Svadba 10.10.2009. Nájde sa tu niekto taký?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kocky, tak co, najde sa tu niekto, kto sa bude vydavat v tomto datume? som zvedava kolke sa nazbierame :) mozno povymiename nejake napady, rady a triky ako spijemnit tu nasu vytuzenu svadbu :) tak piste:)
Odpovedať
jancah my pierka kupujeme, urcite sa mi ich nebude chcet vyrabat :-) No a co sa tyka priprav, tak kostol uz mame a farar nam povedal, ze na nauky je este cas, mame sa ohlasit nejak v maji, ale myslim, ze skor ako v lete s naukami nezacneme. A inak este musime doriesit obrucky a zakusky...a par drobnosti, ale myslim ze casu dost
Odpovedať
no ja som sa rozhodla, ze si pierka idem robiť sama a zatial sa mi dari. navrhla som si asi pat typov, aj ich vyrobila. take uplne jednoduche. a robim ich spendlikom, ide to celkom fajn :-) My sme si chceli dohodnut nauky tento vikend, pretoze ich musime spojit s mojou pripravou na krst. a kolaciky, to budeme zrejme robit doma.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte kocky. ja mam svadbu 17.10.2009, ale kedze taka temicka tu nie je, tak sa pridam k Vam pokial nevadi. Pozeram ze niektore uz mate davno vybrate svadobne saticky. no ja som este ani nebola pozerat, stale sa mi zda ze maaam kopec casu, ale uz by som sa asi mala trosku rozhybat ;-) tak som minule rozmyslala ze co vlastne treba este vybavit. mame matriku, sobasnu sien, hudbu, salu, fotograf kameraman. o mesiac dva by som chcela zacat riesit saty. co este treba tak v predstihu??
Odpovedať
pegas174-ja som bola saty pozerat niekedy koncom februara a vsade mi povedali, ze uz je najvyssi cas, ale jasne zalezi v akom meste a v akom salone. Ja som si nakoniec vybrala v Nicole, ale podla mojho nazoru mali este dost siat volnych...My mame tiez vybavene to co ty-len este sme neboli na matrike. Tam treba ist tiez tak v predstihu aj ked mame svadbu v kostole?
Odpovedať
Ahoj pegas, vitaj medzi nami :) Nam na matrike povedali, ze uplne staci prist aj 2 tyzdne pred svadbou, takže keď sme tam prišli začiatkom marca, celkom sa teta bavila ]-( Na matriku treba ísť, lebo tam dostaneš úradné tlačivo o snúbencoch a uzatvorení manželstva a toto tlačivo zanesieš na faru, kde ťa budú oddávať. Je ale možné, že niektoré matriky sa o doručenie postarajú samy ak vedie, na ktorú faru to majú doručiť. V predstihu by som určite išla, hlavne preto, aby som si mohla vybrať čas sobáša. Ale my to máme, babky moje, fajn, október už nie je taký návalový mesiac na svadby ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
hej to je pravda v oktobri je to uz pomalsie na svadby. ja sa pridavam k vam do temy. mam to sice o den skor ako vy, ale hadam nevadi :) ja uz mam saty objednane z ebuy. ale uz od februara som chodila po salonoch. na jar a v lete je najviac svadieb a vela peknych siat je pozicana, tak si ich ani nemas sancu vyskusat, preto som to robila tak v predstihu a oplatilo sa. tiez uz mame obrucky. boli sme na svadobnom veltrhu a dostali sme zlavu ak si ich dame do mesiaca vyrobit, tak sme to nechceli premeskat :) a pierka asi budem kupovat, mozno budem prizdobovat niecim zelenym...
Odpovedať
Profilova fotka
mariposita, my sme boli na matriku tusim uz v january, zaciatkom februara. lebo som sa bala, ze nam ten termin obsadia. evka.tomka no mas pravdu na to som vobec nemyslela ze saty budu pozicane a nemozem si ich skusit. no takze uz mam aj najvyssi cas, len som chcela este trochu schudnut pred skusanim. ale sak zase ich vedia upravit. ja straaasne lutujem ze som nebola na svadobnom veĺtrhu v BA, lebo sa mi to zdalo este skoro. teraz by sa mi zisiel taky veltrh :-(
Odpovedať
ahojte kočky:) tak ako ste daleko s prípravami? Inač vítam nové kolegyne:))
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte,teším sa s Vami ;-) Aj my s mojím drahým sme sa rozhodli pre tento dátum.Sme spolu už 6 rokov. Na matrike sme boli už vo februári-pozerali na nás či sme zdraví...Napokon sme odniesli žiadosť na faru a v lete sa dohodneme na náukach.Máme zajednaný koslot, sálu, koláče, fotografa a to je tak všetko. Šaty budem riešiť v lete, ešte je čas. A pierka budeme robiť určite doma. Z kúpených by som sa tak netešila. Už nech je náš čas... Veľmi sa teším :-)
Odpovedať
Ja chcem začať s pierkami pomaly teraz, lebo kým urobím vyše 80 tak to niečo potrvá:) a tak pôjdem pomaly, nemam sa kde ponahlať:) Len dúfam, že mi to dovtedy nevybledne
Odpovedať
Ale my sme boli na fare a tam si nas poznacili, vybrali sme si cas. To nestaci? Treba to zahlasit aj na matrike?
Odpovedať
Mariposita, na matrike ti daju tlacivo, ktore zanesies na faru, to je oficialny dokument o uzavreti manzelstva. Pri sobasi ti ho potvrdi farar a nasledne ho opat zasle na matriku, kam si o par dni pojdete prevziat sobasny list. Teraz len vyber tlacivo z matriky, zanes na faru a dohodni si datum a cas (to ste uz urobili). Uz sa nemusis opat vracat na matriku aby si ich informovala ako si sa dohodla s fararom. Ale to tlacivo musis dat na faru. ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
my mame svadbu na inej matrike ako na ktoru patrime. takze preto sme to riesili tak ze sme si isli na nasu matriku po delegacny list a odniesli sme ho na matriku kde sa chceme brat, do Trnavy. Vobec sa necudovali ze ideme skoro. lebo v Trnave nie je kazda sobota sobasna, dokonca v nas termin uz tam niekoho mali zapisaneho
Odpovedať
Profilova fotka
My sme boli najprv na fare, tam sme si spísali s farárom potrebné papiere, ktoré on potrebuje, aby nám neobsadil kostol na našu sobotu...na matriku nám stačí ísť pár týždňov pred svadbou kvôli tomu tlačivu, myslím, že s tým sa nie je kam ponáhľať...
Odpovedať
Profilova fotka
ono to je tak ze na matrike to potrebujes potvrdit a nesmie to byt viac ako tri mesiace pred svadbou, takze matrika az tesne pred svadbou, ale aj tak na fare by vam to mal povedat :)
Odpovedať
Profilova fotka
nám dal papier, s ktorým pôjdeme na matriku a povedal, že to stačí nejaké dva mesiace pred svadbou tam ísť...takže s tým si teraz hlavu nelámem, mám dosť iných starostí
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte baby, tak uz som tu. :-) Tak uz som sa vratila z "dovolenky na Slovensku" ;-), ale tak myslim ze to celkom dobre dopadlo. Mame uz datum u farara zajednany, saty som si vybrala (mimochodom, kde som ja bola maju uz zajednane skoro na cely september a zacinaju uz oktober, takze som rada ze som si ich uz vybrala), fotografa som si tiez uz zajednala, bola som sa pozriet do hotela pre hosti a este kopec veci. Ale tak celkovo som spokojna. Inac, vitam tu nove baby - kedze som vas nemohla privitat skor. Pre Jancah: ja si pierka budem kupovat Tak prijemne pokracovanie priprav :-)
Odpovedať
Ahojte, som rada, ze sa tu takto mozeme vzajomne podelit o svoje skúsenosti. Predstavte si, ako budeme naruzivo diskutovat o pár mesiacov, ked budeme mat kratko pred svadbou. Zacne stres a tesikovanie sa naplno :-) Ja osobne sa uz neviem dockat :) kedze drahy teraz dopisuje diplomovku a cakaju ho statnice, nejak extra teraz nenapredujeme s pripravami. Az na kameramana, toho som zajednala v piatok. Robim si zatial radost drobnostami, vankusikom, pierkami a pod. A v jednom kuse som na tomto portali. Co je ale zaujimave, na niektore veci menim nazor :) najprv sa mi pacili uplne ine oznamenia, teraz zasa ine. Menite aj vy svoj vyber?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj dijefcatko, tak to s tym menenim nazorov, je normalne. Mne sa to tiez stava. Vzdy som chcela napr. kyticu okruhlu a teraz sa mi paci aj ta predlzena alebo zvysla (alebo ako sa vola). A kamoska mi to tiez vravela, ze pred svadbou sa jej dokonca aj kazdy druhy tyzden pacili ine saty a tak podobne. Myslim ze je to fakt normalne. A urcite sa to stava vela dievcatam. Uvidis, ze sa ich ozve viac. Tak sa maj pekne. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no standy, normalne som z teba v strese s tymi satami. nakoniec si nebudem mat z coho vybrat ked uz september maju zajednany. no najvyssi cas aby som sa zacala po nejakych satockach obzerat. baby akej farby budete mat vyzdoby? mne sa celkom paci fialova, len neviem ci to nebude take chladne. videla som toooolko obrazkov roznej farby, ze sa neviem rozhodnut
Odpovedať
Ahoj pegas, ja som nad farbou ani nerozmyslala, automaticky som sa rozhodla pre bordovu. Je to moja farba a do interieru saly sa hodi najlepsie, kedze je to historicka budova s obrovskymi oknami na ktoré, ak si mladí zvolia bordovú, vešajú nádherné bordové závesy. Čiže u mňa farba výzdoby nebola predmetom rozhodovania. Dám niečo do albumu.
Odpovedať
Profilova fotka
My budeme mať výzdobu krémovo zlatú, teda predbežne máme zajednanú takú... a je krááásna :-)
Odpovedať
Profilova fotka
no s tymi zmenami sa pridavam. povodne som chcela uplne ine saty a nakoniec mam jednoduche a korzetove co som najprv vobec nechcela. a s tou kyticou tiez balancujem. ale vyzdobu by som chcela bielo zltu. ale kto vie ci sa to nezmeni :-D :-D
Odpovedať
evka.tomka, tiez menim aj kyticku. chcela som ruze a teraz som uz definitivne rozhodnuta (otazne je, dokedy ;-) ), ze bude z orchidei. vybrala som si typ siat velmi elegantny, posobia tak honosnejsie (zamerom to nebolo), takze sa k nim vyslovene tie orchidejky pytaju. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
mne sa tiez velmi paci bielo zlata vyzdoba, ale mojmu drahemu nie, tak este neviem stale vaham ze aku farbu vyzdoby. dnes idem pozriet to jedneho svadobneho salonu monika na rajskej v BA, tak som zvedava. bude to moje prve skusanie. potom dam info, ze ako to dopadlo ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak držím palce, aby si našla tie svoje ;-)
Odpovedať
Ahojte, my budeme mať dúfam, že to meniť už nebudem, bielo - fialkovú výzdobu:)) Najprv sme mali bielo ružovú, ale zmenila som ju kvoli popolnočným šatkám, aby mi ladili:)) Kedže tie už mam kupené, tak dúfam, že už nič prerábať nebudem:))
Odpovedať
Profilova fotka
vcera som bola prvy krat skusat saticky. no boli uplne nadherne, som si skusala v prvom salone stvoro, nakoniec ma zaujali take o ktorych som ani nerozmyslala, take s tou cukrovou spodnou castou. aj saty s vleckou boli krasne, ale neviem ci by som sa v nich dokazala cely den pohybovat. v salone kde som bola je pozicovne cez 13 tisic, co sa mi teda zda dost. ale bola tam velmi mila predavacka (salon Monika, Rajska ulica BA) maju tam aj krasnu bizutku. Bola som aj v salone na obchodnej hore nad nekacom, ale slaby vyber a vsetky boli take tazke. baby kt. mate zajednane uz saty, kolko platite pozicovne?
Odpovedať
pegas, ja mam zo salone Nicole zatial a pozicovne je 14 tis, co v podstate je v tomto salone priemerna cena. Uvazovala som aj nad kupou siat z ich kolekcie, pretoze kupa vychadza rovnako alebo aj menej, ako je pozicovne. Avsak z modelov na predaj maju smiesne velkosti, 34, 36, hadam nic vacsie. Ale inak teda nemozem nic zle na ten salon povedat. Ja som z RS, co je male mesto a hladala som si saty aj tam. Maju nadherne (salon Eden) a pozicovne je tam 9500, co je este fajn. Takze vzhladom na pomer RS a ZV sa mi tych 14 vo Zvolene nezda az tak vela. Negativum je len to, ze vysnivany zavoj nie je v cene pozicovneho, musim ho kupit. V pozicovnom su len klasicke zavoje. 13 tisic sa mi na Blavu vobec nezda vela. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mám svadobné šaty požičané za 9700,-Sk :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?