Svadba 4.8.2012. Kto bude mať?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte, má niekto z vás spoločný termín s naším, ktorému sa zdala kombinácia čísel 4,8,12 zaujímavá? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no vidím, že sa nám naša diskusia celkom pekne rozrastá ;-) taktiež som rada, že nie som sama kto bude mať štátnice tesne pred svadbou :-) preto sa snažím veľa vecí vybaviť čím skôr. Len to nie je najľahšie, treba robiť diplomovku, začína zimný semester, v práci sme mali toho dosť veľa tento mesiac, medzi tým domácnosť a svadba......ale verím, že to všetky úspešne zvládneme :-) My so snúbencom sme sa zhodli na jemnej fialkovej výzdobe, obrúčky sa nám tiež podarilo vybrať, už ich len dať urobiť :-) máme veľmi podobný vkus, takže sa vôbec nehádame o veciach čo sa týka svadby....našťastie mi všetko odsúhlasí a tiež som rada, že mi nehovorí, že to je moja svadba a že si to mám vybaviť sama, ale aktívne mi s tým pomáha a veci vyberáme spolu.... Ako som písala koláče mi pečie mama, sálu máme vybranú, dohadujeme veci okolo kameramana, dj a podobne. Výzdobu sály a kostola mi zabezpečí spolužiačka zo strednej školy, v januári pôjdeme spolu do kvetinárstva a do sály a kostola a presne sa dohodneme na akú výzdobu sa zameria a ako si to predstavujem. Obávam sa, že ja pri tom všetkom nebudem mať čas sa starať o výzdobu, keď tak to pôjdem skontrolovať. Príde mi sem snúbencova rodina z Košíc a bude sa treba im venovať. Keďže snúbenec pochádza z Košíc, ale už dva roky žije u mňa na západe, volili sme svadbu mať tu. Moja rodina je z blízka a asi 20 ľudí z východu už nejak ubytujeme :-) Chcem mať kombináciu bielej a fialkovej výzdoby.... akú takú predstavu mám. Oznámenia už pomaličky pozerám a vyzerá to tak že už mám asi aj favorita.... Obrúčky máme vybrané už nejaký čas-kombinácia bieleho a žltého zlata. Šaty chcem krásne princeznovské....odjakživa som o nich snívala a na moju postavu sú vhodné :-) Bud bude vyšívaný korzet a tylová veľká sukna, alebo nazberkané šatečky :-) nechcem veľmi šaty s vlečkou lebo sa chceme fotiť pred obradom, aby sme potom nemuseli odchádzať z hostiny, a kamarátka to tiež tak urobila a už mala trošku špinavú vlečku jak sa fotili. Preto volím šaty bez vlečky, do kostola si dám asi dlhý španielsky závoj a po ceste do sály sa mi prepne na klasický krátky :-) na jednej skúške to vyzeralo nádherne, len tie šaty boli dosť drahé....no boli k nim doplnky zadarmo :-) tak uvidím...... ako je to u vás s prípravami???? uvažujete aj nad šatami alebo to zatial ešte neriešite? :-)
Odpovedať
Profilova fotka
inak dievcata mne sa snivalo, ze sme sa rozhodli zobrat zajtra :-D , tiez mi uz z toho trosku sibe a skutocne este jeden - dva tyzdne vyberania a pozerania a mozme sa skutocne brat na druhy den :-) , kedze uz budeme mat vsetko. Ja sice diplomovku neodovzdavam, ja by som mala odovzdat dizertu :-S , ale ked organizovat svadbu je vacsia zabava ako pisat nejaku pracu, to bude este tazke :-D . Saticky ja uz mam vybrate, ale iba na obrazku :-D . Takze musim do salonu nieco poskusat a ked mi ten typ pojde, tak by som si ich chcela objednat z ebay-u, alebo dat podla toho usit, lebo neviem ci tu take zozeniem a hlavne za taku cenu. Na obruckach sme sa tiez viac menej zhodli, ale priatelovi sa zda skoro teraz riesit obrucky, ze az na buduci rok :-) . Inak musim s Tebou suhlasit luciabc, lebo moj priatel je v tomto taky isty, ze v podstate co sa paci mne aj jemu (samozrejme ak sa mu nieco nepaci, tak povie) a aktivne sa podiela na organizovani :-) Sak sa chystam dat dajaky album, ze co sa mi paci, len si musim najst trochu casu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my to máme s výberom obrúčok jednoduché, chceme klasické - keby ich náhodou trebalo niekedy v budúcnosti zväčšiť - alebo zmenšiť :) . tiež sa mi zdá organizovanie svadby zábavnejšie ako písanie práce - našťastie nemusím písať dizertačku ale len prácu k praxi - ale na to mám ešte cele tri týždne :-D tak načo sa ponáhľať :-D čo sa týka výzdoby, drahému je jedno aká bude, pohádali sme sa však na "zasadacom poriadku" a ešte tie šaty - no tak to ho asi ukecám a kúpim si druhé :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@luciabc no ani mi nevrav, kedze musim pisat tak ma ide z toho porazit...neviem s vobec sustredit na diplomku ale stale sa utesujem tym, ze sak mam este cas :D @timeab a co ste sa pohadali pls na zasadacom poriadku a satach? Hm? na tom sa da nejako pohadat? :D @kokorunka3 no mame to tazke,kedze kazdy cosi pise:) mne zase komplikuje zivot moja svokra, kolko mate vyratanu hostinu na jednu osobu? nam vyratali predbezne 24€/osoba, so vsetksym, aj vyzdoba, aj prenajom, jedlo, srdce a navleky na stolicky a tak a mojej drahej svokre to pride drahe....ona porovnava svadbu jej dcery 10 rokov dozadu, svadbu jej syna 4 roky dozadu s nasom co je teraz..ide ma z nej porazit..a to je to dokonca v centre mesta..cize podla mna super cena a este si mozeme alko, nelako slane sladke priniest...vrrr..poraziiiii ma :(((
Odpovedať
Profilova fotka
@teuflerin poadali sme sa na tom, ze kde bude sediet jeho babka - banalita - ale nakoniec som vyhrala :) na osobu so vsetkym - ak priratam penizky za salu na to vyjde do tych 26 - 27 ppodla toho ake jedlo bude a tak. ale vravela nam ze ak za osobu dame 24 tak to je zbytocne az vela jedla a sa potom vela vyhadzuje taze v tych 27 su uuz aj navleky aj pausal za salu, personal.... proste vsetko. ked sme pozerali ine saly, vyzerali aj horsie ako nasa a ceny take ze az. svadbu si platime samy takze kazde usetren e eurko je dost. svokry su uz raz take, moje zlatko zas sa uz raz zenilo, mali okopy 90 ludi a teraz nam jeho babka hovori ze 40 ludi - spolu - je vela, a ze naco nam taku svadbu. je mi z toho smutno, lebo som chcela velku svadbu, ale co uz. asi som sa mala narodit skor :( inak mate super cenu
Odpovedať
Profilova fotka
@timeab no aj ja si myslim ze mame paradnu cenu kedze je tam v tom vsetko ako hovoris..vyzdoba, navleky a podobne..trojchodove menu..ja netusim co sa jeho mame nepaci...nakoniec povie ze mu to nezaplati tak sa s nou nebudem bavit ani nic...a svadba bude len moja polovica a na obrad z jeho strany nech si pride kto chce...tak sme sa s priatelom dohdoli..ja sa nikomu prosit nebudem...:( ale je mi z toho smutno a do placu :(
Odpovedať
Profilova fotka
@timeab @teuflerin fuuu baby, to mate riadne dobre ceny :-), nam sa to trosku predrazi, pretoze platime hostom aj ubytovanie, takze s ubytovanim a jedlom a salou to mame 40 na hlavu, co je pri 60tich ludoch dost!!! My si na polovicu svadby setrime samy, pretoze z mojej strany je to trosku zlozite a moja buduca svokra je 300 km daleko, takze ziadne staranie, pride na svadbu, polovicu zaplati a vybavene :-p . Inak ona je dost v pohode, tak neviem, mozno by sa mi do toho ani velmi nestarala, ale zlto - cierna vyzdoba by sa jej isto nepozdavala, tak radsej pssst :-D My budeme mat sice vacsie vydavky, ale aspon sa nam do toho nikto nestara, tak neviem inak co je lepsie, ked citam, ze Vam je az do placu.... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@kokorunka3 no kazdopadne sme radi ze mame take nizke ceny....a hadam hento si uz vykecame..tak uidime...v akej cene mate kameru a video?:
Odpovedať
Profilova fotka
@teuflerin kameru a video? asi si myslela foto a video :-D . My video nemame (o par prispevkov vyssie som to spominala) a foto mame na cely den za 370 eur. A Vy?
Odpovedať
Profilova fotka
@kokorunka3 no my toto este riesime...nevieme sa rozhodnut co a ako...mamina ma nejaku kamaratku takuvidime co a ako nam to vybavi :)) tak som zvewava...a hej mas pravu osm sa pomylila :D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, aj my sa budeme brat 4/8/12. Bol to cisto nahodny vyber datumu...chceli sme svadbu v auguste, a zaciatok nam pripadal na to ako uliaty. My uz mame zarezervovaneho fotografa, kameramana aj salu. Uz sme sa zhodli aj na vyzdobe a pomalicky dokupujeme nejake doplnky, kedze si salu asi vyzdobime sami po kvetinovej stranke. Ja sa uz snazim vybavovat co mozem, pretoze som na vyske...tento rok mi da urcite zabrat...a to nie len mne ale aj priatelovi ktory ma tento rok statnice. Tak dufam ze to nejako zvaldneme :-)
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja som uz spominala ze kameramana mame znameho takze tam bude len nejake vsimne a z videa chceme fotky - on nam to da na dvdcku a my si to potom dame urobit, dja uz mame zarezervovaneho za 150ecka - tiez znamy sestryn, a vlastne vacsina vaci je po znamosti (zvacsa sestrinho manzela) :-D obrucky sa chystame kuknut v presove lebo vraj su tam lacnejsie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@teuflerin kôli tomu aby sa mi do svadby neplietla svokra a ani mama, rozhodli sme sa svadbu si platiť samy. Keď nám na niečo budú chcieť dať peniaze, alebo kúpiť alkohol tak prosím....nebudem protestovať.... Ale inak si do svadby nedám kecať....dokonca mama chcela, aby sme zmenili dátum svadby, že bude teplo...no ja som si postavila hlavu a nepomôže si...chcvílu sa tvári urazená...no časom to musí stráviť,lebo vie, že si so mnou nepomôže.
Odpovedať
Profilova fotka
baby ja som zufala...akurat priatel sa isiel porozpravat z rodicmi ohladom tej saly, lebo m ojej svokre sa to zda strasne vela pritom 24eur na soobu je uplne malo nie?a ta kocka v sale mi to znizila na 22 dokonca este...tak ja uz neivem..trpnem ako na ihlach teraz a cakam ako dopadne ten pohovor s nimi....strasneee :(
Odpovedať
Profilova fotka
@teuflerin drziiim pasticky ;-) @luciabc aspon mate pokoj :-D @timeab to mas super s tymi znamymi, aspon vies komu platis zaco a co mozes od neho ocakavat, este ak to budu skutocne iby symbolicke ceny, tak je super spojenie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kokorunka3 dakujem..tak dopadlo to celkom fajn..vraj suhlasili..ale tak to je le jedna vec zatial z milion ostatnych :D no aj ja budemmat cosi cez znameho a cosi nie..tak dufam ze to bue fajn :)
Odpovedať
Profilova fotka
no baby vidime,ze mate podobne problemy ako ja.my sice mame 35 eur na osobu + personal 200 eur co je dost ale predsa svadbu mame len raz vac krat by som to asi neabsolvovala...svokra tiez nie je spokojna/...moj rodicia su supis.priatel konci tez tento rok vysku ale chlapi nemaju tolko vybavovaciek a povinnosti :) no a chcela som ze keby mi aj povedali ze si to mam zappatit tak si to zaplatim ale museli by brat na vedomie ze pozvem len tych ktorych chcem ja a nie tych ktorych sa patri...co sa tyka vybavovaciek tak vyzdoba oranzovo-biela,tortu nam bude robit sestra,obrucky sa chystame kupit na vystave svadba ktora sa kona v marci a byvaju tak zlavy az 25%.momentalne riesim nejaku kameru a kedze prerabame byt tak riesim vsetky veci s tym spojene.a hudbu mame zivu je drahsia ako dj ale su 4 takze je to prirodzene...snad sa nam tie svokri umudria :)
Odpovedať
Profilova fotka
halloooo baby...kde ste zmizli?
Odpovedať
ahojte, my máte svadbu 8.4.2012 a včera sme začali všetko plánovať:-D máme sálu, kostol, hudbu...dnes chcem vybaviť fotografa a kameramana...tiež sme si stanovili rozpočet tak som zvedavá či sa vmestíme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@mici2 no tak teda vela stastia s tym trafenim sa do rozpocru :)
Odpovedať
Profilova fotka
@mici2 do rozpoctu sa budeme musiet trafit aj my....hlavne z priatelovej strany...mne nejako nasi neskresali nic.....samozrejme nechcem nic drahe, ale tak zase setrit na vsetkom a skrblit kazde euro :(((
Odpovedať
Profilova fotka
rozpocet ??? to je riadne vtipna zalezitost :-D , ja som si pekne napisala, co mi treba a dala som k tomu odhadom ceny a potom poratala vsetko spolu a usudila, ze to je dost!! ALE potom som zacala googlit a upsss....a uz isli ceny hore, som bola trosku mimo reality, kedze vsetko co ma pridavne meno "svadobne", je ovela drahsie :-( . Takze tiez setrime kazdy eurac :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@kokorunka3 no presne tak a este ked ti za patami chodi svokra vsetko komentuje koriguje, nic nedovoli, asi by ma porazilo keby nasi taki boli a nedovolili mi ani saty si krasne vybrat..uff
Odpovedať
ahojte, my máme tiež svadbu 4.8.2012 :-) tento termín sme si nevybrali, pôvodne sme chceli 11.8.no už bol obsadený. Vraví sa, že ak máš sálu, kostol a hudbu, tak máš základ. Tieto 3 veci sme vyriešili a dnes fotograf a kameraman. Pozerala som veľa šiat na nete...ale stále tvrdím, že môžeš mať predstavu akú chceš, tvoje vysnívané šaty vyzerajú v salóne a oblečené úplne inak ...takže návšteva svadobných salónov v ba je naplánovaná za 2 týždne, na 21.-22. októbra, som zvedavá či si vyberiem. Mám známu, ktorá mala pol roka pred svadbou problém so šatami, zohnala ich až 2 týždne pred svadbou. Takže chcem sa zbaviť stresu a dúfam, že budem mať šťastie. Akurát robím zoznam svad. salónov, ktoré chceme s kamoškou a mamou navštíviť. Inak som zistila, že v sobotu sú iba na objednávku skúšania šiat, takže idem zavolať či majú voľné. Pracovné dni v týždni sa netreba objednávať. No, je toho strašne veľa...takže prajem každej z Vás hlavne pevné nervy a nestresujme!!!!! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja som bola vcera s kamoskou skusit dajake satky a musela som klamat o datume svadby, pretoze z prveho nas poslali prec, lebo to nema zmysel si skusat tak skoro, staci tri mesiace vopred ]-( , riadne neochotna zenska, tak tam ma isto uz neuvidi :-p. Dalsich dvoch sme tvrdili, ze sa vydavam 26 novembra :-D. A dievcata poviem Vam, ze to bude tazke, toto bude vyberanie nadlhooooooo :-( , vacsina siat mi isla, lebo som ten univerzalny typ (len mi boli dlhe, lebo som krpec), ale vacsina siat sa mi nepacila. To bude nadlho.
Odpovedať
Profilova fotka
npo baby.....ja mam stale stresy, este stale nemame hudbu a fotografa...uz sme sa asi rozhodli pre kameramana..na tom mi az tak velmi nezalezi takze sme podla toho ci sa nam paci a aka je cena vybrali pravdepodobne, zajtr aza nim chceme ist.....saty ideme skusat tiez okolo 20teho oktobra, ked sa vrati ta moja segra a uz sa neivem dockat...ideme zajtr aplatit aj zalohu za salu :)))) uz sme si ju naisto zarezervovali....a zacinam byt trochu nervozna lebo ked zavolam na nejake foto tak uz maju aj termin obsadeny, hlavne ze vsetci hovoria ze je to este velmi skoro :(
Odpovedať
@kokorunka3 ahoj, ja som telefonovala do 8 salonov v ba, všetky boli ochotné zatiaľ:-) samozrejme chceli termín svadby. V piatok 20.10. mam 5 svadobných salonov od 10hod ráno do 16.30 hod. s odstupom 1-1,5hod.na jeden salon. V sobotu zatiaľ 3 salóny. Niektoré baby čakajú na svadobný veľtrh na šaty, no tam asi iba obrúčky budem vyberať...lebo tie nové modely sa dostanú až možno v apríl-máj 2012 do salónov a to už pre mňa je neskoro 2-3 mesiace pred svadbou chcem mať kľud...
Odpovedať
Profilova fotka
@mici2 presne tomu sa vravi moj zakaznik moj pan a hlavne je to o ochote, je predsa kazdej buducej nevesty vec, kedy si objedna saty, nemusi kazda cakat na najnovsie modely. V tomto salone bola jednoznacne neochotna zenska :-S .
Odpovedať
presne tak, aj keby si si vymyslela termín svadby ona ťa musí obslúžiť...mne už to príde, že oni sa tam robia nadradené, že sú skúsenejšie, staršie a preto buď aj ty hnusná a nadrzovku jej povedz čo si to dovoľuje sa s tebou takto baviť alebo byť neochotná...:-)
Odpovedať
@luciabc áno, my máme tento termín tiež :-) témy by mohli spojiť lebo ich je viac s dátumom 4.8.2012 http://www.mojasvadba.sk/forum/tema/s...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?