Svadba 2011 v Košiciach

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte nevesticky :-) Tak som si povedala, ze nas treba trosku vyselektovat, aby sme si mohli radit v kontaktoch, ktore su vhodne pre nas kosicanky ;-) Tak ako ste na tom? Jaaa nemam okrem kaplnky sv. Michala este nic.... :-( Ale hadam este mame casu, no nie? ;-)
Odpovedať
@aluska3 ahoj, ja akurat riesim, lebo my chceme mat svadbu na matrike, lebo 2x svadba v kostole nemoze byt, tak a na cypre v kostole, u nas mi matrikarka nechcela ani dat ziadost on uzavretie manzelstva, ze ked uz teraz uvazujem podviest slovensky zakon, tak neviem ako bude, co bude, lebo na cypre nemaju problem v tom, ze uz budeme zosobaseni a este raz nas zosobasia v kostole
Odpovedať
@angel1979 tak nam povedela, ze v zelenej a marhulkovej sa tam robi, tak neviem, sice na stranke ma len v marhulovej vyzdobe, to je pravda, ale ma tam aj taku bordovu, pricom mne tvrdila, ze ona ponuka len tie dve moznosti, alebo si zabezpecim vyzdobu sama, ma dost odhovarala od fialovej, ze to nebude ladit, ale uvidim, ked ja ju chcem :-D ... chcela by som ist pozriet aj na vyzdobu, ak bude nejaka svadba, tak by som skocila, ze ako to vyzera... Som spokojna, lebo ine miestnosti beru po 22hej 50eur za personal, nastastie ona ma rozum :-D a neberie tak vela. Inak aj marhulova je pekna, ale ja mam vysnivanu fialovu :))) poobede pozriem Tvoj albumik ;-) lebo jemna zelena ide k fialovej, ale tmavsia uz moc nie
Odpovedať
@angel1979 ano, ja ak chcem svadbu aj na SR, tak musim najskor tu svadbu na SR a potom na urade v inej krajine
Odpovedať
@aluska3 ved to ti vravim, ze u nas ze vraj budem musiet dat vymatrikovat aj ten druhy sobas a bude problem, lebo uz nebudem slobodna,a le nechapem, ved najprv sa vymatrikuje sobas slovensky, nerozumiem tym zakonom nasim
Odpovedať
@chlpacik no moja, ja som bola v sobotu pozriet na svadbe mali marhulkobvu, ale podla toho ako menovky mali napisane len rukou, tak bola taka chudobnejsia svadba, ani moja nebude nobel, ale vyzdoba nebola nejaka super, mali 20ludi
Odpovedať
@chlpacik nme tiez vravela, ze predo nechcem marhulkovu, ved tj krasna, no neviem, ja k nej nemam vzath, ja som svetlejsia, takze nie, nie a zelena je moja farba a hlavne aj ukludnuje, ak by sa niekto rozculoval nad jedlom ;-)
Odpovedať
@angel1979 vraj varia dobre, aj preto moj trval nad touto restikou, mal odskusane. No chcela by som vidiet aj zelenu,ale tak ked kazdeho nahovara na marhulkovu :-D ,...menovky urcite len rucne by som nemala, bud take ako mam v albume, ze motylik, al.klasiku. Zelena je tiez pekna, v podstate kazda farba, aj zlata je krasna na vyzdobu, ale kazdy mame svoje predstavy a ta moja je vo fialovej :Dxixi... Jedine modru, a cyklamenovu by som ja osobne nechcela, tie sa mi nepacia,inak som skromna :-D a obrucky mate?My este nie
Odpovedať
nevaria zle, boli sme sa tam najest aj s mojim, ale jemu je jedno, lebo na cypre bude svadba o niekolko stovak ludi, nie ako tu 50 aj ja by som chcela vidiet zelenu, videla som, ale iba ten fajciar salonik bol nazeleno a pekne to ukazalo, moj ked videl marhulkkovu, tak povedal, ved nie je zla, ale ako vravim, ja mam pozitivny vztah k zelenej viac ako k marhulke a fialova je urcite nadherna, mam v albume, akurat som dala cyklamenovu, nadhera obrucky, este vo hviezdach, take veci neriesim, ked bude potvrdena matrika, zacnem tie okolky ako saty, obrucky kameru a foto zacinam riesit a zistujem, ze malo co je volnych, vela nie je na vyber a nechcem sa ich rezervovat a platit 100e, ked este neviem, ci moja polovicka zozenie vsetky papiere do toho aprila a ty co mas vybavene?
Odpovedať
@aluska3 ale ja chcem na SK na urade a v inej krajine v kostole, ze vraj najprv civil a potom cirkev.sobas sa da, ale naopak nie, tak neviem
Odpovedať
@angel1979 ja mam zatial len kostol a miestnost, fotografka mi dojde kamoska z Blavy a este musim DJa vybavit, obrucky, oznamka atd. Inak s tymi obruckami bude pruser, lebo tie co sa mi pacia su aj dost drahe :-|
Odpovedať
@slavomira.matikova u blazeka sme boli ale v predajni v centre a nic nebolo ani nam nevraveli ze upravuju...takze vdaka za tip, skocime aj tam pozriet. Vyrezavatko na papier sme dokonca nasli doma, aj ked to je original na fotky, ale tak posluzi aj na tvrdy papier :) takze dakujem, netreba @petra1221 uff, to si uz nepamatam presne co sa tyka kapacity ale ked ti pomoze tak my sme hladali pre 50 ludi pozvanych plus nejaky priestor pre asi 30 kamaratov a to by sa tam zmestilo. Je tam jedna hlavna miestnost a taky salonik ale celkom velky. Za miestnost nepytali nic a menu co nam dali vzorove bolo 18 -23 eur podla toho co chces (tri rozne nam dali ako ponuku s tym ze sa da lubovolne dotvorit a tieto ceny boli za 3 chody). Akurat vyzdobu robia len jednoduchu, takze sa treba opytat ze co, ja som to vtedy este neriesila.
Odpovedať
@aluska3 no podla skusenosti mojich kamaratov svadbu vybavis aj za 2 tyzdne. najpodstatnejsia je asi miestnost, lebo tie byvaju obsadene velmi dopredu hlavne teda v kosiciach. Ale ked si pisala ze v piatok, tak to asi nebude az taky problem. No a ked budes mat termin v sale, zabehnes do kostola, (akurat netusim ci v kostole sa robia svadby aj v piatky, zda sa mi ze nie velmi), dohodnes si termin tam, pobezis na matriku vypisat zapisnicu, tu vezmes naspat do kostola. No a to ostatne povybavujes potom. Ked neriesis velmi financie a nie si narocna, tak foto, kameru dja zozenies urcite, rovnako aj saty a doplnky, ponuka je obrovska... je toho vela co treba, ale da sa to stihnut aj rychlo. Akurat si zisti na matrike co presne potrebuje cudzinec na svadbu tu, tam je to asi najdolezitejsie. V kostole je dolezite len aby bol krsteny a mal krstny list. No a ta pripravka...moj drahy pracuje v zahranici a nam kaplan povedal, ze staci tyzden dva pred svadbou dohodnut stretko a vybavime celu pripravu naraz, ze to nie je problem. Ale urcite mozte mat svadbu v kostole aj ked nie je Slovak (ale ako pisem, vyzaduju krstny list, moze byt aj zahranicny, to vobec nie je problem) Akurat to ze chcete v dvoch krajinach...hmmm.kamoska mala najprv na slovensku na matrike aj v kostole a v zahranici mali len v kostole...ze len cisto obrad, ziadne papierovacky, odovdzali papiere zo slovenska... mala by si zavolat asi na matriku a sa ich popytat (alebo mailom, niektore matriky odpovedaju aj na maily :))
Odpovedať
Článok sa načítava...
@maryennn uff tak to ti nezavidim dvakrat menit obciansky. ja uz rok cakam na to ze si dam titul zapisat, bo sa mi tam nechce na dvakrat chodit...tak to vsetko zvladnem az potom..no ale ked ti konci platnost, tak to je samozrejme ine. jaj a este aj odvoz sme si vybavili, teda ako svadobne auto, este musim porozmyslat ako hosti prepravime :) ale sofera nam bude robit svagor, nedavno kupil nove auto tak draheho napadlo :)) sice ono je to take dzipovite, takze ziadna svadobna limuzina...ale aspon budem mat viac miesta na nohy, resp. saty, kedze je velkeee to auticko :-D . A keby sa nahodou stalo ze nebude moct, tak pojdeme pozicat auto normalne do pozicky, nejaku oktavku alebo daco take, ozdobime a bratranec odsoferuje, lebo z nasich znamych nema nikto take daco co by sa dalo pouzit.
Odpovedať
ludkovia a mam este jednu otazku...ako je to s fotenim? foti sa pred obradom ci po obrade? myslim teda tie umelecke fotky niekde v prirode. Lebo nam to dajak tak vyslo ze obrad bude o 14tej (povodne sme chceli o 15tej) a dajak neviem ako to zvykne byt, ze ako to potom naplanovat dalej...
Odpovedať
@kurtica no je to na vas... my sme sa boli fotit pred obradom ... nepacila sa mi predstava, ze na 2 hodiny odideme z hostiny ... ale sesternica mala svadbu o 14tej a boli sa fotit o cca 17tej... potom sa na nich cakalo s hlavnym jedlom... aj ked my sme sa bavili aj tak, tak dost tam chybali ... no pocitaj s tym, ze cca a 10tej by si mala byt pripravena (uces 1,5 hod., licenie 1 hod., oblecena 30 min) ... na fotenie ti treba cca 1,5 - 2 hodiny + cas na prepravu ... a neviem, ci ta pride zenich odpytavat domov ... cize cca o 13.00 musis byt uz doma... 13.30 najneskor z domu ... a kedze mate sobas skor, mozete sa dohodnut, ze redovy/zavijankovy bude uz o 22hej alebo 23tej... ale uvidite ... :-)
Odpovedať
dobra otazka kurtica, takze ja mam o 16tej, asi to vybavime tiez pred obradom este :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@kurtica v centre? neviem že by mali aj v meste predajňu, viem že v hypernove. Tak to si zistím. Ak by si zmenila názor nie je problém myslím s tým vyrezávatkom. Ja si s ním chcem ozdobiť menovky a možno ked si dáme urobiť pozvánky tak to capnem aj na pozvánky k stolu. My sa fotiť pôjdeme pred obradom. Ten by sme mali mať buď o 15:30 alebo 16:00.Je to asi lepšie ako potom odchádzať zo svadby. Ináč zavináč baby mňa chytila nejaká letargia. Mala by som mať väčší záujem a nič asi útlm a potom príde výbuch. Však máme ešte 106 dní a 9 fajočiek čo máme. Z toho miestnosť je na 80% a šaty nemám. Musíme ešte zavolať farára lebo sa mal ozvať v polke februára a nič.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte dievčence. Tak pridávam sa aj ja ku Vám. Svadbička bude 20. augusta v Košiciach :-) . Tešíme sa. Veľmi rada si tu prečítam Vaše postrehy, rady, skúsenosti.
Odpovedať
@kurtica tak to asi nie, 2x svadba v kostole nemoze byt, len raz a to mam overene aj SR aj inym statom, existuje mozno len posvatenie alebo obnovenie manz.slubu
Odpovedať
Profilova fotka
@aluska3 http://mic.iom.sk/sk/pobyt/zlucenie-r... manzelstvo uzavrete v zahranici sa uzna aj tu len treba plno vybavovaciek... drzim palce
Odpovedať
Profilova fotka
@aluska3 alebo skus kontaktovat Osobitnu matriku v Bratislave- http://www.minv.sk/?osobitna-matrika. Maju tam kontakty specialne pre sobase. Oni urcite budu vediet ze co a ako.
Odpovedať
@lietajucapupava Ahojky. aj ja mám termín 20.8. v KE :-D obrad budete mať na matrike, či v Kostole?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte :-) Pridávam sa aj ja,my budeme mať sobáš 02.07.2011 v Košiciach. Sme už síce papierovo "blaváci" ale doma je doma :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@luciake Jéj to je milé. V kostole. A vy?
Odpovedať
Nejaky lacny a dobry DJ? kto poradi?
Odpovedať
@denybobo @chlpacik @slavomira.matikova : dik baby, ja mam kamosky co vacsinou mali obrady okolo 15tej a fotit sa boli potom az, len drahy ma zrusil ze " a co budu robit hostia tie dve hodiny?" No netusim, asi to vybavime aj my este pred obradom, pride mi to tak rozumnejsie. Pri kamoskach mi to az tak nedoslo, lebo u nas taky zvyk, ze kamaratov pozyvame az na neskor na oslavu, takze ja som vlastne vzdy isla aj tak domov...a co robili ich hostia, tak to netusim. Niekde som dokonca citala taky priebeh, ze obrad, potom sa idu hostia najest domov, manzelia fotit a az potom vsetci prichadzaju na hostinu...ale to bola svadba o 12tej...no nic, dajak bude :D ludkovia, ja nerozumiem tomu, preco vsetci okolo mna stresuju z mojej svadby, sak ja ju riesim, pripravujem a nestresujem...ale moja rodina, priatelova rodina, no tym vsetkym sibe. Ked mi svokra zahlasila ze musi ist s nami kolaciky objednat, ta sme s drahym nechapali ze co tam chce...ze sak nech povie kolko a objedname...ale ne, ona musi ist s nmai...ako mne je to jedno, len mi to pride cudne. A moja mati uz stresuje kde vsetkych ubytuje a na druhej strane mi zahlasi ze tito iste nepridu a tito tiez nie, tak nakoniec ani nikto nepride, ale hlavne ze treba stresovat nad ubytovanim....jaaaaj... keby ze este raz mam svadbu planovat, tak prisamvacku nikomu nic nepoviem, vsetko si vybavim a uz len sa dostavia :D
Odpovedať
@chlpacik neviem aku mas predstavu pri slove lacny, nam ide DJovat chlapik za 200 eur (teda budu dvaja), ked tak ti mozem poslat IP s kontaktom. Kamarati dvaja ho mali na svadbe a velmi spokojni boli.
Odpovedať
@kurtica no chcela som okolo 150eur, ale posli mi kontakt, potesi, dakujem :-D inak moj tiez chcel ist fotit sa po obrade, lebo co ak mu v kostole poviem NIE :-D :-D :-D heh, tha to su napady... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@kurtica Ahojky, my sa tiez ideme fotit este pred obradom, ten mame az po 16ej takze predzym si dame fotenie a potom uz sa "zrazime" v kostole... nasi zase naopak akoby ich ani netankovalo, ze je nejaka svadba..obcas daco navrhnu s otcom zvyknem skypovat, ale inak sa velmi nezapajaju, takze si robime ako my chceme..hadam len do zoznmu hosti sa budu montovat :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@chlpacik ahojky, ja som sa dohola s panom Kozakom, je aj tu v katalogu, za 200e
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?