Svadba 20.07.2007. Kto má tiež v tento dátum?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
tak prave sme si vymysleli termin.. kto to bude mat s nami? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
pozri aj predoslu stranu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak obrúčky majú byť na ľavej. Ale v Poľsku sa dávajú obrúčky na pravo a ak sa ovdovie, tak sa presunú na ľavú ruku - sú fantasticky označkovaný - nestane sa žiaden trapas :-D :-D :-D Inak ja chcem stáť na úrade na pravej strane, tak dúfam, že s tým nebudú mať problém ;-) :-D Ale som si povedala, že s čím koľvek budú mať problém, čo nebude tradičné, tak sa odvolám na Poľské zvyky ;-) :-D :-D :-D Lepšie to vyzerá, než keď si dupnem "A chcem, chcem, chcem!!!" :-D :-D :-D (zatiaľ sa na mňa dívali veľmi čudne, keď som chcela obrad v piatok a nie sobotu a potom ešte čudnejšie, keď som povedala, že to chcem bez spievania a recitovania... ) :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
najjulinka aj na nas pozerali divne ze chceme svadbu v piatok ;-) nic si z toho nerob :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som si na to divné pozeranie zvykla - všetko robím inak, ale nejak pri vybavovaní svadby to "divné pozeranie" je na každom kroku :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
najjulinka na vsetko nestandardne ludia pozeraju cez prsty ;-) to je este asi stale prezitok socializmu :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
najjulinka, ako ti to dopadlo, kde bude sobáš? nechce sa mi to tu celé čítat, čítala som iba začiatok. A kvôli čomu si chcela mať sobáš v kostole, keď si neveriaca? To nechápem. Prepáč, dúfam, že mi to vysvetlíš.
Odpovedať
Profilova fotka
Mne to bolo fuk kde to bude. Priateľ je papierovo katolík, ale je veriaci, ale skôr ak už ideme do kostola, tak do nejakého protestantského... Priateľ to chcel v kostole, ale nie v katolíckom a tak to by bol problém, lebo nie je právoplatným členom inej cirkvi... ;-) No a sobáš budem mať na tej matrike nakoniec, kam obaja patríme... Proste zložito, ale vybavené na koniec :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte ja to mam o den neskor... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Papiere vybavenééééééééééééééééééééé.... Huráááááááááááááááááááááááááááááááá :-D :-D :-D týždeň pred svadbou vyplatím a nadiktujem mená svedkov a hotovo.... Dovtedy kľud :-D Tešííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím... :-D :-D :-D Jupííííííííííííííííííííííí :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Kecám tu už asi sama... Tak dnes sme si vybrali fantastické obkladačky a dlažbu... len chvíľu potrvá kým predýcham cenu (vyjde nás to asi 18000 :-. )... No a dnes ma budúca svokra dožrala... Ale o tom som popísala už v téme "svokry" tu na mojasvadba... ]-(
Odpovedať
ahoj julinka :-) tie obkladacky ta nemusia mrziet, na takych veciach sa neoplati setrit, okrem dizajnu ktory chcete totiz musia sponat aj kriterium trvacnosti, teda ja aspon ja sa riadim heslom "nie som taka bohata aby som si mohla kupovat lacne veci". Pri veciach do bytu to plati 2nasobne. ;-) moj drahy konecne pracujena oznamku, tak mam z neho radost, lebo uz som fakt nevedela co s tym... dufam, ze ho dokonci, ked spravi svoju cast obrazku, pustim sa ja do tej mojej :-)
Odpovedať
Profilova fotka
No my sme sa rozhodli pre tie obkladačky a dlažbu kôli farbe (čiže dizajnu) - tu sú ;-) http://www.pamesa.com/pdf/agatha/agat...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Dnes som zbalila ďalšiu krabicu na sťahovanie... ;-)
Odpovedať
takze sa stahujete? Myslela som, ze uz byvate vo svojom? Ako si na tom s pripravamin svadbicky? pomaly to budeme mat za necely mesiac... pomoooooc!
Odpovedať
Profilova fotka
Ja teraz pripravujem sťahovanie, a papierovačky s bytom... 01.07.2007 sa sťahujeme... Už som sa skľudnila, Karol bol ten čo musel minulý týždeň nás potiahnúť, lebo skoro stále som to ja a ja už som mala nervy z tých vybavovačiek... Takže teraz je to také super... On má menej práce v robote momentálne... Takže pohodička... Končím prípravu na profesionálne rodičovstvo... No a čo sa týka papierovačiek na prestavbu bytu som s kľudom zmierená, že to proste nestíham a nestojí mi za tie nervy sa nerviť s birokraciou... Až na tú poslednú sobotu pokazenú svokrou je úplne super... Som v sobotu večer ani nevedela zaspať (napriek tomu, že som si povedala, že ma nejaká ženská nerozladí so svojimi "náladami")... Ale inak strašná pohoda... Keby to bolo vždy tak... Moja mamka je tiež úžasná... Napriek mojej problémovej ségre (z decáku) sa teší so mnou... A to veru tá moja ségra s problémami už rúbe riadne vysoko :-D :-D :-D Proste si užívam posledné "slobodné" dni... Teším sa z každej maličkosti čo kúpim do nášho nového bývania... A Karol je úúúpne super... Ale blíži sa nám ten krásny dátum... To je fakt... Dúfam, že nebudem plakať na ten moj naj naj naj deň :-N :-N :-N Sú to za to riadne stresy... A duplované, keď viem, že Karol pod stresom vie konať skratovo ;-) :-N :-D :-D :-D
Odpovedať
julinka, to s profesionalnym rodicovstvom je zaujimave. mas moj obdiv. mozem sa opytat, preco si sa tak rozhodla, resp. rozhodli s buducim manzelom?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mám rada deti... Ale proste byť učiteľka v MŠ alebo vychovávateľka v decáku, tak to nie je pre mňa - proste to je tých deti moc a je to také striedanie sa pri deťoch... Mám pocit, že proste ako profi rodič viem dať dieťaťu veľa a aj mne to veľa dá... A páči sa mi, že si deň budem vedieť zariadiť podľa svojho - nie je nástup do práce o 8:00 a o 16:00 koniec... Proste je to moja vysnívaná práca ;-) Už od maturity som rozhodnutá ;-)
Odpovedať
cez vikend som o tejto problematike vela citala a pocuvala relaciu "bez lampy", kde sa o tom rozpravalo, aj o adoptovani deticiek, atd. Napr. pri nahradnom rodicovstve je dieta "len" umiestnene v nahradnej rodine, ale nie je tam taky isty pravny vztah ako pri adoptovanom. dieta nie je osvojene, tym padom jeho biologicky rodic si ho hocikedy, ked si zmysli, moze vziat spat... atd. ja som o tomto velmi vela rozmyslala. zostala som pri tom, ze keby sa nam nahodou nedarilo mat vlastne deti, urcite ratam s tym, ze by som zaziadala o adopciu. julinka, a ako sa k tomu stavia tvoj buduci manzel? je s tym stotozneny, ze aj on bude nahradny rodic?
Odpovedať
Profilova fotka
No za ten čas čo má pozná, tak už áno... ;-) Tvári sa, že akože ešte nevie, ale keď spomeniem akékoľvek konkrétne "odložené" dieťa, tak jeho reakcia je až prekvapivá: "Však ju vezmi" (to bolo posledne, ked som mu rozprávala o poloromskom týždenom dievčatku, pre ktorú ešte nezohnali rodinu, lebo je polorómske)... :-D :-D :-D No profesionálna je doslova nakrátko a to by som najradšej... Neskôr by som rada aj pestúnsku. Inak moji rodičia sú aj náhradní rodičia, takže keď sa rozhodovali oni, tak ja s nimi a vtedy som sa rozhodla, že raz budem aj ja... Mala som 18, takže to už som bola "veľká"... My ale máme dosť problémové decko... Ale fakt dosť problémové (prišla k nám skoro 10ročná)... Takže mám skúsenosť a v podstate na 99% je isté, že budem mať lepšie decko, takže idem do lepšieho :-D :-D :-D Nechcem také veľké po tejto skúsenosti... Ségra bola od malinka v decáku a vidím čo to porobí s takým deckom... Možno o to viac chem malé. Nepotrebujem právne voľné, lebo o tie je "bitka" v adopcii, ja ich budem ľúbiť aj keď im nezodpovedná bio mamina raz za 3-6 mesiacov pošle lízatko a Horalku :-D :-D :-D
Odpovedať
kolko trva priprava na profesionalne rodicovstvo a co konkretne sa tam prebera?
Odpovedať
Profilova fotka
Ak máš vysokoškolské vzdelanie, tak 40 hodín a ak máš maturitu tak 60 hodín. Je to ako príprava na adopciu alebo pestúnstvo, len je viac času na rozoberanie jednotlivých tém... Rozpráva sa tam o možných problémoch detí, trošku čo sa týka vybavovania na úradoch a tak... Proste veci z praxe ;-) Je to taká pohodička - taký pokec ;-) :-D :-D :-D
Odpovedať
na adopciu treba taktiez absolvovat takuto pripravu? kde sa to robi? v tej relacii spominali, ze pripravi robi aj OZ Navrat, no neviem, ci su roztruseni po Slovensku alebo su len v Blave. inac v suvislosti so vzdelanim a potrebnym poctom hodin na pripravu sa mi to zda dost diskriminacne.. zeby clovek s maturitou potreboval viac hodin na pripravu..
Odpovedať
Profilova fotka
V pohode, je to taký pohodový pokec, takže či 40 alebo 60, tak Ti to ani nepríde... Dokonca aj tí 40hodinový chodili viac - dobrovoľne... Návrat je roztrúsený po Slovensku vo väčších mestách - www.navrat.sk Okrem návratu robí prípravu aj Eva Litavská (Košice), Úsmev ako dar a bývalé CPPS (volá sa to teraz "referát .... " neviem ako presne :-D ) Na adopciu a pestúnstvo treba 26hodinovú prípravu ;-) Inak práve sme si v Tescu kúpili 2 stoly a 8 stoličiek - základ pre veľkú rodinu už máme :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Tak máme to presne za 4 týždne... No a ja som si dnes (či skôr sestra mi) dokaličila nohy - modrinové a škrabance brutálne... Takže som zvedavá čo po 4 týždňoch na tých nohách bude vidno... Mám dlhú sukňu... Ale najhnusnejší škrabanec (odrenina) je na členku, ktorý spod sukne krásne vidieť :-S :-S :-S Neviem či si miesto toho slušňáckeho oblečenia nedať radšej footbalový dres ;-) :-D :-D :-D
Odpovedať
najjulinka, a co si stvarala? :-o
Odpovedať
Profilova fotka
Aaaaaale... to je ségra čo si naši vzali z decáku a mala hysťák... Takže sme to zchytali :-| :-| :-|
Odpovedať
fuuuha :-o aká je stará?
Odpovedať
Profilova fotka
bude mať 18 :-( Teraz bude 8 rokov čo ju máme...
Odpovedať
hmmm... za tych 10 rokov nez ste si ju vzali si toho asi uzila, co? Je to odvaha vziat si takto cudzie dieta, tvoji rodicia si za to zasluzia velky obdiv, a ty tiez ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Len nechcem vedieť o koľko dní života nás ubrala každého týmito jej výkyvmi :-S :-S :-S :-D :-D :-D (ešteže sa to nikdy nedozvieme... ;-) :-D :-D :-D )... Ja po dnešku sama seba obdivujem... Ale prežila som :-D :-D :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?