Svadba 15.5.2010. Čo už ste vybavili?

Zobraz úvodný príspevok
Celkom popularny termnin sa mi zda...
Odpovedať
ahojte baby,nechcem sa vam pliest do rozhovoru... ale na tom svadobnom veltrhu je toho čim dal menej,ja som si tam šaty vybrala,ale nechala som zadavok a potom som našla šaty krajšie a zalepšiu cenu,čo už. ani tento rok tam nebolo tohvie čo,bola som tam s kamaratkou niečo vybrať,nevybrali sme nič. pozdejšie si vybrala v Leviciach,už mala svadbu.... v Č.Klačanoch taka mala dedinka,aj vyzdobu jej tam robili :-o nejaky chlapik to robil(myslim že sa vola paťo)
Odpovedať
Profilova fotka
dik evicka za tvoju skusenost, ja som este na svadobnom veltrhu nebola :-) ...len kolegynka mi vravela, ze si na veltrhu v brne vybrala kopec veci, tak som rozmyslala, ze tiez skocim pozriet.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tinka1003, ja som tiež bola na jednom veletrhu v Prahe, ale nejak ma neoslovil. Je pravda, že sme tam boli niekedy začiatkom roka a ani sme nevedeli, že v máji bude svadba, ale aj tak neviem, že či by som bola schopná si nejaké šaty vybrať. Šiat tam bolo síce dosť, ale neviem, že či sa vobec dalo skúšať. Skor tie šaty tam mali ako vzorky. Na vešiaku tie šaty vyzerajú úplne ináč ako na postave. Boli tam aj nejaké figuríny a aj nejaké promotérky tam pobehovali, ale stále ťa len odkážu na ich salón. Maximálne si zapíšu tvoje údaje (e-mailová adresa, telefón) a potom ti len posielajú informačný odkaz na ich stránku. Som takto zaregistrovaná asi v dvoch salónoch, ale žiadnu zľavu som nedostala :-( Ak ti možem poradiť, tak si pobehaj salóny a aspoň sama uvidíš, že čo ti pristane a tak. Nemusíš si šaty hneď zarezervovať a platiť zálohu. Kľudne s tým rezervovaním počkaj, ale nenechávaj si skúšku šiat na poslednú chvíľu a už vobec sa nespoliehaj na veletrh.
Odpovedať
Profilova fotka
vrabčiak, nie som tajnostkárka, len s pc mi to veľmi nejde...a môj drahý nikdy nemá čas, ale inak pierka vyzerajú ako normálne objednané, biela kombinovaná s bledo ružovou a v strede je perlička:-) je to pekné a dosť som na ľudí ma tom ušetrila, lebo pre 170 ľudí ma vyšli na 11,- € a to je v pohode, lebo som kupovala len stužky a tie perličky v galantérii. a pre toľko ľudí..keď jedno pierko stojí cca 0,30 - 0,50 centov..a menovky? také motýliky čo bývajú aj tu v bazáre ako usadacie menovky, našla som si na nete predlohu a strihala som.-) ani nešlo o tie peniaze, ale o to že ma to baví. a ty? čo už máte nachystané?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak i my s mojim snubencom planujeme svadbu na 15. maja 2010 zatial mame rezervovanu salu, fotografa, kameramana, cukrarku, hudbu a vcera sme si boli dat robit obrucky a mali by byt do 10 dni tak som velmi zvedava ze co to bude .. Sigsauer i ja by som moc chcela ako menovky si vyrobit tych motilikov mozem ta poprosit o zaslenie sablony?? prosim ta ak posli mi na mail svrckzza@schaeffler.com dakujem ti mooooc krasne... oznamka si chcem vyrobit svojpomocne.... tak asi tak ... a co saticky uz mate povyberane?
Odpovedať
nebola som v Brne ale ta v BA nestoji za nič. v tomto roku to bolo o ničom,asi tolko. dobry vyber veci na pierka je na dunajskej v BA(coloria)
Odpovedať
evicka05 tak vravis ze sa neopalti ist na veltrh v BA? ja som sa dost spoliehala na to, neviem zatial som este na zadnom nebola, tak som rada ze tu pisete co a ako. A je pravda, ze sa tam neda skusat? :-o No ja asi zacnem behat po salonoch a nebudem sa spoliehat na januar na sv. veltrh
Odpovedať
Profilova fotka
no ja neviem aké šaty, nebola som vôbec ešte skúšať, lebo v sdalóne ma odradila cena, zdá sa mi veľa dať za požičanie šatov 25.000,-, alebo som tak "mimo" že tie ceny sú všade také??? riskla by som to aj cez net, ale sa bojím že mi nesadnú. Na nete som našla svadobný salón LILI, kde sa dajú šaty objednať na objednávku a ceny sú veľmi dobré, 200-250,- €. To je v pohode, nie? a je tam výber veľký. zuzkatomas, tak ti to posielam na mail.
Odpovedať
ahoj sigsauer, aj ja som pozerala na salon Lili, ceny ma super a vraj aj kvalitne sije a velmi pekne, uz som si s nou aj pisala, ale aj ja sa bojim ze saty nesadnu ako maju. No a pozicovne za 25000 je urcite vela, skus ine salony, su aj do 10000sk uplne v pohode, len treba behat, ak si z BA skus salon Fany, El, Valentina...Urcite najdes ;-) Ja som este sice tiez nebehala, len som si popozerala na nete a co baby tu pisu priblizne ceny tak preto viem
Odpovedať
Profilova fotka
Tiež sa bojím práve toho, že mi nesadnú. Už som rozmýšľala aj cez e bay ale to je ešte väčšie riziko. ja si šaty chcem radšej kúpiť ako požičať. No skúsim pobehať salóny, ktroé si mi napísala. A vy ako, prípravy pokračujú?
Odpovedať
no myuz mame fotografku, salu, matriku, behom mesiaca sa chystame na obrucky a mame uz take drobnostky ako vankusiky na prstienky, podbradniky a pierka. A taka az zavislost ma chytila :D ze az.
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak: dakujem za rady...na tom veltrhu som skor chcela pozerat oznamka, pohare a podobne vecicky, ale asi sa na to velmi spoliehat nebudem...satky urcite nie, tento mesiac sa chcem vrhnut do navstevy salonov :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ahojte,aj my máme svadbu 15.5.2010 a veľa vecí na ten deň už máme zakupených a rezervovaných. Hm,asi najdôležitejšími sú kostol so skvelým otcom Marekom, sála na hostinu, perfektná hudba a kameraman. Zálohy máme tiež už vyplatené. A medzi ďalšími vecičkami sú : zelený šifón na sv.stoly, mini slnečnice a veľké slnečnice na výzdobu a na sv.pierka pre hostí, hotová výzdoba na hlavný stôl - teraz pracujem na výzdobe do kostola a na auto,a na pierkach pre hostí - svadobné balerínky na prezutie, podväzok, svadobná bižu a bižu na redový, po redovom mám bižu od snúbenca, sv.krížik, poháre máme tiež už doma, háčkovaný obrus na redový, slnečnicový obrus na stôl doma, samodržiace silonky, sv.závoj a sv. šaty mám kúpené z Ukrajiny, kruh pod šaty, ... A teraz sa chystáme vybaviť svadobné oznámenia a pozvánky,obrúčky a hypotéku na naše hniezdočko lásky. Potom nás začiatkom roka čaká predsvadobná cesta do Prahy a Chvaletíc,kde mám brata s manželkou,idem si ich pozvať na svadbu. Všetko vybavujeme na etapy. Máme na to každý mesiac asi necelých 10 dní, keď je snúbenec doma z práce. Takže asi toľko zatiaľ.pa
Odpovedať
Profilova fotka
mia...ty si teda sikulka...riadne si sa rozbehla :-) ...uz mas skoro vsetko
Odpovedať
tinka1003..no hej, veľa vecí som sa snažila vybaviť cez leto a hnala som do toho aj môjho milého. Teraz sa aj tak troška zbrzídme,keďže už mám termíny skúšok na výške a v decembri mi začína zápočtový týždeň. Takže sa budem venovať výške a svadbe až po novom roku.
Odpovedať
Profilova fotka
tinka1003, ak viem pomožem...rado sa stalo ;-) dúfam, že sa podelíš so zážitkami a hlavne úlovkom :-) Ja som bola v dvoch salónoch na SR a v 4 v Prahe. Určite by som pochodila aj viac salónov a nemala som v pláne ani zarezervovanie šiat, lenže som sa na skúške do jedných zaľúbila a tak sa stalo, že už mám za ne vyplatenú aj zálohu :-D Som rada, že som si šaty už vybrala, pretože teraz hľadám k nim aj oblečenie pre ženícha a vymýšlam kyticu. Riešim výzdobu a už mám aj niečo na pierka. Podvazok je už tiež doma a najvačšiu radosť mám z topánok. :-D Momentálne pracujem na oznámeniach a zostavujeme hudbu. Kameraman a fotograf je v štádiu riešenia, tak len dúfam, že sa mi to teraz podarí všetko dotiahnúť do konca, lebo tento piatok ideme na SR. Okrem kameramana a fotografa ešte potrebujem doriešiť ubytovanie... ach jo |-|
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak: ja som bola zatial v dvoch salonoch este v lete na slovensku, ale povedali mi, ze sa mam zastavit az v novembri, decembri...takze je ten spravny cas :-) Idem ale najprv popozerat do brnenskych salonov...ake satky si si vybrala? su to niektore z tvojho albumu? budes si ich poziciavat v prahe, alebo na SR?
Odpovedať
Profilova fotka
tinka1003, niekde hovoria, že je ešte skoro a niekde, že je ešte čas...človek aby sa v tom potom vyznal :-N šaty mám úplne iné ako tie, čo mám v albume :-D :-D Mala som ich chvíľu v albume a možno sa zas odhodlám ich tam na chvíľu dať. Daj mi vedieť, kedy tu zas budeš, alebo ak chceš tak mi pošli do IP adresu a pošlem ti nejaké fotky. Budem si ich požičiavať v Prahe a budem za ne platiť ešte menej ako na SR. Je tu veľká konkurencia a tak sa dajú nájsť šaty aj za dobrú cenu. Máš predstavu o šatoch aké by si chcela?
Odpovedať
BAby myslite, ze mozem zacat zo satami az v januari? nie je to neskoro? Neviem ci sa k tomu dostanem do konca roka. A este jedna otazocka, oznamka sa kedy davaju, resp. kolo pred svadbou budete davat vy?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj zuzika, sú to hrozne diskutabilné otázky...je ťažko povedať, že kedy je neskoro na prvú skúšku šiat. Myslím, že v tomto hrá určitú rolu aj šťastie. Ja som vsadila na istotu a skúšanie šiat už mám za sebou. Mala som šťastie a svoje šaty som si našla. Niektoré nevesty na prvú skúšku šiat idú aj rok dopredu a nakoniec si vyberú šaty tesne pred svadbou. Nič sa nestane keď pojdeš až v januári, dokonca bude už všade nová kolekcia, ale može sa stať, že šaty, ktoré by si si vybrala už možu byť zarezervované pre niekoho iného. Čo sa týka oznámení, tak to je tiež rozne. My žijeme v Prahe, takže budeme rozdávať oznámenia a aj pozvánky už v marci, pretože vtedy akurát prídeme na SR kvoli daniam. Kľudne by to ale stačilo neskor, hlavne tým čo niesu pozvaní, to stačí neskor. Všetci naši hostia už aj tak vedia, že budú aj na hostine, takže pozvánka pre nich bude už len taká formalita.
Odpovedať
Profilova fotka
zuzikka: na mna pozerali, ked som prisla v auguste do salonov skusat saty, ci som normalna :-D...povedali mi, ze nove kolekcie pridu az v novemri, decembri a ze kludne mozem prist skusat medzi Vianocami a Silvestrom, ked budem na SR...ja ale asi pojdem uz tento mesiac pokukat nieco v Brne. co sa tyka oznameni, ja ich budem davat tak mesiac, dva pred svadbou...podobne ako u vrabciaka, vsetci o svadbe vedia, takze to nebude pre nikoho prekvapenie.
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak: kolko si pytaju v Prahe za pozicanie? Na ako dlho ti saty pozicaju?
Odpovedať
Profilova fotka
paaaaani, teda dami;o) vy ste sa riadne poponahlali. My mame este iba rezervovanu restiku a kapelu. No a nezanedbatelny detail.. satky su uz doma.. ;o) toho roku ush chceme najst iba dobru cukrarku.. ostatne riesime az po novom roku. Uz sa niet kam ponahlat... zenich anstastie konfekcny, takze oblek sa zozenie rychlo, vyzdobu robia v restike genialnu tak nemusim riesit, staci kuppit alkohol a nealko..oznamka si robime sami, prstienky tiesh netrvaju dlho...NO STRES;oP
Odpovedať
Profilova fotka
tinka1003, ako kde...natrafila som aj na šaty za 140 000,- :-D :-D , tia som radšej ani len nechytia...tie moje som našla za úplne fantastickú cenu 7 500,- kč zo všetkým (dlhý závoj, šál a kvet do vlasov) a to na dva týždne. Mala som ozaj šťastie. Zvažovala som ešte jedny tiež krásne, ale žiaľ nesedeli mi tak, ako tieto a tie by požičovné vyšli nejak nad 10 000,-. Tie som ale rozmýšlala, že by som ich aj kúpila, lebo mali dobrú aj predajnú cenu 16 900,- kč. Keď som skúšala šaty v LV, tak tam tie ceny boli dosť podobné týmto Pražským. Tu je ale vačšia konkurencia. Niekde sa tá cena navýši len preto, lebo ich potrebujem na dlhšiu dobu. kacicqa, veď aj ty máš toho už dosť ;-) . Budete mať veľkú svadbu?
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak....fuuu, tie za 140 000 by som sa bala obliect... podarilo sa ti najst krasne satky, ktore ti sadli za super cenu, a este ti ich aj pozicaju na dva tyzdne...to musis byt spokojna ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
vrabciak... no...na "vychodnarske" pomery nebudeme mat vela ludi... ale celkom rada by som si predstavila aj menej.. Cca nejakych 80-90. Prvotne pocty boli hrozive ked sme zratali vsetky sesternice a bratrancov a ich partnerov a deti taq sa to blizili ku 160;o( Nastastie zdravy rozum zvitazil a podarilo sa to zredukovat aspon takto
Odpovedať
Profilova fotka
u nas bude okolo 100 ludi :-S
Odpovedať
Profilova fotka
tinka1003, ja som sa ich bála aj dotknúť :-D :-D :-D Celá svadba nás toľko nebude stáť ako tie šaty :-D teda aspoň dúfam :-) kacicqa, 160 ľudí je ozaj dosť. Keby som si tiež chcela zavolať všetky moje sesternice, tak by sme skončili tiež asi na takom nejakom počte ľudí :-|
Odpovedať
dievcata, v novom roku sa ma zvysovat spotrebna dan z alkoholu... ;) alkohol odporucam kupovat este v tomto roku...
Odpovedať
Profilova fotka
alkohol uz maaame, a pribudol aj svadobny oblek :-) pre buduceho manzelika...fesi je v nom
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?