Svadba 15.5.2010. Čo už ste vybavili?

Zobraz úvodný príspevok
Celkom popularny termnin sa mi zda...
Odpovedať
ahojte dievcata, rozsirujem skupinu neviest ktore sa vydavaju 15.05.2010 :) pozeram ze prevazne uz mate vsetky hlavne veci zaobstarane.. my mame tiez zajednane miesto na hostinu, hudbu, kameramana a fotografa, hovorili sme uz aj s knazom a nam povedal ze skor ako v marci nemame ani chodit..tiez sme uz zacali zhanat alkohol kvoli tej dani a to najhlavnejsie ja som si uz rezervovala saty podla niekoho je to skoro podla niekoho uz neskoro ale radsej si ich rezervovat teraz ako by mali byt potom obsadene :)..oblek a vsetky veci okolo buduceho manzelika budeme riesit az v januari, februari lebo skor ho do obchodu nedostanem :) ..neznasa nakupovanie..ja som si uz nasla aj topanky, bizu a podvazok.. ale este som chcela nejake balerinky potom na prezutie aby ma neboleli nozky.. zacala som si pozerat aj pohare no tie ceny su dost hrozne ...rozhodli sme sa ze si od nasej kamaratky objedname obycajne hladke pohare strasne sa mi pacia takeho zvoncekoveho tvaru a jej manzel nam vygraviruje nieco na ne alebo ja by som si chcela na ne nieco nakreslit farbami na sklo ..skusal uz niekto nieco take? alebo ste videli ze niekto na svadbe mal vlastnorucne ozdobene pohare ?
Odpovedať
Profilova fotka
Vrabciak, je to tak ako vraíš, všetko čo je spojené so slovom svadba, je predražené....ja som tiež hľadala poháre a tie čo mám v albume som našla za 750,- sk jeden kus v bratislave, to som povedala že je to veľa, tak som ich nekúpila a našla som ich vo veľkosklade 2 kusy za cenu 25,- €. A to je doosť rozdiel teda, no ale pozerám že bývaš v okolí Zlatých moraviec, tak v sobotu som bola v Moravciach v meste, v Tekove a tam na poschodí majú sklo, porcelán a tam je veľký výber pohárov za dobré ceny, sú tam aj jednoduché, aj pekné biel s prstienkami...tak skús ešte tam. Ale poháre sú pamiatka, môžeš ich síce odložiť, ale aj si pripiť na 1. výročie apotom ďaľšie. Si predstav že na výročie si vyberiete svadobné poháre a vypijete si pohár vína alebo niečo iné a pospomínate:-)
Odpovedať
Profilova fotka
sigsauer, ďakujem pekne za rady, ale pravdepodobne si poháre nekúpime, jedine ak negravírované a rovno 6ks :-D . Príde mi to zbytočné vyhadzovať za to peniaze, ale samozrejme, všetko ohľadom svadby je na vkuse, názore a dohode novomanželov. Nám sa to nepáči a som tomu aj rada, pretože si viem predstaviť, ako by to u nás s pohármi dopadlo :-| Moja sestra nedávno zo svojej svadby jeden rozbila :-S :-) Niesom z okolia ZM, ale svadba bude v Topolčiankach :-D :-D s tou kolonkou je to u mňa horšie, pretože som Levičanka žijúca v Prahe, ktorá bude mať svadbu v Topolčiankach :-D :-D :-D engi111, vitaj v klube ;-) mne príde vlastnoručné gravírovanie originálne a srdcu milšie ako poháre kúpené hotové "bez duše". Nevidela som to síce u žiadnej nevesty, ale to bude asi aj preto, lebo som sa o to nezaujímala :-N Podľa mňa je to dobrý nápad a ak sa na tom zhodnete s nastávajúcim, tak smelo do toho :-) Naviac pri tvorbe možte zažiť kopec srandy pokial to nebudete brať príliš vážne a pozerať až moc na dokonalosť "gravírovania". Rozhodne sa aj časom na tie poháre budete pozerať s odstupom času ináč ako keby ste si už kúpili hotový výrobok. :-D
Odpovedať
ahojte tak aj nas datum dna D..:)je 15.5.2010...mame rezervovane miesto na hostinu hudbu....a teraz do konca tyzdna chceme kameramana...o vsetkom ostatnom mam predstavu ale nemame este nic vyzdobu si budem robyt sama..stale mam pocit ze mam este cas ale ked vas ti citam tak asi sa budem iac aktivnejsia...a ani neviem kde mam zacat....saty si chcem kupit tak to chcem riesit po vianociach...:)
Odpovedať
Profilova fotka
dievcata, na sobotu som objednana do salonov na skusku siat, tak drzte palce... :-) ...velmi sa tesim a som riadne zvedava ako budem vyzerat v bielom
Odpovedať
Profilova fotka
a k poharom: nejake si urcite kupime, ale gravirovanie sa mi tiez velmi nepaci.
Odpovedať
no tinka, drzim palce ;-) urcite budes vyzerat nadherne, je to strasne krasny pocit to skusanie, ja som bola nadsena.
Odpovedať
Jeeej, baby, ani som nevedela, ze tak vela z nas sa vydava v tento den :-))) Blahozelaam vsetkym a prajem vela stastia.. Ja uz saty mam vybrate, mozem Vam dat jednu malu radu, co sa tyka topanok, aby Vas neboleli nohy cely den.. Objednala som si tanecne topanky /latinky/ z bieleho satenu, su ako papucky, podrazka je z koze a su lahulinke a aj dizajn je super.. V BA v OC Bottova je predajna, ak by mal niekto zaujem...
Odpovedať
A viete mi prosim Vas niekto poradit, kde v BA robia pekne svadobne kytice? A pripadne koho by ste odporucili na svadobnu vyzdobu? Diky :-)
Odpovedať
Ahojte baby. Pridávam sa k vašemu termínu 15.05.2009 My sme sa rozhodli len tento týždeň. Takže máme zaistenú len sálu, fotografa. Svadbu budeme mať síce malú tak do cca 35 ľudí, no napriek tomu sa na ňu veľmi teším...:D šaty by som chcela riešiť ešte tento rok, no uvidíme ako to stihnem, keďže bývam v Nitre a svadba bude v Ke - okolie. Ale pohrávam sa s myšlienkou kúpiť si ich na Ukrajine, vraj sa to veľmi oplatí a cenovo sú veľmi výhodné...Neviem ani po koľko bežia v salónoch na požičanie...Ani ktorý si vybrať aby bol cenovo a aj výberom v pohode. Vie niekto poradiť? Ináč s tými tanečnými topánkami bol super nápad, pouvažujem aj ja
Odpovedať
Viem ze v NR je pekny salon Diamond, maju saty Maggie Sottero.. ale cenovo neviem, ake su - cca do 500EUR ako vsade. A KE nemam zmapovane.. Ja som pochodila vsetky mozne salony a nakoniec si kupujem saty cez internet.. Ich pozicanie stoji 500 EUR a nove saty ma budu stat 1000EUR.. Tak ci tak, ked ich potom predam, sa to oplati..
Odpovedať
Profilova fotka
ja si tiez budem objednavat biele tanecne topanky, ale len na prezutie. Jedne cierne uz doma mam, nosim ich na tanecnu, a su fakt ako papucky. Dala som si ich urobit na mieru a stali ma 1500Kč. parada.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tinka, tak to si kupila za super cenu.. lebo tie tam na Bottovej vychadzaju 99 EUR..
Odpovedať
Dcéra bude mať svadbu v apríli a chcela by som Vás poprosiť o Vaše názory a rady, kedy sa fotiť, pretože svadba bude tradičná, so starejším a zvykmi. Teda pokiaľ viem, ženích by mal nevestu vidieť len po odpýtaní starejším. Z vlastnej skúsenosti viem, že môj manžel dodnes spomína, aký to bol pre neho zážitok vidieť ma v bielom ako nevestu a nechcem o to ukrátiť dcéru. Chce sa totiž ísť fotiť pred tým, než ju prídu vypýtať. Našla na internete fotografku, ktorá sa platí za hodinu fotenia, urobí asi 300 záberov len z vopred určeného miesta, nikde sa nepresúva, stojí to 8 tis. vrátane albumu a CD. Za mojej éry sa fotilo po sobáši a hostia jednoducho čakali v reštaurácii na príchod mladých. Je to dnes inak?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj so22na, ja som len nahodou mrkla do tejto temy,svadbu mam uz za sebou. ak mozem povedat svoj nazor z fotenia,my sme to mali ako hovoris po starom,zenich ma videl az pri odobierke,taktiez hovori ze to pre neho bol okamzik ktory sa mu vryl do pamate.a i ked z casoveho hladiska by som to fotenie dala fakt pred obradom,na druhej strane som rada ze to bolo ako bolo a ze som mojho draheho o to neukratila. Niekto hovori ze ked sa ide fotit pred obradom tak sa aspon ukludni,u mna by to asi neplatilo,my sme sli po obrade hostia nas dve hodky pockali a my sme si to uzasne uzili,hned po obrade to bol najkrasi zazitok z celej svadby. :-)
Odpovedať
Ďakujem pekne za tie slová, navrhla som dcére, aby sa teda fotili po odobierke pred obradom, ale ani to sa im nevidí.
Odpovedať
Profilova fotka
so22na, pridam pohlad z druhej strany: tiez budeme mat tradicnu svadbu, ale chceme si ju uzit s co najmensimi stresmi - chapem ze ten okamih vidiet nevestu v bielom je krasne, ale ved predsa to iste uvidi ked pride nevestu vyzdvihnut na fotenie, v ozdobenom aute...podla mna rovnako krasny zazitok... Potom po obrade mozme ist v klude so vsetkymi do saly a uzivat si hostinu, bez toho aby sme sa nahanali s fotografom, rozmyslali ci nie sme prilis dlho, ludom sa to nemusi pacit ked sa dlhsie zdrzime - ved prisli kvoli mladym. Ak trvas na foteni az po obrade, resp. po odobierke, navrhovala by som fotenie az na druhy den po svadbe ked je uz vacsi klud (u nas nahradne riesenie ak by nevyslo pred obradom pocasie). To po odobierke a pred obradom - neviem, podla mna nebudu mat dost casu a budu napati, co sa moze odzrkadlit na kvalite fotiek...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tiež sa prikláňam k názoru fotiť sa pred obradom. Síce mám ešte pred svadbou, ale so skúseností mojich dvoch starších sestier viem, že je lepšie fotiť sa pred svadbou a to aj z toho dvovodu, ktorý už spomínala radusiq. Hostia prídu na hostinu kvoli mladému páru. I keď dve hodiny, stále je to dosť na to, že budú chýbať na svadbe. Veru nie všetci hostia boli nadšený z toho, keď sa moja sestra šla so svojim manželom na dve hodiny niekam fotiť. I keď sme sa snažili zabaviť hostí a vyplniť tak dieru, nebolo to ono. Hlavne zo začiatku, keď sa ešte tak hostia navzájom nepoznajú, je dvoležité, aby tam bol niekto, kto tie dve strany spája. Ďalšou výhodou prečo sa ísť fotiť pred obradom je tiež to, že aspoň sa mladý trochu prevetrajú a vypadnú tak trochu od zhonu doma. Nevýhodou je, že nevesta sa musí o niečo skorej vychystať ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
este dodam teda ze my budeme mat svadbu dost neskoro - az o 17:00 obrad, to by sme vynechali riadnu cast hostiny keby sme sli este fotit. Mozno aj na tom zalezi, ak je svadba skoro asi by som skor pristupila na to fotenie po obrade...
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte...ja sa zial budem fotit az po obrade a uvodnych ceremoniach v sále , hoci by som to radsej absolvovala pred obradom. Buduci manzelik je ale z ineho mesta a pride s celou svojou rodinou az na odobierku k nam domov.
Odpovedať
Viete, že ja som až tak husto nad tým neuvažovala?? Ale asi tiež pred obradom...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby...vsetkoaj do noveho rocku, nech nam ta nasa svadba vyjde :-) Ako napredujete?
Odpovedať
Ahoj tinka, podobne vsetko naj vsetkym ;) no ja prave spekulujem nad obruckami, uz ich mame, som sa poponahlala a teraz sa mi pacia ineee :-| tak rozmyslam, ze zlato predame a pojdeme na veltrh pozriet na Lukasa Rydla, ma krasne prstienky ale vsimla som si to neskoro. No saty uz mam, dosli pohare pred vianocami, pierka a take drobnosti. Akurat v pondelok ideme podpisat na matriku este nejake papiere, cukrarne pobehat, ochutnat a popytat sa co a ako :) Ty ako?
Odpovedať
Profilova fotka
ja som medzi sviatkami behala po svadobnych salonoch a skusala saty...nejak sa ale stale neviem rozhodnut, nic som preto nerezervovala...asi som este nenasla tie prave saty okrem toho sme boli za fararom, aby si nas zapisal na konkretny cas, vo februari pojdeme zas domov, tak povybavujeme papiere pohare, obrucky a pod. by som chcela poriesit do konca januara...do akej farby budes ladit svadbu, pozvanky uz mas?
Odpovedať
Ahojte, takže aj mi máme termín svadby 15.5.2010 v Trenčíne. Zatial máme obrúčky, sálu, hudbu, kaderníčku, už aj šaty zarezervované, objednané oznámenia, pierka. So známym, ktorého chceme za fotografa máme sedenie na budúci týždeň, termín má voľný len sa dohodnúť čo a ako. Ozaj ak zhánate pierka pre svadobčanov, tak mám dobrý typ. Pozrite dá sa dohodnúť kombinácia podľa Vaších predstáv a cenovo veľmi prístupné: http://www.mimibazar.sk/bazar.php?alb... Už budeme len doľadovať. Ešte nemáme ujasnenú predstavu o svadobnom menu. Takže by ma zaujímalo, či už uvažujete aj nad niečim takýmto?!
Odpovedať
my sme zacali s pripravami len v polovici decembra...uz mame vybavenu hostinu, miestnost, kameramana, fotografa, starejsieho, DJa, kolace, vyzdobu, pierka, svadobnu kyticu....cize este to najdolezitejsie treba, saty a obrucky. To sa chystam tento tyzdnen pobehat salony v BB, ale hlavne cakam na februarovy svadobny veltrh v Luxe, ze mi prinesie viac inspiracii.......menu na hostinu som uz tiez davala do kopy a taktiez zasadaci poriadok...
Odpovedať
nooooo co by som este rada....neviete mi poradit kde v BB sa robia nastrek samoopalovacim sprejom.....a aj nejake skusenosti ak su, ci uz negativne alebo pozitivne.dakujem
Odpovedať
tinka, farbu budeme mat smotanovo striebornu, mozno do toho sprtnem este nieco zivsie, nejaku ruzovu alebo cosi take, ale nie moc, len tak na ozivenie :) Saty vyberies, neboj, ja som myslela, ze budem behat ako diva a v druhom salone som sa do mojich hned zamilovala a bolo :-D padli mi proste do oka, ze tie su tie prave. V pondelok ideme poriesit zakusky a tortu, mali by sme sa stretnut s fotografkou, zarezervovana uz je, uz len dohodnut detaily. Kerina menu ani my este nevieme, ale asi pojdeme po niecom klasickom nic extra, uvidime co nam ponuknu, v pondelok ideme do restauracie kde budeme mat hostinu. Jajaja nechcem ta sklamat, ale ja som tiez uvazovala ze saty vyberiem na sv. veltrhu, ale vela kamosiek a aj tu bab ma odhovorilo, vraj tam nikdy poriadne nic nie je, ale mozno sa mylim, ja len co som pocula, tu v BA bude koncom januara a pojdeme sa urcite pozriet len ja uz saty mam, tak pojdem popozerat nejaky ine veciciky a inspirovat sa.
Odpovedať
Zuzikka s vyberom siat mozem len suhlasit. Ja som prisla do 1. salonu vybrali sme tri, ktore idem skusat, poradie urcila pani zo salonu a uz hned tie prve mi sadli, pacili sa mi a uz sa mi nechceli skusat ani dalsie, skusila som druhe ale tie prve proste boli tie prave. Dalsie som uz ani neskusala. Zaplatila som zálohu a spokojná ako rýchlo som toto vybavila odchádzala domov. V piatok sme boli odsuhlasit sálu že naisto to platí, myslela som že aj čosi konkrétne budeme riešiť, ale že to má čas, že máme prísť hneď po veľkej noci s presnou predstavou výzdoby, menu,.... Tak potom sem hod pre inspiráciu to menucko.
Odpovedať
Ok uvidim co nam ponuknu a hodim to sem alebo poslem do IP. ;-) Co sa siat tyka ja som este dva dni cakala, rozmyslala ze ci ich zobrat hned, ale sa mi o nich aj snivalo, tak som zavolala do salonu ze ich chcem a pridem zaplatit zalohu ine som uz ani nechcela skusat, a to som fakt myslela, ze budem mat problem. A sranda este bola, ze som isla po uzkych satach, ziadne velka sukna...a presne take budem mat :D velka sukna a vlecka, uzke mi vobec nepasovali, takze kazda baba, ktorej sa nieco paci na obrazku, nemusi byt pravda a odporucam vyskusat viac siat, rozne strihy, predsa len nie vsetky sme modelky velkosti 34 ako je na obrazkoch a na nas to moze vyzerat uplne inak, aj ked na obrazku sa nam to mozno paci, na sebe to uz byt nemusi :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?