Svadba 19.9.2009. Kto má tiež tento termín?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Plánuje niekto na tento termín??? 8-)
Odpovedať
baby, na gelove som objednana 8.9. s tym, ze slecna uvidi, ake to budem mat a mozno sa nic konat nebude. Uvidim, ake to budem mat, ale teraz tam mam "zive maso", ziadnu ochrannu vrstvu, ale to sa dovtedy spravi. neviem si ale predstavit, keby som tam mala dat lak na nechty, asi by som skapala od bolesti :-S mirka, ja by som na tvojom mieste s tou operaciou urcite pockala, stehy sa vyberu, mozno sa to zamaskuje, ale je treba byt v pohode pred svadbou, ja by som to nechala az po 19.9.
Odpovedať
Profilova fotka
jaj,to máš odlúpnutý celý necht!no ty jo,asi jedine počkať a pak čosi vymyslieť,ved ešte mesiac a 21 dní(kolega ma denne informuje)
Odpovedať
gabi, odlubnuty chvalabohu cely nie, ale ako keby preseknuty na polovicu (priecne cez necht), tu cast mam odlupnutu, ktora vyrasta spod koze. A tu dalsiu cast, mam normalne na svojom mieste. a nechcem si to dat na chirurgii strhnut... aspon nieco nech tam mam, lepsie ako nic.
Odpovedať
Profilova fotka
aspon by sa ti na to teoreticky dal nalepiť umelý nechtík. kedy chystáte skúšku účesu,resp. koľko pred svadbou?
Odpovedať
Profilova fotka
gebriela skusku ucesu ja budem mat koncom augusta... :-N teda uvidim kolko tych skusok bude ale chcela by som cim menej a najlepsie len jednu skusku :-N
Odpovedať
aj ja asi koncom augusta pojdem na prvu skusku ucesu... a stale sa neviem rozhodnut, ci si nechat vlasy rozpustene a len natocit alebo do drdolu... ake chcete vy?
Odpovedať
anro tiež idem na skusku koncom augusta, ja idem teda 29.8. a tiež mám taký problem jak ty absolutne neviem čo s vlasmi, vyčesať - nevyčeať. už som prebrázdila a kukla asi milion fotiek so svadbonými účesmi a stále neviem čo snimi pomooooc
Odpovedať
Profilova fotka
no drdol urcite nie....u mna
Odpovedať
mirka: ty mas velmi pekne ucesy v albume... nieco z toho by som si snad vedela vybrat... asi pojdem na prvu skusku na rozpustene a ked to nebude ono, skusim nejaky drdol... momentalne som tak 70:30 viac k rozpustenym rozhodnuta :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ja urcite rozpustene z kvietkom ale neviem ci vyzehlene alebo natocene :-D kadernicka mi poradi k satam co sa viac hodi aspon tak mi povedala :-N
Odpovedať
Profilova fotka
takže koniec augusta,tak si to naplánujem aj ja. o moje vlásky sa stará kamoška už 5 rokov,tak môj účes nechávam plne na nu - ale mám predstavu - mám také polokrátke:) takže len nejak vypnuté,veľmi ľahko,žiadne hladké účesy a do toho živá orchidea,rovnaká aká bude v kytici,na pierku i vo výzdobe.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby,ja uz mam skusku ucesu za sebou,zverila som sa tiez do ruk vizazistky + kadernicka. jednoznacne mi povedala ze rozpustene vlasy s priceskom a po bokoch torcha vypnute.aj tak cez to budem mat zavoj :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
baby už máte nejak vymyslené začepčenie? podate niečo
Odpovedať
Profilova fotka
u nás je zvykom,že to robí prvý družba (ale kedže môj prvý družba bude mať 18,tak s tým nemá skúsenosti) ale nechám to na kamošku,ktorá bude v kapele - inak je to zhruba svadobná pieseň (tá o tom vienku) a pak to klasické - pýtam sa ta po 1 x dáš si vienok snať alebo hlávku stať a tak sa to opakuje 3 x. a pak tanec so všetkými:)
Odpovedať
a budú ti dávať nejakú šatku alebo niečo podobne? a tvojmu drahému budú odoberať to pierko, alebo on sa toho vôbec nezučastní - potom už len na tanci?
Odpovedať
Profilova fotka
jasné,to som vynechala podstatu - dajú mi dole závoj a začepčia ma - dajú ma hlavu šatku a do ruky varechu a drahému dajú dole pierko a pak sa tancuje ale asi pred tanec zaradíme ešte sľub svokier alebo niečo podobné vipné.
Odpovedať
a potom máš ten tanec s hostami (niekto ho vola redový) a až potom sa pôsjedeš prezliecť do večerných šiat?
Odpovedať
Profilova fotka
hej (u nás sa to tak nevolá), svadobčania sa dajú do kruhu a každý tancuje so ženíchom a nevestou,popritom sa hrá "šáteček" (niekto chodí so šatkou a pred koho si kľakne,toho pobozká), a až pak sa ideme prezliecť. ani tortu nie je zvykom krájať:)
Odpovedať
hej hej to so šatkou poznám ale na posledných 3 svadbách čo som bola som to nezažila, krájanie torty bola na každej svadbe a aké ešte zvyky použiješ na tvojej svadbe?
Odpovedať
Profilova fotka
no ja práve neviem, do akej časti zaradiť krájanie torty:)ale kedže sa to u nás nerobí,tak to asi vynecháme. no my sme chceli takú peknú klasickú slovenskú svadbu,takže bude odpytovanie u rodičov s požehnaním, rozbíjanie taniera, možno spoločné pílenie dreva:) ,vyberanie do vienka a odčepčenie.
Odpovedať
no my dáme krajanie torty asi tak okolo 21:00 - 22:00 - teda po druhej večeri asi my tiež odypotvanie u rodičov, rozbíjanie dreva, pílenie by som aj ja scela - ale pred činžiakom si to neviem predstravit ]-( . Potom n budeme mať ešte sťahovanie pozdvezku, krajanie torty a ešte by sme chceli vypustiť par lampionov ak bude pekne počasie, kamarati moc scu unos nevesty, ale to nestíhame všetko do pol noci
Odpovedať
Profilova fotka
no teda, je toho dosť čo by sa mohlo vymyslieť,len asi nebude toľko času :-) keby mal deň tak 30 h možno:)my máme lupienkový ohňostroj a kamárati nám spravia nejaké tie súťaže a tak. len neviem,kedy vystreliť ten ohňostroj:) pri príchode do sály,pri prvnom tanci,... ?
Odpovedať
hej ten den by mohol byť teda naozaj dlhší aby sme si mohli čo najviac užit - bo všetci píšu čo to už absolvovali, že to strasne rýchlo ubehloooooo noooo asi pri prvom tanci, ja zas neviem kedy ist vypustat lampiony či pred polnocou alebo po polnoci
Odpovedať
Profilova fotka
kedy budeš mať viac času:) asi po. prvý tanec je asi najvhodnejší:)tety upratovačky nás pochvália
Odpovedať
Profilova fotka
baby ako by ste vy riesili rozdielne tradicie,konkretne u nas je svadba ako tu pisete klasice odcepcenie atd...lenze drahy je z vychodu a on mi dookola pili usi s redovym.jednak nie som vychdnarka ani to neviem tancovat a redovy je zalezitost nevesty co som videla....co by ste poradili?
Odpovedať
Profilova fotka
fúha, neviem to celkom posúdiť,kedže u nás sa redový netancuje(resp. asi to tak nevoláme,kedže po odčepčení sa tancujeme so všetkými svadobčanmi).skús sa poýtať ako to všetko funguje a tak,ale zasa všetko je na dohode,ked ťa do toho bude nútiť,asi to nedopadne najlepšie:)
Odpovedať
ani unas nieje redový, u nas po odčepčení majú najprv tanec spoločný mladomanželia a potom postupne do nejakého hrnca dávajú hostia peniaze a tým si vlastne zaplatia za tanec s nevetou a ženíchom.
Odpovedať
Profilova fotka
co je tazke na redovom, len tancujes v kolecku s hostami a dostanes zato zaplatene :-D srandujem...My mame praveze redovy a odcepcenie maju len ludia z dedin.... :-N fakt tie tradicie su uplne ine...humba kompromis je najlepsia vec a ked uz nie ty si nevesta ty sa rozhodnes a ked raz ako pises niesi z vychodu tak rob tak ako to robite u vas.....
Odpovedať
hej hej vačšinou sa preberajú nevestine zvyky pretože je aj zvykom, že svadba má byť v mieste bydliska nevesty pokial sú každý z iného kraja.
Odpovedať
Profilova fotka
no ved ja som tiez toho nazoru ze by to malo byt podla mna a zenich by sa mal prisposobit. Ale ten moj o inom nesniva len o redovom, ked by sa aj konal urcite uz nebudeme vyberat peniaze lebo tie sa budu vyberat do vena po nasom. nuz neviem ako vy ale nie vo vsetkom som sa s polovickou zhodla :-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?