Svadba 12. 9. 2009. Je tu ešte niekto s týmto dátumom?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, je tu este niekto s takym istym datumom?
Odpovedať
Ahojte kocky, vidim, ze ste dost daleko uz s pripravami. My este stojime. Povedali sme si, ze dva tyzdne bude pauza. No hned uz pojdem zarezervovat saty, aby som aspon od toho mala uz pokoj. Obrucky chceme ist pozerat tiez uz niekedy v blizkej dobe, tak potom vas budem informovat aj ja ;-) Athena7, pridavam sa k vacsine tiez sa mi pacia vyssie spominane saty. Mam pocit, ze tebe pristanu vsetky typy siat. Nevergona, moj je taky isty. Tiez riesi nepodstatne veci a ked cakam, ze na nieco povie svoj nazor, tak je vtedy mi povie, ze to necha na mna, ze mu je to jedno. Ach ty chlapy :-) Roxan - aj my romyslame nad hruskou. Bude bud Spiš alebo Jubilejna. No aky este alkohol k tomu, neviem... To budu mat na starosti nasi spolu s kolacmi ;-)
Odpovedať
ahojte dievčatá, tak ja už som pokročila, taký malilinký krôčik - včera som si objednala kozmetičku na svadobné nechtíky a make -up ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Athena: pozerala som tvoje saticky a mne sa najviac pacia c. 2. ja mam radsej trosku extravagantvejsie vecicky a tie saticky boli jedinecne. Ale vidim ze sa od bab uplne odlisujem. Urcite si vyberies spravne. Co sa tyka alkoholu tak my uz sme sa o tom rozpravali a budeme mat vinko aj biele aj cervene, hruskovicu, fernet, becherovku. My si mozeme doniest vsetko tak uz pomalicky zacneme nakupovat ako ako aj nealko.Ako tu uz bolo spomenute nech potom toho nieje vela naraz.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte kočky, no ja som tu chviľku nebola a tu sa už toľko vecí rozoberá .... :-) Akurát minule nás naši prevalcovali čo sa týka jedla ... my s drahým sme chceli len prvé hlavné jedlo( predjedlo, polievka, hlavný chod) a pak po polnoci švédske stoly... ale naši rodičia rezolútne zamietli tento náš názor, že je to málo ... tak máme hlavu v smútku, ako to nakoniec urobíme. UVidím
Odpovedať
Profilova fotka
danyledu my sme tiez planovali po polnoci svedske stoly, ale nakoniec sme sa rozhodli ze nie, lebo pre mladych je to super, sme na svedske stoly zvyknuty, ale ako poznam svoju babku, dedka a ostatnich starsich ludi, tak ti urcite nevstanu od stola a nepojdu si sami nakladat a vyberat jedlo to viem urcite. A aj som pocula od kamaratky ze mali svedske stoly a ze to nebola moc stastna volba, ze mladi si to strasne pochvalovali a starsi vsetci sedeli a len pozerali, nikto sa neodvazil vstat, tak nakoniec nevesta musela ist za casnikmi a ti sa chodili pytat starsich ludi co im maju nalozit a priniesli im to na stol, az potom jedli. A toho sa obavam ze tak isto by to bolo aj u nas, som presvedcena ze babka by tiez sedela a cumela co sa robi, takze sme tie svedske zamietli a celkom som sa na ne tesila :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my budeme mat svedske stoly, a uz ich mame aj schvalene jednymi aj druhymi rodicmi. Nemali s tym ziaden problem. Ja si myslim, ze sa to da zariadit velmi lahko, pokial sa stari rodicia hambia, alebo proste uz sa im nechce ani moc chodit, lebo mozno uz aj nevladzu, tak im treba nalozit a priniest, oni urcite radi spapaju;-). Da sa to vyriesit bud tak ako napisala Marfa, ze sa poprosia casnici, alebo sa toho chopi niekto z rodiny:-). Ono samozrejme zavisi aj toho, kolko starsich ludi bude mat kto na svadbe. Ale ak je pre niekoho lepsie mat viacero akoby hlavnych jedal, je to len jeho volba a rozhodnutie a urcite pre nich ta najlepsia alternativa:-). A hlavne ja si myslim, ze papanie zavisi aj od casu sobasa, kedy sa dostanete k prevemu chodu:-), co nam hrozi pomerne neskoro:-), takze preto sa nam svedske zdali aj ako ta najlepsia volba! Ale ako vravim, kazdy si spravi tak ako sa mu zda najlepsie a ako to ludom najviac vyhovuje, takze proti gustu ... :-D
Odpovedať
Profilova fotka
lubinkas a budete mat aj pecene prasiatko?
Odpovedať
Profilova fotka
Planujeme:-)
Odpovedať
baby, ja som tiež chcela švédske stoly, ako tretí chod, ale bolo nám to zamietnuté pani, u ktorej sme objednávali sálu a jedlo. vraj je to o dosť drahšie a neodporúčajú nám to. budeme mať tri chody, prvý bude naservírovaný priamo na tanieroch a tak roznášaný každému hosťovi, ďalšie dva budú na stole a každý si zoberie, koľko vládze :-) ale ja by som bola za také pečené prasiatkko, mňaaaam :-D
Odpovedať
Profilova fotka
sarah00 no neviem ci to je drahsie zalezi co do tych svedskych stolov chces a co a podla mna je to lepsie lebo kazdy si nalozi co chce a kolko chce. lubinkas a uz si sa informovala kolko take pecene :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Marfa, preco si sa pytala:-)? Ci len tak;-). Chceli by sme prasiatko ako treti chod, ale tiez len polozit na stol a ludia si budu chodit brat, kto, kedy bude mat chut. Urcite nie servirovat pred kazdeho. My planujeme mat servirovane priamo hostom len prve jedlo.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Marfi, asi si myslela na cenu, vsak?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
No ono s tou cenou to je trosku zamotane u nas, pretoze my sme dostali nieco ako "predlohu menu", ktoru vsak nemusime dodrzat a mozeme sa s nimi dohodnut na uplne inom, ale je mozne ze ak by sme moc toho navymyslali nam potom zvysia cenu na osobu:-), co je samorejme. V ramci tohto "ich" menu, urcite chceme dodzrat prvy chod komplet a druhy a treti chceme zmenit. Ked sme sa len pre info pytali, ze kolko by nas mohlo take prasiatko vyjst, ak by sme mali zaujem, tak nam pan povedal, ze cca 25 kg prasa uz urobene nazdobene s baranimi rohmi, kapustou a podpobne tusim okolo 7000 Sk. Cena je priblizna, uplne 100%-tne ista si cenou nie som, pretoze to uz bolo minuly rok v septemri, co sme sa s nim o tom bavili:-) a tento rok sa mame zastavit az dva tyzdne pred svadbou:-D. Ale planujem tam zbehnut trosku skor, pre moju kludnu dusu:-).
Odpovedať
Profilova fotka
jeeej lubinkas ale som tava hej cenu som myslela len som to akosi tam zabudla napisat :-D :-D :-D no my sme sa tam u nas v sale este o prasiatko neinformovali ale co som sa tak pytala tak hotove uz aj nazdobene prasiatko ze stoji okolo 10 000 tak preto sa pytam, ale to asi aj zalezi ake velke to prasa ja. My budeme mat okolo 120 ludi, tak dufam, ze jedno prasiatko postaci, ale myslim ze hej to aj tak budu vsetci uz trosku najedeni. A co sa tyka menu tak som jak blba uz mesiac na ten papier civim a neviem si vybrat, ked mne chuti uplne vsetko :-)
Odpovedať
Profilova fotka
To je najhorsie, ked vsetko znie tak lakavo a je to aj dobre a este horsie je, ked to jedlo vyberas hladna:-D. My mame v tomto nastastie pomerne jasno, nechceme moc vymyslat, pretoze tam bude dost ludi a nie kazdy zje vsetko, tak preto sme si povedali, ze klasika je klasika. A chceli by sme aby sa kazdy napapal a neodchadzali hostia nahodou hladni:-). My planujeme studene misy ako druhy chod a treti chod prasiatko a asi aj kapustnicu tak pol na pol, aby si hostia dali na co budu mat chut, alebo z kazdeho trsoku. My budeme mat do 100 ludi, ale snazime sa to skresat na 80 - 90:-), tak uvidime ako sa nam to podari.
Odpovedať
Profilova fotka
no my budeme mat kolo 120 ale tiez sa to snazim zbit na tych 100, uvidime ci sa nam to podari :-) Vidis a tiez som rozmyslala nad kapustnicou aspon ja ju mam velmi rada... a vlastne ze na to menu vzdy pozeram ked som hladna, tak si robim chutky a potom si neviem vybrat :-D ale tak hlavne na to prasiatko sa tesim.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak na to prasiatko sa tesime aj my a aj kamarati, ktorym sme vraveli, ze asi bude aj prasiatko:-))), ta uz len aby sa podarilo:-).
Odpovedať
Profilova fotka
my sme sa tiez o prasiatku radili s kamaratmi a vraveli ze je to super napad, tiez sa na to tesia len mama uz hundre ze naco prasa, ze za jedno prasa tolke peniaze a aj tak to nikto nebude jest a ine hluposti, takze som ju nechala v tom ze prasa nakoniec nebude, nechcem sa s nou hadat.
Odpovedať
Profilova fotka
:-). Nam nastastie zatial nasi vobec do toho nevravia. Ked sa chceme poradit alebo chceme vediet co si o tom myslia, tak im povieme, spolu to preberieme, ale konecne rozhodnutie nechaju vzdy na nas. A niektore veci robime len tak, ze si zabezpecime a uz len infomrujeme a nezatahujeme ich do nasich starosti, ved maju svojich dost. A pridavam im naozaj zbytocne netreba. Zatail vobec nenamietali, ze by sa im to nepacilo, alebo by sme to mali spravit inak, ked sa im zda nieco ako blbost, alebo maju nejaky napad, povedia nam svoj nazor a my zvazime a bud spravime kompromis, alebo ked uzname ze mali pravdu, tak to vyriesime tak. tak klop-klop, v tomto nemozem povedat ani jedneho kriveho slova na jednych ani druhych rodicov:-))).
Odpovedať
Profilova fotka
no vidis a mama sa ma vkuse vypytuje, ked to s nou nechcem rozoberat tak sa urazi a ked jej poviem ako co planujem, tak tiez je nasrata ze co za blbosti vymyslam a radi mi po svojom... a to mame uplne ine nazory, takze mame doma dusno, ked padne tema svadba :-N ty lubinkas vidis budes mat nejak tak ludi ako ja no ked to teda zbijem to tej stovky. Kolko budete objednavat alkoholu? Neviem u nas davame alkohol aj do vysluziek tak to si viem hned spocitat, ale neviem kolko alkoholu normalne na stoly :-|
Odpovedať
Profilova fotka
No tak to je dobra otazka! Co sa tyka vysluziek, tak to urobime tak, ze z hotela musime zobrat tusim na osobu pol litra vinka vo flaske, takze toto vikno dostanu ako darcek k vysluzkam:-). No a co sa tyka alkoholu na pitie tak to nemame ani paaaru:-). Najhorsie je ze obaja tancujeme a budeme mat dost kamaratov folkloristov:-D a ti vedia toho zvladnut celkom dost:-).Takze to bude este tazke pocitanie kolko coho na hlavu. Ale ako som uz sem raz pisala, nechceme vela druhov alkoholu, ale radsej vacsi objem. Rozmyslame nad vinom a tvrdym - max. tri druhy. No a co sa tyka toho objemu:-), tak to mam zatial hlavu v smutnu a absolutne ziadne cislo zo mna teraz nedostanes:-). Tymto sme sa presnejsie este nezaoberali ani a budeme sa asi az niekedy v juli, auguste. Moj tatino je celkom dobry pocitac objemu alkoholu na akcie, tak asi si s nim sadneme a oprasime matematiku:-))).
Odpovedať
Profilova fotka
hehe tak tatino vam bude robit kalkulacku hej :-D No ja som z vychodu a u nas sa toho teda riadne popije a priatel je poliak takze z jeho strany pojde alkoholu mozno este viac :-D :-D :-D takze asi z jeho strany tam sa kupi alkohol nejaky polsky a pre moju stranu som rozmyslala tiez trochu vinka, lebo od nas vino pije len moj otec ostatni vsetko tvrde, tak rozmyslam nad vodkou, fernetom a neviem ci brat aj nieco ako hruskovica, alebo becherovka, to fakt neviem, lebo ja som tiez skor na to vino. Asi budem zistovat od rodiny a kamaratov telefonicky alebo ked im odnesiem oznamenie, tak hned sa asi aj budem pytat, kto co pije. Tak to budete mat asi veselu svadbu ked ste obidvaja folkloristi to asi bude na polnoci plno krojov co ;-)
Odpovedať
Ahojte, mi sme sa alkoholom zaoberali uz v v oktobri a tak moj sikovny nastavajuci splasil 14 rocnu vodku cca 50x 0.75l a vo februári sme kupili hrusku, tiež 50fliaš , plus k tomu este mame 50litrovy sud tokajského, je fakt výborne lebo uz sme mali koštovku ;-) A teraz mi rodicia povedali že to asi ešte bude málo, aj ked mne sa to vidí až dost na 120 hostí.
Odpovedať
Profilova fotka
fiiha jaruska vidis to mne sa tiez zda, ze to mas dost, ale tak ja tiez co som pocitala pre 120 ludi tak teta mi vravela ze to mam malo, ze to sa zda, ale na svadbe sa toho popije vela, u bratranca ked som bola tak len den pred na zdobeni saly sa zisla cela rodina a normalne sa vypilo 10 litrov alkoholu a to fakt sa len zdobila sala a ukladali kolace, tak preto sa aj bojim aby na svadbu som neobjednala malo alkoholu :-| alebo rozmyslam ze pojdem u nas v dedine do obchodu a dohodnem sa ze alkohol ktory sa zvysi, tak vratim a tym padom budem moc zobrat aj viac a co sa nevypije to sa odnesie naspat.
Odpovedať
z alkoholu mám aj ja hlavu v smútku, teda z toho objemu, vôôôôôbec sa nemôžeme dopátrať koľko budeme potrebovať. lubinkas,nemohol by nám tvoj tatino poradiť nejaký vzorec, podľa akého bude počítať? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
No my sme zatial okrem toho vinka uvazovali nad hruskovicou - mometalne medzi folkloristami v BA hit, takze ak sa nic nezmeni, tak pre nich veeela hruskovice. Rodicom a starym rodicom to vinko a este sme sa bavili doma , ze by sme im zaobstarali karpatske brandy, to maju celkom radi, no a take cim vela ludi nepohrdne je fernet. Takze to je predbezna skladba nasho alkoholu, s tym, ze to brandy je este otazne. Ale ja si myslim, ze hostia si daju z toho co bude. Nemame tam nejakych vyberavych ludi, ktori piju zasadne len nieco. Este mame jednu alternativu gin, ale ten ak tak na miesto fernetu, ale to skor asi nie, no uvidime:-). No dufam, ze bude veselo:-) a kroje budu urcite tiez. kedze by mi neodpustili, keby som nemala ludove cepcenie, takze babule budu urcite v krojoch, samozrejme aj ja s polovickou:-) a ostatnym chlapcom to mozno odpustim:-), lebo neviem, ci sa mi ich podari udrzat pomerne trievych do polnoci, baby skor, aj ked aj to je trosku riziko:-), ale zase ked budu vediet ze maju este "povinnosti", tak myslim, ze si daju pozor a po polnoci uz nebudu musiet mat zabrany:-). Ale mozno nas niecim prekvapia a zatancuju vsetci, uvidime:-)
Odpovedať
Profilova fotka
Sarah:-), mozem sa ho skusit spytat:-D. Ale vzdy ked sme sli na dovolenky alebo, na nejaku akciu kde bolo treba zaobstarat tekutiny tohto tipu:-), tak vypocital, kolko minimalne treba vziat, na co ho vzdy kamarati vysmiali, ze to je straaasne vela, tak kupili o dost menej a potom po tretom dni, ked uz nebolo co pit, chodili za tatom, ze mal pravdu:-))). tak uvidime, ked sa nam podari z neho vydolovat nejake cislo pre nas, dam vam vediet. Mozte si potom z toho spravit nejkay priemer v zavislosti od poctu ludi:-))).
Odpovedať
lubinkas, ďakujem :-D , u nás bude cca 140 ľudí 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
oki, tak ked budem mat "nase" cislo, to uz budeme vediet aj priblizne plus minus pocet ludi, tak ti vediet:-)
Odpovedať
Profilova fotka
lubinkas tak ked mozem poradit tak asi skor ten fernet ako gin si myslim :-) U nas na dedine tiez su svadby s tym cepcenim a krojmi ale tak my budeme mat svadbu v polsku aj ked hned za hranicami, velmi blizucko ani nie hodinku cesty od nas, ale tak od tych krojov som upustila. U nas je zvykom ze nevesta si oblieka kroj z kraju akeho je priatel a tam poliaci nemaju vobec ziadne kroje, takze bude bez kroju. Lubinkas a hudbu uz mate zarezervovanu?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?