Svadba 12. 9. 2009. Je tu ešte niekto s týmto dátumom?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, je tu este niekto s takym istym datumom?
Odpovedať
marfa23 aj ja si budem kupovat ;-) ale este neviem, kolko ma budu stat :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
athena7 a kde sa chystas kupovat na slovensku? Lebo vidim ze si niekde za hranicami... ja som v Holandsku a tu som videla naaadherne saty len neviem kolko stoja budem sa musiet aj tu popozerat po svadobnych salonoch mozno bude lepsi vyber ako u nas :-)
Odpovedať
marfa23 budem kupovat tu v UK, kde zijem ;-) akoze 'no offence', ale myslim si, ze je tu vacsi vyber - a tym nechcem nikoho urazit... ale taktiez by som chcela mat svoje saticky a ponechat si ich, ze ak by som mala dceru, tak by som jej ich podarovala ked sa ona bude vydavat :-) no ale ako som uz hovorila, vsetko bude zalezat na cene - ak budu moc drahe, tak sa ich mozno budem snazit po svadbe predat :-D A kde v Holandsku zijes? Ja tam moc casto chodim, lebo z firmy tam mame pobocku (v Haarleme pri Amsterdame) Uz si tam dlho? A drahy je Holandan?
Odpovedať
Profilova fotka
ja som si saty kupila... znackove pronovias/ model leman, take, ake som vzdy chcela v salone Nicol...za neuveritelnu cenu :-) su naaadherne a som velmi spokojna... proste mali zlavy, potrebovali sa zbavit nejakych siat a doplnit kolekciu 2009.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobre ranko! :-) Ale baby, vy tu mate klebos party vzdy v piatok, ked ja makam do vecera?! ;-) Co sa tyka tych siat, ja som si vybrala /a aj povodne som chcela/ tie velke saty. Lepsie mi pristanu saty do A-cka, nez tie zuzene a v tych by som ani nebola sama sebou. ;-) Nemam obavy, ze by sa mi znicili do svadby, lebo ako som uz raz asi spomenula, nie su presne podla najnovsich modelov, preto neziada ich vela neviest. /a preto ani drahe nebudu :-D / Starejsieho budeme mat, lebo podla mna, ked robi dobre svoju robotu, moze velmi zvysit kvalitu svadby. Samozrejme pozname ho a v pohode sa s nim da dohodnut co chceme aby bolo, a co si neziadame. Inak, ak by ste potrebovali poradit s neakym dodavatelom, alebo treba neake info, som v dispozicii pre kazdu, ale fakt poznam iba okolite... :-N /iba hudbu sa ma nepytajte, lebo u nas su trocha ine ako tie vase :-) /
Odpovedať
Profilova fotka
Lubinkas - ohladom tych zakuskov, myslim si, ze by sme mali asi pohnut, lebo vcera som pocula, ze na oktobrovu svadbu uz maju niektore cukrarne objednavky. Mohli by sme si vymenit nase vedomosti o cukrarnach... :-D
Odpovedať
Ahojte, Marfa23 a kde do polska sa chystas kupovat saty? Velmi by ma to zaujímalo, pretože aj ja si chcem saty kupit, ale neviem kde. Majú v Polsku normálne svadobne obchody, alebo si chces kupiť saty zo salonu???
Odpovedať
Profilova fotka
athena7 no ja som tiez najprv myslela ze satocky ponecham mozno svojej dcere, ale asi by si ich aj tak neobliekla vidis ako napreduje moda a saty mojej mamy by som si ja urcite neobliekla vyzerali ako kvetovana zastera :-N ale tak vtedy to bolo moderne. Ja urcite satocky po svadbe skusim predat aspon sa mi vratia peniazky a za ne mozno nejaka super dovolenka bude :) No my byvame vo Vleutene to je cast Utrechtu ale casto som v Amsterdame lebo oco ma tu uz 7 rokov stavebnu firmu a chlapi byvaju v Amsterdame, tak tam casto jazdime. Inak v Holandsku nie som moc dlho asi od maja, takze to tu moc okukane este nemam. Predtym som bola dva roky v Irsku ale ta krajina mi nesedela, tak som to zmenila za Holadnsko... to hrozne pocasie v Irsku mi slo na nervy cele dva roky, myslela som si ze si na to zvyknem ale bohuzial :-| tak som zmenila krajinu a oproti Irsku je Holandsko aj ovela lacnejsie co sa potravin tyka tak tu nakupim za 50 eur dvakrat tolko ako v Irsku. Ale zas byvanie je tu ohromne drahe... V Irsku sme mali za 1100 eur obrovsky dom so zahradou a parkingom a tu mame za tu cenu apartman a to nebyvame v amsterdame tam su tie sumy fakt nehorazne. A ako je v UK? jaruska118 Povodne som planovala ist do Lodzi...je to trosku dalej od slovenskych hranic ale je to tam obrovske je to skupenstvo obchodov butikov je ich tam tak vela ze ani za dva dni to neprejdes, tam chodia nakupovat slovenski obchodnici aj polski... lenze ti nasi mili slovenski si potom na slovensku povodnu cenu predrazia este o polovicu a tam som videla plno obchodikov aj so znackovymi satami aj s normalnymi a vsetky boli nadherne az si ich kamaratka fotila... pytali sme sa na ceny a cena za saty bola 1000 zlotych skoro v kazdom butiku ale take krasne saty som fakt este nikde nevidela, plus hned tam je hromada obchodikov s topankami od vymyslu sveta a plno svadobnych topanok, slovenske obchody sa mozu skryt fakt... taky vyber ze sme len pozerali... a plno obchodov s bizuterkou a inymi blbostami, takze my sme nepresli ani stvrtinu z toho aj sme tam pobludili je to strasne velke ale oplati sa tam ist. Moja mama ma obchod tak tam chodi nakupovat raz za cas tovar, takze sa tam chystam. Ale v Polsku vsade v kazdom meste najdes salony aj obchody so svadobnymi satami a ovela lacnejsimi ako u nas na slovensku. Tu das aj vyse 12 000 korun za pozicanie siat na jednu noc a v polsku si za 10 000 kupis a su tvoje a potom s nimi mozes robit co chces, bud si ich nechas alebo ich predas a peniazky mas spat. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
roxan nieco mi hovor o tych cukrarnach... ja nemozem zohnat cukrarku na nas termin a to hladam uz vyse tyzdna... je pravda ze mailom to je onicom kedze som v zahranici, tak volat im urcite nebudem, ale kolkym cukrarnam a curkarkam som uz napisala, tak vsetky mi odpisali ze uz su zajednane... na september uz teraz, tak ma to riadne zarazilo... a to som si fakt myslela ze cukrarka to bude najmensi problem a nakoniec vychadza ze vsetko som vybavila za jeden den a cukrarku budem hladat neviem ako dlho :-|
Odpovedať
Profilova fotka
nevergona - dakujem za privitanie :) lenusskaa - ja mam saty za 9600 Sk - v tom mam zavoj, bolerko, bizuteriu a mestek...nemusim samozrejme vsetko toto od nich brat ale mam to v cene. A to som nevyberala podla ceny saty ale skusala som co sa mi pacili a tak sa pytala na ceny a vsade to bolo priblizne okolo tych 10tis...teda aspon v Trencine :-) A co sa tyka toho ci nebudu do septembra znicene...nuz bud dufat, ze nie... athena7 - takze ty vsetko vybavujes tak na dialku co? :-) Ja som povodne z Presova, tak som bola 7 rokov v BA, studium praca a teraz od aprila 2008 byvam v Trencine - moj nastavajuci je odtial tak som prisla ja za nim.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
marfa23 - to vazne nemozes zohnat uz teraz cukrarku??? a ja som to este ani vobec nezacala riesit...a odkial si..?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, kocky! :-) No, tak ako ste sa citili na veltrhu, ktore ste boli? :-) Marfa, tak Ti asi neviem pomoct, lebo tieto cukrarne su iba male, dedinske, takze mailovu adresu urcite nebudu mat. Ale zajtra este sa chystam na veltrh a skusim zohnat daake kontakty. ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
luciya83 no fakt nemozem zohnat... ja som zo Starej Lubovne ale tak moj nastavajuci je poliak takze svadba bude v polsku ale len 50 min. cesty od Starej Lubovne a si predstav hladame cukrarky aj zo slovenska aj z polska a ani tu ani tam... nieco strasne ja to nechapem. A to hladame cukrarku cez internet lebo sme v Holandsku tak asi cez sviatky na velku noc pridem domov a zacnem zhanat baby po dedinach co pecu tiez na svadby lebo cez internet to je hroza vsetko obsadene uz aj na september :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Caute konencne podobny termin ako mam ja ako ste daleko?? pochvalte sa :-)
Odpovedať
ahojte..veltrh? super..teda aspon mne sa pacilo:-)
Odpovedať
Ahojte babulky, tak som sa vratila zo svadobneho veltrhu - zajtra idem znovu :-D :-D nebolo to nad moje ocakavania, ale dobre na inspiraciu. Najvacsim sklamanim pre mna bolo to, ze sa tam nemohli skusat saty!! A to som sa na to rano este specialne chystala :-D :-D no co uz. aspon som sa zaregistrovala do kopu sutazi, tak dufam, ze aspon nieco vyhram a takisto ochutnala vela cokoladovych fontanok :-) takze skusanie siat ma stale este len caka.... :-( marfa - v UK je ok :) da sa to prezit. uz som tu nieco cez 8 rokov, tak to nemoze byt az take zle ;-) predtym som byvala dva roky v Bruseli, a tam sa mi lubilo viac, ale na UK som si uz zvykla ;-) a ostatne babulky, co ste boli na veltrhu - pochvalte sa!!
Odpovedať
Profilova fotka
athena tak ty si teda riaaadne dlho v UK a tvoj nastavajuci je slovak? Inak kolko dni alebo tyzdnov pred svadbou sa chystas prist na slovensko? Ja som rozmyslala ze tyzden pred svadbou postaci, ale tak rozmyslam teraz ze asi treba prist skor aby som potom na poslednu chvilu este nezhanala a nestresovala. verca201 tak ja uz mam vsetko vybavene, salu, farara, hudbu, kameramana + fotografa, balonovu firmu... uz len cukrarka mi chyba no a to najhlavnejsie kupit saty ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
marfa23 nestresuj ma :-) no dufam ze to nejako stihnem zajtra ideme do kostola ten termin je najdvolezitejsi a podla toho rezervujeme dalsie veci
Odpovedať
Profilova fotka
verca201 neboj v pohode to stihas ;-) a salu uz mas vybavenu? Lebo si myslim ze skor je vacsi problem so salou vybavit na termin ako chces ako s kostolom. My sme najprv vybavili salu, potom kostol, dalje hudbu je dolezite zacat vybavovat cim skor lebo s tou moze byt problem, no a potom kameraman a fotograf a ako som sa teraz presvedcila aj cukrarku treba usilovne hladat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
verca201 suhlasim s marfou23 co sa tyka saly, lebo my sme mali problem zohnat salu. Mame cca 100 ludi a ked to nechces moc drahe, to lacnejsie sa hned pozajednava aj rok dopredu.... Marfa23 skus veru tie dedinske cukrarky, tie budu este hadam volne...ja to chcem tiez takto riesit a ako citam budem musiet zacat cim skor :)
Odpovedať
Profilova fotka
V prvom rade ahojte vsetky nove babky ja trosku poskuskujem a nestiham citat. Olonka Lubka ja sa sice vydavat v Ba nebudem ale zijem tu tak tiz mam trosku prehlad dnes som bola na veltrhu a nazbierala som nove infosky. Co sa tyka toho fotografa ja keby som nemala zajednaneho toho svojho tak si urcite zavolam pana alebo pani Golejovcov super pracicka nadhera.... proste namam slov(asi este lepsie ako ten nas ale uz mame zaplatenu zalohu tak uz to menit nebudem) A myslim si ze s regionom problem nebude vecsina ludi je mobilnych a su ochotny pricestovat hocikam. Este som nedocitala poslednu stranu tak mozno som nereagovala na novinky ved ja este napisem.
Odpovedať
Profilova fotka
luciya83 uz ked nebudu ani tie dedinske cukrarky volne tak potom uz neviem co, ale myslim ze po dedinach sa najde viac takych cukrariek tak uvidime ;-) a s tymi salami to je vsade tak... niektore su naozaj uz rok dopredu objednane, tak isto ako aj hudobne skupiny... s fararom sa malokedy stane ze povie, ze vas nemoze na ten termin zosobasit.
Odpovedať
Svadbu budem mat na Zahori, potrebujem Dj=a, Video i Foto... Prosim vas o rady a tipy...
Odpovedať
marfa23, moj nastavajuci je Anglican ;-) a na SK planujem prist tak tyzden pred svadbou maximalne, myslim si, ze by to malo stacit, dovtedy by som chcela vsetko zajednat...no nemam ani sajnu, ale myslim si, ze by to malo stacit :-|
Odpovedať
Profilova fotka
athena7 no moj nastavajuci je Poliak ;-) ja tiez myslim ze tak tyzden pred svadbou no uvidime ako to bude v pripravach pokracovat lebo fakt nie je to moc jednoduche vybavovat svadbu zo zahranicia... a co vsetko uz vlastne mas vybavene?
Odpovedať
No ja toho este moc nemam, v porovnani tu s niektorymi kockami :-D :-D Zatial mame len salu, obrad, fotografa a uz dufam skoro aj video...No a teraz momentalne zpisujem svadobne salony v mojom okoli, tak zajtra budem vsetkych obvolavat a rezervovat appointments ;-) A co Ty? Co vsetko mas? Ozaj aky si mala vikend?
Odpovedať
Profilova fotka
athena7 No tak to mas si myslim vybavene dost... to najhlavnejsie uz mas len by som ti radila teraz vybavovat tu hudobnu skupinu... tych co mam ja tak nastastie mali termin volny aj ked sa mi zda ze pytaju trosku vela za hranie, ale tak vraveli ze budu hrat aj do 7 do 8 do ktorej bude treba, tak aspon tym ma potesili ;-) Takze ides skusat saty tam v Uk... super, no ja som cez vikend skusala hladat na nete nejake salony tu v Holandsku, ale vsetko v holandstine a to ma riadne stve... najprv som planovala, ze sa budem ucit Holandstinu ale tak strasne tazky jazyk a kaslem na to viem po anglicky tak nebudem si este do hlavy tisnut jazyk s ktorym sa okrem holandska nedohovorim nikde. Takze asi budem musiet obehat osobne nejake salony a uvidim ze aky je tu vyber a ake ceny, tak potom sa rozhodnem ci kupim saty tu, doma, alebo v polsku, lebo poziciavat urcite nechcem, ked saty tak urcite kupit. No a vybavene mam uz vsetko, prvu som vybavila salu, ako druhe hudbu, pred tyzdnom sme cez maila vybavili kameramana a fotografa, aj knaza telefonicky, konecne sme sa mu dnes dovolali no a este mi zostava kupit tie saty plus doplnky k tomu a cukrarka, tu akosi nemozem nikde zohnat.
Odpovedať
hmm marfa, ja viem, ta hudba mi lezi v hlave, len ked my este stale nevieme, co presne chceme :-D ale uz je navyssi cas, zacnem trochu surfovat ohladne toho, i ked neviem momentalne, kde mi hlava stoji...najhorsie na tom bolo to, ze ked som bola dnes a vcera na tom svadobnom veltrhu tu, tak ked som povedala tam vystavovatelom, kedy mame svadbu, tak sa na mna kukali ako na blbu, ze tak SKORO!! ze vraj som bola prva nevesta, ktora sa vydava tento rok, ze vsetci ostatni tam maju svadby v 2010! Tak ma skoro porazilo - co uz tym ludom fakt sibe, vybavovat taketo veci dva roky dopredu? Akoze sorry ale ved dovtedy sa moze hocico stat :-D my uz aj skoro honeymoon mame a dnes sme pozerali aj prstienky, uz mame asi skoro vybrate, len nam ich teraz musia este spravit. no a aby som nezabudla tak pozvanky uz tiez skoro mame vybrate ;-) vsimni si to slovicko 'skoro' :-D :-D Ked mne sa tolko veci paci, ze sa mi tazko rozhoduje... hej ta holandstina je tazky jazyk, a predsa len, ked si pisala, ze sa vratis na Sk, tak na co sa to ucit, staci po anglicky ;-) i ked kolko reci vies, toko raz si clovekom :-D :-D no idem tu hudbu poprezerat hehe pekny vecer!!
Odpovedať
Profilova fotka
athena ja som ako o prvom rozmyslala o sale a hned druha bola ta hudba, pretoze ked je hudba o nicom tak aj zabava na svadbe je potom nic moc, takze som si poriadne prechadzala vsetky internetove stranky pustala dema nahravky a podla toho som si vybrala hudbu. Pytaju 600 eur, tak neviem zdalo sa mi to trosku vela no ale svadba je len raz v zivote, tak uz nech je poriadna aj s poriadnou hudbou :-) Fuuha to fakt uz chodia ludia na svadobne trhy rok a viac dopredu? Fiiiha :-N Vidis ja prstienky este nemam vybrane vacsinou co sa mne pacia tak mojmu sa nepacia ale uz sme vybrali 4 z ktorych si vyberieme, len ja sa vkuse neviem rozhodnut, to mam aj s prstienkami aj s kyticou ked mne sa tiez tooolko veci paci a tazko si vybrat... a ja truba vkuse stahujem z netu nieco nove a uz uz ked si myslim ze som si vybrala tak natrafim na nieco nove tiez pekne a som z toho potom v ... :-D No hej staci len po anglicky len ma to serie ze kolkokrat niekto zazvoni na dvere ja idem otvorit a navija do mna po holandsky a ked mu poviem nech rozprava po anglicky tak on vkuse po holandsky... tak uz som par krat tak tresla chlapikom dverami pred nosom. A kam sa chystate na svadobnu cestu? My sme boli teraz v maji na 16 dni na Maledivach a az som plakala ked sme odchadzali tak sa mi nechcelo odist... nieco nadherne, proste raj... chcela som tam ist aj na svadobnu cestu ale ked sa vyhodia peniaze na svadbu tak neviem neviem.. tie Maledivy su strasne drahe... asi budem musiet rozmyslat o inej krajine :-S
Odpovedať
ahoj marfa23, tak to mas taky problem ako aj ja... :-) aj ja nieco najdem, strasne sa mi to paci, len potom surfujem po nete a vzdy najdem nove a krajsie veci, tak sa potom neviem rozhodnut...co sa tyka napriklad oznameni, uz mam doma asi 7 samples od roznych firiem a stale cakam na dalsie...fakt sa neviem rozhodnut, vzdy si myslim, ci som sa dobre rozhodla, ci niekde nie su este krajsie :-) :-) no o tej hudbe mas pravdu, tak od dnes kukam a surfujem ;-) mne tiez na hudbe velmi zalezi, predsa len chcem, aby sa kazdy zabavil a ako hovoris, hudba robi naladu a celu svadbu, tak to mi urcite zase bude trvat, nez sa rozhodnem. co chcem :-D :-D hmm, na margo svadobnej cesty...vyzera to tak, ze pojdeme na dva tyzdne objavovat Australiu a potom na tyzden niekde na beach v oblasti South Pacific, blizko pri Australii, tak bud Tahiti, Fiji alebo take nieco...aby sme to mali skombinovane beach a aj turistiku..Lebo ja nechcem 2 tyzdne lezat na plazi, ked uz tam pojdeme take dialku a bude nas to tolko stat. Samozrejme si na to budeme musiet vziat pozicku, ale co uz, je to once in a lifetime ;-) Inak aku hudbu budes mat na obrade? :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?