matka nevěsty s otcem ženicha • svědkové nevěsty, přátelé, příbuzní a ostatní svatebčané podle důležitosti • jako poslední jede nevěsta s otcem Druhý způsob řazení • prvním voze jede ženich a jeho svědek • ve druhém voze rodiče ženicha a nevěsty • příbuzní, přátelé a ostatní svatebčané podle důležitosti • jako poslední jede nevěsta a její svědek Chcete-li netradiční způsob řazení • v prvním voze jedou rodiče ženicha a nevěsty • ve druhém voze ženich s nevěstou • třetí vůz se svědky • příbuzní, přátelé a ostatní svatebčané podle důležitosti
Odpovedať
Článok sa načítava...
a pri odjezdu byste meli jet jako novomanzele v cele, pokud se teda presunujete nekam jinam na hostinu, jako my
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky, nemáte některá předlohu zasedacího pořádku nebo radu, jak ho vytvořit??? Jo a jak se skládají ubrousky do košíčků na koláčky?? :-)
Odpovedať
Uprostřed stolu sedí novomanželé. Vedle nevěsty sedí otec ženicha, vedle ženicha matka nevěsty. Naproti nevěstě sedí její otec, naproti ženichovi jeho matka. Vpravo vedle ženichovy matky sedí oba svědkové. Čestná místa vedle novomanželů a jejich rodičů jsou kromě svědků obvykle vyhrazena prarodičům. Následují příbuzní, přátelé a známí. Manželské páry by měly pokud možno sedět odděleně, aby se mezi hosty lépe rozvinula neformální konverzace. je to ze stejneho zdroje jako to o tom prijezdu na obrad...
Odpovedať
ale ja bych manzele nerozsazovala, prijde mi to jako pekna blbost, to se akorat nastvou, ze nemuzou sedet spolu, takze bych se tim uplne slepe neridila
Odpovedať
uz sa nam to krati...mate aj vy uz stres?
Odpovedať
Profilova fotka
Já už teda začínam mít docela velký nervy. Nemam ještě spoustu věcí, jsou to samé prkotinky, ale nemám kdy je pořídit. No, a největší problém je snad oblek pro mého synáčka. Vůbec nevím, kde sehnat. :-S
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak som spat po vikende, bolo super x-) . Kamikadze, ja som seba aj nieco dostanem, ale rozumiet je im problem. Ale najak sme sa stale dohodli :). Diky za radenie na svadobny obrad. Uvidim, ako to bude fungovat u nas,my sa ideme fotit pred obradom a potom sa ja pojdem 'schladit' a upravit, hostia budu v kostole, aj s cakajucim zenichom a ja dofrcim s otcom az tam, pravdepodobne pesi, kedze budeme v centre mesta. :-)
Odpovedať
Ahojky, tak jsme zas o víkendu narazili na menší problém. co se týče svatebních darů, tak když se nás někdo zeptal, co bysme chtěli, tak jsme odpovídali že peníze, protože domácnost máme zařízenou, tak sami nevíme, co bysme potřebovali. A našli se teď tací, kteří peníze dávat nechtějí, ale chtějí dát věcný dar, tak prý ať si něco vymyslíme... nemá někdo nějakej dobrej tip, co by se mohlo šiknout do domácnosti?? :-) Mě by třeba i něco napadlo, ale to už jsou dary okolo třeba 3 - 5 tisíc a to po nikom nemůžu chtít aby nám dával takhle drahý dary.
Odpovedať
fidorka : měli jsme uplne stejny problem, penize dat nechcteli,za kazdou cenu dar, tak jsme jim rekli, at se domluvi s mekym dalsim a koupi vetsi dar (mame take domacnost zarizenou) - z veci, co nas napadli a hodi se nam - presovač, gauč, poukázka na pokládku podlahy, vikend nekde v laznich, designovy zidle (milujem Starcka), no a kdyz se jim nic z toho nehodi, tak jsme jim rekli, ze dekujeme, ale nechceme nic, ze veci do domacnosti mame dost a radsi nez neco co uz mame, at nam nekupuji nic (coz vetsinu z nich prekvapilo a nakonec daji tu obalku), neni to preci o tom kolik ti daji, ale ze vubec chteji. Clovek v tomhle musi byt trosku raznejsi, protoze nechci mit doma 3 konvice, 2 sady nadobi, nevkusny vazy a milion sklenicek
Odpovedať
Profilova fotka
A ako ste im oznamili, ze by ste chceli radsej peniaze? Mne je to dost blbe povedat. My sme tiez komplet zariadeni, viac veci sa nam do domu uz ani nezmesti. Zisla by sa hotovost, tu by sme pouzili na kavovar, fotak, a na svadobnu cestu.
Odpovedať
tak pouzijte ten svatebni list z beremka, mne by napadl trebas livanecnik, tlakovy hrnec, poukazka do Ikea, nebo tepla perina pro dva na zimu.. ale nikdo se nas na dary nepta.. a mamine jsem rekla, kdyz se nekdo bude ptat, tak at nam daji nejlip penizky.
Odpovedať
jedni se zeptali, co bysme chtěli za svatební dar, tak jsme jim odpověděli, že sami nevíme, protože vše máme, tak tetka hned říká, že nám dají obálku ať si s ní uděláme co chceme. Takový přístup je nejlepší :-) a v sobotu se nás ptal další příbuzný, tak jsem mu taky řekla že nevíme a když naléhal ať si něco vymyslíme, tak jsem mu řekla, že by nás asi nejvíc potěšili peníze, pokud nás opravdu chce něčím obdarovat a my si za to pořídíme co budeme potřebovat k dovybavení domácnosti a on že to nepřichází v úvahu, že chce dát věcný dar. ty svatební listy se mi tu líbí, ale absolutně nenacházim nápady co bysme potřebovali. kami: ta poukázka do Ikey je dobrej nápad, tak už jeden dar budu mít :-N
Odpovedať
damy uz strihame pulmetr, dneska to mame 46 dni do svatby... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojky, scháním čokofontánu na půjčení levně, nemáte kontakt :-)
Odpovedať
tak nám už se konečně povedlo vymyslet pár darů, co by se nám šiklo, vytvořili jsme tady svatební listy a ani ne po dvou hodinách už tam máme 2 dary zarezervované :-) to jsem nečekala že to půjde tak rychle... nikita: zkus se zeptat na tu čokofontánku přímo v hotelu, kde máte hostinu, některé hotely nebo restaurace je mají, protože se stává stále oblíbenější.A nebo když zadáš na netu do vyhledávače půjčení čokofontány, tak ti to taky najde spoustu nájemců. Ale nevím za kolik, ani kolik je taková "normální" cena. My jsme si o ní řekli jako jeden z darů, tak když jí nebudem mít na hostině, tak až k nám přijede někdo na návštěvu, tak jí použijeme :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Nikita007 - koukám, že sháním předlohu na zasedací pořádek. Super je to tady: http://www.svadbaonline.sk/ A co se týče ubrousků do košíčků - já ubrousek nerozložený vložila do košíčku ;-) http://www.beremese.cz/album/view.php...
Odpovedať
Profilova fotka
A když jsem u těch inspirací, tady náš svatební list: http://www.beremese.cz/svatebnilist/e... Krásné přípravy, nevěstinky! Držím palečky! :-)
Odpovedať
silente, krasna jsi byla nevesta! dekujeme za rady.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?