Svadba 2011 v Košiciach

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte nevesticky :-) Tak som si povedala, ze nas treba trosku vyselektovat, aby sme si mohli radit v kontaktoch, ktore su vhodne pre nas kosicanky ;-) Tak ako ste na tom? Jaaa nemam okrem kaplnky sv. Michala este nic.... :-( Ale hadam este mame casu, no nie? ;-)
Odpovedať
Kurtica a aka je ta sympaticka cena? Nech si to viem porovnat...
Odpovedať
lya22: no cele vratane vsetkeho to vychazda cca 24 na osobu ale zalezi na tom ake zlozenie menu budes chciet, kolko chodov a svedskych stolov a tak. nielly: no my sme boli pozriet aj v gastromile a pravdu povediac sa mi to absolutne nepacilo...vyzeralo to ako obycajna jedalen. Sice nam ukazovali fotky, ako to upravuju, no ale proste sa nam to nepacilo.
Odpovedať
kurtica tak to si ma moc nepotesila, ked na nete mali fotky a mojmu drahemu sa to tak velmi pacilo este sa asi pre nic tak nenadchol. A mamke sa zas nepozdava okolie ze hostia nebudu mat kam vyjst na vzduch. Joj tolko starosti s tou svadbou, ale aj tak asi pojdeme pozriet nech si dam fajocku, ze aj tam som uz bola :-) Najhorsie je to ze ako sa poznam urcite prejdem vsetky miestnosti a nakoniec aj tak skoncim v zdani, co bola ako hned prva miestnost o ktorej sme uvazovali.
Odpovedať
nielly: juuuj, nechcela som ta nepotesit, len som chcela vyjadrit svoj nazor...ale mam taky pocit, ze gastromila ma dve saly a my sme boli len v jednej, tej dole v meste na Holleho, tak mozno ta druha je krajsia lepsia...ale aj ta na Holleho ma krasne fotky na nete, v skutocnosti to ale vyzeralo kus inak...no neviem, chod si pozriet, za to nic nedas a budes vidiet a vediet. Mozno len my sme narocni :-D
Odpovedať
Profilova fotka
No ako babule? Ja uz mam diplomovku za sebou (konecne) tak sa pomaly zacinam chystat na statnice, ale pomedzi to som si stihla dnes kupit latku na saty, ktore si davam sit na svadbu mojej buducej svagrinky toto leto :-) Tak sa aspon trosku vytesujem :-) A vy ste ako na tom?
Odpovedať
Ja som dnes chcela dorazit bakalarku, ale tristvrte dna nebola elektrina..... takze este par chvil, kym to aj ja budem mat za sebou a tiez sa zacnem pripravovat na statnice :)
Odpovedať
Profilova fotka
heh super :-D
Odpovedať
Profilova fotka
huráááá, diplomovku zajtra vyzdvihnem a môžem začať študovať :) viete už termíny štátnic baby? len tak na okraj... :)))
Odpovedať
Profilova fotka
kzuzik tak to prajem prijemne ucenie na statnice, nas to tiez cochvila caka, drahy teraz kazdy den maka na diplomke a potom uz len drtenie na inzinierske statnice a konecne budeme mat od jeho skoly svaty pokoj, ja sa cudujem ako to zvladate ked sa same musite ucit ja stresujem a mam vrazedne nalady ked sa coilen drahy dlho venuje skole
Odpovedať
Profilova fotka
Nooo ja by som mala statnicovat 24.5. :-| Uz sa nemozem dockat... Ale hned potom si urobime malu dovolenku s mojim drahym na chate, lebo potom hned nastupujem do prace a najblizsie tri mesiace mozem o nejakej dovolenke iba snivat... Ale uz sa tesim, ze konecne skoncim skolu a zacnem novu etapu zivota :-) Miska, dakujem, robim co mozem ;-)
Odpovedať
Ja statnicujem 14.6 a 21.6...
Odpovedať
juj baby, nezavidim vam, len pekne studujte, aby ste mali od skoly pokoj :D no a u mna nic nove, akurat som po poslednych dnoch v praci, resp. praci aj doma, uplne vystavena, nemam silu ani len zavolat a rezervovat salu...ale uz si koledujem o to, ze mi ju niekto vyfukne :-|
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
No a pre ktoru ste sa nakoniec rozhodli?
Odpovedať
nakoniec sme vybrali cassoviu, je pekna, dost velka, pristup ludi tam je zatial super, nepocula som na nich ziadne staznosti zatial, dobre budeee ;-) Ale uz zacina sa rodina angazovat a vymyslat sprostosti...mamkina krstna uz chce vediet kolko ludi bude, lebo mi musi urobit zlate korunky na servitky...ale ja zlate nechcem ani keby co bolo a mamka hned ze bude urazena...tak nech spravi biele...len som zvedava ci to v cassovii zoberu v pohode, ze dajake korunky na servitky maju davat... ach jaj, no... proste sprostosti...preto som si to chcela sama riesit aby to bolo podla mojich predstav, no... Teraz boli nasi u nasej bratislavskej rodiny na oslave a jak som pocuvala, co kto sa ako angazoval aj ked nemusel...tak teda, mam strach... zrejme budem mat 4 torty, bo napecu aj ked nemusia a podobne... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
kurtica jooj presne tomuto sa chcem vyhnut nastastie, z mojej rodiny iba mamina povedala ze mi da napiect zakusky a nikto iny sa nechce angazovat, sestra povedala nech jej dam fotku torty aku chcem ze mi ju daju zo surodencami upiect a z priatelovej rodiny je to troska tazsie ale odzbrojili sme ich tym ze si uplne vsetko platime samy, tak drzia jazyk za zubami
Odpovedať
Moja mama sa tiez dnes zacala ozyvat :) ze vraj fialovo-bielu vyzdobu nechce...akurat, ze sa vydavam ja nie ona.....
Odpovedať
Profilova fotka
Ach jaj koceny... to este bude zaujimave s nasimi rodinami... U nas to akosi maju vsetci zatial na haku, takze sa obavam toho, az to prepukne a kazdy sa bude chciet angazovat :-| kurtica je fakt, ze ani ja som na Cassoviu nepocula ziadne zle ohlasy a to tu chodim uz viac ako rok :-D :-N takze bude faaajn a myslim ze aj to s tymi korunkami zoberu v pohode ked su profesionali... Tak hold, drzme si palce, aby sme nase angazovaniachtive rodiny zvladli ;-)
Odpovedať
no jo, to mne to teraz len tak nahodou prepuklo...lebo nasi ako boli na tej oslave v BA, tak tam akoze vsetkych pozvali takto vopred, ze si nemaju robit na ten datum plany a tak...tak vznikli ohladne toho debaty. No ale co, teta ked chce prispiet korunkami, tak nech spravi, sak v najhorsom tam poslem moju tetku, co strasne rada vyzdobuje a tak, nech sa s nimi dohodne a daco vymyslia...uz vidim ako ma v tej cassovii budu mat radi :-D Ale no, toto je este skoro, pockame az to bude blizsie, zistim od mamy kto co vymyslel za nezmysel a dajak to dam dokopy, aby mi to velmi nenarusilo plany a aby ani oni vsetci neboli urazeny. a ja uz som nasla pekne pohariky a aj podvazok dokonca v jednom a tom istom obchode...takze idem dat schvalit pohariky drahemu a objednat, nech mam nejaku malickost uz vybavenu :D O ozaj a draheho som sa pytala, ci si nedame urobit prstene z chirurgickej ocele, tak suhlasil... no cize v lete dakedy pojdeme mpopozerat, takze ak viete kde v kosiciach su zlatnictva, kde robia aj chir. ocel (alebo to robia vsade?) tak poprosim vase tipy ;-) aby sme si to obehali aj kupili a mali pokoj aj od tejto drobnosti a vydavku
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, chcela by som sa ku vám pridať so svojimi čerstvými skúsenosťami so svadbou v KE. My sme ju mali 24.4. v reformovanom kostole na Hrnčiarskej v KE a hostinu v Hummeri na dialnici do PO. S miestnosťou sme boli max. spokojný jednak cenovo ale aj obsluha a jedlo. Mali sme 98 hostí(max. je myslím 170) a na osobu nás vyšlo jedlo na 23 eur čo oproti mestu je pomaly o tretinu lacnejšia a jedlo bolo naozaj vynikajúce, mali sme prípitok, predjedlo, polievka, hlavné jedlo o 22-tej ďalšie hlavné jedlo a o polnoci švédske stoly. Môžem len odporučiť mńa nesklamali a to som bola náročná. Fotografa sme mali Eňa Bernátha, je úplne úžasný fotili sme sa s ním aj na svadobné oznámenia aj na svadbe, robí krásne fotky aj momentky a hlavne vie urobiť super atmosféru, kde aj najväčší frfloši sa nakoniec do fotenia hrnuli. Vrelo odporúčam.
Odpovedať
baby, ste sa niekde stratili? huhuuuu...uz je maj, pomaly polovica roka za nami, blizi sa to sialene rychlo. Ved my majove si mozme povedat ze uz len rok ;-) Ja som sa konecne dokopala k rezervacii, teda este nie je, ale zajtra tam idem, vyplatit zalohu. No a sme sa predvcerom dohodli na farbe svadby...takze bude fialovo biela...a hned som si aj kyticku vybrala aku chcem...v albume je, teda dve su, ale tu prvu asi skor. roznorode kvietky, rozne odtiene, este som zvedava ked ukazem tete v kvetinarstve, ze kolko si vypyta za nu :D No ale aspon viem ake farby pozerat pri tych vseliakych hlupostiach co budem vyberat a zhanat...vlastne este ani neviem co. No a som si popozerala kadejake satky...no milion som ich asi videla a v albume mam tie co sa mi pacili najviac...ale vybrat si neviem. No baby, zaujima ma jedna vec...ako to je s pierkami??? kto kazdy by mal dostat pierko a kto take tie vacsie? Ja som bola v tom, ze kazdy chlap pozvany na hostinu ma dostat male pierko a zenich a otcovia, pripadne starejsi, ale toho mi nemame ma dostat velke pierko...teda vlastne kvetinku nie? Ale nie som si tym vobec ista...neviete niekto ako to chodi? a baby nedostavaju nic? Ked som bola v holandsku na svadbe, tam dostavali vsetci kvietok taky pripinaci...ale to bolo holandsko
Odpovedať
Profilova fotka
No tak ja si az 21. poviem, ze uz iba rok, ale sa tesim, ze sa to uz blizi a konecne mi nikto nemoze povedat, ze je este velmi skoro na pripravy ;-) kurti tak super, ked uz mas aj farbu vybratu aj kyticu :-) ja som sa tam este nedostala :-( a najblizsi mesiac kym nespravim statnice sa asi ani nikam neposuniem :-( S pierkami asi tak, ze ja som bola na jednej svadbe a tam sa pierka pripinali vsetkym hostom (zeny aj muzi) a boli vsetky pierka rovnake a akurat rodicom a svedkom sa davali take väcsie pierka resp. male kyticky sa pripinali...alebo rodicom, svedkom a surodencom (ak surodenci nie su zaroven aj svedkami) podla mna.... :-) hadam som ti pomohla :-)
Odpovedať
no to teda aj ja si poviem az 21veho, ale uz teraz je to maj a o rok v maji :D juuuj, tesim sa. No este pozistujem co s tymi pierkami, ale asi tak nejak to bude ako pises. Baby moje, mate niektora taky nejaky blbuvzdorny zoznam, co vlastne vsetko na taku svadbu treba? bo ja mam pozicany bedeker a kadejake svadobne planovace a tak ale proste zoznam...tu ti treba toto a toto a tam toto a toto... asi si teraz poviete, ze mi sibe, ked tam v tych knizkach to mam, ale ani tam nie je vsetko...napr ten kostolny krizik som nikde tam nestretla...a aj tak to treba. A ozaj...taky ten zvyk ze nove modre a pozicane...to riesite resp. budete riesit? Lebo no, nove budu cele satky, pozicat teda si neviem co...a ako tam zapasujem modru...no to uz vobec netusim :D
Odpovedať
Kurtica aj ja planujem mat fialovo-bielu vyzdobu....ak sa nic nezmeni :)
Odpovedať
Profilova fotka
kurtica modry budes mat podvazok :-D
Odpovedať
eli333: no to neviem, ja som prave chcela taky s tmavocervenym, kvoli milacikovi, lebo jemu sa paci na mne cervena. a pravdu povediac, ani mne sa tie modre nepacili :-| lya22: no ale staci, nie dost ze mas datum rovnaky, este aj vyzdobu :-D zartujem samozrejme. ja som vlastne povodne chcela nejaku oranzovu, ale ako som tak pozerala po oranzovych salach, tak to bolo nie velmi pekne... potom este zlto zelenu som myslela, ale zltu mi moj drahy hned zamietol, ze to nieee...tak sme sa zhodli na fialovej a kedze sme ju aj videli nazivo v nasej sale, tak nebolo o ocom diskutova :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ja teda mat fialovu nebudem, takze rovnaky datum staci ;-) Ale ja ani nemozem, lebo svadba bude v tej istej miestnosti ako ma toho roku svagrina a ona bude mat fialovu, tak keby som na tom istom mieste na buduci rok mala este aj rovanku farbu tak by to bolo blbe... ale mne to nevadi... ale este neviem aku farbu :-( Akosi to teraz s drahym vobec neriesime, mam hlavu uplne niekde inde (pri statniciach :-S ) kurti ja to nebudem riesit, ze modre, nove, pozicane, neviem preco, ale mam pocit, ze to k nam prislo z Ameriky, nie? To len vo filmoch som take nieco videla... resp. v Priateloch, ked sa Monika vydavala :-D A ziadny zoznam toho, co vsetko mi treba nemam... Ale planujem si ho zostavit nejako sama podla bedekera mojej svagrinej a podla fora tu co je, sak tu mate hadam kazdu jednu temu co sa svadby tyka rozobratu, tak nemyslim ze na nieco zabudneme... to sa hadam ani neda! :-D
Odpovedať
Ahoj baby, tak ja sa vam musim vyzalovat, lebo uz mam pocit ze sa ani nedohodneme, dnesnym dnom sme totiz uz 3.krat zmenili datum.Dufam, ze do tretice vsetko dobre a ze 13. 8. 2011 sa vydam. Tentokrat buduca svokra spekulovala. A mrzi ma zruseny datum, lebo to malo byt v den mojich narodenin. No co uz. Inak sme uz vybrali hudbu skupinu Synkopy, salu v Zdani a foto sme sa nakoniec rozhodli pre Lukackovcov a asi aby ma drahy utesil pre ten zruseny datum, tak objednal aj limuzinu- akoze prekvapenie. Vyzdobu budeme mat fialovo ruzovu. Inak som niekde citala ze vyzdoba by mala byt vo farbe, ktora bud dominuje vo vasom byte alebo satniku, ze to ma byt oblubena farba co vam pristane :-) Este som nakazala mamke nech nasadi taky ker s malymi ruzovymi kvietkami nech rastie, lebo z tych potom chcem robit take male kyticky na stoly.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, ja som tiež začala plánovať svadbu pred rokom ale strašne rýchlo to zbehlo. To sa len zdá že je ešte dosť času, ale z vlastnej skúsenosti viem, že ak sa nechcete zbytočne stresovať týždeň pred svadbou tak si už dôležité veci zahednajte čo najskôr aj dajte zálohu alebo podpíšte dohodu o práci, lebo aj ja som mala zajednaného kameramana 8 mes. pred svadbou a nakoniec dal prednosť. Radšej mať istotu, stále treba rátať s tým že niečo pred svadbou sa skomplikuje. Nám 8 dní pred svadbou odvolala farárka, čo bol dosť veĺký problém, vyriešil sa ale stres navyše a o tom ani nevravím že 2 dní pred svadbou nám zrušili veĺký autobus a dali len polovičný... a 50 hostí sme potrebovali previesť. Neprajem nikomu, na poslednú chvíľu riešiť ešte takéto veci. Podľa mňa je dobré ak si aj tie maličkosti a výzdobu pokupujete skôr a postupne aby ste toho nemali veľa. My sme mali oranžovó-bielu výzdobu takú jarnú a bola fakt pekná taká veselá a živá. Vecičky som si pokupovala väčšinou v Ginke v KE a tu na bazáre. Napríklad pierka som si robila sa, boli všetky rovnaké aj muži aj ženy iba svedkovia a rodičia mali živé kvety aj keď nebolo to bohviečo lebo nevydržali celý večer, aj starejšiemu som robila sama, malo by byť väčšie a s dlhšími stužkami. Mala som aj zoznam vecí ktoré som chcela pokupiť aj by niekomu pomohli prípadne poslem. Zatiaĺ prajem pevné nervy a užite si tie prípravy :-) mńa to veľmi bavilo
Odpovedať
No ja som si vcera bola rezervovat konecne salu...tesim sa, aj ked ma kus prekvapilo, ze to ja nemam na papiery. Aj zalohu az v januari budeme platit aj vsetko ostatne dohadovat az vtedy, ale aspon som videla ako si ma pan prevadzkovatel zapisal na ten termin...urcite ho budeme este otravovat niekedy v jeseni, aby sme vedeli, ci na to nezabudol, resp. nestratil niekde zositok a tak podobne...aby som v januari nemusela narychlo nieco zhanat...aj ked, kamaratom sa stale podari na poslednu chvilku nieco vybavit a este lacnejsie ako povodne mali :D ale ja nechcem zazivat stresy.... ani od fotografa nemam nic na papieri, ale kamaratky ma upokojovali, ze to je normalne, ze len ti vychytani davaju vsetko na papiery, aby v tom mali poriadok...no nic, uvidime
Odpovedať
Profilova fotka
nielly, to bude peknucke... fialovo-ruzova :-) tak hadam vam ten datum uz ostane, drzim palce ;-) kurti no ja by som urcite tam chodila ich otravovat a vyvolavala aspon kazde dva mesiace ci to stale plati, lebo sak vieme ako to je s prevadzkarmi a rezervovanim saly... mozu sa tvarit neviem ako milo a tvrdit ze to mate u nich rezervovane a potom aha ho... sak vies o com tocim... ja nebudem urcite kludna kym to nebudem mat cierne na bielom. Ale na druhej strane ich chapem, ze je to pre nich asi este skoro, sak je to este rok (alebo uz len? ;-) ) A akeho fotografa ste nakoniec vybrali?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?