Svadba 15.5.2010. Čo už ste vybavili?

Zobraz úvodný príspevok
Celkom popularny termnin sa mi zda...
Odpovedať
Profilova fotka
filmuska • Dnes o 06:41 Ahojte ozvite sa niekto kto ma svadbu v tento krasny datum. abinka • Dnes o 07:03 Ahojky......my máme 26.6.2010,ale je možné že budeme muset tohle datum rušit a jediné,které se nám líbilo je 15.5.2010.Jen mám trošku strach někde jsem slyšela že by se v květnu brát nemělo.Teda ale nevímproč vždyť je to lásky čas ne???? :-) jankabry • Dnes o 07:10 my :-) a vymyslely jsme ho s kamarádkou náhodně - když při obhlížení svatebních salonů, chtěli datum, rychle jsme koukly do mobilu a našly tohle datum :-D a už nám s Pavlíkem zůstalo ;-) sigsauer • Dnes o 07:57 Aj my máme 15. 5. 2010 ivanka2010 • Dnes o 07:58 Ahoj holky, také se hlásím :). 15.5.2010 ve 12h. :)
Odpovedať
Profilova fotka
normalne vam zavidim s tymi satami, ja som ich mala na sebe aspon 30 :-D Ked som obliekla prve, pomyslela som si fajn, krasne su, obliekla som si druhe, pomyslela som si to iste, obliekla som si tretie, no aj tie sa mi pacili do kelu...vsetko som pofotila, ze si to doma necham prejst hlavou a nakoniec sa mi ziadne nezdaju az take super ...ja som hrozna, viem :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj tinka, nezúfaj, ešte stále je času a času, ale ak budeš potrebovať poradiť, tak si kľudne daj do albumu všetkých 30 modelov a minimálne ja ti určite poradím, že ktoré sa ti hodia a ktoré nie. Je ale pravda, že najskor sa v nich musíš ty dobre cítiť a tebe sa musia páčiť. jajaja1505, pýtala si sa na nástrek samoopalovacím sprejom...neviem síce aké máš s tým ty skúsenosti, ale ja nie moc dobré a to ani z počutia. Samoopalovacie spreje majú tendenciu sa zbiehať a pri nesprávnom nastriekaní vytvoria mapy. Určite by som to neriskla a nešla tam pred svadbou, iba ak by si to už mala overené a odskúšané. Naviac jedna pani v salóne mi rozprávala, že nevesta sa ponatierala samoopalovacím prípravkom a ostalo to aj na šatoh. Nedalo sa to potom vyčistiť a tak si tá nevesta musela šaty odkúpiť. Keď už tak radšej choď do solária. Sú už na trhu rozne prípravky, ktoré ťa rovnako ochránia ako opalovacie prípravky. Ja som rozhodnutá tiež trochu pomocť svojej bledej pleti umelým opálením a už od zajtra sa začínam slniť. Samozrejme v malých dávkach a nie pričasto zasebou. Do mája by to mohlo byť akurát. ;-)
Odpovedať
kerina, takze menucko z Pohody sem ani nedam, lebo sme si ho ani nedali robit, nepacili sa nam priestory, na internete to vyzeralo omnoho krajsie a este k tomu sa tam menil majitel a neda sa tam doniest pitie, pred tym sa dalo a nechceli nam dat priestor ktory by sme este ako tak akceptovali :D takze menu sme si ani nevyziadali. Takze hladame dalej. Ak viete o niecom peknom, utulnom v BA na 15.5 pre 20 ludi dajte vediet ;-)
Odpovedať
Ahojte baby, aj my mame termin 15. 5. 2010 mame uz sa sebou zopar sedeni s fararom mame salu kupila som si saty, aj popolnocne uz sa nam grafiruju prstienky ... uz sa velmi tesime ...
Odpovedať
Zuzikka tak to ma mrzi. Bratislava je velke mesto, tak snad nieco najdete. Ja som priestori neriesila, u nas si túto ulohu zobrali sami od seba priatelovi rodičia. Proste išli zajednali, my sme to boli iba potvrdit po tom čo nam ukazali priestori. No a v aprili hned po velkej noci chcu od nas presne vyzdobu, menu a priblizny pocet ludi. Výzdobu už mame jasnu, počet ludi priblizne tiez. No a o tom menucku nemam ani predstavu.
Odpovedať
myslim ze ano, ze v pohode najdeme, a nas ani nebude vela takze podla mna v pohode. Len treba behat a pozerat :) a som si myslela, ze to nebude take narocne najst restauraciu, ale vidim ze je :) kerina ved skuste tak, nech vam daju navrh tam na menucko, dva-tri navrhy (predjedlo, polievka, hlavne jedlo, neskor svedske stoly ak chcete, teple studene)a vyberiete si. Podla mna kazdy kto robi svadby tak mus mat zopar navrhov a napadov. Alebo zbehnite za kucharom rovno ktory vam bude varit.
Odpovedať
Jasné necháme si poradiť. A včera som sa dozvedela, že priatelovi rodičia majú akú takú predstavu, takú tu klasiku. Tak to nechávam tak a doriešime po veľkej noci priamo na mieste. Tak včera nám poslali oznámenie na korektúru do týždňa by mali byť oznámenia hotové. V sobotu ideme objednať poháre - vyberá priateľ, tak sa teším a som zvedavá čo vyberie. Už máme aj zoznam alkoholu, v priebehu budúceho týždna nakúpime asi všetok okrem vína. Myslím, že zákuzsky majú obe mami zajednané, to bola ich úloha, ktorú si prirodzene zobrali za svoju. Ešte stále váham nad topánkami či ísť do balerínok alebo do klasiky.
Odpovedať
Profilova fotka
kerina: v restauracii urcite poradia...minimalne povedia, co sa zvykne objednavat. Ked som bola rezervovat restiku, tak mi veduci aj vytiahol paprier, co si objednavali mladomanzelia, ktori mali mat najblizsie svadbu, porozpraval aj o netradicnejsich zelaniach. My sme sa rozhodli pre klasiku, predjedlo, fajnu domacu slepaciu polievocku s domacimi rezancami, ako hlavne jedlo budu nejake medajloniky alebo nejaky zavitok s opecenymi zemiakmi a ryzou, ako druhe jedlo pravdepodobne rezen a zemiaky a potom budu po polnoci svedske stoly (gulas, holubky nesmu chybat a este neviem co vsetko este - to si necham poradit)...nechcem velmi experimentovat, aby si kazdy pochutnal, vegetarianov v rodine nemame... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
holúbky??? :-. o holubej polievke som už počula, ale takto ešte nie? Tie rezance si dobre rozmysli, alebo si ich aspoň daj spraviť nie moc dlhé, aby ste sa nedofrkali, keď sa budete kŕmiť. Moja sestra na to mylslela a preto jej starká spravila tie kocky (šifliky) a bolo to fakt super. My dvaja sme zas na knedlíčky "udelaný" a preto budeme mať proti všetkým tradíciam knedlíčkovú polievku. S hlavným jedlom bude trochu problém, pretože svokor neje hydinu a tak máme omedzený výber :-| Po hlavnom jedle niekedy okolo 22 budeme mať švédske stoly, kde bude aj nejaké teplé jedlo a nejaké studené. Menu a zákusky je jediné, čo nechám úplne na maminu so svokrou
Odpovedať
Profilova fotka
holubky su tradicne vychodniarske jedlo...je to mlete maso s ryzou obalene v kapustnom liste...to na svadbe nesmie chybat...a s rezancami si nejako poradime, hlavne nech budu fajne (ale dik za tip, mozno povieme nech ich urobia kratsie)
Odpovedať
Profilova fotka
ja to tiez nechavam na nasich, bavili sme sa o tom len tak zhruba...jedlo, napoje, zakusky, vino, alkohol nich, nech sa trosku realizuju ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
asi som za idiota, ale počujem to prvý raz :-) Ako je ďalej upravované to maso? Je toniečo ako sa robí plnka do plnenej papriky?
Odpovedať
tak tu je postup: Kapustu dáme variť do vriacej vody, keď listy zmäknú, pooblamujeme ich, zrežeme z nich hlúbiky a plníme. Zomelieme mäso, pridáme surovú ryžu, vajíčko, soľ, korenie, pretlačený cesnak, zomletú cibuľu a asi 200 g paradajkového pretlaku. Všetko dobre premiešame a plníme listy. Plnky nedávame do listov veľa, lebo ryža uvarením zväčší objem. Na dno väčšieho hrnca dáme kyslú kapustu, na ňu naukladáme vedľa seba naplnené kapustové listy, na ne dáme zasa vrstvu kyslej kapusty, ďalšiu vrstvu naplnených kapustových listov a navrch dáme vrstvu kyslej kapusty. Zalejeme vodou, tak aby bola kapusta prikrytá, posolíme a pri miernej teplote pomaly varíme zakryté pokrývkou. Keď sú uvarené, pridáme paradajkový pretlak, množstvo podľa chuti, dosolíme a necháme prevrieť.
Odpovedať
Profilova fotka
júúú ďakujem za recept ;-) dosť sa to podobá plnenej paprike akurát, že miesto kapusty sa plnka plní do papriky a kyslá kapusta sa tam tiež nedáva. Vyskúšam to niekedy...normálne som vyhladla =-) kerina27, veľmi pekné topánky máš v albume ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
kerina tak tak...nikdy som ich nerobila ale zboznujem ich...najma tie od mojej mamky...mnaaaam
Odpovedať
no u nas vo firme to bola ako keby kvizova otazka, sef bol vychodniar (stražske). Pre nas zapadniarov to bola veľká neznáma. Vrabciak: Dakujem, už sa na ne teším až dorazia.
Odpovedať
Profilova fotka
maaaam saty...huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Odpovedať
Tinka super! A co ostatné kocky z 15. mája ako ste na tom vy, co nového?!
Odpovedať
Profilova fotka
kerina: pozeram, ze si z trencina, nemas nahodou skusenosti so zlatnictvom Kamea? Na stranke maju pekne prstene, rozmyslam, ze sa tam vyberiem, resp. idem na veltrh do Blavy, tak mozno budu vystavovat (minuleho roku tam boli). A tak isto pamas glass je v trencine, od nich sa mi zas pacia pohare :-)
Odpovedať
tinka no mi mame obrucky od nich - Kamea. Neskutocny pristup pana Kobzu, len v tom dobrom. Výber neskutočný, predložil pred nás no okolo 500vzorov, všetko možeš poobzerať dosítosti, poskusat a povedať si presne čo a ako. Priamo on ich aj vyrába, myslím že boli hotové za tri, štyri pracovné dni. Len mu predtým zavolaj, nie vždy tam je. My sme tam dokonca išlo mimo otváracej doby bez ohlásenia a nemal problém! NO Pamas Glass, neviem Pamas tu v Trenčíne je považovaní za drahý, čo sa týka foto, oznámenia. A chcela som aj ja odtial pohare, ale ked som ich ukazala priatelovi povedal, ze nie ze dáme urobiť tie čo má v ponuke svadobný salón, že tam sa mu oveľa viac páčili. Ja som ich však v tom salóne nevidela, tak neviem posúdiť. Od Pamasu sme mali foto z promocii, nebol problem, pekne foto a načas (škoda že mi ich ukradli aj s cd).
Odpovedať
Tinka: až teraz som si všimla, že ty si až z Prešova, takže cesta do TN len kvoli obrúčkam by sa ty nevyplatila. A kedy je vlastne v BA ten veľtrh?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babe :-D Tinka, už si si šaty bola zarezervovať, alebo si našla nejaké ďalšie? kerina, už dorazili topky?
Odpovedať
Profilova fotka
kerina: som z presova, ale zijem v brne a casto chodim cez trencim, ked idem domov na vychod. takze ak nebude kamea v Ba na veltrhu, tak sa urcite zastavim... ;-) Co sa tyka poharov, tie co su na ich stranke sa mi pacia, takze ked uz budem v trencine, tak pojdem kuknut na zivo Vrabciak: satky uz su zarezervovane...velmi sa z toho tesim...ty mas este nieco nove okrem krasnych pozvanok :-) ?
Odpovedať
Profilova fotka
velth v Ba je 30 - 31.1. v PKO
Odpovedať
Profilova fotka
:-D nové nemám nič, akurát len kočka, ktorá tiež plánuje svadbu sa kumne pridala na návštevu do solárka, tak som rada, že nemusím chodiť sama 8-)
Odpovedať
ahojte nevesticky..surne hladam kameramana..neviete mi poradit?
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak: uz chodis do solarka? Ja som chcela zacat az tak v marci. Mas uz nejake skusenosti? Ja som minuleho roku chodila asi dva mesiace pred dovolenkou, a to je asi tak vsetko. Potrebovala by som partacku a najma na cvicenie, samej sa mi tak strasne nechce... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
tina: ja ti zial neviem poradit, mam kameramana z presova
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tak aj my sme si vybrali tento krasny datum pre den D. je to den vyrocia nasho "chodenia" a tak aj preto. pozeram, ze ste tu velmi sikovne nevesty, my mame vybrany akurat datum sobasa, miesto hostiny a DJ-a. dnes som obehla zlatnictva a tak aj obrucky by boli. Tinka - aj ja som z Presova :-N
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?