Svadba 2011 v Košiciach

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte nevesticky :-) Tak som si povedala, ze nas treba trosku vyselektovat, aby sme si mohli radit v kontaktoch, ktore su vhodne pre nas kosicanky ;-) Tak ako ste na tom? Jaaa nemam okrem kaplnky sv. Michala este nic.... :-( Ale hadam este mame casu, no nie? ;-)
Odpovedať
Nikdy by som neverila, ze to napisem, ale robocop, prvykrat tu s tebou v drvivej vacsine suhlasim. ;-) :-D Inak skoda reci, vzdy sa to zvrtne na osocovanie a urazanie, co ma daleko od pomoci buducim nevestam.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to som este vobec nerozmyslala... Ale asi to bude fakt najlacnejsie. A uz si bola skusat dalsie saty?
Odpovedať
My sme kupovali alkohol v Metre a vyplatilo sa to. Aj v prestihu, ked je nejaka akcia, ved to sa nepokazi :-)
Odpovedať
aj my už máme nejaké alko z metra..
Odpovedať
My sme kupili cast alkoholu v metre predtym co mala ist hore dan a mysleli sme si ak super cena a potom asi o mesiac prisiel Kaufland s nejakou akciou a cena bola este nizsia. Takze z casu na cas si prelistujem aj letaky. :) Ale este nemame vsetko kupene ani zdaleka.
Odpovedať
Profilova fotka
noo najvyssi cas zacat sledovat letaky, aby som v tom mala aspon trochu prehlad :-) kzuzik: saty som dalsie neskusala, chystam sa v novembri, pretoze vtedy maju prist nove kolekcie :-) ty si nepozerala nieco v BA?
Odpovedať
Ahojte, my sme tiez chceli kupit alkohol v predstihu, kedze ta dan sa mala zvysovat, ako spomenula nielly. tak sme si pockali na nejaku akciu a tento tyzden sme kupili v kauflande, co sa naozaj vyplatilo. ale este treba nieco dokupit, ale hlavne uz mame :)
Odpovedať
kočky, a aký druh alkoholu nakupujete? v akom množstve?
Odpovedať
ahojte baby, neviete mi poradiť nejakého dobrého DJ ( nie živú hudbu) čo vie povedať aj pár slov , vie čo sa kedy má a patrí na svadbe a nie je zaťažený na ľudové, talianske piesne a repete?
Odpovedať
Profilova fotka
Mamunka odporucam ti Dj Vlado..........je to znamy a bude hrat aj mne na svadbe.................bola som na bratrancovej svadbe kde hral a mala som svalovicu z tej svadby asi do stredy.......super zabava.......urobil z toho super sou....
Odpovedať
Profilova fotka
My budeme brat alko aj nealko z Labasa......snubenec tam pracuje takze to bude so zlavou.......a to zacneme az po novom roku.....
Odpovedať
Článok sa načítava...
my sme tiez nakupili v kauflande na akciu, myslim, ze sa oplati sem tam prelistovat nejaky ten letak... no este nam treba doplnit zasoby, tak cakame opat na nejaku akciosku :-D ale pred vianocami ich bude este viac..... majka: my kupujeme tvrde 3 druhy + zopar flias fernetu a vinko, ale to tiez len v mensom mnozstve (u nas velmi vinkari nie su) a pocitame tak flasu na hlavu, co si myslim, ze aj tak este aj vela bude...
Odpovedať
oh my, chcela som si precitat celu debatu odkedy som tu bola naposledy, ale tie hadky o kameramanoch su uplne odveci, tak som to radsej preskocila. kzuzik: jooooj, tak to ste teda nadherne dopadli s tymi obruckami. Normalne si ma teraz dostala do stresu. Ja som chcela ist tento mesiac s drahym kupit obrucky (lebo som dosla k zaveru ze aj tak neschudnem, tak naco cakat :)), ale uz sa mi ani do toho nechce...ale urcite lepsie riesit to teraz ako dostat nejaky nepodarok tyzden pred svadbou. My sme takmer uplne rozhodnuty pre Rubin. Ked sme si minule urobili turne po asi vsetkych zlatnictvach, tak tam boli najlepsie ceny a aj tie kusky co tam mali sa nam pacili viac ako tie inde. Tak uz to nebudeme znasilnovat, pojdeme vyskusame, objedname (resp. kupime, lebo sa mi mari ze tam mali uz vyrobene). Ale zuzik, to ste si uz davali rovno aj gravirovat? mna to ani nenapadlo este, ze aj to treba uz teraz...som mala pocit, ze to staci potom niekedy prist pred svadbou a vygraviruju :D uf uf, alkohol...ja hlavne musim vydumat, ze coho kolko chceme a potom sa mozme zamyslat nad kupovanim...ale urcite pojdeme po akciach :) neviete mi poradit kde v kosiciach sa da dat gravirovat pohar? aby to nebolo prilis drahe ale zas ani odflaknute.
Odpovedať
msjks..tak najviac flias bolo hrusiek, potom par flias slivky a marhule, ale to len pre tych, kto by hrusku nemusel..a este mame cervene a biele vino
Odpovedať
Profilova fotka
U Vas v Kosiciach mate viacej moznosti. Spoluziacka to mala kontakt na jedneho pana. Dohodli sa na mnozstvach alko, nealko za velkoobchodne ceny. V piatok to prebrali v podniku a v pondelok sa stretli a to co sa nezkonzumovalo zobral spat a vyplatila, dovoz aj odvoz neuctoval. Ziadna starost co s nezkonzumovanym a hlavne kto to bude odvazat a kde.
Odpovedať
Profilova fotka
No ked sme pri tom alko nealko tak to budeme nejak pocitat podla poctu hosti. Bude vodka, nejaka hruska, marhula, vino biele,cervene, fernet, becherovka........mam stastie ze moji surodenci uz amju po svadbach takze viem kto zhruba co pije a komu sa nebude pacit tak bude pit to co bude........minuleho roku som bola na jednej svadbe kde bola iba vodka.........tak ked sme cheli pit tak sme mohli iba vodku ale kazdy si ju nejak pomiesal a bolo dobre.......ale ja to tak nechcem mat......ked sme kupovali alkohol sestre na svadbu tak sme myslim pocitali pol litra tvrdeho alkoholu na hlavu.....vodu sme pocitali myslim nejak viac lebo svadbu mala v maji a uz bolo dost teplo......radsej nech sa zvysi ako ma byt malo.......ved co sa zvysi tak mozno vyuzijeme pri krstinach ked dovtedy nezmizne....
Odpovedať
Profilova fotka
Hmm, my máme zase veľa "vínkarov" tak predpokladám, že viac vína bude, ako tvrdého. Chceli by sme ale biele a červené víno, vodku, slivku a nejakú whiskey. Myslím, že každý by si mal vedieť vybrať, tiež už vieme približne kto čo pije, tak by nemal byť až taký problém. Ešte však neviem kde a kedy nakúpime :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby,kde sa vydavate v Ke?
Odpovedať
chcela som sa spýtať, či už máte pobehané salóny v KE,viem že niektoré sa vydávate až v lete, na jeseň..len som chcela vedieť, napriek tomu, že už šaty rezervované mám mimo KE, koľko u nás stojí zapožičanie svadobných šiat.približne od- do ( moje stáli 150 eur) Dakujem :-|
Odpovedať
my máme zo svojej strany cca 35 ľudí a nakúpili sme asi 12 flaiš fernetu, 16 hrušiek aj na rozdávanie a ešte vínko, asi v tých velkých nádobách, no tiež neviem, čo kto bude piť, väčšinou chcú ženy vínko a muži budú šoférovať,tak tiež sa toho veľa nepopije..skôr kamaráti a mladšie ročníky. Možno sa niečo dokúpi ešte :)
Odpovedať
Profilova fotka
My budeme mat tiez rozny vyber alkoholu, ale aj vinko. a radsej viac ako menej, sak to sa predsa nepokazi 8-) co sa tyka salonov v KE, ja uz som niektore pochodila a vsade sa na mna divne pozreli ze co tam robim ked mam svadbu az v maji a nova kolekcia pride az v novembri alebo v decembri. a priemerna cena siat z kolekcie 2010 je 400 eur v tych lepsich salonoch, teda podla mna v tych kde saty nevyzeraju ako z ukrajiny a ciny.. co bude stat nova kolekcia, to netusim, ale dufam ze rovnako :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby. My este nemame dany termin, aj ked povodne sme chceli v maji 2011, z financ.dovodov sa to ale asi posunie, tak aspon pokukavam po forach a napadoch a robime si predbezny rozpocet. Je toho strasne vela a tak om ada, ze ste tu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
collett: Nie, nebudem tu nic pozerat ani skusat... vsak naco? Potom budem chodit do BA na skusku siat a pojdem po nich den pred svadbou? Zbytocne, aspon nebudem slintat nad tym, co nemozem mat ;-) kurtica: No ja som chcela radsej skor si dat robit obrucky, lebo uz sa tu dost popisalo, ako to niektore zlatnictva odflakli a potom sa to uz nestihlo opravit pred svadbou. A hej, vsetko naraz sme si povedali, aj gravirovanie, ved to mas hadam vsade vramci ceny. Tak ti drzim palce, hadam vam to v Rubine dobre urobia. A inak ako? Mate nieco nove? My nic, nestiham nic vybavovat, lebo som mimo domu :-( Ale uz som sa objednala aspon ku kadernicke spojenej s vizazistkou, lebo som si ju odskusala toto leto na svadbe mojej buducej svagrinej, takze hadam bude dobre. Alkohol este vobec neriesime, neviem, mne to pride strasne skoro uz riesit taketo veci, ci nie?
Odpovedať
kzuzik: no jo, ja som obrucky nechcela este kupovat, ze este schudnem do svadby, aby mi potom nepadala...ale vidim, ze nic z toho...no co, sak aj tucne nevesty su a aj tak su pekne :D takze asi pojdeme teraz... len problem je ze moj drahy ma strasne tenke prsty, tak ja neviem ci mu tam vijde meno aj datum..a ten datum je podstatny, kedze si nepamata datumy :D ach jaj, no nic...zbytocne polemizovat, musime ist vybrat a uvidime potom. Inak nemam vobec nic nove...u nas to tak skokovo riesime, vzdy ked drahy domov pride na par tyzdnov, tak daco zriesime...teraz by som chcela napr tie obrucky vyriesit, dajake pohare pozriet, ze by sme aspon kupili a dali potom ozdobit, nech tak pomalicky vsetko pozhaname...navyse sa chceme poobzerat po nejakych katalogoch...aby sme si pomaly predstavu o nasom byte spravili. Len moj drahy stale, ze to musi vidiet, ze to sa tak spamati neda. Ale ved ja nechcem od neho presne projekty...len aby sme zistili ci sa vobec zhodneme na tom co chceme :D a alkohol? no vsetci ma vystrihaju, ze vdaka tohtorocnej urode a spotrebnej dani a tak budu ceny prehnane buduci rok, tazke asi by sme mali pomali skupovat v nejakych akciach a tak...ved sak co sa nevypije ostane na nejake dalsie oslavy a tak...a uskladnit to mame kde. Joj a este dj-a chceme zriesit cim skor, bo to stale odkladame a nakoniec asi bratranec z MP3ky bude pustat :D No a potom dalsi krok je, ze ked drahy odide, tak zbalim kamosku a pojdeme pokukat v salonoch, ze co za saty sa mi vlastne hodia. A uz zacnem topanky obzerat...lebo toto u mna bude asi najvacsi problem. Nie som zvyknuta na spolocenske topanky a hlavne na 99% sa mi nepacia tie co som videla. Takze to bude tragedia :D
Odpovedať
Profilova fotka
Baby neviete mi povedat cca na kolko vyjde svad.hostina, saty, fotograf, DJ, obrucky??????? Pliiis dakujem
Odpovedať
deaneira: no vsetko zalezi od toho coho kolko... ked mas 100 ludi na hostine tak ta to isto vyjde viac ako ked mas 20... ale co ja viem...fotograf od cca 150-200 hore, obrucky, podla toho z akeho kovu...nase napr co sa nam pacili boli za 200 obidve spolu, ale vacsinou sme nachadzali skor od 300 hore. DJ je tiez tak od 200. No a hostina nemam ani tusenia...my mame dohodnutu cenu 25 eur na osobu...plus alkohol a nealko, kolace....takze to tazko takto napisat ze kolko... ked pohladas, tak tu najdes temu co je cisto o rozpoctoch a tam davali aj baby co uz mali svadby...tak si to popozeraj
Odpovedať
deaneira: v podstate súhlasím s kurticou, všetko záleží od toho, čo od toho očakávaš. Ak chceš mať jednoduchšiu svadbu a stačí ti oslava v nejakej jedálni, fotograf napr. dajme tomu tvoj známy alebo nie profesionál, obručky lacnejšie a jednoduché a DJ nie veľmi skúsený, ktorý si sem tam niekde zahrá a kto vie na čom :) tak v tom prípade môžeš rátať s cenami lacnejšími. Ale ak chceš mať svadbu trošku viac na úrovni a všetko na 100% určite rátaj s vyššími cenami..samozrejme pokiaľ nemáš známeho a nedá ti lepšiu cenu alebo pokiaľ máš to šťasite a natrafíš na niečo aj dobré aj lacné :-) Čo sa týka hostiny, nás vychádza okolo 33 € na osobu, ale keď pripočítam aj hodiny po 23 hod. ktoré sa doplácajú tak aj okolo 40 € na osobu. Fotograf to by som rátala 300 € až vyššie, obrúčky netuším, ale tie čo sa páčili akurát mne ...boli také drahé, že sa mi oči zakrútili :-) A DJ pokiaľ má kvalitnú značkovú aparatúru, poriadne to ozvučí a samozrejme širokú ponuku hud. žánrov, ak aj niečo odmoderuje a ešte ak by si chcela aj osvetlenie, jednoduché len parketu tak 300 € a viac..ak toho osvetlenia viac tak 350-450 €. Takže odporúčam len hľadať a hľadať a vyberať čo najlepšie, ale niekedy je pravda, že to najlacnejšie nie je aj najlepšie :-D Keď už budeš hľadať konkrétne, tak napíš, určite ti poradíme čo budeme vedieť :D
Odpovedať
Profilova fotka
kurtica, neviem ci som pisala, ale my sme nakoniec DJa vyriesili tak, ze ziadny nebude :-D My dvaja urobime vyber pesniciek a kamarat co tam bude robit rozvoz ich bude aj pustat... Ale tak my sme aj celkom mala svadba, takze tak :-)
Odpovedať
Profilova fotka
kzuzik, aj my sme to tak poriesili, spravime mix pesniciek a kamos, ktory robil dj nam to bude pustat a robit atmosku.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?