Svadba 2011 v Košiciach

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte nevesticky :-) Tak som si povedala, ze nas treba trosku vyselektovat, aby sme si mohli radit v kontaktoch, ktore su vhodne pre nas kosicanky ;-) Tak ako ste na tom? Jaaa nemam okrem kaplnky sv. Michala este nic.... :-( Ale hadam este mame casu, no nie? ;-)
Odpovedať
ahojte, som tu po dlhom case zas...ani neviem preco, lebo nic nove nemam a ani nic neriesim, len som prisla pokukat kto mate co nove a vidim ze kopa novych buducich manzeliek sa tu objavila :D Ale uz musim aj ja zas zacat aspon trosku sa venovat nasej svadbe...zlanarit kamosku na okukavanie siat, konecne vybavit DJ (kamarat mal nejakeho teraz na svadbe, co bol z jeho pristupu nadseny, tak este sa ideme popytat ci bol dobry aj na svadbe,alebo iba pred :D )... No a vlastne to je vsetko co by som rada stihla do noveho roka. Ostatne az potom. Inak na sebe pracujem...zacala som chodit na zumbu, ucim sa hrat na gitare(moj detsky sen), pripravujem sa na sviatosti, aby som do manzelstva nesla ako pohan, ked uz ho chceme mat krestanske :)...konecne mam trosku plnsi zivot, lebo doteraz to bolo stale len do roboty a domov a spat... No len som zvedava ako to budem zvladat ked moj drahy doma bude, lebo na nauky a na zumbu by som chcela aj dalej chodit...a to uz su hned tri dni z tyzdna zabite. Kamaratka uz zhana veci do bytu, aj ked ho idu prerabat a stahovat sa az o rok...uz ma kadeco v pivnici pokupovane. tak som sa aj ja zamyslela, aj draheho cez telefon pytala, ako si on predstavuje ten nas, kedze hned po svadbe chceme prerabat a cim skor sa stahovat. Tak sme zistili ze nemame vobec predstavu...a drahy slubil, ze ked sa najblizsie vrati domov, tak si pekne v jeden krasny uprsany den sadneme, pokukame dajake katalogy s nabytkami, kupelnami, kuchynami...aby sme sa aspon nejak zladili, lebo je pravda ze sa nam pacia trosku odlisne veci... Tak som zvedava. Jedine co mi povedal, ze chce mat kupelku v nejakej teplej farbe (hned ma napadla cervena, co ja teda nechem ani za nic), ale no vysla z neho oranzova...tak to si ani predstavit neviem, lebo ludia maju vacsinou kupelky modre, zelene, alebo nejake svetlucke farby..ked uz oranzova, tak syta :D A potom ze chce mat vsetko prirodne materialy...no mna hned napadli kozusiny na zemi a podobne hluposti...ale on myslel len, ze ziadne syntetiky v posteli a tak...proste bavlna...zaclony, postelne pradlo, uteraky a tak... Som zvedava kde vezmeme nesynteticke koberce... :D
Odpovedať
Ahojte, môžem sa pridať medzi Vás budúce nevestičky? :) Som veľmi rada, že som našla v tomto fóre spoločnú tému a to konkrétne tie Košice a termín 2011. Ten náš je 16.7.2011, je to v podstate ešte ďaleko, ale pár vecí si už obzerám teraz. Ale okrem dátumu nemám nič :) Len nejaké predstavy. Líčenie viem na 100% a keby ste potrebovali pomôcť s tým, môžem Vám jednoznačne odporučiť!!! DJ viem presne, ktorého by som chcela, ale toho nemôžem, tak budeme musieť vymyslieť náhradu, ale aj s tým Vám viem poradiť na 100%! Rozmýšlala som nad obradom alebo fotení v botanickej záhrade, nemáte o tom nejaké bližsie recenzie? Ďakujem :) PS: verím, že si takto spoločne môžme pomôcť nejakými dobrými nápadmi a odporúčaniami :)
Odpovedať
pre collett: čo sa týka reštaurácie Privilege, na ktorý si sa pýtala, jednu svadbu pred 2 rokmi som tam absolvovala a páčilo sa mi tam. Jedlo je super a všetko je tam na úrovni. Preto som aj ja rozmýšlala nad týmto priestorom a na 90% sa to tam aj bude konať. Stretli sme sa už aj s manažérom a rozpočíta ti kalkuláciu poďla počtu osôb, máš na výber z viacerých jedál. Personál je tak isto na vysokej úrovni. Ja to odporúčam. :) Keby si chcela vedieť niečo viac, kľudne sa pýtaj :)
Odpovedať
ahoojte... chcela by som sa opytat na nejakeho skuseneho a kvalitneho kameramana z KE...vdakaa
Odpovedať
Profilova fotka
danyle: dakujeeem, ze si sa k tomu vyjadrila, som rada, ze mas pre mna pozitivne informacie, pretoze boli sme si to v Privilege rezervovat este v septembri. mne sa to tam velmi paci :)) vy mate svadbu v juli ako mas v profile?
Odpovedať
collett: nemáš začo :) áno, 16.7.2011 tiež to máme predbežne rezervované. Len ešte rozmýšlam nad GES clubom a Hiltonom :)) ale do Hiltonu sa až bojím isť na ceny opýtať :) Ale rozmýšlame len kvôli tomu priestoru, kvôli technickým veciam ako napr. nasvietenie miestnosti a osvetlenie tanečného parketu..na tom si dá môj "nastávajúci" záležať, keďže aj s tým pracuje, ale ja si myslím, že naozaj v Privilege to neoľutuješ :)
Odpovedať
Profilova fotka
danyle: tak GES club je tiez pekny, len mne sa vzdy zdal taky tmavy, a pripada mi to tam ako v kine :) ale inac si to ludia pochvaluju, a z Hiltonu sme mali cenovu ponuku, dali nam tri varianty, co bolo fain, ale boli tam dost prisne kriteria, ako napr. korkovne za alkohol a korkovne za vino zvlast a podobne.. ja som povodne chcela hotel Jasmin, priestory sa mi tam pacia, ale podla toho co som pocula, vraj to nie je najlepsia alternativa. este celkom pekne to je v Krasnej. Je to sice zrekonstruovany kulturny dom, ale videla som to tam nazivo vyzdobene a bolo to fakt velmi pekne, o tom ste neuvazovali? tych peknych miestnosti je urcite viac, zalezi od poctu ludi a hlavne vkusu :))
Odpovedať
collett: áno, súhlasím ze GES je ako v kine, preto ma to odrádza :) Hilton, čakala som niečo také, čo sa týka tých kritérii, preto to stále vidím na ten Privilege :) Jasmine sme tiež vylúčili a o tej Krasnej sme neuvažovali, skúsim si to pozrieť, ďakujem :) A čo sa týka ostatných príprav, ako Ti to ide?
Odpovedať
Profilova fotka
No caute baby ;-) Tak uz sa tesime Erika (collett) ako si to odskusame, urcite to bude super v Privilege :-D Ale dufam, ze budete mat dobreho DJa, nech sa vytancujeme! Inak aj ja som pocula o tej Krasnej, ze je tam ozaj velmi pekna sala... Keby sme uz nemali tu svoju osudovu miestnost vybratu, tak by som urcite zvazovala aj Krasnu. Inak moja co sa kameramana tyka, tak pozri sa na stranku nasho fotografa - Fera Kollara, on tam ma jedno video natocene jednym kameramanom (neviem teraz ako sa vola) ale viem, ze mi tohto kameramana odporucali samotni Lukackovci, ktori su neskutocni umelci-fotografy, tak asi budu mat dobry vkus aj na kameramana... tak skus, pa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
kzuzik: jeej moja, dakujem za odporucanie, skusime pozriet toho kameramana. vy ste si to pekne vyriesili, a nemate s tym teraz starosti :-) a neboj, urcite sa poriadne napapas a potom to aj vytancujes 8-) danyle: tak my zatial mame iba salu, kostol a fotografa. kameru a saty riesim priebezne a ostatne asi az dalsi rok. a vy ste na tom ako??
Odpovedať
Profilova fotka
...ahoj dievčence, tak konečne sa to aj tu rozbieha :) k tým miestnostiam... o Privilege som aj ja počula samú chválu, no my už máme zajednané GES-ko. Aj ja som si najprv myslela, že je tam moc tmavo a pripomínalo my to skôr "kulturák" ako sálu na svadbu. Ale boli sme sa tam pred jednou svadbou pozrieť a veľmi sa nám to zapáčilo. Darmo, výzdoba robí veľa :) Osvetlenie je super a pódium, keď je vyzdobené, vyzerá veľmi pekne. Jediné čo mi trošku vadilo boli zrkadlá za chrbtom nevesty a ženícha, aj to sa však dá zariadiť a milá slečna, ktorá nám to tam ukazovala, povedala, že sa dajú zakryť. Tak som spokojná a teším sa :) Inak, okrem sály máme zabezpečenú hudbu (tej sme sa báli najviac, lebo na svadbe je veľmi dôležitá :)) no a teraz riešime fotografa. Uff, ešte je toho tak veľa čo treba a ja na priek tomu, že máme na prípravy ešte dosť času, mám pocit, že je to už za chvíľu :)))
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte kočky, zamiešam sa Vám do debaty... V Krásnej som mala ja svadbu, je pravda že je tam veľmi pekne a keď to vyzdobia, vyzerá to tam honosne, ale čo sa týka jedla a ostatných vecí neodporúčam vôbec... Porcie boli dosť malé, posledné teplé stoly sa ušli asi tak polovičke ľudí a čo je najhoršie, len za kávu sme zaplatili po starom 8tis.Skk. Oklamal nás riadne, cena za menu bola samozrejme vyššia, museli sme doplatiť ďalšie peniaze za čašníkov, no proste hrôza. Sú to strašní "zdierači" Pokiaľ sa predsa rozhodnete mať svadbu tam, dajte si všetko vopred na papier (trvajte na tom) v opačnom prípade bude všetko inak ako ste sa dohodli pôvodne... toľko z našej skúsenosti :-|
Odpovedať
Článok sa načítava...
moncicek, po troch - styroch rokoch sa mohol uz aj personal ci vedenie zmenit... ci nie? :-|
Odpovedať
ahojte baby, ten kameraman co ho kzuzik spomina je miro orban a mameho nasvadbu uz rezervovaneho. Mali sme s nim stretko a vyzera byt v pohode.Da sa s nim dohodnut o vsetkom pracuje s 3 kamerami aby mu fakt nic neuniklo :-) co sa mnevelmi pacilo
Odpovedať
Profilova fotka
moncicek: ja poznam jednu kocku co tam mala svadbu tento rok a bola absolutne spokojna, tak asi sa to uz zmenilo. ale to ze treba mat veci na papieri je samozrejme podstatne. a my sme sa tam boli tiez pozriet a ten manazer bol ustretovy a zdalo sa ze sa do vsetkeho vyzna..az prehnane ochotny :) ale zasa pri priprave svadby by mal byt asi manazer taky ci nie? nielly: a mozem sa opytat kolko si pan Orban vypytal? ja som s nim komunikovala zatial len cez mail, ale tiez som nanho pocula same chvaly.
Odpovedať
Profilova fotka
Teda moja.... to takto sa pracuje v robote, heeeej? Ze na internete heeeej? ;-)
Odpovedať
collett berie 400 e ak chces DvD a 450 e ak chces blu ray, pri tom druhom povedal, ze ostrost a kvalita je taka ze mladucha ktora ma problem s pletou nech si ho nedava lebo vraj vidiet vsetko :-) Chcel tym naznaciť asi ako velmi je kvalitne video. Mne sa zdal pohode a nemal s nicim problem, vzhladom na to ked som mu zacala opisovat aky uvod na videu chceme a ze to bude potrebne natocit v iny den ako svadobny. A tiez som sa pytala ci mi tam potom da aj zopar piesni co si mi vyberieme tak nie je problem. Ja som po stretku s nim ani neriesila inzch kameramanov. Kedže v Ke už mi nikoho praca nic nehovori. Jeho praca je porovnatelna s Artvideo alebo Durochom, a oni si uz pytaju ine sumicky.
Odpovedať
nielly, musím ťa vyviesť z omylu, Orban točí na HDV kameru a používa najlacnejší foťák čo točí video, v spojení s nekvalitným objektívom je video zašumené, pozri najnovší klip a to nehovorím o tom, že s tým foťákom nevie dobre pracovať, zábery má roztrasené a neisté, tam je problém s ostrením, ale hádam sa to časom naučí. Ak by vám dal aj blu-ray tak tútu nekvalitu na veľkej LCD telke uvidíte skôr ako pri DVD. V KE veľký výber nie je, rozhodnutie je len na tebe. A porovnávať ho s ľudmi čo síce berú viac ale kvalita je omnoho lepšia, aj obrazová aj reportážna.
Odpovedať
alicamala: a ty si videla nejaku jeho svadbu natocenu? Lebo nam doniesol ukazky zo svojej tvorby a nezdalo sa mi to take ako pises. A vravel ze pouyiva 3 kamery sucasne. Tak sa mi to zda divne. Koho ste mali vy na svadbe alebo o kom vies ze je dobry?Okrem artvidea a durocha lebo im som pisala a su reyervovani na moj datum, preto som zvolila jeho. Zdal sa mi z toho co kosice ponukaju najlepsi aj vzhladom na to ze ho odporucaju aj viaceri fotografi.
Odpovedať
Profilova fotka
kzuzik: to bolo iba v ramci ranneho zobudzania sa v praci, takze psssst :-x a Tebe moja kedy zacina pracovna doba hmm?? nielly: noo tak to vyzera ze minimalne stretnutie s nim bude, ale cakame este na odpoved od viacerych, a potom sa uvidi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Joooj moja, keby som v praci bola tak sa tu ani nepripojim, lebo ma system nepusti... :-( Ja som na skoleni v BA ;-) Akurat na vikendy chodim domov, takze sa uz tesim, ze dnes konecne budem s Drahym :-)
Odpovedať
fiha. asi sem zacnem chodit kazdy den :) kopec sa tu toho popisalo od mojho posledneho prihlasenia :) dakujem za vsetky postrehy. a napadla mi super vec, ked spominate hotel privilege - a to dopriat si po svadbe doobeda ten ich wellness. mam to tam rada a bola by to paradna bodka za svadobnym dnom. inak, velka vdaka nevesticke misik79, aj takto verejne. Okrem Kollara a Lukackovcov mi odporucila este Fera Liptaka. Mate s nim niekto skusenosti? Mne ide samozrejme o krasne fotoky, ale zaroven si potrpim aj na to, aby bol ten clovek v pohode, ziaden nervak, alebo ze sa ma bude snazit presvedcit na nieco, co nechcem. Inak, alicamala, ked je Orban slaby, kto v Ke robi pekne video? Som si pozrela jeho pracu na vimeo a mne sa tie klipy urcite pacia - ale ked je niekto lepsi, chcem to vediet :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ako viete kto akou technikou pracuje to sa fotografi a kameramani chvalia?? A este lepsie to poznate podla klipu cim je to robene. Klipy na vimeu maju roznu kvalitu ale je dolezity aj obsah. My sme mali na svadbe Jozka P. a vobec ma nezaujimala kamera akou robil. Mne sa pacil vysledok. Fotky sme mali len od rodinneho znameho. o) usetrili sme pre kameramana. Este posledny klip od Orbana ??? alicamala:zábery má roztrasené a neisté, tam je problém s ostrením, ale hádam sa to časom naučí. Skus mu poradit co si ma kupit a ako pracovat. Chcela by so vediet co si myslia dotknuty kameramani a fotografi. ;-)
Odpovedať
tak teraz neviem co si mama mysliet, ta alicamala mi napisala na sukromny mail z adresy z ktorej doteraz so mnou komunikoval pan Orban ???
Odpovedať
ivetkas, ja som sa sem zaregistrovala iba nedavno, ale podla toho, kolko mi doslo reklam na rozne sluzby je dost mozne, ze aj ta kritika je iba od nejakeho dalsieho kolegu kameamana. ako inak by alicamala vedela s akou technikou toci, dokoca ze s fotakom??? nielly - tak to som zvedava. zeby kritizoval sam svoju robotu? ???
Odpovedať
ja sa sice do toho nerozumiem ale priatel vravel ze moze ist o spam. Asi nejaky kolega z branze co nema co robit a zavadza tu ludi. Ale rada by som videla pracu alicemalej, lebo pochybujem ze ide o registrovanu prispievatelku co sa vydavala v r. 1999.
Odpovedať
nielly, zaujimavy postreh :)
Odpovedať
ahojte, tak po dlhsej dobe sa opat pridavam, vidim, ze sa to tu nejak rozbehlo :-D co sa tyka fotografov a kameramanov, podla mna je najdolezitejsie, aby sa vam hlavne pacila jeho praca a aby ste si navzajom sadli, potom nie je co riesit (ci ma taky fotak alebo onaku kameru, ved aj tak sa podla mna vacsina z nas do tej techniky nerozumie)... majka: myslim, ze z tych troch spomenutych su vsetci pohodaci, toho sa nemusis bat, urcite im ide o to, aby si bola co najprirodzenejsia a nie nejaka strojena, to by potom bolo vidno aj na fotkach a ich fotky take nie su.... no najlepsie je sa stretnut osobne a potom uvidis ako ste si sadli... nielly, tak to som zvedava ako to dopadne...
Odpovedať
Profilova fotka
Nielly skus mu zavolat a predebatuj to. Misik79 ma uplnu pravdu sadnut si a nie potom lutovat. A technika, ak mala Alicamala svadbu v 1999 to uz boli kamery a DVD?? Nepytaj sa nas neviest ale skus nejakeho ineho kamerama co si mysli o praci. Ak je kamarat pochvali ak nie si tam kde teraz. Ja to uz nemusim riesit, dnes si pozriem nas svadbicku pekne v deke :-)
Odpovedať
ja vam len skocim do debaty, polemizujete tu o datume svadby alicamala :-D ona (on) ma nastaveny defaultny datum, cize ho vlastne vobec nenastavovala a tak to teda ostalo od registracie ;-) to len ako postreh ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?