Svadba 12. 9. 2009. Je tu ešte niekto s týmto dátumom?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, je tu este niekto s takym istym datumom?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Merilin, mozem sa spytat kolko ludi budete mat svadbe a kolko zakuskov na hlavu pocitate? Lebo to cisielko ma celkom zaujalo:-). Co sa tyka torty, tak u nas v rodine ziadne take zvyky nie su, zeby niekto priniesol tortu alebo kolace. Takze my si vsetko obehavame sami, aj vratane torty a davame upiect len jednu velku - cize sme si ju aj sami vybrali a bude podla nasich predstav:-). Zvysne mensie torticky, co budeme objednavat pojdu rovno na rozkrajanie do vysluziek.
Odpovedať
Ahoj merilin ;-) Aj nasa cukrarka nam bude robit jeden zakusok za 6,- Sk, tak to mam na rovnako ;-) Ja som ju aj poziadala, aby piekla z 'dobrych' surovin, a nie z nejakych praskov...Tak dufajme, ze sa oplati :-D Tortu este tiez nemame, este stale vyberam, co by sa mi lubilo...Ale dame si urobit taku, aka sa nam obom bude pacit, takze ako lubinkas tiez my ju vyberame atd. :-)
Odpovedať
Lubinkas, neviem este konecny pocet kolko budeme mat hosti, no malo by to byt okolo 100-110. Kebyze bolo po mojom, tak urcite az tolko ludi by nebolo. Ja som chcela len nejakych 70-80 ludi, no sme dost velka rodina, tak velmi som na vyber nemala. A torty u nas davaju piect viacerí. Rodičia nevest, ženich, krstní rodicia nevesti - 2 torty a krsti rodičia ženicha - 2 torty. Tak je to zvykom. Takze ja pocitam ze okolo 5 - 6 tort budeme mat urcite ;-) No asi doma poviem nasim, ze aku chceme. Do vysluzky mamka pocitala, ze pre rodinu by davala 50 + tortu, (co je podla mna vela, stacilo by uplne 30-40) pre znamych 30 (ja 20) :) a pre kamaratov po 20. A este potom pocitala do prace rodicom, mne.. takze nam vysiel takyto pocet :-|
Odpovedať
A aby som nezabudla, este je u nas vo zvyku davat aj flasu ku kolacom, takze.... treba vyhrat loto :-) Podla mna to prehanaju, tolko vela az netreba davat, no nemiesam sa. A co sa tyka darov, chcem nejako slusne naznacit vacsine, nech mi nekupuju dristy, ale viac nas potesia peniaze, za ktore s mozme kupit to, co budeme potrebovat. Urcite nechcem niejaky riad, taniere a pod. Aby som ich mala po 5? :-) Athena7, a neurazila sa? U nas by sa urazili. Ostava nam len dufat, ze to bude jedle :D
Odpovedať
Ahojte babenky, vidim ze pokracujete s pripravami, uz sa vam to krati skoda ze aj mi niesme v takom plnom nasadeni ale dufam ze sa to stane skutocnostou coskoro ked to takto dopadlo. Tesim sa spolu s vami. ;-)
Odpovedať
ahojte, merilin, to fakt dávate 50 zákuskov do výslužky?? :-o no to sa mi zdá strašne veľa, moja mamina rozhodla 30 pre rodinu, čo sa mi tiež zdá dosť, ja myslím, že tak 25 je ideálne + kúsok torty. no veď ešte uvidíme ako to dopadne ja na mojich cca 60 ľudí /to len z mojej strany/ som dala 2500 zákuskov + drahý dáva robiť zvlášť a torty u nás nosia družičky, takže ich bude asi dosť, a ešte krstná a niekedy aj iné tetky prinesú bud tortu alebo napečené zákusky. ale v posledných rokoch to robia tak, že tetky dávajú peniaze na zákusky svadobnej mame a ona dá upiecť u jednej cukrárky aký počet potrebuje ;-) a asi budem mať nakoniec predsa len fialovú výzdobu aj keĎ nebudem mať návleky a stoličky majú bordový tapacír. sused mal svadbu v tej sále, kde budeme mať aj my a bola som sa pozrieť na výzdobu, bude nám to robiť tá istá pani, ako jemu a bolo to veľmi pekné aj bez návlekov a vo fialkovej farbe, tak sa tešíííííím :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky ... janka.sopuchova - jéj ty si zakladateľka tejto témy.... chi ... :-) a prečo aj ty nie si v takom tom predsvadobnom nasadení? Hádam nič zlé sa nestalo ... k tým koláčom sa aj mne vidí, keď tak čítam merilin, že máte akosi veľa na vyslúžky :-N ešte sme to tak síce nekusovali s mami, ale 50 mi príde dosť ... no uvidím, že koľko budeme dávať my. Možno budem prekvapená, že koľko to nakoniec bude :-D My si ideme piecť koláčiky doma. Teda s mamine sestry nám pomôžu a samozrejme teta od cukrárskeho fachu a dáke susedy dúfam :-D Torty tiež neviem kde dáme upiecť, jednu mi ide robiť teta a zároveň môj svedok - tak sa teším je veľmi šikovná :-D sarah - fialková je pekná a máte dosť doplnkov v tej farbe? Ja budem mať prevažne bielu s takým menším zeleným doplnením - som zvedavá ako to nakoniec dobojujeme :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre ranko, babenky! :-) Aj mne sa zda traaasne vela 50zakuskov do vysluziek, aj 30... U nas sa nerobia take velke baliky. Max. 20ks + kusok torty a k tomu vinko svadobne. Ale mozno iba u nas neletia zakusky. :-D My si ch davame upiect spolu a ta ista pani nam urobi aj torty. Povedala, ze staci 2mesiace dopredu upresnit, co chceme a kolko chceme a ona nam uroby aj vysluzky, takze super. ;-) A co sa tyka pierok, ja davam kazdym hostom. Uz som ich vyrobila a cakaju odlozene v krabicke na den nastupu. :-D Jeej, musim sa vam pochvalit. Boli sme na matrike, takze papiere vybavene a koncom maja sa mame ukazat na fare a dohodnut si termin nauk. x-)
Odpovedať
danyledu, všetko k výzdobe dodala tá pani, čo to bude robiť. ja si už len nejaké kamienky, obrúsky, prípadne nejaké drobnosti dokúpim. od pani budeme mať aj výzdobu na autá a kytičky pre družičky
Odpovedať
Profilova fotka
sarah - tak to máte supiš ... my si ideme všetko sami robiť. Mám návleky požičané s mašľami ...keď mi tá pani povedala, koľko by ma to stálo, tak som povedala, že nie, že si to idem robiť sama ;-)
Odpovedať
Ahoj danyledu, tento rok sa zpriprav nemozeme tesit lebo sme svadbu posunuli koli zavaznym problemom v rodine ale svadba bude dufame ze na buduci rok. ale tesim sa s vami a kukam si a obzeram veci co by sa nam hodili a som rada ze mam este viac casu, i ked by som bola rada keby som to uz mala za dverami, ale ako sa hovori nic nam neuteci a radi sa mame stale rovnako ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tak to ma mrzí Janka ale na druhej strane máš pravdu, počkáte si a budete si to pak viac užívať :-) držím palčeky aby pak všetko vyšlo ako očakávate ... Ja tiež som čakala kým sa môj milý "rozhýbe" sme spolu 8 rokov a 5 mesiacov zatiaľ :-D to som povedala, že hádam ani svadba nemusí byť 8-) aby sme ušetrili - ale tešíme sa ako malé deti
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte, jéj danyledu aj my sme spolu už osem rokov
Odpovedať
Profilova fotka
No s tymi poctami zakuskov dievky ste ma normalne zaskocili:-). My pocitame s cca 50 hostami na celej svadbe a 30 ludi len na zabavu a vypocitali sme, ze budeme davat piect okolo 600-700 zakuskov a 13 tort, ktore sa rozkrajaju rovno do vysluziek, no ale teraz neviem. My sme si vysluzky rozdelili na velke, stredne a male. Do velkych pojde 20 zakuskov, 2 x 1/4 torty a domace pecivo (linecke kolieska, vanilkove rohliky, ...), stredna vysluzka bude obsahovat 15 zakuskov a 1 x 1/4 torty + domace a mala 10 zakuskov a par domacich kolacikov. No a na hostinu sme pocitali s tromi zakuskami na hlavu + bude veeelka svadobna torta. Ja si myslim, ze to musi stacit, no ale tak teraz neviem...:-). Este raz to asi doma preberieme:-).
Odpovedať
Ahojte babule, síce Vás čítam každý deň, ale nepíšem sem často. No keď som si prečítala o zákuskoch, nedá mi nereagovať. :-) Podľa mňa je 50 ks do výslužiek fakt veľa, ale možno u Vás je to tradícia. My budeme dávať do výslužiek asi 20 zákuskov (plus svadobné vínko) a počítame, že ľudia ktorých sme pozvali na svadbu, neočakávajú plné krabice sladkého :-D A na stoloch budeme mať tak 3 - 4 zákusky na osobu, plus samozrejme svadobná torta. Ale možno je to fakt o tradíciach a niekde sa dávajú také veľké výslužky. Chcela by som tam ísť niekomu na svadbu :-D :-D :-D lubinkas: vizážistku som nakoniec musela zrušiť, lebo už mala niečo o druhej a dovtedy by nestihla nalíčiť mňa, aj moje dve družičky. Ale našťastie som zohnala inú :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Olinkaw, vidim, ze mas podobne pocty na zakusky ako aj my, tak si ma trosku ukludnila:-). Som rada, ze sa ti podarilo nakoniec zohnat niekoho ineho, dufam, ze budes spokojna;-)!!! Ale aspon to pekne postihate a nebudete sa musiet zbytocne nahlit a stresovat;-)
Odpovedať
lubinkas: no veď práve, takto to zvládneme dúfam bez stresu a zbytočného naháňania :-) a čo sa týka tých zákuskov, v BA sú asi normálne takéto počty :-D ešte som sa nestretla s tým, že by ich niekto dával tak veľa. merilin: prepáč, to nie v zlom. Tvojím hosťom možno len závidieť, ale v dobrom :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Raz by som chcela zazit veeelku vychodniarsku svadbu!!! To musi byt skvele;-).
Odpovedať
tak to určite áno :-D akurát by som ju nechcela platiť :-S I keď si myslím, že naša nás nevyjde o nič lacnejšie a to budeme mať okolo 50 - 55 ľudí :-S ale robíme to s láskou a dúfam, že iba raz za život, tak nech je taká, akú sme si vysnívali.
Odpovedať
babuľky, o ktorej máte sobáš??? mali by sme ísť cez víkend na faru, dúfam len, že už nebude veľa sobášov :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Sarah my mame az o 17:00, ale mame len civilny, takze bude urcite kratsi ako cirkevny ...
Odpovedať
sarah00 my máme o 16:30 v Modrom kostolíku, ale bez omše. Už sme boli na fare a teraz nás čaká vybavenie matriky a potom 4 poučenia. To bude zábava :-)
Odpovedať
jej, tak to máte v pohode, u nás to hrozí už o 14.00 lebo láska moja je z daleka a fotiť sa budeme až po obrade, takže musíme mať sobáš skôr, aby sme sa nefotili po tme :-) jaj, sa bojím, že to všetko v sobotu doobeda nepostíham :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Neboj sa, vsetko postihas! My sa budeme fotit uz pred obradom, aby sme sa potom mohli spolocne so svadobcanmi presunut na hostinu. Ale ak sa budete fotit az po sobasi, tak nevidim dovod, preco by si to nemala stihnut;-)! Bude to super, uvidis:-)!
Odpovedať
No, kocky :-).... Ale som tu dvihla hladinu ;-) dakujem za vase reakcie, ktore sa uplne stotznuju s mojimi. No ... nerozkazem. Mozno ze sa mi to podari aspon o trochu znižiť, no ak nie, aspon sa svadobcania ojedia. ;-) Neviem sice ake svadby su na inom kute slovenska, no ja mam pocit, ze budeme mat uplne beznu :) Olinkaw ak by sme nemali spolocny datum, kludne by si mohla dojst :) No dufam, ze kazda potom ukaze aspon par zaberov zo svadby. Sarah00- my budeme mat sobas o 16:15 ale aj s omsou, takze okolo 18-tej by sme uz dufam mali byt v sale
Odpovedať
Profilova fotka
To ja by som prisla:-)))
Odpovedať
Profilova fotka
My budeme mat svadbu o 16:00, ale s omsou. Tak to ratam tak, ze cca o 18-tej, alebo trosku po uz mozme zacat s hostinou. baby, uz mame skoro iba 4mesiace... :-) Ked si predstavim, ze onedlho uz budeme stat pred oltarom, trosku ma chyta taky prijemny neklud... :-D
Odpovedať
:-D Lubinkas mozes kludne aj ty. ;-) Obe ste z BA tak by si zobrala Olinku a dosli by ste
Odpovedať
Profilova fotka
noooo:-D a sakra, mame v ten den tiez dost dolezitu vec:-), tak si uzite bez nas:-D:-D:-D
Odpovedať
Ahojte babulky, tak som si to tu musela skoro celu stranu precitat, vidim, ze tema zakusky fici :-D :-D Ja sa normalne hanbim, ze som o tom este neuvazovala, kolko zakuskov bude treba. Teraz posledny majovy tyzden ideme aj s priatelom na Slovensko a ideme aj k nasej cukrarke, tak to dufam vsetko vybavime. Ale mne sa tiez zda, ze okolo tych 20 zakuskov plus mala flaska niecoho a kusok svadobnej torty bude stacit...A kedze vacsina nasich hosti bude na druhy den odlietat naspat tak aj tak by to nemohli odniest, tak mame vyhrate :-D :-D :-D Aspon ich nalozime alkoholom, slivovica to isti ;-) :-D Inak my mame tusim sobas z Vas vsetkych najskor, uz o 13:00, hlavne kvoli tomu, ako hovori sarah00, lebo sa ideme potom fotit a nas fotograf chcel, aby sme mali co najviac denneho svetla. No ale ak bude prsat tak to aj tak bude k nicomu :-| Musite sa vsetky 'modlit', aby nam neprsalo!! :-) :-) Pierka dam tiez vyrobit, ale dva druhy, jedny pre muzov a druhe trosku 'zenskejsie' pre baby ;-) Taky je momentalny plan, este sa to moze vsetko zmenit s mojim rozpoctom.... A co svadobne dary? Budete si pisat nejaky zoznam, co chcete, alebo si budete pytat peniaze?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?