Svadba 2011, Bratislava a okolie. Ako ste na tom?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte všetky nevesty, ktoré budú mať svadbu v roku 2011 v Bratislave alebo okolí. Vidím tu už rôzne témy s miestami, napr. Košice, tak som sa rozhodla založiť túto tému, aby sme si sem mohli písať rady napr. čo sa týka miesta svadby, dodávateľov, svadobných salónov atď atď ;-) Tak píšte píšte píšte :-D
Odpovedať
Profilova fotka
liana, fiha no mas celkom prehlad, dik za tip na ten hotel Bonbon, ten mi ani nenapadol a pritom byvam kusok od neho ;-) videla si uz aj nejake foto odtial svadobne? lebo na stranke som o tom ziadne info ani foto nenasla.
Odpovedať
Profilova fotka
hej hej ten Castel to ma hlupe s tym rozlozenim miestnosti, to aj mna odradilo. Ale Baronka (kongresova sala) mi prisla velmi vhodna na svadbu pre cca tych 70 ludi, priestranne, pekne vyzdobene....a hlavne sa mi tam pacilo, ze parket je oddeleny od stolov, a uplne najviac ten oddeleny priestor s barom,komu sa nebude chcet tancovat abude chciet mat klud moze sa tam zasit :-) A DJ budeme mat svojho takze ten sa do hudby snad trafi :-D a baby ako planujete urobit si vyzdobu? pozerali ste uz niektora www.vyzdoby.sk ? mne sa to tam celkom paci no chcela by som to vidiet nazivo ako to vyzera, ale cenovo je to fajn, asi najlepsie co som zatial nasla. dafne13, co sa tyka Bonbon, nejaka kocka tu pisala, ze si u nich dali urobit kalkulaciu a pytali, ze nehorazne stuplovne a aby toho nebolo dost, tak este aj parkovne a za satne :-D to uz je podla mna vrchol :-D
Odpovedať
Bonbon je drahý, ale kto na to má, tak prečo nie. ten Castel sa mi velmi páčil, ale asi to u nás vyhral City hotel.
Odpovedať
Profilova fotka
wera007, hmm ta vyzdoba na tej stranke vyzera cooool :-) ja tajne dufam ze vyzdobu nebudem musiet vybavovat zvlast ale priamo v tom podniku sa to bude dat objednat cez nejakeho dodavatela... mozno nejake drobnosti zariadime zvlast. A chcem sa opytat, na toho DJa mas nejake referencie? Aj si s nim dohodnete aky styl bude hrat?
Odpovedať
Profilova fotka
dafne13, nam v Baronke ponukli vyzdobu, aj bola celkom pekna, no zda sa mi dost draha na to, ze tam ani kvety niesu :-| co sa tyka hudby, budeme mat starejsieho, ktory je zaroven aj DJ. Dostali sme nanho kontakt od jednej znamej. ktorej dcera ho mala a vsetci si ho nevedie vynachvalit. Robi zabavu, hry, sutaze a do toho si koriguje hudbu. Vsetko s mierou, aby to ludi nenudilo. Zatial sme s nim hovorili len telefonicky, ale bol velmi prijemny a ked sa s nim stretneme da nam este aj dvd zo svojich akcii, aby sme si ho kukli. a na style hudby sa s nim urcite dohodneme. Teda aspon mu spisem nejake nase oblubene songy, ktore nesmu chybat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
wera007, toho starejsieho inak na co vsetko treba na svadbach? prvy krat som sa o tom docitala tu na forach, nikdy som od nikoho nepocula ani nevidela ze by ho na svadbe mal. som myslela ze to skor byva ako nejaky zvyk ktory sa dodrzuje skor na dedinach alebo tak ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
dafne, ja som si tiez donedavna myslela, ze je to dedinsky zvyk :-) a vlastne asi to aj bude, len s tym rozdielom, ze na dedinach zvyknu byt starejsi clenovia rodiny no a v Bratislave sa z toho urobil biznis :-D Ale podla mna je to dobra vec, pokial ide o toho nasho, mal by byt s nami cely den uz od pytaciek, ponukanie stamprlikov pred kostolom :-) , zevraj ma aj holubicky, ktore vypusta, ale tie sa vo februari boji pustit, aby mu nepomrzli :-D no a potom privitanie hosti, nieco ako "moderovanie" celeho vecera, samozrejme teda este uloha ako DJ, nejake to karaoke, no a hry, sutaze, cepcenie, a zevraj ma krasne vymyslene krajanie torty :-) ja som na svadbe, kde bol starejsi este nebola no tam kde som bola mi vzdy nieco chybalo. Iba sa pilo tancovalo, ale ziadny program. A presne to by mal zariadit starejsi.
Odpovedať
Profilova fotka
lucka, v Holiday Inn ma akurat jeden kamarat svadbu tento rok v auguste, tak ti potom mozem napisat ake to tam bolo ;-) wera, a vy mate aj pytacky? a mozem sa spytat ci si z panelaku alebo rodinneho domu? lebo ja osobne si v panelaku pytacky predstavit moc neviem. mamina mi sice stale hovori ze chce aby vsetky susedy videli ze sa dcera vydava :-D a ze treba prist a trubit a pekne odist v svadobnych satach a na aute vyzdobenom.... ale neviem este som sa nerozhodla ci to tak aj urobime. byvam totiz uz s priatelom a to by som musela ist k rodicom, tam sa vychystat a potom by akoze zenich prisiel zvlast....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my budeme mat svadbu v aprili 2011 a uz sme si aj zarezervovali hotel Zatoka v Senci. Takisto sme potrebovali aj ubytovat hosti a chceli sme mat vsetko na jednom mieste. Oni tam dokonca robia aj obrad na plazi. Ten sme si tiez zajednali. :-) Vyzera to tam pekne a je tam mily p. prevadzkar. Dokonca robia aj vyzdobu. Tu si ale od nich asi nezoberieme, lebo nechceme ani jednu z ponuknutych farieb. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
barborkarisko, a kolko ludi budete mat? videla si aj nejake foto z obradov na plazi ako to tam vyzera? lebo znie to celkom zaujimavo ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. My planujeme svadbu na buduci rok na maj, chceli by sme mat obrad hlavne vonku - ale zistila som, ze v bratislave to nie je az take jednoduche. Najprv sme zvazovali botanicku, ale zda sa mi to privela za ten obrad, tak sme riesili nieco, kde by sme mohli spojit obrad s hostinou za normalne ceny. Neviete mi, prosim, nieco take poradit?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Dafne13, budeme mat cca 70 ludi. Fotky som videla a boli sme tam aj osobne. P. prevadzkar nam ukazal tiez nejake fotky, ale z plaze mal len jednu. Ale vyzera to tam pekne. A tesime, ze budeme mat vsetko na jednom mieste. Len dufame, ze bude pekne pocasie.. :-|
Odpovedať
ahojte, aj ja s priatelom patrime medzi tych co planuju svadbu na rok 2011, chceli by sme ju mat v juni, kedze sme z Brnolakova, tak mame dve varianty...bud obrad a hostina v BA...chceli by sme v Mirbachovom palaci, alebo Palfyho palaci...mate holky niektora referencie na svadobne obrady v tychto palacoch??? co sa tyka hostiny...tak mi z toho vstekeho co sa da za rozumnu cenu zaistit, v slusnom prostredi pre cca 50ludi mi vychadza Baronka.....ma niektora z Vas skusenost uz z roku 2010??? a druha varianta je svadobny obrad vonu a na tom istom mieste aj svadobna hostina....mate prosim nejake napady ...mne vychadza z referencii....galbov Mlyn... priznam sa Kamila je pre nas cenovo nedostupna, a hotel zatoka :-( hmm nemam skusenost ani reference... Budem rada ak mi tu niekto poskytne aspon nejake info aby sme sa mohli posunut o krok dopredu :-) dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Tak som zavitala nahodou. Ja som mala svadbu teraz. A obisla som hradnu branu a podobne. Ale mne velmi zalezalo na tom aby to tam bolo pekne. Aby tam neboli prilis kriklave farby... No a pre viac ludi, pripadne aj s ubytovanim. No len som chcela, ze hradna brana je naozaj trochu drahsia, ale hlavne nezabudajte, ze tam napr. vedia robit dve svadby naraz, ktore su oddelene iba recepciou a neviem teda ci sa aj dj alebo kapela navzajom nerusia. Ja som teda nechcela stretnut dalsiu nevestu. My sme prave mali v Medium /povodne sme tam nechceli lebo na foto mali zltkovo zlte steny/ ale skoro som odpadla... oni vymalovali, je to krasne jemne kremove. Ale hlavne, bolo to tam uzasne. Teoreticky by sme vsetko vybavili aj bez jedinej navstevy, cez mail. Bez problemov (ale samozrejme sme tam chodili lebo sme boli zvedavi). Prevadzkar sa zdal taky uplne v pohode, ze na vsetko prikyvol,.. ale vsetko bola pravda, vsetko suhlasilo, na konecnej fakture nas nic neprekvapilo. Dokonca výzdoba bola ako sme chceli aj ked mali aj vlastnu vyzdobu. Naozaj ziadne prekvapenia, zeby nieco douctovali alebo nas prekvapili objednavkami z baru. Personal bol neskutocny na slovenske pomery. Velmi ochotni, do siestej rana, bez debaty, bez jedineho zleho pohladu.. naopak, do poslednej chvile sa usmievali. Pomahali nam balit, nosit.. no nemam slov. A este aj dobra cena na ubytko. Krasne ako luxusny hotel. Nasi hostia boli oslneni. No cena lepsia jak v DNV v penzione. No prepacte, ze tu pisem blbosti..ale este stale mam z toho super dojmy. O jedle uz ani nehovorim, ze bolo dobre, to je jasne. Alebo este by som odporucala ako pekne..aj cenovo ok Maranello, alebo aj Doprastav.
Odpovedať
matahacik ahoj, ja by som mala mat obrad v Mirbachovom. Oba palace patria pod sl.nar.galeriu. V Palfyho sa zmesti zevraj tak do 50 ludi, v Mirbachovom tak do 70. dufam ale, ze na stojaka sa tam pat este natlaci, lebo ozaj neviem kolko ludi dojde gratulovat. pisala som si s tetou z galerie, co to ma na starosti, je ozaj mila velmi. obrady su tam krajsie ako inde, lebo co viem, nejde to tam na beziacom pase ako v Zichyho. Sice ma cena trosku odradzala (ani jeden nemame trvaly pobyt v starom meste), ale ved je to len raz za zivot.. a keby nahodou, druhy krat mi bude stacit aj obycajny miestny urad :-D
Odpovedať
caute :-) tiez sa pridavam na svadbu v BA... s priatelom planujeme svadbu na zaciatok jula a tak uz pomaly rozmyslame ze co a ako... :-D obrad by sme chceli v kostole bud v trojici abo v dome a restiku vooobec netusime :-D ... nepozname nieco v bratislave ze by mala restika aj zahradu a porpipade aj ubytko? diki moc ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
baby a mate niektora skusenost s restikou Rolando (DNV), Pohoda (horsky park) alebo s hotelom Albrecht? pozerala som totiz aj tieto ale kazda zatial mala nieco co sa mi nepacilo ;-) Rolando nema moc pekne izby a ani zahradu, Pohoda nema vobec ubytovanie a Albrecht vyzera ze bude priserne drahy :-) ale ak by ste niektora mala recenzie, sem s nimi...
Odpovedať
Profilova fotka
Neda mi. V Rolande sme boli. Ja som z devinskej. Zasli sme az tak daleko, ze sme boli na ochutnavke. Je tam velmi mila prevadzkarka, velmi dobre jedlo. Ceny tak ako inde v BA priblizne. Nie premrstene. Mam same dobre referencie. Akurat v minulosti si bolo treba dat pozor na objednavky na bare, ale tomu je uz par rokov, tak radsej dat pisomne, ze kazdu objednavku z baru chcete odsuhlasit..alebo podobne, ze sa nebude objednavat a tak... My sme potrebovali uybtovat ovela viac ludi ako sa dalo aj to bolo pre nas male nakoniec. Ale ubytovanie sme uvazovali aj v blizkom penzione Helios... az taki ustretovi sice neboli ale mozno sa viete dohodnut.. je to kusok snad 50m od Rolanda.
Odpovedať
liana: City hotel robí obrad aj vonku? Majú nejaká záhradu? Ja totiž tiež hľadám hotel so záhradou na obrad vonku. Písala si o hoteli Zátoka - mám čerstvé info - boli sme tam s priateľom predvčerom. Sála sa mi veľmi páčila, jediné čo mi vadí je, že sedačky na stoličkách majú tyrkysové a závesy boli síce pekné, ale zase v takej divnej staroružovej. A keďže nechcem investovať do návlečiek na stoličky a mať svadbu zrejme fialovo bielu, tak to k tomu vôbec neviem zladiť :-( Tie závesy nevedia prispôsobiť výzdobe, čo je fakt škoda. Inak prístup fajn, vonku môžeš mať obrad na takej malej pláži čo má hotel priamo pri jazere, boli sme pozrieť aj tam. Mám aj fotky, ale nejdú mi zmenšiť, ak mi dáš mail, zašlem ti ich... S reštikou Rolando mám také skúsennosti, že som ich oslovila mailom, či by mi mohli zaslať cenovú ponuku na svadobnú hostinu pre max. 60 ľudí a odpoveď bola taká, že som nezaslala termín svadby a počet ľudí - keby aspoň tie maily poriadne čítali... odpísala som jej, že ako som už písala, pre max. 60 ľudí a bude 20.8.2011 a už mi neodpísali... takže čo dodať... Dnes som oslovila ďalšie hoteli, tak uvidím či z toho niečo bude...
Odpovedať
Profilova fotka
penn, dik za info - Rolando ma naozaj velmi peknu restauraciu a dobre vediet ze aj personal je ochotny, skocime sa tam asi pozriet ak nevyjde Kamila alebo Hradna brana ;-) idem sa buduci vikend do oboch pozriet a v HB ma byt aj svadba akurat tak aspon uvidim ako to vyzera vyzdobene....
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak len pre info pridam recenziu na Kamilu a Hradnu Branu kde sme boli cez vikend. Pani Schwarzova v HB bola velmi mila a dala nam vsetky info co sme potrebovali, ukazala nam vyzdobenu salu na svadbu (uzasne priestranna a krasne vyzdobena), aj nadvorie kde byva obrad (to je trosku male a malo zelene tam je na moj vkus, ale da sa). Izby vratane svadobneho apartmanu su velmi luxusne a nemaju chybu. Take nenajdete skoro v ziadnom inom hoteli (okrem tych 5*). Ceny su sice trosku vyssie ako inde ale podla mna primerane tomu co ponukaju. V Kamile bol pan Svoboda rovnako ochotny a mily az na to ze nam neukazal restauraciu kde bola akurat nejaka akcia (to ma trosku zarazilo ze si s nami dohodol stretnutie a nemohol nam ukazat restiku, ale nevadi skocime tam inokedy). A vsetko vyvazilo krasne nadvorie pre obrad vonku a velmi pekne izby. Takisto cenova kalkulacia bola za skvele ceny a tym ze vedia zabezpecit uplne vsetko pomaly az po fotografa ;-) si nas rozhodne ziskali. Maju ale uz dost vela rezervacii na leto 2011 takze kocky co tam planujete svadbu tak sa poponahlajte lebo coskoro uz ziadne nebudu. No bude dost tazke sa rozhodnut..... :-) ale fakt som milo prekvapena tym pristupom v oboch restikach, cakala som totiz uplne vsetko po tych recenziach co som si tu precitala.
Odpovedať
Profilova fotka
dafne13, odpovedam trosku oneskorene...skuskove ;-) som z panelaku a ci budeme mat pytacky...fuuha tak to ti neviem povedat, zatial sme to vobec neriesili...toto poriesieme az ked sa stretneme so starejsim, podla toho ake ma zvyky, on sa do toho bude rozumiet urcite viac, radi si nechame poradit. Ale dufam, ze zenich pride pre mna a nebudem musiet ist ja pre zenicha :-D
Odpovedať
Profilova fotka
baby, svadobne oznamenia si robite sami alebo si date urobit uz nejake predrobene a iba sa zmenia mena, miesto...hm?
Odpovedať
Profilova fotka
wera: vitaj back ;-) ohladne tych oznameni som pocula ze sa neoplati to dat robit v BA, ze je lepsie cez net najst nejaku firmu a nechat si to poslat postou - vyjde to ovela lacnejsie a ak nechcete nejake specialne vycackane oznamka tak sa to celkom oplati ;-) takze odpoved pre mna - predrobene oznamka budu (aspon tie tlacene, tie co poslem mailom spravime sami z nejakych fotiek).
Odpovedať
ahojte baby, a rozmyslali ste nad restauraciou hrad? je to tam naozaj prekrasne a maju aj terasu. super vyhlad na BA...
Odpovedať
:-D mne sa doma smeju ze uz rozmyslam co a ako ohladom svadby, co treba vybavit a tak...ze este je dost casu...a ked im hovorim ze to sa tak robi ze aj o rok dopredu treba na vsetko mysliet len sa smeju ....ako vcera ked som hovorila ze si musim na PC spravit oznamenia... ;-)
Odpovedať
hej hej treba zacat rok dopredu lebo restika a dodavatelia mozu byt na tvoj vybrany datum obsadeni :-| .. nam sa to stalo a vyberat dalsi termin... kym sme sa dohodli :D
Odpovedať
chcela som usetrit peniaze ze nebudeme mat oznamenia alebo vysluzky ale musi to byt..kvoli rodicom ze to sa robi a blabla :-|
Odpovedať
v hrade mam teraz v sobotu svadbu a je to tam super, len nam trochu nepriznali farbu, lebo tam neni klimatizacia ale iba vzduchotechnika ktora vhana dnu studeny vzduch, no nefiltruje ho. dufam, ze tam nebude horuco. kazdopadne neni lacna svadba tam... treba si pripravit peniazky
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?