Svadba 2011 v Košiciach

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte nevesticky :-) Tak som si povedala, ze nas treba trosku vyselektovat, aby sme si mohli radit v kontaktoch, ktore su vhodne pre nas kosicanky ;-) Tak ako ste na tom? Jaaa nemam okrem kaplnky sv. Michala este nic.... :-( Ale hadam este mame casu, no nie? ;-)
Odpovedať
Ahojte nevesty :-) pripajam sa do debaty, uz sa to tyka aj mna :-) citala som hlavne kde a kolko alkoholu nakupujete kedze toto je pre mna uplna neznama. a tiez kedy ist pozerat saty. myslim, ze tuto temu budem sledovat castejsie a zberat inspiracie.
Odpovedať
Profilova fotka
kzuzik: mas pravdu ze by to asi nemalo vyznam, ale mna by to mozno lakalo sa ist aspon popozerat :-) a tento tyzden uz v BA koncis?? jasminka vitaj a informacie o svadbach si tu pekne citaj :-)
Odpovedať
kočky, súhlasím s vami, že aj to je možnosť, čo sa týka Dj ale môj názor je trošku iný :-) podla mna robi hudba na svadbe 90 % tou hlavnou zabavou, a to by som neodflakla..je to iné ked to niekto aj moderuje, mixuje, pusti co len chcete alebo mozno co chce niekto z hosti..ved kazdy ma na hudbu iny vkus..a urobit výber pesniciek do rana a aby to sadlo kazdemu..drzim palce :-D
Odpovedať
danyle, ja uplne suhlasim. bola som na svadbe kde bola ziva hudba a viac hrali ako nehrali. tolko com sme sa roztancovali po piatej pesnicke prestali hrat a mali 45min pauzu. vobec sme sa nebavili. takze presne tak, poriadna hudba je zaklad. :-) collett, dakujem za privitanie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
collett: Tak ja sa radsej nebudem drazdit a okrem toho, neviem kde su tu salony a nechce sa mi behat po celej BA, ked z toho aj tak nic nebude. Jasminka, vitaj :-) danyle: Ved pisem, ze budeme dost mala svadba a odhliadnuc od toho, ze na tom usetrime (lebo svadba nie je o setreni) tak nepoznam ziadneho dobreho DJa, za ktoreho by som dala ruku do ohna, ze urcite urobi dobru zabavu a nebude velmi moderovat a robit si prestavky kazdu chvilu a pod. Ak by som mala nejakeho znameno, tak OK, ale takto... Neboj sa nic, nas vyber hudby je dost velky a ked mam pravdu povedat, tak polovica hosti ma okolo 70 rokov, cize su dost nenarocni co sa hudby tyka a zvysok je zase uplne mlady, co znamena, ze sa neobavam, ze by sa im nepacil vyber co s drahym urobime ;-)
Odpovedať
kzuzik citala som ze budete mat cca 40 ludi. v juny sme s priatelom boli na svadbe kde bolo do 40 ludi a hudbou bol notebook napojeny na repraky a bavili sme sa viac ako na tej svadbe kde bolo 130 ludi a ziva hudba. nedaj sa odradit, napad je to na taky pocet ludi naozaj dobry. my budeme mat cca 90 ludi takze uvazujeme o DJ lebo to by sme s notebookom uz asi nezvladli :-) takze je to nazaoj na zvazeni podla toho akych budete mat hosti a hlavne kolko ludi. kolko ludi tolko chuti, kazdy uz svojich hosti pozna takze si to vie zvazit kde pridat a kde usetrit. drzim place.
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem jasminka, suhlasim s Tebou :-) A zatial to vyzera, ze nas bude skor okolo 30 - 35 ludi, cize este menej... collett: Este tu nekoncim :-( budem este cely buduci tyzden a az tak koniec. Ale velmi sa na to netesim, lebo teraz to z casti vyzera ako prazdniny, ked sa vratim normalne do roboty, tak to bude iny brutal :-S
Odpovedať
kzuzik: tak ano samozrejme zalezi to aj od okolnosti, aka zostava a kolko ludi na tej svadbe bude, ale ty určite svojich hosti poznas a pri tom mensom pocte, verim tomu ze si to dobre zvazila :) nepochybujem o vasom vybere skladieb :) len obdivujem ze ste sa na ten vyber skladieb s nastavajucim dali :-) a zas ako si povedala na sadbe netreba setrit, ale tak povedzme si ze to nie je najlacnejsia zalezitost a kde sa usetrit da tak to treba vyuzit ;-) len som tym celým chcela povedat to, ze mne na tej hudbe velmi zalezi, bude tam mix roznych ludi a chcem tam mat urcite kvalitneho DJa ;-) A mam aj takeho za ktoreho by som dala ruku do ohna ako si spominala :-D
Odpovedať
Ahojteee, my to plánujeme tiež v roku 2011, tak sa k Vám pridávam :) a začíname s prípravami :)
Odpovedať
Profilova fotka
kzuzik: sak vidim ze sa flakas cez den :-D este si to vychutnaj, aby si sa vratila plna energie a ja si takisto myslim ze pri mensom pocte ludi ako budete mat na svadbe vy, staci ak si urobite vyber skladieb sami. my budeme mat ludi viac, takze volime iny sposob. inac, kedy sa chystate na ten farsky urad?
Odpovedať
Baby nebudete tu mat niektora svadbu na terase?chcela by som vediet aka je asi obsadenosttoho kostola ci sa mam ponahlat alebo nie.
Odpovedať
Profilova fotka
nielly: my máme na úrade ale moja kamarátka má v kostole 11.6.2011 a už majú rezerváciu v kostole na Terase lebo vraj tam majú dosť svadieb.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
carmenka vitaj :-) collett: tak takto teda oddych nevyzera :-| Strasne ma to tu nici :-| farsky urad je v nedohladne... niekedy v zime asi, december cca.
Odpovedať
No tak to aby som prestala odkladat a si to tam namierila. Som myslela ze to len vmesteje taky naval
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte dievčatá, neviete mi povedať, mam trosku chaos v tom, ze chceme mat svadbu v kostole, drahy trva na dome sv.Alzbety takze to treba vybavovat cim skor... neviete ako to je, treba ist najprv na faru alebo na matriku?? treba hned nahlasit aj datum?? Mame ist aj d kostola za fararom, alebo ako to je?? K tomu este nemame birmovku tak fakt neviem co mam robit....
Odpovedať
Profilova fotka
kzuzik: jooj moja...musis este tolko vydrzat, vies ze vsetko "zle" je na nieco dobre, teda aspon sa to takto hovori :-N deaneira: ahoj, neviem ako je to v Dome sv. Alzbety, lebo my sme si vybrali iny kostol, ale boli sme priamo za fararom a on nam povedal ci maju ten termin este volny a dohodli sme uz aj cas svadby. a teraz mame ist na farsky urad, kde to nahlasime. len este zhaname knaza, lebo aj toho treba nahlasit. a na matriku staci az tesne pred svadbou myslim.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
collett dakujem krasne, dnes som argumentovala drahemu, ze su aj ine a lepsie kostoliky, hlavne preto, ze mame mat len nejakych 50 hosti, jasne ze na obrad ich pride viac, ale Dóm sa mi zda az strasne velky a komercny... mate nejake tip na rim.kat.kostoly? Rozmyslame o kaplnke sv.Michala...
Odpovedať
deaneira: tak rim-kat kostolov je v Ke dost, len zavisi od toho, ci chcete mat sobas niekde v centre alebo na sidlisku pripadne v nejakej vzdialenejsej mestskej casti.... v centre okrem domu a kaplnky su potom este frantiskansky, ursulinsky a na dominikanskom...no a kazda mestska cast ma vlastny kostol, staci len popozerat a vybrat si... a s tym vybavovanim je to myslim tak, ze najskor treba nahlasit termin na farskom urade, tam sa aj dohodnete ci bude miestny knaz alebo nejaky iny, ktoreho chcete vy a potom pojdete na matriku, ale to uz vam knaz vsetko vysvetli ako dalej postupovat (aspon u nas to tak bolo).... a z toho, ze nemate birmovku si nic nerob, staci len najst ustretoveho knaza :-) (v tomto smere kostol na jazere neodporucam)
Odpovedať
Profilova fotka
deaneira, my mame v kaplnke sv. Michala :-) ale nemyslim si ze sa tam vojde tvojich 50 ludi :-| ale na hlavnej co je farsky urad pod ktory spada Dom aj kaplnka je v pohode, lebo ja tiez nemam birmovku a nie som ani pokrstena a nebol s tym ziadny problem... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
kzuzik dakujem kraasne tak to si ma potesila a chceme svadbu v centre... s tou kaplnkou uvidime, popytame sa na fare. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Baby nestalo sa Vam niektorej ze ste museli posuvat datum svadby, ktory ste uz mali zajednany na matrike a na farskom urade, prip. aj v hoteli.... Mali ste nejake sankcie?? Uz sa chystame zajednat vsetko, ale bojime sa co ak nahodou nam to nevyjde a budeme musiet posuvat datum... v dnesnej dobe ked clovek nevie ci dostane vyplatu....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, deaneira- reagujem na tvoju otazku- my sme svadbu odlozili 2 mesiace pred terminom. a mali sme uz vsetko okrem oznámeni. vsade nam vysli v ustrety- salu sme normalne zrusili a vratili nam zalohu, ale keby sme chceli posunut o mesiac o dva tak ti zaloha ostane len sa zmeni datum. Takisto so satami to bolo rovnako- zaloha ostala a kedze termin este nemame tak su zarezervovane bez datumu. V podstate sme neprisli o ziadne prachy. Ale keby sme to rusili menej ako mesiac pred svadbou tak uz by tam boli nejake vydavky- oznamenia, posta, kolace...
Odpovedať
Profilova fotka
No dufam, ze v najhorsom aj u mna budu taky zhovievavi
Odpovedať
dnes sme boli na terase v kostole si rezervovat termin, tak nas ubezpecili ze tam nie je naval a ze este nabuduci rok ani kalendar nemaju :) a ze nam zavolaju este presne o ktorej by sme mohli mat sobas.
Odpovedať
Ahojte, neviečte, kde by som v kosiciach zohnala lacne navleky aj s maslou? dakujem
Odpovedať
no tak to by som aj ja potrebovala vedieť :( a ešte zháňam výzdobu do kostola a na auto,kde sa dá požičať.Majú ich v svadobných salónoch?
Odpovedať
Profilova fotka
Mala som svadobnú nočnú moru :-x ...Najprv sme na ceste na sobáš zistili, že sme nerozoslali pozvánky. Keď ma môj drahý konečne ukľudnil, že aj tak všetci tí čo ich máme radi o svadbe vedia, a že určite prídu, som zistila, že nemám urobený žiaden účes, lebo som zabudla ísť ku kaderníčke a zabudla som si aj samodržky.... A tak som začala revať, že som si pokazila svadbu, že na nej nikto nebude, a že sa to už nedá vrátiť späť, lebo takýto deň je len raz..... odrazu som sa snažila prestať revať, lebo som si spomenula, že si rozmažem make-up, mávala som si rukami pred tvárou a snažila sa osušiť si slzy, aby nenapáchali viac škody na make-upe, keď v tom mi moja najlepšia kamarátka a zároveň družička hovorí: "Čo robíš? Veď aj tak nie si nalíčená." ..... no tak to bol gól, našťastie som sa vtedy zobudila, ešteže to bol len sen :) ...to snáď nie je normálne, že mám "svadbomoru" už teraz, som si myslela, že prichádzajú tak týždeň pred svadbou, nieee? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Joooooj maryenn, to som aj ja zistila, ze svadobne mory prichadzaju velmi skoro.... uz som tiez mala niekolko :-D A ta co pamatam bola o tom, ze som si pomylila den svadby, ze som nemala rezervovane ziadne saty a nestihala som ist ku kadernicke ani na makeup, cize som to zbuchala sama doma.... apod. no brutaaaaaaaaaal :-D
Odpovedať
no super som rada, ze nie som jedina s tymito svadbomorami. :-) Ja ichmavam pravidelne aspon raz do tyzdna a naposledy zesom tiez zabudla objednat kadernicku a potom som stresovala vsobotu ze budemmatstrasne vlasy.A este som k tomuspadla a na druhy den po svadbe som z padu stratila pamata vobec nic zo svadby som si nepamatala, tak som preplakala cely den, ze sinic nepamatam a ze anineviem ake som saty mala. :)
Odpovedať
Profilova fotka
nielly, tiez dobreeeeeee :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?