Svadba 11.9.2010. Kto sa pridá?

Zobraz úvodný príspevok
:-)
Odpovedať
Ahojte, Ja už tiež mám vybavené: saty- objednané v Anglicku- už došli, ale ešte nie sú doma, svadobné topánky, kameraman a aj zároveň fotograf, profesionálny starejší, obrad a miesto svadby, svadobné auto, kapelu- živá hudba (6 ľudí), výzdoba (robím ja)- krémová: organza, sviečky, balóniky, postavičky na tortu, návleky na stoličky- šijeme ich (vlastnoručne) šaty a topánky na redovy, kaderníčka, kytica, kozmetička- vlastne profesionálna vizážistka :-) obrúčky objednané-čoskoro už aj hotové, náušnice objednané zákusky a torty už objednané kuchár a čašníčky menovky- tiež robím ja, máme už aj vyrezávatko :-) alkohol- 40 fliaš (zatiaľ, ešte potrebujeme niekoľko - na 110 ľudí) , aj domáca pálenka (na rozdávanie) Ešte treba doriešiť: matriku, pozvánky, manikéra, spodné prádlo, pre ženícha oblek-topánky a ešte všeličo, ikebana na svadobný stôl (zapožičanie v Ginke), džús, ešte sme neriešili menu
Odpovedať
Ahojte, mukicica: Tak to už máš kopec vecí vybavených.....Tak to ťa obdivuje, že si tie návleky šiješ sama.....a pre toľkých ľudí.....Ja som najskôr tiež plánovala robiť výzdobu všetku sama, ale my máme tiež 125 ľudí....tak väčšinu si požičiavam.... :-) :-) :-) mne tiež chýba vybaviť matriku, spodné prádlo, nechty, obrúčky, vizáž.....ale to všetko budem riešiť až po štátniciach...teraz sa musím venovať učeniu..... A tiež mám nervy z toho, že už sa mi asi nepáči moje šaty :-( :-( :-( .....Tak budem musieť zabehnúť do salónu a ešte raz poskúšať.....Ja som fakt hrozná!!!!!
Odpovedať
Ahojte, luciat123 - myslím, že všetky sme také, vyberieme niečo polroka pred svadbou a potom uvažujeme, uvažujeme, až prídeme do štádia, že to nebol až taký dobrý výber. Ja som na tom takisto. menovky: ako budete riešiť? ja to asi spojím s darčekom pre hostí, čokoládka s menom na obale. alkohol: ako počítate alkohol na osobu? aké druhy alkoholu kupujete? jana858: no mne sa to až tak nevlečie, aj ten prvotný entuziazmus z príprav ma už prešiel. na obrúčky je vždy čas, doba vyhotovenia je tri týždne, ja som si ešte stále nevybrala. cammeronka: no ako? šaty už vybraté?
Odpovedať
čawko sjuzn...konečne mam vybraté šaty..nakoniec tu v blave čerstvo včera..tak dufam, že za tie tri mesiace sa mi neprestanú pačiť x-) s tými čokoladkami s menovkami je to super nápad!! a teda ani mne sa to nevlečie, mám pocit, že to hrozne letí,a dufam, že to nejak postíham.. alkohol mám zatial kupeny len becherovku, aj polilitrovky čo sa bude ponukať napr.pred kostolom, a domáce vino vlastá výroba, nakolko môj ocino je dlhoročný vincúr :) plus aj domácu máme "domácu" ,ale určite planujeme ešte vodku a potom uvidime..sledujeme akcie v hyper- a super- a iných marketoch ;-) a medzi akými obrúčkami sa rozhoduješ?si pisala že sa ti tie katulienkine pačia...
Odpovedať
a v akom salóne si si vybrala, vraj v blave je jeden výborný salón, volá sa FANY. S vlečkou, bez? Biele? Tie čokoládky sa dajú aj objednať, len je to dosť nákladné, tak som to vymyslela tak, že kúpim tie malé ORION čokoládky a vymením obal, ktorý spravím sama. Takúto inšpiráciu som našla tu na fóre. alkohol plánujeme samozrejme vínko, dovezieme od nás z Pezinka, asi fernet, ale tri fľašky whisky, borovičku a buď hrušku alebo slivku. Len vôbec netuším koľko. Ale radšej viac a potom po svadbe bude aspoň čo piť:) A bude sa čapovať aj pivo. no, tie obrúčky, porovnávala som ceny a je veľký rozdiel v cenách medzi Pezinkom a Topoľčanmi. Takže pôjdeme vybrať do Topoľčian, ideme tam budúci víkend. Už mi to je v podstate aj jedno, len chcem kombináciu červeného a bieleho zlata. Ty už obrúčky máš? Ja som pozerala aj internetové shopy, kde sú veľmi dobré ceny, ale bojím sa, že budem potrebovať reklamovať a to by mohol byť problém. Tie katulienkine sa mi páčia, ale tie sú v kombinácii biele-žlté zlato a inak sa kombinovať nedajú a nedajú sa ani zmenšovať, ani zväčšovať, pretože vzor je po celom obvode.
Odpovedať
Čaute budúce manželky, Mi sme si objednali obrúčky - vyrobí nám zlatník v KE za 72 € za pár - ak máš zlato (naše budú 7 mm široké), a keď nie tak cena za gram je okolo 20 € a to už vrátane ceny práce.
Odpovedať
sjuzn26- my počítame alkohol tak jednu fľašu na osobu ... kupujeme len borovičku - koniferku a fernet citrus, v našich rodinách sa nič iné nepije, a ešte sme si kúpili 24 litrov bieleho a červeného vína, keby náhodou niekto chcel, ale skôr počítame, že nám všetko ostane, a budeme si ho popíjať sami ... :-))))
Odpovedať
mukicica: o cene za gram nemám ani predstavu, neviem ani koľko taký prsteň váži, ja som len pozerala rovnaké prstienky v PK a v TO a je tam pekne veľký rozdiel. jana858: ja tiež vravím, že radšej viac ako menej. toho vína budeme počítať asi fľašku bieleho a fľašku červeného (naša strana je z Pezinka, tam sú samí vinári), ale neviem koľko tvrdého alkoholu. aký alkohol dávate do výslužiek? my budeme dávať víno, len neviem, či červené alebo biele alebo aj to, aj to.
Odpovedať
sjuzn26- u nás sa dáva ako výslužka pollitrovka, napr. vodka alebo borovička ... a ja rozmýšľam, že si kúpime na výslužky pollitrovky slivovice alebo hruškovice ... u nás víno moc nejde, preto sme aj na svadbu kúpili pár litrov fľaškového vína, aby nám vydržalo ... kým ho skonzumujeme :-))))
Odpovedať
ahojte, kolko zakuskov davate ako vysluzku?
Odpovedať
sjuzn26 : ja nosím veľkosť 51, a miláčik 57 :) máme tenké prsty naše vážia dokopy 13-14 g Väčšinou je to tak: koľko mm široké - aj toľko g, čiže 7mm - 7g Dúfam, že som pomohla. Mi sme tam boli 2. mája, a už čoskoro budú hotové. Pokiaľ potrebujete, viem dať kontakt.
Odpovedať
Ahojte baby, tak my budeme podávať na hostine víno, fernet, vodku, slivovicu.....a na výslužky máme nakúpený fernet 0,5 l.....a do krabičiek sa dáva cca 30 kusov koláčov.....Rodine budeme dávať aj okolo 50 kusov koláčov do krabičky..... ;-) :-) My obrúčky ešte neriešime....to až po štátniciach....tak dúfam to budeme stíhať.... 8-) 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
neviete náhodou dokedy budú rekonštruovať dóm sv Martina?? 11.9.tam máme sobáš a obávam sa že to nestihnú:(((
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte uz iba 3 mesiace :-))))
Odpovedať
Ahojte dievčatá, chcem sa len opýtať či musí mať ženích košelu s dlhým rukávom alebo može byť aj kratky? :)
Odpovedať
janka.sopuchova - ahoj, ja som sa rozprávala s jednou pani v salóne a tá mi povedala, že podľa bontónu by mal mať hlavne ženích dlhý rukáv na košeli, tak sme to doma riešili a pre môjho snúbenca to nieje problém, povedal, že si radšej vyhrnie rukáv, ale na krátkej košeli by sa to nedalo naspäť :-)))) ... a pri takomto počasí budeme možno radi ak nebude 11.9. aj snežiť :-))))
Odpovedať
Babenky, už mám doma šaty :-) Sú prekrásne...
Odpovedať
super mukicica, to si si kupovala či davala šiť? teraz sa môžeš pekne nimi kochať..ja si požičiavam, takže ich zase najbližšie uvidim až 4 dni pred svadbou :)
Odpovedať
cammeronka: kúpila som si ich - vybrala som si podľa fotky na nete a šili mi na moju postavu v Anglicku- a sú skutočne prekrásne, také ako na fotke...prajem aj Vám veľa štastia ;-)
Odpovedať
tak mi uz máme doma obrúčky, sme čakali od 16. mája, tak konečne dorazili..sú úžasné =) len neviem či mi nie je trošku tesná, ale to bude asi tým letom..už sme vybrali aj šaty pre maminu, veď svadobná mamina musí byť kočka, no nie? sjuzn: už si sa rozhodla, ktoré obrúčky? ja mám teraz ďalší cieľ:popolnočné šaty plus topánky, a popozývať hostí :)
Odpovedať
ahojte, kráti sa nám to, kráti. cammeronka: obrúčky už máme vybraté, podarilo sa to minulý týždeň, do dvoch - troch týždňov by mali byť hotové. Kombinácia biele a červené zlato. Po dlhom, dlhom hľadaní som konečne našla tie pravé. To sa tiež bojím, že bude mať priateľ problém navliecť mi obrúčku na prst, prinajhoršom mi ju na malíček. Včera som bola dať vytlačiť oznámenia, vlastná výroba, 110 oznámení ma vyšlo 20 eur. vy ste si dali robiť? koľko Vás to stálo? aj svadobné poháre už máme, kúpila som si ich odtiaľto z bazáru, už len vygravírovať. Len musím zistiť, kde sa to tu v Pezinku dá a hlavne koľko to stojí. stále rozmýšľam nad tou výzdobou, či sa do toho pustiť sama alebo...
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte mi uz tiez mame obrucky len mne je kus vedsia ja sa bojim ze ju nestratim :-DD dala som sa prehovorit na vedčsiu, no uvidime do sektembra ako to bude, a tie oznamenia sjuzn26 vas vysli lacno super cena :-D mi uz tiez mame pohare len na saty este cakam kym zavolaju su na dovolenke tak cakam dufam ze sa dockam .-DDD a treba mi este take malickosti dufam ze to v klude stychnem :-DD
Odpovedať
no, katulienka, budeš musieť trošku pribrať.:) dá sa na tých vašich obrúčkach meniť ešte veľkosť? my už máme tiež obrúčky doma, mne je obrúčka dobrá, nastávajúcemu o kus menšia, ale na druhej ruke mu je dobrá. len pre overenie: obrúčka sa dáva na prsteník pravej ruky, však?
Odpovedať
Čaute budúce manželky, sjuzn26: ja to viem takto- že na prstenník ľavej ruky...ale moje kolegynky nosia na pravej- totiž na ľavú už je velice tesná... po niekoľko rokov manželstva Ale aj mňa by to zaujímalo, Vy ako to viete? Mimochodom už aj mi máme doma obrúčky :-) kráasa (ceková cena 147 €)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte obrucka sa dava na lavy prstenik.
Odpovedať
ja tiež viem tak, že obručka na pravu ruku, lebo snubak je na ľavej..ale tiez som si vsimla, ze každý to nosí inak ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
snubny prstienok sa pred svadbou nosi na lavej a po svadbe sa da na pravu a na lavej ma byt potom obrucka..
Odpovedať
Ahojte, ...už sa to blíži :-) Kupujete darček pre rodičov? Ak áno čo? a kedy odovzdať?
Odpovedať
u nas to nie je zvykom kupovat darceky pre rodičov..a čo sa zvykne davat?to na svadbe?či po? obrúčku som si nakoniec dala o čislo zväčšiť, zlatník bol super, že nie je problem aj napriek tomu že su tam brilianty a gravirovanie, tak som rada, bo kamoska mi hovorila, ze si nedala zväčšiť, nechala si presne a v lete a ked bola tehotna ju vobec nemohla nosit. tanečná príprava je v plnom prúde - u erika ňarjaša, individuálne hodiny nám dáva super kristínka..môj frajír robí úžasné pokroky, ani som nedúfala.. len tie šaty po polnoci stále nemám :( musím zháňať..
Odpovedať
ja tiež neviem o nijakých daroch pre rodičov. ide o nejaké veľké dary alebo len nejakú drobnosť?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?