Svadba 15.5.2010. Čo už ste vybavili?

Zobraz úvodný príspevok
Celkom popularny termnin sa mi zda...
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj ynguska, vitaj...no, su tu nevesticky, ktore uz mali pred rokom skoro vsetko, sikulky :-) ...ja som rezervovala ako prve salu, potom kameru, fotit nas bude kamos fotograf, hudbu som tiez zarezervovala davnejsie, ale nakoniec sme ju zmenili, pretoze sa nam zapacila na Silvestra ina o dost lacnejsia...vtedy sa nam celkom pacila, tak dufam ze sa bude pacit aj v triezvom stave :-D a ze sme sa neunahlili (moj priatel bol velmi akcny, v dobrej nalade, skamaratil sa s nimi a hned vsetko podohadoval :-| ). Momentalne sa mi podarilo poriesit saty, comu sa velmi tesim...a do ostatneho sa este len idem pustit...pomalicky postupne...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte... :-) ynguska, nič sa neboj, keď budeš chodiť na tieto stránky, tak ťa to možno naštartujú, tak ako to bolo v mojom prípade a raz dva toho budeš mať kopec popripravované :-D Tinka, v solárku som bola 3x :-D dnes to bude štvrtý krát a od budúceho týžňa už nebudem chodiť dva krát do týždňa, ale tri krát. Chodím do turbo solárka (stojí sa v ňom) a som veľmi spokojná. V minulosti som chodila do klasického, ale toto mi vyhovuje viac. Neviem aké rady ti mám dať, ale si tmavá (tmavé vlasy, oči), takže by si nemala mať žiaden problém. Pred tým ako prvý krát pojdeš, tak si prečítaj referencie na tú prevádzku. Personál by ti mal vedieť dostatočne poradiť a na tvoju žiadosť by ti mal ukázať aj kedy naposledy vymieňali trubice. Vypožičaj si okuliare, ak chceš kúp nejaký prípravok do solárka a možeš sa ísť slniť. Zatiaľ chodím na 5 min a postupne si to budem pridávať. Na budúci týždeň ešte budem chodiť po 5 minutách. Do solárka chodím už teraz, lebo sa chcem pomalšie opalovať (pomáha mi to totiž trochu aj na vyrážky), takže asi tak. Ak sa dá, tak si kúp pernamentku, vačšinou je to výhodnejšie cenovo ;-) Cvičím doma, poodťahujem nábytok na bok, pustím dvd a hopkám si na parketách :-D Je to super relax. Cvičím každý deň ale rozne cviky. Začala som s body formingom a ten som cvičila každý druhý deň, potom som k nemu pridala pilates pre začiatočníkov a tak som to striedala. Tento týždeň som vymenila body forming za aerobik1 a striedam ho s pilates pre začiatočníkov, od budúceho týždňa si dám aerobik1 a pilates pre pokročilích a aerobik 1 vymením za aerobik 2. Aerobik mám až po 4, takže by mi to mohlo dlhšie vydržať kým si obstarám ďalšie dvd :-D tiež som si myslela, že mi to nevydrží dlho, ale čuduj sa svete srží ma to a ešte k tomu sa cítim dobre, takže super. Len neviem aké cviky si mám vymyslieť pri menštruácií. Mám totiž s ňou dosť problémy (veľké bolesti prvé tri dni). Tá menštruácia ma fakt štve, pretože mi vychádza presne na svadbu a keďže mám s tou mojou aj tak problémy, tak sa bojím vziať si lieky na oddialenie :-( Neviete mi niečo poradiť?
Odpovedať
Ahojte :-) ako ste na tom ?co este nemate?lebo mne este treba vyriesit dost veci ;-) napr.tlacit oznamko,dat vygravirovat pohare,kupit veci na vyzdobu a pozhanat lacne navleky pretoze PKO ma drahe 3 Eura za kus :-( a nie som ochotna dat 300 Eur len za navleky :-| Obrucky planujeme kupit vo februari,oblek pojdeme kupit do Polska,lebo v PO a KE som nenasla cokoladovy oblek :-(paci sa nam znacka Wilvorst a najblizsie je pre nas v Polsku,saty po redovej budem zhanat na poslednu chvilu,este dokupit víno a hlavne neviem co davat na redovu :-(( lebo perniky urcite nechcem vrabciak:ja som mala presne take iste problemy s menstruaciou-nepravidelna,bolestiva a 8dnova :-| ,ja som dokonca prve dni len prelezala a kyvala s nohou od bolesti,lebo mi nezabrali ani dve tabletky ibalginu 400 naraz, antikoncepcia mi velmi pomohla,teraz ani neviem ze ju vobec mam :-)Niekto to odcudzuje,ale ja som ju zacala brat len kvoli mojim problemom... ;-) a ked si spomeniem ake to bolo pred tym, tak sa bojim prestat ju brat :-(
Odpovedať
nellina23 ja som obvolala viac agentúr na návleky a sú aj lacnejšie odkiaľ presne si? pokúsim sa Ti poradiť.pa
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte ja mám návleky z Trnavy za fajn cenu 1,59 €? Či je to veľ podľa vás? Ja som ich najskôr nechcela,ale tam kde máme svadbu, tak sú kancelárske stoličky. no pri tom počte 160 ľudí som si moc vyberať sálu nemohla... Ja ešte nemám popolnočné šaty, ešte servítky, vestu pre ženícha, ani víno, ani alkohol. Budúci týždeň budem s mamkou spisovať zákusky a torty a teoreticky už potom na pár drobností to bude všetko ok.
Odpovedať
Profilova fotka
nellina23, ďakujem za radu, ale už nechcem znovu na HA.Problémy som mala aj pri jej užívaní. Mám pomerne dosť pravidelnú, len hrozne intenzívnu sprevádzanú bolesťami. Tak ako aj ty píšeš, že ti nezabrali ani dve tabletky ibalginu 400, tak mne zaberli dlho len tie, ale aj to až po minimálne pol hodine a nie na dlho. Viac som si toho nemohla vziať, pretože to hneď šlo von :-| Je to na nič tieto problémy a hrozne sa bojím toho, že ma to postihne v deň svadby. Zvíjať sa v bolestiach ako hovorím ano nieje celkom moja predstava :-p Ešte k tomu sa zvyknem dosť luxusne vyhodiť pred začatím, tak mám z toho celkom veľkú obavu.
Odpovedať
vrabciak: :-( no nezavidim,ja s oddialovacimi tabletkami nemam vobec skusenost,len co mi kamosky vraveli co vyskusali pred dovolenkou, tak im to poriadne pokazilo cely cyklus potom majka10: som z Prešova
Odpovedať
vrabciak: tak boty este nedorazili, zato oznamka ano, skor ako malo K tym oddialovacim tabletam len tolko, nemam osobnu skusenost ale skusala to znama, ktorá vtedy ako sportovkyna vyskusala kvoli sutazi a celu ju to rozhadzalo nielen cyklus ale hlavne psychicky, sutaz nezvladla. Viac sa k oddalovacim tabletkam nevratila. Ja som mala tiez silne bolesti pri menstruacii a aj dlzka bola 7 dni. Cele sa to zmenilo po uzivani HA - nizkohormonalnej. Snad este vyskusat iný druh HA.
Odpovedať
Ahoj baby, pozeram, ze viaceri uz mate zajednanaych fotografov, potrebujem poradit.. my planujeme svadbu tiez na maj, preto sa pytam vas, ale az na rok 2011. Chcela by som sa spytat, akych fotografov mate a priblizne kedy ste ich rezervovali? aby som sa vedela zariadit, lebo tu citam, ze ich treba rezervovat rok aj viac vopred, a fotograf je pre mna velmi dolezity. dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
nellina 23: aj my by sme chceli cokoladovy oblek, tiez sa chystame do polska, chcem ta poprosit, ze ci mas nejaky typ, ze kde je dobre ist, dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
aaahojte, tak dnes sa nam podarilo najst miesto hostiny-salu! :D tak sa z toho tesim, v pondelok este vybavit matriku a zaklad by bol :)
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak: do toho solarka zacnem chodit az tak o mesiac, myslim, ze to bude az az stacit...opalujem sa sice pomaly, ale za dva a pol mesiaca to musim stihnut :-) ...nejake male skusenosti mam, minuleho roku som sa opalovala v solarku pred letnou dovolenku co sa tyka cvicenia, pokusala som sa cvicit sama doma, ale nejak dlho mi to nevydrzalo...chodievam raz za cas hrat squash, v poslednom case raz za tyzden, ale je to dost drahe :-| vo stvrtok som bola po dlhsom case na aerobiku, po prvy krat na stepoch, tak to aj tak vyzeralo :-N, som sa velmi nechytala. Ale povedala som si, ze pojdem zas, mozno to bude lepsie. A kupila som si svihadlo (mam taku svalovku na lytkach, ze ani neviem poriadne chodit :-D )
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ja by som mala dostat kramy presne 15.5.!!!! ]-( To teda bude! Ja som HA uzivala roky, ale potom, co sme sa prestahovali do brna som prestala, nechcelo sa mi totiz hladat noveho gynekologa...uz su to skoro dva roky a ja som nebola ani na prehliadke! No, musim sa prinutit....
Odpovedať
Profilova fotka
ynguska: a kde to bude :-) ?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby, ďakujem za rady a asi bude najlepšie sa o tom poradiť so ženskou :-) Sestra si raz vzala lieky na oddialenie a potom zistila, že je tehotná, tak si to oddialila o trochu dlhšie ako plánovala :-D Mám zo všeliakých takýchto pokusov dosť veľkú obavu, ale keďže chcem byť v úplnej pohode vo svadobný deň, tak si asi niečo vezmem. V každom prípadei zájdem za ženskou. tinka, veľmi dobre viem aké to je, keď sa niekam presťahuješ a potom si hľadať doktorov. Ja som na tom tak ako ty s obvodnou. Už som aj mala pokus, že sa niekde pojdem prihlásiť, ale za dva roky ešte taký deň neprišiel, aby som sa k nej aj odhodlala. :-D ynguska, nádherné torty máš v albume, mňam hneď by som si dala. Šaty, ktoré máš vysnívané mala kolegova manželka na sebe, keď sa brali a bola v nich fakt krásna. Vypožičala si ich tu v Prahe za cca 15 000,- kč. seagull, s fotografom ti moc neporadím, ale keďže si z BA, tak si určite nejakého dobrého nájdeš. Chce to hlavne veľa čítať referencie a tak. Je tu myslím založená aj téma zameraná priamo na fotografov, tak by si tam určite mohla nejaké info nájsť. Dosť pomože aj keď si popozeráš svadobný album dievčat. Mnohé tam píšu aj, kto ich foti :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja som si raz alebo dva krat kramy oddialila, a nemala som ziadne problemy...len som zacala brat hned dalsie balenie HA a po tyzdni prestala...asi budem musiet aj teraz nieco poriesit...hned po svadbe by som chcela ist na svadobnu cestu...a tam si chcem uzivat a nie kramovat :-D Neviete dokedy po svadbe sme povinne obehat urady a vybavit nove doklady? Ako som pisala, rada by som sla hned po svadbe na svadobnu cestu, stacilo by, keby som to vybavila az po nej?
Odpovedať
mne sa zda ,ze do 8 dni musis vybavit...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby, aj my budeme mat 15.5., mam uz saty-zajendane, objednane srdcia pod obrucky a aj na dvere od Droby, dvojitu coko fontanku a aj bielu a ciernu doko doma, objednane pohare, tento tyzden ideme na matriku, ideme aj kupit chlast zo skladu, pretoze od marca ma pekne zdraziet, zevraj niektory druh aj euro na flasu, co je dost, ked kupujete velke monzstvo. ]-( zajendna je kapela , kameramana+fotograf, sala a menu:}, kadernicka, ktora ma aj nalici a pani cukraka, ktora nam napecie 28 druhov zakuskov, mnami mnam:}este zohnat sikovnu cukrarku, ktora mi nadherne upecie a nadherne vyhladi moju vysnivanu torticku, este potrebujeme obrucky a oznamenia..Vyzdoba bude bielo-fialova, hlavne kvety budu orchideje:}uaaa. uz sa tesim:} a baby, co sa tyka toho oddialena, moja znama to pouziva vzdy na dovolenku letnu a nemala doetarz nijaky problem, ja som tie tabletky a a ni ine hormony, ani antikonc. nikdy nejedla, ale kebyze mi hrozia kramy na den D alebo aj predtym, tak uzijem tie tabletky..nenecham si svadbu pokazit...vzdy trebra mat niekoho na wc, asi druzicku, co nam pomoze so satami a teraz si tam pred nou menit tampon... :-| radsej nie:}}}}
Odpovedať
tinka k tým dokladom je tu rozsiahla téma, pozri: http://www.mojasvadba.sk/forum/show.p... Je tam lehota, ale na čele nemáš napísané že už máš iné meno, takže kľudne dovča a potom absolvovať oddychnutá ten kolotoč a hlavne nezabudnúť dakde nahlásiť zmenu priezviska. misinka: vcera nam znamy doniesol alkohol z velkoskladu, sme usetrili oproti cenam v obchode na jednej flasi jedného druhu alkoholu dokonca 2,7eura co sa mi zda stoji za tu namahu, vlastne ten nákup bol na podnet priatelovich rodicov, ktorí nas upozornili na zvýšenie spotrebnej dane od marca. Inak by sme to veru nechali asi kusok pred svadbou.
Odpovedať
Profilova fotka
Tinka - bude to v Spirite na Capajevovej ul.
Odpovedať
Profilova fotka
nasi uz alkohol kupovali davnejsie, uz musime dokupit len vino a nealko idete niektora do Blavy na veltrh?
Odpovedať
tinka ja rozmyslam ci ist na veltrh, vacsinu veci uz mame a bojim sa, ze uvidim nieco krajsie a bude mi trhat srdce :)) chcela som ist kvoli obruckam, som chcela tie nase predta a obj nove ale som sa rozhodla, ze nie, ze nase uz tiez pekne :-D
Odpovedať
Profilova fotka
tinka - 7.2. by mala byt vystava v KE. mame to blizsie ako do BA :)
Odpovedať
Profilova fotka
ynguska: ja to mam blizsie do BA, byvam totiz v Brne :-)
Odpovedať
Profilova fotka
uz som si to upravila v profile ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak doktorke som stále neni schopná zavolať, ale za to sa mi podarilo zarezervovať ubytovanie pre všetkých svadobčanov :-) Teraz som sa vrátila zo solárka a drahý mi povedal, že mu voniam ako čínska polievka :-D :-D :-D Tinka, pojdeš aj do Prahy na veletrh?
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak: do prahy neidem...bola som teraz v bratislave, objednali sme snubne prstene od Rydla, pohare a lietajuce priania...a este bude veltrh v Brne...koncom februara vo Future a v polovici marca na vystavisku, takze by to bolo zbytocne pre mna. jooj, este mam vela vybavovania...
Odpovedať
Profilova fotka
tinka, koľko ťa vyšli tie lietajúce lampióny? Dali sa tam kúpiť aj balóny?
Odpovedať
Profilova fotka
lampiony sme kupili za 60 EUR (20 x biely + jedno velke strdce)...bez blocku, urobil nam cenu...neviem, ci dobru, ale myslim, ze normalne stoja tak 95 - 115 Kč/ks Myslíš klasické nafukovacie balóniky? Vies, ze som si ani nevsimla? :-N
Odpovedať
Profilova fotka
fúha, myslela som si, že budú lacnejšie. Tu v bazáre som myslím videla za lepšiu cenu, ale ten rozdiel by som zas dala za poštovné, takže to je asi na rovnako. Kuknem tu v Prahe na veletrhu a podľa toho si objednám, alebo neobjednám :-) Na veletrh idem hlavne kvoli firme v ktorej by sme si mohli dať vytlačiť oznámka, dúfam, že nám spravia nejakú dobrú cenu. Majú to ale dobre premyslené, pretože ti síce povedia, že ti dajú 20% zľavu, ale pred tým si cenu navýšia o 40%. No uvidíme.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?