Svadba 5. septembra 2009 Spišská Nová Ves. Má niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte dievčatá z východu. Máte niekto taký istý termín svadby?
Odpovedať
Kikuska ja som nikdy nic melala proti cirkvi. Len neviem ci to co chcel boh az tak ti knazi robia. Pride mi to nefer aj ked je cirkevny sviatok. Ved prave ten farar sa bude modlit a urcite bude omsa v kostole tak ci tak. Ide len o to ze ked trebalo prispiet na stavbu toho kostola tak nemali problem chodit po bytoch a pytat si peniaze. A teraz ked nieco chcem ja tak sa mi otocia chrbtom. Hlavne ze kostol stale nie je dokonceny a medzitym stihli vystavit obrovsku budovu v ktorej ziju a aj ju zateplili aj chodniky vystavili... len na kostol sa akosi kasle...
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ako vravel moj nastavajuci " Tym satanom nedam nic!" Pretoze fakt, ti dnesni knazi su len tucne prasce a nie ako to bolo predtym. Chcu len peniaze a kazdeho buzerovat !
Odpovedať
ved preto sa mi to nepaci. Ze jedno kazu a druhe robia... ]-(
Odpovedať
POZOR! Ak mas na mysli tu budovu vedla kostola Bozieho milosrdenstva,tak nie ze len oni tam byvaju.ALE deti tam maju skusky spevokolu,maju tam stretnutia,robia im tam program a pokial viem,tak maju robit vymenne pre deti z Polska.Deti z Polska pridu k nam a nase deti idu k nim.Na prazdniny. Ja som decko z palotinmi chodila na Oravu.Moji rodiacia nemali peniaze ,aby s nami chodili na dovolenky,tak som vdaka tomu,ze Pallotiny maju velke fary po celom Slovensku netrcala cele leto medzi cinziakmi na Zapade I. Takze ono ta cikrev a niektory z tych "satanov" nieco robia.Napr.sa staraju o deti ,co nerobi ani Slovensky stat.A ine rehole sa staraju o chorych . Netvrdim,ze vsetci su dobri a maju v niektorych vecia zmatok.Ale su to len ludia.Ale ja berim ich dobry umysel.Ten nema v dnesej dobe skoro nikto.Ak hej,tak dobry umysel vsetkych obabart.
Odpovedať
sorry myslela som obabrat
Odpovedať
no ano chodia su tie deti z polska a kedze byvam tak ze im vidim do okien tak aj vidim co vystrajaju.... netvrdim ze nase deti su dobre... su to len deti. No tak ci tak mi to pride ze ta budova je aj tak velka.... ze taku ani nepotrebuju. Az totlko tych deti tu zasa nechodi...
Odpovedať
Spišiačka tak sa zosobášite v meste, nič sa nedeje...zase nie je vhodné až tak nadávať na tých farárov, majú aj svoje chyby, ale nie zase všetci.........niektorí sú celkom fajn......
Odpovedať
aspon maju snahu pre deti na Zapade nieco urobit.Vela deti sa potlka po sidlisku len-tak.Rodicov maju v praci a aspon niekto nieco pre nich robi.A aj tak ludia zo sidliska na nich nadavaju. A co vystrajaju? Ja to vidim tu v Dubline.Tu som zatial nenatrafila na ziadne vacsie katecheticke stredisko.Kostolov tu je na kazdom kroku.Ano su krasne a udrziavane.Zosobasia Ta tu v utorok alebo aj vo stvrtok bez mihnutia oka. Aj ked jeden z paru krst a druhy nie,tak Ta tiez zosobasia.Nie je problem.Sui tu v tom povolnejsie. Aj nauka na krst pre dospeleho trva rok ,zatial co v Smizanoch dva roky.Ale nevidela som tu ziadny detsky spevokol a ziadnu destku omsu. A co robia irske deti po veceroch?Nahanaju sa s nozmi.Po Novom roku tu 12-rocny chlapec zastrelil chlapa.Minuly rok v lete zase 14-rocny ubodali dvoch poliakov k smrti srubovakom. Tu ked vidis partu pubertakov,tak radsej prejdes na druhu stranu ulice.TO ze tu 16-rocne rodia ako na bezaciom pase je uplne normalne.Skoncia povinnu skolsku dochadzku a do roboty sa im nechce,tak co budu robit?Idu na matersku. Za kazdym ked pridem do kostola na Zapade,tak vyzyvaju deti ,aby prisli na stretko a do spevokolu. Ak by sa mali venovat len 10 detom z celeho sidliska,tak ta obrovska budova ma VYZNAM.
Odpovedať
Miška tak to by som sa tam aj bála výjsť na ulicu....to až také hrozné to tam je? A tie dievčatá tak skoro tehotné? Tak to už ako u nás "poniektorí spoluobčania".....
Odpovedať
zmrzlinka je to kazdeho osobny nazor.
Odpovedať
To je pravda, každý už má svoj názor a nikto s tým nič neurobí.......... ;-)
Odpovedať
to je realita.Nikto sa detom na Slovensku nevenuje.Ano mame pre deti skoly -hudobne,tanecne a nieviem este ake.Ale co tie ,ktore si to nemozu dovolit?Tie sa potlaku na ulici a rastie nam kriminalita. Niektore rehole sa detom venuju a aj tak vsetci na nich nadavaju.
Odpovedať
Článok sa načítava...
je to iba v niektorych stvrtiach.Tam kde vidis vysiet na stlpoch par botasiek,tak vies,ze su tam drogovy dilery.A myslim,ze to kriminalita deti a drogovy zavislost bude na Slovensku ,co nevidiet.
Odpovedať
Lenže za niektoré deti môže aj výchova rodičov, keď na nich kašlú a pod.....a hlavne by som povedala, že je to u tých, čo majú aj viac peňazí, keď im dovolia hocičo, len aby deti boli spokojné a mali čo len chcú....ale to už je na inú tému....už kašlime na to
Odpovedať
jeinabe no ved uvidime ake budeme my matky...
Odpovedať
mas pravdu nema vyznam sa o tom bavit. Akurat ma mrzi,ze ked zlyhaju rodicia,tak ich nikto nezastupi.Stat zavrie decko do domova a potom ho vykopne a necha tak.Ked ho nezavrie do domova,tak je vsetkym jedno,ze sice decko ma co jest a aj do skoly chodi,ale vychova tam ziadna nie je.Akurat z neho rastie dalsi kriminalnik. Myslim,ze trochu moralky medzi ludmi by nezaskodilo....
Odpovedať
Profilova fotka
zmente temu lebo sa tu este pohadate :-S
Odpovedať
mas pravdu. Ako sa ma babo? co hovorite na uvodnu piesen na svadbe RUFUS WAINWRIGHT - HALLELUJAH to je ta pomala zo Shreka
Odpovedať
prave som si vypocula tuto piesen a myslim, ze je super. urcite by sa hodila... :-) navodi taku spravnu nostalgiu v danu chvilu.
Odpovedať
najde sa tu niektora, co bude mat na svadbe Dj a nie zivu hudbu?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja, uplne to staci, bol hrat aj mojej buducej svagrinke a zapacil sa mi. Babo rastie az velmi rychlo lebo ma dost boli podbrusko ale zatial je vsetko v poriadku. Inak teraz ked mnou lomcuju hormony tak by som sa asi na tu pesnicku rozplakala (z toho shreka) uz len pri pomysleni na nu sa mi tlacia slzy do oci :-N
Odpovedať
Marc a jahody no hudba na nu je pekna a ona je v podstate cela pekna. Len ked som citala preklad tak nie je taky moc svadobny... ale kto uz by to tam len prekladal... :-D no nie?
Odpovedať
Profilova fotka
Sak ano, ale sa mi zda taka smutna, nemozem si pomoct...
Odpovedať
hej tak to je az z nej zimomriavky idu,...
Odpovedať
my sme mali neplanovane na prvy tanec Tri oriesky pre Popolusku a boli aj nejake slzicky z manzelovej strany a to nebol tehotny :-D :-D :-D jahody uz vies ,co budete mat?moje zname idu tuto jar rodit samych chalanov,tak som na nich zvedava ;-)
Odpovedať
spisiacka:oni to asi myslia tak ze ked je sviatok tak je to brane ako nedela, vtedy sa ma oddychovat a nie zabavat atd..jednoducho to beru asi aj z tej stranky..vies?proste sviatok sa ma svatit a nie robit svadby..prepac...ale tak to je myslene..a asi kazdy to tak pochopi...najma krestania.. ;-)
Odpovedať
no zapajam sa trochu oneskorene..ale musim povedat ze ja som tiez vyrastala medzi mladymi v kostole, spievala som v spekovkole a mala som velmi peknu mladost..stale sme mali co robit, chodili na vylety, stretnutia, do mesta... netulala som sa fakt po meste len tak ... takze som bola veelmi stastna a spokojna...venovali sa nam aj knazi..a nemozem povedat ze by boli zli alebo tak..najdu sa aj vynimky..su to ludia..ako my a nicim sa nelisia..to ze su knazi z nich nerobi svatych ani ich nezbavuje ludskej prirodzenosti...je to poslanie ale vysvatenim sa clovek nezmeni... vsetko je to o cloveku, snahe, a chceni..takze len tolko..amen :-D
Odpovedať
ahoj kikuska!Kedy budes mat profi foto? ;-) Ja si myslim,ze s tym nesobasenim im ide skor o to,ze budu mat vela omsi a je to Mariansky sviatok a to na 100% bude este nejaka poboznost,tak by tu svadbu asi nestihali.A myslim,ze aj v malych mestach na matrikach nesobasia kazdu sobotu,ze sa Ti moze stat,ze To povedia,ze v ten Tvoj vybrani datum Ta nezosobasia. Predsa v meste je ich viac a su tam dva kostoly,tak asi to pre nich nie je problem. Inak este k tym detom.Mna mrzi to,ze v mnohych rodinnach s detmi su rodicia od rana do vecera v robote,aby ich uzivili alebo maju otcov v zahranici a matka to potom nezvlada ....a tym sa rodic aj keby chcel nemoze venovat naplno svojim detom a nikto s tym nic nerobi.Dieta je poobede samo doma,tak ide von a robi somariny. Skoda,ze nie je u nas viac ludi,ktory by sa skor venovali detom ako napr.zvieratam :-| A to je na Zapade I. vela takych rodin a poznam vela takych deti... :-S Nam sa tento rok fakt dari.Ku 31.1. dostal manza vypoved a dnes mi volala mamka,ze babka dostala zase porazku.Tak som zvedava,co z toho vsetkeho este bude a co ma este caka ;-(
Odpovedať
Miška poslala som ti IP ohľadom babky.....neboj sa....bude dobre...raz sa to obráti...
Odpovedať
Profilova fotka
Este nevieme co to bude az za mesiac najskor, ale uz teraz sa velmi tesime obaja :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?