Svadba 12. 9. 2009. Je tu ešte niekto s týmto dátumom?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, je tu este niekto s takym istym datumom?
Odpovedať
Profilova fotka
athena7 tak vidim, ze mame rovnaky problem s vyberom svadobnych veci, ale mozeme my za to ze internet je plny dobrych napadov a jeden krajsi ako druhy... a to mi neda spavat... moj obok mna spi a ja tu do pol druhej surfujem a pozeram obrazky az kym ma nezacnu boliet oci, tak potom idem spat :-D Co sa tyka oznameni tak ja vobec neviem ake chcem... najprv som si chcela vyrobit doma sama, ale teraz tak rozmyslam ze lepsie si asi vybrat nejake pekne a objednat... Hehe a co sa tyka hudby tak ma isiel slak trafit ked som pocuvala tie demo nahravky od kazdej skupiny na internete... Najprv som si pozrela ich repertoar ake pesnicky hraju tak som sa potesila a nakoniec ked som si pustila dema, tak som myslela ze umriem ked som pocula ako spievaju anglicke pesnicky... ako nic v zlom nie kazdy je perfektny v anglictine ale u niektorych skupin to bolo hrozne, spievali po anglicky tak ako ja som spievala na zakladnej ked som si do pesnicky vymyslala vlastne slova. Vravelo mi par ludi ze na svadbe si nikto nevsimne ze nemaju dobru anglictinu ale uz ked som to pustila a moj oco sa z toho smial ze to co za jazyk... :-| och bohuzial mne to vadi, ked spievaju po anglicky, tak nech aspon rozumiet ze to fakt je anglictina a za 7 rokov fungovania a hrania tych istych pesniciek dookola by sa fakt mohli naucit vyslovnost... Hehe mna tiez v Irsku najprv Iri buzerovali ze aku mam anglictinu, tak som sa musela riadne zdokonalovat :-D No nakoniec som si vybrala skupinu musicformat.sk. Uz len preto ze hraju aj po Polsky a to je super kedze svadba bude slovensko polska... anglictina celkom ujde narozdiel od iych a co sa mi paci je ze nehraju len klavir a harmonika a saxofon, bubny ale ze su tam gitary... moj otec si uz teraz vybera pesnicky na rockove kolo :-N tak uvidime ako budu hrat na tych demo nahravkach moc ukazok nemaju a ked hej tak vacsinou polske a anglickych malo co, tak necham sa prekvapit. Fiiiha tak super Australia o tom ja sniiiivam cely cas ze by som tam chcela ist. A Fiji to je moj sen. Ja sa tiez nerada povalujem len na plazi a smazim na slnku to sa mi potom kruti v hlave o po druhom dni uz umieram od nudy. Na Maledivach sme chodili na nocne rybacky, kedze moj rad chyta ryby... ja som bohuzial cely cas vytahovala len koraly na udici :-D no a chodili sme sa potapat nieco nadherne... takze tam som sa nenudila. A kolko tak stoji ta Australia? Ja som nad nou rozmyslala este v tom maji, ale nakoniec sme vybrali tie Maledivy a tie nas na 16 dni vysli kolo 5000 eur, v cene boli letenky, ubytovanie, ranajky obed vecera plus somarinky co sme tam pokupili a drinky, tak sme sa do 5000 eur zmestili. A na tu australiu som na ceny nepozerala
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte babule! Ja som sem napisala tiez pekne dlhy prispevok a zjavne sa to sem vobec nepridalo, asi ma porazi!!! Tak v skratke:-). Athena: Hotel Arcania vyzera naozaj velmi pekne. Videla som z neho fotografie a vyzera to tam naozaj na urovni, len neviem ci to nebude prilis predrazene. Per kolko ludi potrebujes zohnat hotel? Ja ked som zhnala, tak som do viacerych pisala a z niektorych mam aj cenove ponuky, tak ak by ti pomohli, mohla by som ti poslat na mail. Co sa tyka siat, tak ja si poziciavam. Aj ked ma nevyjdu najlacnejsie (necelych 13 000 Sk), nemam moznost ist nikam von a ak by som aj sial a zratala vsetky naklady na cestu, kedze by som tam sla len kvoli satam, tak myslim, ze by to vyslo priblizne rovnako. Peniazky urcite lutovat nebudem, ako moja polovicka vravi, je to raz za zivot:-). A hlavne, daju sa najst aj drahsie:-))). Roxan: Vraj velmi sikovne panie, co sa tyka zakuskov su v Majcichove a este nejakej dedine pri Bernolakove a taktiez aj smerom na zapad na kuty. Ja ak oni nebudu mat volne´, dam asi zakusky a tortu spravit do nejakej sukrarne - dievcata vo forach si pochvalovali cukraren Danela, Ludvik (ale ti su vraj drahsi) a vraj aj cukraren Macek je fajn. tak uvidime. ja by som bola rada, keby mi aj rovno vysluzky zabalili a tie vacsinou rozdame uz v piatok, aby sme mali v sobotu o starost menej a nemuseli striehnut kto a kedy odchadza. Aj ja som sa bola s maminou pozriet na veltrhu a bola som veeelmi rada, ze si tam nemusim vyberat z toho mnozstva siat, lebo neviem, ci by sa mi to podarilo. Nasli sme tam celkom pekne oznamka, tak som vecer dotahla este polovicku, len ukazat kde som co nasla a isli sme. Takze to zvladol v pohodicke:-). Veronika 185: ak budem nieco potrebovat alebo tak, tak sa urcite ozvem, dakujem za ochotu:-))). My na svadobnu cestu bohuzial nepojdeme. Uz teraz vam zavidim a Autraliu este viac!!! No co uz, snad si to vynahradime niekedy v buducnosti:-))), a ked tak urcite nejakym vyletom do severskych krajin, alebo nieco podobne:-). A suhlasim s vami, ze hudba je dost dolezita, pretoze ked je zly DJ, alebo kapela, tak to "poskodi" zabavu. ja dufam, ze sme vybrali dobre, ale to budem vediet na isto povedat az po svadbe:-). To je v skratke asi vsetko co som pisala pred tym. Tak vam zelam krasny novy tyzden.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby! :-) Lubinkas - ta dedinka pri Bernolakove bude asi Nova Dedinka a cukraren Vitalosa. To je jedna z dvoch, co poznam. Druha je v Turni, a asi je to mojim vitazom. Je to cukraren tety jednej mojej byvalej spoluziacky. Inak v obi 2 maju dobre zakusky. Suhlasim, ze hudba je dolezita zalezitost. Na stastie ta nasa skupinka je fakt dobra a dost skoro sme ich objednali, lebo su dost ziadani. Ja by som chcela ist strasne na svadobnu cestu, ale nevieme kam, a ani z peniazok nie je dost, tak asi si vyberieme v lete neaky last minute. Dufam, ze nam to vyjde...
Odpovedať
Profilova fotka
roxan na svadobnu cestu by chcela ist urcite kazda z nas... len tazko vyberat ked tolko penazi sa minie na tu svadbu.. :-( vidim ze svadba nas vyjde na ovela viac ako sme planovali, tak neviem ako to bude s tou svadobnou cestou
Odpovedať
Profilova fotka
Ano, viem. Ani ja som necakala, ze tak tazko si nazbieram tie potrebne peniazky. Prave preto uvazujeme nad last minutoch. Aj ja som sa strasne zlakla z cien...
Odpovedať
Profilova fotka
no my sme neplanovali este v maji ze sa budeme brat a tak sme vyhodili 5000 eur na tie Maledivy... teraz by sa tie peniaze zisli a mohla by byt aj svadobna cesta, ale... uvidime. A tie ceny su fakt nehorazne... za hudbu som pocitala aspon o 200 eur menej, ludi som tiez pocitala menej na svadbu a kedze viac ludi, viac kolacov, alkoholu... a jedno s druhym sa pekne zbiera a suma sa navysuje... a to sme len v zaciatocnych pripravach... az sa bojim tej konecnej sumy
Odpovedať
Profilova fotka
Presne, clovek si niekedy ani nestiha uvedomovat poriadne kam peniazky plynu a pri tom mate pocit ze kupujete len tie podstatne veci ... My na svadobnu cestu nemozeme nie len z financnych dovodov, ale aj preto, ze ja nebudem mat tolko dovolenky v praci:-), aby sme mohli ist este aj na svadobnu cestu. Ale asi to vyriesime tak, ze ak vyzbierame nejake peniazky na svadbe, s ktorymi nepocitame, tak pojdeme dlasi rok si niekam poriadne zalyzovat aspon na tyzden:-), alebo potom na nejaky taky spoznavaci pobyt:-). Tak uvidime ci sa vobec nieco podari a ak tak kedy;-).
Odpovedať
Profilova fotka
No, tak sme uz dve. Ked som pocula ceny niektorych veci, skoro som padla na zadok... My budeme mat strasne vela ludi... Tak aspon v tom dufame, ze ked uz tolko investujeme do svadby, nieco sa nam vrati od tych ohromne vela hosti. :-N No, neviem. Uvidime.
Odpovedať
Profilova fotka
A inak Roxan, last minuty su sepr, ked sa vam podari najst nejaky dobry, da sa naozaj vela usetrit a potom uz len uzivanie:-). A chcete ist niekam k moru?
Odpovedať
Profilova fotka
na to sa trosicku spoliehame aj my:-), ze dostaneme nieco v ramci svadobneho daru:-). My budeme mat dokopy okolo 80 - 90 ludi, s tym ale, ze niektori pridu az na zabavu, takze na hostine by ich malo byt do 60 ludi. Tak uvidime.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja, som za more, ale moja druha polovicka nie je vyslovene taky "delfinsky" typ. :-D V podstate je my to jedno. Moze to byt za mna aj neake velkomesto. Len aby sme mohli ist niekam spolu uz konecne a uzivat si seba... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
bola som minuleho roku v grecku isla som normalne nie cez last minute a kocky dve kamaratky si kupili ten isty zajazd co ja 4 dni pred dovolenkou a ja som za seba zaplatila viac ako oni dve dokopy, takze naozaj som sa nastvala a som si povedala ked dovolenky pri moru ako Egypt, Grecko a pod. tak urcite cez last minute. No my budeme mat okolo 130 ludi, vlastne tolko sme naratali uvidime ci pridu vsetci, moze sa stat ze aj 30 z nich nepride, takze... ale radsej napocitat viac ako menej. No ja radsej neodhadujem kolko hostia nadaruju teraz som bola bratrancovi na svadbe a vravel ze blizka rodina mu dala do obalky 200 korun... a kamarat ktory povodne nechcel ist na svadbu mu dal 5000 a vraj mal aj prazdne obalky, takze tak...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
No ved to je to. My sa tiez na to nespoliehame ze nieco dostaneme, no potesilo by nas to. Pretoze do domacnosti nic nepotrebujeme, len budeme musiet prerobit celu spalnu, vratane postele, takze to nas bude dost stat, tak aj kamaratom sme vraveli, ze do domacnosti nam nic nechyba, a ze najviac by sa nam zisli peniazky, kvoli tomu, ze musime poprerabat nejake veci v byte. Ja som tiez bola minuly rok v Grecku na last minute, all inclusive a cena bola uplne super. Ani moja polovicka moc slniecko a more nemusi, ja zase naopak:-), ale mam tiez rada hory a lyzovanie a strasne ma lakaju severske krajiny a s tym uz suhlasil aj s prvou a aj druhou alternativou. Len uvidime, ci sa niekedy zrealizuje:-D.
Odpovedať
Profilova fotka
No peniazky sa urcite kazdemu zijdu viac ako nejake svadobne dary. Ja som do Grecka chodila kazdy rok ale nikdy na last minute, tak budem musiet zacat. Zboznujem teplo ale lezat cele dni na plazi to uz ma nudi, takze tiez ma lakaju krajiny ako Australia a ine... turistiku mam rada ale lyzovanie nie, 5 km od domu mame lyziarske vleky a na lyziach som stala 2krat v zivote aj to po hodine a pol stravenom na kopci som odpola lyze a zisla som dole peso, nemci a poliaci si ma nakrucali na kameru tak sa smiali, takze som rada ze moja polovicka tiez nelyzuje :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Coze? Blizka rodina a 200sk??? Nechcem pripadat ako materialistka, ale to je absurdne. To by som sa hanbila v ich mieste. my sme boli v decembri na jednej svadbe. Zenil sa nie tak blizky kamos a my sme dali 4000 korun. Nechcem byt zla, alebo narocna, ale neviem, ako by som sa tvarila, keby som otvorila prazdnu obalku...
Odpovedať
Profilova fotka
roxan no my sme tiez krutili hlavou ked nam to vravel... to by som sa hanbila prist na svadbu... ved len na jedlo pre dotycnu osobu mladomanzelia minuli kolo 1000 sk to pocitam aj s kolacmi a alkoholom a oni dali do obalky 200 korun a to vraj fakt neboli jediny takych obalok mali plno a prazdnu obalku to by som sa hanbila dat, to by som nedala ziadnu ale prazdnu... :-| tie prazdne obalky ani tie s 200 korunami neboli podpisane ale ked si odratali tie podpisane obalky tak im hned vyslo kto im tie obalocky podaval, nechceli nam prezradit kto len povedali ze blizka rodina a to hlavne z nevestinej strany, tak akoze parada prave rodina z nevestinej strany chcela kupovat najdrahsi alkohol a drahsie vody... a nakoniec do obalky nic nedali
Odpovedať
Profilova fotka
To je aj podla mna uz dost trufale a na mieste toho cloveka by som sa asi pod zem prepadla, no ale ako vidim, stale existuju a obavam sa ze aj existovat budu ludia bez chrbtovej kosti. Je to smutne ale je to tak. My ked sme boli v novembri kamoske na svadbe, tak oni si vyzbierali celkom slusnu sumicku. A aj rodicia nevesty, ktori platili aj svadbu - nevestinu cast samozrejme, im dali peniazky
Odpovedať
Profilova fotka
no naozaj je to smutne, ze sa najdu aj taki ludia a fakt sa divim, ja by som sa naozaj od hanby prepadla ale oni asi pocitalli s tym, ze ked nenapisu na obalku meno tak mladomanzelia nebudu vediet kto im tie obalky dal, len sa trosku preratali. Ved dedko s babkou mu dali viac co ziju len z dochodku a niekto si dovoli dat prazdnu obalku a s prepacenim nazrat sa tam a napit zadarmo ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
Vies, vsade sa najde taky, ktory nevie darovat peniaze, lebo na to nema, ale podla mna da sa to vyriesit aj inak. Ale viac je tych, ktori mohli by dat, ale nechcu. Ale namiesto tych 200sk radsej by mohli kupit neaky lacnejsi darcek...
Odpovedať
Profilova fotka
vies to ci dali 200 Sk dobre beriem, mozno na viac nemali ale ti co dali prazdne obalky, tak to moc pekne od nich nebolo
Odpovedať
Babulky, precitala som si tu Vasu diskusiu co sa tyka prispevkov od ludi...ja neviem, ale ja som niekde na opacnej strane od Vas :-| ja si myslim, ze ludia mi peniaze na svadbe davat nemusia, ak chcem niekoho pozvat, je to preto, lebo chcem, aby boli pritomni so mnou v tento specialny den a potom mi nevadi za nich zaplatit jedlo, pitie atd...a necakam, ze mi za to daju nejake peniaze... ;-) akoze ja som si povedala, ze si za svoju svadbu zaplatim, spolu s nastavajucim, a kvoli tomu si berieme pozicku. ani nejaky redovy tanec a podobne nebudeme mat, aby sme pytali peniaze, nie este rozdavat obalky - nehnevajte sa, ale mne sa to zda trochu trapne... :-( a rozhodne vela penazi ja osobne nemam, aby som si to mohla dovolit :-D tak ja neviem... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
athena7 my si s priatelom tiez svadbu platime sami a redovy tanec tiez neplanujem mat. Tu nejde o to kolko penazi sa vyzbiera aj som spominala ze ja sa na to nespolieham svadba nie je o tom kolko kto ti daruje, len tu rozoberame ze je to trosku blbe ked ti da niekto prazdnu obalku, to by som sa fakt trapne citila, ked nemam peniaze tak nedam ziadnu obalku a nie prazdnu. Ved je jasne ze nie kazdy ma peniaze na rozdavanie, ale davat prazdne obalky je fakt cudne... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Suhlasim s marfa. U nas sa vobec nerobi taky tanec a tiez neide nam o to aby sme "zarobili". Kto nechce, nech nic neda, ale prazdna obalka... To je vrchol vsetkeho...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Athena, podla mna sme sa asi nepochopili. Je jasne, ze ked niekoho pozveme na svadbu, tak od nich neocakavame bezpodmienecne nejaky darcek. Ale urcite sa aj ty stretnes s tym, ze kamarati, rodina a proste ludia, ktori vam budu sprijemnovat VAS den, sa ta spytaju, co si zelate ako svadobny dar. Niekto vam da vecny dar, niekto mozno obalku a niekto mozno nic. Zavisi od jednotlivcov, no ak by som nemala na darcek, tak kupim aspon nejaku drobnostku, alebo nieco co potesi, ale urcite by som nedala prazdnu obalku. Ja sa tiez nejdem na svadbe nabalit a myslim, ze ziadna z nas. A pocitame s tym, ze peniazky, ktore do toho dame sa nam nevratia, no lutovat to urcite nebudeme, ako moja polovicka vravi, je to len raz za zivot. No na druhej strane, mna keby niekto pozval na svadbu, tak by som nedokazala ist s prazdnymi rukami a o tom boli tie predchadzajuce prispevky. Nie o tom, ze ocakavame, ze dostaneme peniaze.
Odpovedať
Profilova fotka
no sto ludi sto chuti, niekto da radsej prazdnu obalku ako nic :-N baby a aky planujete prvy tanec? Klasika valcik alebo nieco trosku "sialene" ?
Odpovedať
Ahojte, tak sorry, to som vazne zle precitala :-N :-N tak sa na mna nehnevajte ;-) hmm, marfa23, prvy tanec - tot dilema :-D :-D Moj drahy sa sialene boji tancovat, idem ho sice nahnat na nejake dancing lessons, ale vyzera to tak, ze bude musiet ist na par hypnoterapickych sessions, aby sa toho svojho strachu z tancovania do svadby zbavil :-D :-D ak sa mu to podari, tak potom by sme chceli taky ten sialeny tanec ako prekvapenie :-D :-D a co Ty?
Odpovedať
Profilova fotka
athena7 tak moj je znovu viac taky crazy typ, tak on sam prisiel s navrhom na nejake to prekvapenie pocas tanca, vraj nech je trosku srandy, tak uvidime co z toho bude. Tak teraz neviem ci sa ucit nejaku choreografiu doma sama alebo ist do tanecnej skoly hmm :-|
Odpovedať
Profilova fotka
athena a baby co ste sa venovali tejto teme: nejde o to co a od koho cakas a samozrejme tam niekoho pozivam lebo ho tam chcem mat ale ja osobne by som nikomu na svadbu nesla bez toho aby som mu nedala nejake peniazky alebo darcek. Tak ako su nejake veci ktore by sme mali dodrzat my ako novomanzelia tak aj hostia by mali vediet co sa patri. A nech sa na mna nikto z hosti nehneva ale ked sa ide clovek zabavit na diskoteku tak tam minie urcite viac ako to co da na svadbe do obalocky. Tak ale zase to je len moj nazor.
Odpovedať
Profilova fotka
A vlasne som nedokoncila uplne myslienku ze aj tak vidim ze nakoniec ste sa vsetky pochopili.xi
Odpovedať
Ahojte babenky, ja som trosku smutna lebo musime zrusit nas tohto rocny termin, ale vyskytli sa vaznejsie problemy v rodinke koli ktorym to musime posunut ale dufam ze to nebude na moc dlho. :-( Nakoniec sme s drahym usudili ze nam nic nejde a i ked sme uz boli tak rozbehnuty ale na druhej strane si to mozme naplanovat do detailov presne. Zo zaciatku ma to strasne zobralo, preco prave 8 mesiacov pred sobasom, ale teraz som uz s tym vyrovnana a mozno to tak aj malo byt.no ale uz dost. rajem vam vsetkym perfekne planovanie nech vam ide vsetko tak ako chcete a ja sa sem tam sem kuknem a popisem co je nove a ako sa to dalej vyvija. :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?