Svadba 12. 9. 2009. Je tu ešte niekto s týmto dátumom?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, je tu este niekto s takym istym datumom?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte baby! ako pokracujete?? :-) JA uz mam salu, fotografa, starejsieho, vizaz plus vlasy, vankusik na obrucky, pierka, kosiky na lupene, veci na vyzdobu v sale, podvazok, svadobne saty, zavoj... Inak na matrike sme este neboli osobne,zatial sme si termin rezervovali len telefonicky...teraz neviem do coho sa pustit...ci oznamka zacat riesit, alebo co...kolko dopredu sa vlastne posielaju oznamka? lebpo v knihe je ze tri az sest mesiacov...ale ked som to povedala mame, jej sa to zda strasne strasne skoro! ona vravela,ze tak mesiac pred svadbou,lebo je to divne dostat oznamko s tym,ze svadba sa kona az o pol roka... no neviem...mne sa zasa zda malo mesiac... :-( neviete mi poradit? a co uz mate vybavene vy? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Poppy, ved ty uz mas takmer celu svadbu:-)! ja sa vecami, ako pierka, vankusik, vyzdoba, oznamka, ... este vobec nezaiberam. Som rada ze mam obradnu salu, miesto na hostinu, foto, kameru, DJ a starejsieho (teda to dufam, dnes by sme si to mali potvrdit:-)) a zacinam sa obzerat po nejakych satach zbezne. A inak neriesim nic a zatial sa ani nechystam:-). Pre mna maju ostatne veci cas:-). Som zvedava dokedy si to budem mysliet:-). A tie oznamka je naozaj zbytocne posielat viac ako mesiac dopredu. ved to ludia aj zabudnu, ze nejake dostali:-).
Odpovedať
Profilova fotka
ok dakujem za tvoj nazor... ale preco je potom vsade pisane ze tie tri az sest mesiacov? tomu nerozumiem...No ved uvidim, ako sa to nam podari ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Podla mna je to tak chapane, ze vtedy sa tym treba zacat zaoberat:-). Dat vytlacit, pripadne navrhnut a dat do stavu, v ktorom sa budu moct potom posielat:-). Ale neviem, je to len moj nazor:-D.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte ohladom tych oznamiek tak bolo povedane aj mne ze mesiac pred posielat ale ze je dobre ich mat uz nejaky ten cas pred doma aby ste boli na istom. Baby ktore uz mate co to zarezervovane mozete mi povedat priblizne ceny kolko vas stali veci ako zakusky+torty, starejsi, DJ. Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Veronika, podla mna eny zavisia aj od miesta kde budete mat svadbu. Ja ti viem povedat tak z pohladu BA, ze DJ je v priemere okolo 330 EUR (cca 10 000 Sk) plus minus. Starejsieho nam bude robit kamarat, takze tam som sa o cenach vobec neinformovala, a sladke som este neriesila, takze v tomto ti poradit vobec neviem, jedine co sa mi kamaratky vydavali, tak platili cca 10 Sk / kolacik (minuly rok). Torty nemam ani predstavu.
Odpovedať
Profilova fotka
Jeee si zlata lubinkas aj tak dakujem zacinam si robit nejake zoznamy ze co kolko, pretoze doteraz som si hovorila ze netreba ale z ,,pokladnicky,, sa zacalo rychlo minat.
Odpovedať
Ahojte:-) je tu niektora z vás, ktorú pred svadbou čakajú ešte aj štátnice?
Odpovedať
ahoj ivka, mna ano :-) dufam len ze nebudem mat s pripravami a ucenim sa naraz velky zhon..
Odpovedať
ahoj lenusskaa, takže sme už 2:-) ako to zvládaš?
Odpovedať
noo, zatial je to celkom v poho, skusky za tento semester uz mam hotove, len miesto pisania diplomovky stale surfujem po nete a hladam inspiracie :-D ty ako?
Odpovedať
no ako keby som seba videla...tiez uz skusky su porobene..a stale hladam cosi na svadbu, presne..inspiracie..a tak.. DP zatial ani ciarka ale kedze je to nadstavba mojej BP tak dufam ze to cim skor zbucham:-) studujes dialkovo alebo denne?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ja budem mat statnice az na buduci rok :-) takze mna to nastastie nesuri...ale baby nebojte sa, to zvladnete! ;-) a inak planujete po svadbe aj babatko hned? ci az po nejakom case...
Odpovedať
ahoj poppy:-) no nechame to asi ako to ten hore tam zariadi..a ako sa podari:-) inak ty byvas v PK? lebo ja tiez:-)
Odpovedať
Profilova fotka
poppy1 tak sme aj z tohto rocnika 2 a ja ti viem dat presnu odpoved na babetko, my urcite nie. Drzime sa hesla najskor dom, potom strom a tak...
Odpovedať
Ahojte kocky, tak aj ja sa k vam pridavam. Jedny statnice mam uz za sebou pred rokom a dalsie ma cakaju ona druhy rok ;-) Aj kvoli tomu, som si svadbu naplanovala tak. No urcite to zvladnete baby, statnicujuce tento rok. Ja sa vam pochvalim,ze konecne mam ńa 100% kameramana. Je dobry, tak dufam, ze bude taky aj na nasej svadbe. Este fotografa, dve skusky a tak sup do dalsich priprav. Ako prve budu saty :-) Uz sa neviem dockat
Odpovedať
ono je to občas na nervy svadba, škola...ale aspoň sa má človek na čo tešiť, keď tie štátnice urobí...na svadbičku:-)
Odpovedať
Ahojte kocky, Aky ste mali vikend? Moj usiel...Boli sme s drahym hladat svadobne prstene a zastavili sme sa aj v cestovke ohladne svadobnej cesty :-) Tak uz mame asi vybrate obe veci, potom, ked budeme mat prstienky, tak Vam dam vediet a hodim sem fotku :-) Aj svadobnu cestu uz asi mame jasnu, pojdeme na 3 tyzdne objavovat Australiu s oddychom bud na Tahiti alebo Fiji :-) :-) Uz sa neviem dockat. Merilin, aj ja idem skusat nove saty teraz v sobotu, lebo idem na prvy svadobny veltrh, aj s mojimi druzickami, uz sa neviem dockat :-) :-) Inak babusky mozem sa opytat, ci viete o nejakom dobrom kameramanovi z okolia Trencina ci Piestan? Diky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ivka 82 ano, som z Pezinka :-) :-) Mozno sa aj pozname a ani o tom nevieme...nechodila si nahodou na gympel do PK? a ostatne baby ako planujete s detickami? hned po svadbe alebo pockate este nejaky cas? Ja mam dilemu, mam nejake zdravotne problemy,takze nechcem velmi cakat..ale zasa hned po skole ist na matersku nie je bohvieco...najma z financneho hladiska :-( Inak neviete mi poradit kde maju velky vyber obrucok za dobru cenu? Skratka kde sa da dobre nakupit? x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Pekny novy tyzden! No po skole ist na materksu nie je bohvieco, najma kvoli tomu, ze pocas studia za nas stat neplati odvody. V sucasnosti je to myslim tak, ze musite platit (resp. zamestnavat musi za vas odvazdat) min. 270 dni pred nastupom na matersku odvody, co znamena, byt aspon rok zamestnana. Samozrejme, pokial ste si neplatili pocas skoly toto poistenie dobrovolne, co predpokladam, ze vacsina asi nie:-). Ja som nastastie skolu skoncila minuly rok a v juni uplynie rok co pracujem, takze ak mi potom rpedlziu zmluvu na dobu neurcitu, mohla by som teoreticky ist na metarku, co by sa mi aj celkom pacilo:-), no vsetko zavisi od mojho buduceho manzela, vzhladom k tomu, ze on konci skolu tento rok v maji. To znamena, ze najprv samusi zamestnat a ked budeme vediet, ze budeme moct maleho cloviecika uzivit, urcite zacneme na nom pracovat. Nikto nevie povedat, ako rychlo sa nam to podari, tazke to uz nezavisi len od nas a niekde tam hore:-). No ja sa na to velmi tesim:-).
Odpovedať
Profilova fotka
lubinkas a co to znamena v praxi? lebo ja sa v tom velmi nevyznam... co sa stane, ak naozaj pojdem na matersku hned po skonceni skoly...? lebo ja to planujem tak,ze otehotniet pocas piateho rocnika, ak sa zadari...a porodit po statniciach... a az potom si rozbehnut karieru... ako vravim, je to aj kvoli mojim zdravot. problemom... No a co mi teda hrozi, kedze nebudem predtym vobec pracovat? co sa tyka tych odvodov ci co... dakujem za vysvetlenie ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, baby! ;-) Fuha, rozbieha sa tu dost zaujimava tema, o ktorej ani ja moc neviem, takze Lubinkas, pocuvame Ta. :-D Athena - tak,vy uz mate vybrate obrucky? Ty si ale sikulka... ;-) my sa chystame poobzerat sa az po skuskach, takze tusim uz coskoro... :-) Na vikend tiez ideme na veltrh. S kym sa tam chodi? Zoberem si partnera aj jednu kamosku a kym si vyskusam zopar sia, jeho sa "zbavim" na chvilu? Ty ako to zariadis? Poppy - co sa tyka babatka, ja by som bola za, ze po svadbe nebranit sa k tomu, ale moj buduci tento rok dokonci skolu a chce sa pred tym trocha rozrobit. /a ja som este iba druhacka.../ No, a na druhej strane, kedze ja vo volnom case opatrujem deti /samozrejme robim ako brigadu/, niekedy po tazkych a neuveritelne dlhych dnoch mam pocit, ze minimalne 10 rokov dopredu nechcm deti. :-N
Odpovedať
Ahojte baby, roxan - na veltrh idem dvakrat ;-) prvy den len so svojimi kamoskami a druzickami, aby sme si vsetky mohli vyskusat saty, a tiez predpokladam, ze tam budem od rana do vecera, tak radsej idem s nimi, aby ma drahy nevidel a takisto on by tam tak dlho nevydrzal :-D no a druhy den idem len s nim, ked si pojdeme sami poobzerat veci, ako pozvanky, kvetiny atd, co mozeme robit spolu ;-) co sa tyka babetiek, tak my sa chceme najskor viacej 'zabezpecit' predtym, nez budeme planovat - cize zabyvat sa trochu spolu, finance zariadit a az potom by sme chceli nad tym zacat 'pracovat' :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte dievcata, no ja v tom nie som nejaky super odbornik, ale viem, ze narok na poberanie materskej dovolenky vznika, ak ste v poslednych dvoch rokoch pred porodom boli minimalne 270 dni nemocensky poistene. Kedysi, pokial clovek studoval, tak nemocenske zanho platil stat, no bohuzial, toto sa pred tusim styrmi rokmi zrusilo a v sucasnoti pokial studujes, nikto za teba nic neplati, pokial si to neplatis sama. Existuje - doborvolne nemocenske poistenie, ktore si mozes zacat platit sama z vlastnej iniciativy. V pripade ze vies, ze by si po skole chcela nastupit na MD, tak by som asi to dobrovolne poistenie zacala platit, lebo inak nemas narok na matersku!!! Urcite ti viacej budu vediet povedat v Socialnej poistovni. Oni ti aj vypocitaju vysku, ktoru by si musela platit, v pripade dobrovolnosti. Tu mate aj k tomu nejake linky, kde sa dozviete trosku viac: http://www.employment.gov.sk/new/inde... http://www.profesia.sk/cms/odchadzam-.... A co sa tyka materskej pokial pracujete, tak materska sa pocita z vymeriavacieho zakladu z roku pred nastupom na matersku. o znamena, ze ak by som nahodou isla v roku 2009 na matersku dovolenku, tak mi jej vyska bude pocitana zo mzdy z roku 2008, co znamena, ze by to nebolo nic moc, kedze som pol roka studovala a pracovat zacala az od juna. Ak vsak pojdem na matersku v roku 2010, jej vyska mi bude pocitana z roku 2009, ktory by som mala mat cely odrobeny (snad ma z prace nevyhodia:-)). Je to cela veda a mozno keby to cital nejaky odbornik, tak si vytrha vsetky vlasy na hlave:-) ako som to napisala. Ja tuzim po detickach, ale ako vravim, priatel tiez este studuje, takze pockame kym sa zamestna a uvidime, ako budeme na tom s peniazkami:-), ci si drobca budeme moct vobec dovolit, aj ked ja verim a dufam, ze ano:-) (klop-klop).
Odpovedať
Profilova fotka
A este co sa tyka toho veltrhu, tak ja tam idem s maminou v sobotu. Pozrieme nejake veci a ak tam bude nieco zaujimave - najma prstienky a oznamenia, dotaihnem tam v nedelu polovicku:-). My sme tuto sobotu totiz neckane kupili priatelovi svadobny oblek a ja som si zarezervovala satky, takze to uz mam z krku:-). Tak vela stastia pri hladani inspiracii a nech ste uspesne:-).
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem lubinkas za vysvetlenie...takze v podstate ide len o tom, ci budem dostavat matersku z mojho platu, co som mala v predchadzajucom roku alebo nie...a ked som studovala nemam narok na matresku, ale nieco by som predsa mala dostavat ci nie? myslim,ze aspon rodicovsky prispevok...
Odpovedať
Profilova fotka
Nie je zaco:-). No myslim, ze rodicovsky by si mala dostavat a dokonca mam pocit ze je taka moznost ze v pripade ak by si nedostavala matersku, mozes socialnu poistovnu poziadat o zvysenie rodicovskeho prispevku. Ale to som nie je teraz ista a hlavne tieto veci sa v poslednych rokoch dost pomenili a aj odvtedy, co sme to brali v skole:-), kedze som to mala este v nejkaom tretiaku, ci stvrtaku.-). takze to uplne ako 100%-tnu info, prosim, neber:-).
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Athena, to je super napad. :-D Este sa otom porozpravam s drahym. Mozno by suhlasil s tym, ze pojdeme spolu, on skoci do prace na par hodin a ked budeme hotove, pride za nami. Takto by sme nemuseli 2x ist. Ale na druhej strane by sa mi viac pacilo byt tam s nim iba v dvojici bez doprovodu. :-) No, neviem... Uvidime, co nato on... :-D
Odpovedať
No trochu vam zavidim ten svadbony veltrh. Ja nemozem ist. Lebo mam teraz v sobotu este jednu skusku a potom neviem ci niekto so mnou pojde :-| . Mozno by som isla s priatelom aj s kamoskou. No neviem, mozno ze sa tam nedostanem vobec... A kebyze sa mi nejake zapacili a nemohla by som ich mat to mi ma skrelo.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?