Svadba 5. septembra 2009 Spišská Nová Ves. Má niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte dievčatá z východu. Máte niekto taký istý termín svadby?
Odpovedať
No ani nás to veľmi nepotešilo, ale čo už......toho mesiaca samé výdavky......katastrofa............a rozhodla som sa, že asi si dáme urobiť v salóne aj oznámenia, pretože mne sa nechce s tým baviť a výjde nás to do 1000sk...ale je to hrozné tu jedna 1000sk, tu druhá a tak peniaze sa míňajú..... Spišiačka ale inde už nenájdeš sálu.............tak si ju zaplaťte vy (myslím zálohu) a bude svätý pokoj
Odpovedať
Spišiačka a tebe už volali z flóry?
Odpovedať
no tak urcite uz inde nezozeniem salu. No mne nevovali kedze tam volala svokra ako som uz spominala ona to vybavuje a vobec neviem co dohodla. ALe vraj tam ma ist az buduci tyzden. Tak ta ma asi zabije. Aj ked mi hovorila ze teraz v januari mal tam niekto svadbu a po svadbe v pondelok ked isly vyplatit svadbu tak ich pytali 45OO sk za salu teda za personal a tak. Takze mozno toto minuly rok nebolo a teraz si to uz pytaju. Lebo im vraj pred svadbou nic take nepovedali az po svadbe ich pytali.Tak ja uz neviem...
Odpovedať
Ano Maruska aj ja mám svadbu v Levočaku. Tak na 91 % som sa rozhodla, že si ho nakombinujem do marhuľovej farby. Tak uvidíme na výsledok...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, to mate este celkom fajn s tym prenajmom saly ... my v Park Hoteli platime 5tis+3tis za salonik ... aspon ked si dobre pamatam ... uz ani sama neviem ... a stravne tam bolo okolo 650. Niekedy v marci sa chystame na vychod, tak sa tam musime zastavit, aby sme uz aj menu nejake vybrali atd.
Odpovedať
Aj v Parku sa tak veľa platí? Ja najprv že iba hotel Čingov si tak účtuje...................tak veruže oproti tebe to máme ešte dobre....a zy výzdobu si platíš? či ty ideš cez agentúru?
Odpovedať
Profilova fotka
Vyzdoba nie je v cene :( teda neviem, co ma v cene Flora, co sa tyka vyzdoby ... v Parku daju biele obrusy a organzu a servitky podla vyberu - to je vsetko vyzdobu si budeme robit samostatne, objednam nejake ikebanky u kvetinarky ... mam uz kupene nejake sviecky, vazy atd.
Odpovedať
no tak to uvidime s cim nas este flora prekvapi. Dufam ze aspon tu vyzdobu urobia ako sa patri
Odpovedať
no tiez uvazujem uz nad svadobnym albumom?zmrzlinka nemozes mi nejaky poradit nejaku znacku..a este kocky nevieste kde v snv vyvolavaju fotky..uz sme si dlho nedavali ale tie zo svadby si chcem dat a hlavne kolko to stoji??poradte xi xi
Odpovedať
no kocky nemate to lahke.. :-| to je normalne zdieranie..co ziadaju ti edebilne zalohy a tak..podla mna ta zaloha je myslena tak ze to uz je odratane nie?ved je to logicke.proste davas zalhou, keby daco aby mali oni istotu ale musia to odratat od ostatnych vydavkov... treba sa presne opytat za co davate tu zalohu... nam tu zalohu normalne akceptovali sice sme platili len symbolickych 1000,- sk xi xi no ale viem ze ju normalne uctovali a odratavali od ceny, ze tu zalohu akceptovali..je to cudne alebo som to ja zle pochopila..kazdopadne sa opytajte co spada do tej zalohy..lebo mne to znei nejake neseriozne....ze by to nezaratavali co vy na to.. no a vsetko si radsej presne zistite...a ked vam mozem poradit tak predbezne si volajte tam ci vsetko plati atd..a ked tak si aj skor poproste nech vam daju jedalne menu ze si mozete v klude povyberat a tak a predlozit jej svoj navrh..lebo dva tyzdne pred svadbou sa mi vidi ze budete mat ine starosti ako dohadovat menu.. ono povinny je pripitok ktory oni daju..my sme kavu nemali povinnu ale ked je tak je to ok..aspon nemusite platit zvlast a ma to kazdy v cene nie? a ked vam mozem este nieco poradit je opytajte sa ich ci maju nejaku ochranu na okna kedze budete mat svadbu v lete a budu mozno aj otvorene okna... mozno to vyznie smiesne ale jeden znamy mi povedal ze bol na svadbe niekde bud na flore alebo hotel cingov a ze tam nemali vobec ochranu na okna a ze im tam nalietalo kopu nocnych motylov a ze to bolo hrozne... no niekomu to nevadi ale ja neznasam nocne motyle tak aby vam to nebolo neprijemne.. :-) dufam ze vam moje postrehy nevadia aj tak si kazdy urobi po svojom..nie?
Odpovedať
ked tak nad tym uvazujem tak my sme mali do 50ludi, a platili sme za stravnu jednotku okolo 650sk a bolo toho fakt vela velkanske taniere... a dokopy sme platili vyse 30000,- sk a neviem si predstavit, ze by sme platili este 6000za salu tak to rovno zbankrotujeme..lebo ked som ratala obrucky, fotograf, hudba tak len to nas vyslo pomaly na 30 litrov :-| no neveim ...teraz to euro sa mi zda hrozne vsetko zdrazelo..ci jedlo sa mi zda drahe ale bo ja neviem.. fakt kocky uz mate kupeny nabytok do bytu?my chceme objednavat matrace a postele lebo ze vraj matrace chodia aj tri tyznde a postel pat tak nemam chut spat na zemi xi xi no a to potrebujeme este skrine lebo na stavanu momentalne nemame a potrebujeme este komody atd.... takze co uz mate?chcem si neco kupit aj z ikei naprl komody a tak..
Odpovedať
aduska porad mi kde je ten hotel park, bolo tam pekne
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte baby pridavam sa k Vam, kedze som so SNV, s radostou som si precitala Vase prispevky. Je to super ze to funguje. pre zuzu12 bola som tam tento rok na svadbe, velmi sa mi tam pacilo, ale je to pre svadbu tak max 50 ludi, velmi dobre som sa tam citila ako host :-)
Odpovedať
ahoj hotel park je tam kde je hotel cingov len vyssie... a mam pocit ze sa tam zmesti viac ludi ako 50...my sme tam mali raz vecierok z prace a bolo nas podstatne viac ako 50siat, tak neviem... ale je tam celkom fajn..zalezi od vkusu a od ocakavania..
Odpovedať
ahojte, my sme platili zalohu v restike 2000sk. predvcerom som tam volala (my "trulkovia" sme sa ani nepytali kolko prenajom bude stat) a zistila som ze je to uz vlastne celkova suma za prenajom saly, samozrejme bez vyzdoby. co viem v tak v hotely na Plejsoch si pytali 5000sk (ale to bolo pred 2rokmi). Na jednu osobu cca 500Sk. Povedali mi, ze 2 tyzdne pred si staci vybrat menu. No nejak sa mi do nepozdava, radsej v predstihu ako potom v stresoch.
Odpovedať
podla mna ta "zaloha" je vlastne poplatok za prenajatie saly na cely vecer.Nikto v dnesnej dobe Ti neprenajme salu len tak.Vlastne oni maju trzbu len z jedla a este z vyzdoby.Tak musia pytat este nieco za salu. :-S Inak Jani drahy ide v pondelok na urad prace vybavit si podporu,tak uvdime ,co nas caka.Ale mal by dostat 200 euro na tyzden.Co je podla mna dobre.
Odpovedať
baby a kolko mesiacov pred svadbou ste sa boli pytat na fare ci Vas zosobasia a co vsetko treba? Musim byt krstena a mat vsetky sviatosti v tej farnosti ako by sme chceli mat sobas?
Odpovedať
nemusis,ale musis pytat potvrdenie s tvojej farnosti o tom,ze mas vsetky potrebne sviatosti a odniest to do tej farnosti,kde chces sobas mat. A kolko mesiacov?My sme boli v january a svadbu sme mali v oktobry. ;-)
Odpovedať
my sme boli v oktobri, ale to je tym, ze obaja byvame a pracujeme v Prahe. farar i na matrike boli udiveni, ze co tak skoro, no ja mam nato iny nazor. ak si bola krstena mimo farnost kde bude obrad, tak potrebujes potvrdenie o pokrsteni a nesmie byt starsie ako pol roka. no aspon u nas .......
Odpovedať
ahoj adusa 24,,aj ja tam mam svadbu...a rozhodujem sa medzi fialkovou a marhulkovou farbou...boli ste uz zaplatit zalohu?
Odpovedať
zmrzlinka no poplatok za salu je podla mna dost hlupe. Kedze im tu salu obsadit na plnu kapacitu. Ked by fungovala cely vecer len ako restauracia tak si myslim ze by nemali zo stravy taky obrad ako je na svadbe. Ked ides len tak posediet nikto ta nepyta nic naviac zato ze sedis v tej restike... neviem preto mi to pride take dost nepochopitelne... Ved na tej strave musia aj tak zarobit... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
Spisiacka ... na strave vela nezarobia ... restiky su zive najma z napojov a alkoholu a to si na svad. hostinu nosis ... mne sa skor nepaci, ze tie peniaze zhrabne prevadzka (btw. keby nemali taky velky zaujem, tak by si poplatky nepytali) a casnici na teba vacsinou neochotne cumia, lebo oni ako taki z toho, ze robia celu noc svadbu nic nemaju ... ziadne tringelty ani nic ...
Odpovedať
Maruska mi sme platili yálohu 2000 sk ešte minulý rok, abz nám tento termín záväzne rezervovali. A následne sa to má odrátať z ceny stravneho. Dúfam, že sa to po novom roku nezmenilo.
Odpovedať
my mame svadbu v park hoteli, maloho sme zatial dopredu davali 5000,- a budemem mat 80 ludi. Vraj je to maximum, cize da sa aj viac ako 50.
Odpovedať
Mirkabend no to neviem fakt netusim ake ony maju naklady na to jedlo. Ale vraj tam su zaratani aj casnici... tak by potom mali byt ochotni... ak nie tak potom prevadzkarky klamu...
Odpovedať
ahojte, adusa aj ja som mala svadbu v Gastrodome v Levoci tiez marhulovu vyzdobu :-). Bolo to celkom v pohode, taky priemer, az na ten hrozny koberec, ktory tam je, ktory sme chceli ze nech daju prec, ale ako sa nedalo :-|
Odpovedať
baby dakujem za rady......adka79 ja som z inej farnosti a Ty si tiez z inej farnosti ak sa smiem spytat, ze Ti to vzali v takom predstihu? Ja tiez teraz prechodne byvam v Prahe a tiez to koli tomu v takom predstihu zistujem. ......jeinabe..... Ty mas aku vysku koli satam, ci ma caka to iste ako u Teba ja mam 176?........Inak s tou bizuteriou ste ma dost prekvapili ze je to tak drahe v SNV, tam som si uz dost dlho nic nekupovala z bizuterie, ale ak si to porovnam s Jabloneckou v CR je to dost velky rozdiel. Ale tiez zalezi v akom obchode sa to kupuje. Asi Vam budem za tie rady posielat darceky :-)
Odpovedať
adusa 24...aj my sma to takto platili a za jedlo nam povedali ze podla toho co si vyberieme tak taka bude cena...a vyzdobu si robis sama?
Odpovedať
Maruska : Výzdobu mi robí jedna pani so Smižian. Výjde ma cca teda podla jej predbezneho výpočtu a podla toho čo som tam chcema mať na 4000,- SK... Sama by som to podla mna nestíhala. Ak chceš pošlem ti číslo do IP aj to čo mi za tú cenu dá.
Odpovedať
Baby kde si kupujete obrúčky? S drahým sme boli dneska pozrieť v dvoch zlatníctvach v SNV a tie čo sa mi páčili boli cca za 10 000 - 12 000 a to sa mi zdá vela :((
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?