Svadba 10.10.2009. Nájde sa tu niekto taký?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kocky, tak co, najde sa tu niekto, kto sa bude vydavat v tomto datume? som zvedava kolke sa nazbierame :) mozno povymiename nejake napady, rady a triky ako spijemnit tu nasu vytuzenu svadbu :) tak piste:)
Odpovedať
Ahojte, no ja som pôvodne tiež rozmýšľala na francúzskou kravatou, ale teraz som úplne zamilovaná do anglickej! Môjmu drahému sa bude perfektne hodiť. Práve majú vo výpredaji niečo také aj s vestou a vreckovkou za 20 eur, ale drahý nie a nie do mesta, lebo sa učí. Vraj potom radšej zaplatí cez 70 eur (tak bežne stoja), ale teraz nechce stratiť ani hodinku učenia. No nič mu na to nemôžem povedať, pravdu má... :-|
Odpovedať
a to je aká tá anglická ?? dá sa niekde vidieť na foto?
Odpovedať
Profilova fotka
My uz mame zarezervovany oblek z pozicovne,bude bledy,lebo moj drahy chce svetly a v pozicovni mame aj vesticku a francuzsku kravatu zajednane,a uz len topanky a ponozky.
Odpovedať
anglická je tá klasická slávnostná, mám to v albume, na figuríne s malým golierikom. má klasickú dlžku. Francúzske sú tie krátke s malým tenkým uzlíkom. hádam som to nedoplietla. :-)
Odpovedať
aj tá je pekná, no ja kúpim francúzsku:))) dúfam, že natrafím na nejakú akciu:))) a ked nie, nič sa nestane. zajtra ideme s milacikom domov, tak ideme zajsť k farárovi, lebo miláčik si potrebuje vybaviť krsný list. kostol ešte zajednaný nemáme, ale dúfa, že už čoskoro sa to vyplní:))) vy ste ako na tom? budete mať svadbu v kostole alebo na úrade?
Odpovedať
Ahoj, no my máme v kostole, plus ja ešte absolvujem prípravu na krst, v rámci neho potom aj prijímanie a birmovku. Dúfam, že to zvládnem, je to trošku čudné, krst dospelého, ale je načase, aby som to urobila. Veď do kostola chodím aj tak, len nie som krstená. A vydávam sa do katolíckej rodiny. Kostol vybavíte raz-dva, to je asi to najjednoduchšie z celých príprav ;-)
Odpovedať
hej aj ja som si to myslela:)) lenže my máme takého farára, že nechce hocikoho zosobášiť a ani ja nechcem aby nás on sobášil, lebo stále hovorí len o smrti a o umieraní, tak nechcem aby bola celá kázeň na svadbe len o tom že raz umrieme, je to náš veľký a radostný den, tak nechcem počúvať o smrti. tak teraz vybavujeme svadbu v inom meste, tak to je len zábava, lebo ty sa nemožeš ísť zosobašiť, tam kde chceš, ale iba tam, kde má jeden zo snubencov trvalý pobyt. inak ti to musí schváliť a obvolať tvoj farár, teda aj ten náš, čo u neho nechcem mať svadbu. tak som zvedavá, že čo vybaví. a pritom stále chodím do kostola, som veriaca a takto dopadneme. inak to nemam zo svojej hlavy ale to nám povedal ten pán farár z toho druhého mesta, lebo sme boli najprv tam a on nás takto odbil. no katastrofa. tak som zvedavá ako sa to skončí. ale dúfam, že dobre pre nás:))) no a s tym krstom si to neviem predstaviť:)) ja to už mam všetko za sebou aj moj snubenec, tak toto chvalabohu absolvovať nemusíme.
Odpovedať
Jancah a nebolo by jednoduchsie, aby vás prišiel sobášiť farár, ktorého chcete do vášho mesta? My to budeme mať tak. Nechceme farára ani z môjho mesta ani z priateľovej dediny a sobáš bude v meste, kde som sa narodila ja (tradícia :)) Ale máme obaja radi jedného farára, ktorý je zo susednej dediny a chodia k nemu ľudia aj z iných farností :) ktovie prečo, sám sa niekedy čuduje, je fakt skromný. Poprosili sme ho teda, aby nás sobášil on, aby nám urobil aj prípravu, aj môj krst. Je dokonca rád a veľmi si to váži, že sme prišli za ním. Príde nás teda sobášiť on. V mieste môjho bydliska sme teda iba požiadali nášho farára, aby dal povolenie, že nám môže sobášiť farár z inej farnosti. On povolil bez problémov. Nemali by ste to jednoduchšie aj vy? Aby ten, ktorého chcete, prišiel za vami?
Odpovedať
No už sme to vyriešili tak, že náš farár zavolá tomu kde bude svadba, že aby nás zosobášil (on to tak navrhol). tak sa musíme už len dohodnut na presnej hodine. prípravu si budeme robiť ale inde, lebo nebývame tam, kde bude svadba. no proste strašne:))ale hádam bude dobre
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, dlho som tu nebola :-| nebolo kedy, dopisovala som bakalárku a teraz sa učím na štátnice, tak nie je moc času....ako ste na tom s prípravami momentálne? ja skoro nič nové, akurát, že už máme objednané zákusky, tortu a svadobné oznámenia, tak hádam už čoskoro budú :-)
Odpovedať
čítaj lunana, dozvieš sa viac:))) my sme si boli dať objednať obručky, také krásne sú, soms a nevedela na nich vynadívať:)) už sa teším, kedy dojdú:))
Odpovedať
Profilova fotka
no nemala som čas čítať :-N my sa chystáme na obrúčky niekedy najbližší mesiac, ale radšej po štátniciach by som šla :-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
a kedy máš státnice? ja som to zažívala minulý rok, teda ten frmol okolo štátnic, no nezávidím ti:) viem čo prežívaš, držím palce
Odpovedať
Profilova fotka
no niekedy od 15. do 26. júna ešte neviem kedy presne....joj strašne som nervózna z toho, a ešte sa mi aj učiť nechce :-o
Odpovedať
no ani mne sa nechcelo a den pred štátnicami som dostala takú depku, že konec, som sa začala triasť a revala som bo som mala pocit že nič neviem, všetko čo som si opakovala, som musela čítať z papierov, proste normálne taký blok prišiel, že konec.
Odpovedať
Profilova fotka
to isté som ja zažívala pred maturitou zo sloviny, deň predtým som bola v depke, že ja to neviem, lebo som fakt mala ten pocit, no hrôza...
Odpovedať
ale hlavné je, že som zoštátnicovala aj zmaturovala:)) potom už len nájsť si prácu, to je len hlavy bolenie:))
Odpovedať
Profilova fotka
tak to určite :) no mňa čakajú aj tak ešte dva roky na škole, teda dúfam, tak prácu budem riešiť potom
Odpovedať
Joj babenky, a ja som tá mrcha, čo sedí na druhej strane zeleného stola! :-N Dúfam, že si so mnou ešte budete chcieť písať ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
To fakt? To by som ani nečakala :-D
Odpovedať
ale noa:) ved tu je robota mimo:) ale to normalne tiež skušaš na štátniciach??? to by som brala:)
Odpovedať
Profilova fotka
aj ja, aj ja :-D
Odpovedať
Áno, skúšam, ale verte mi, ani to nie je slasť. Väčšinou mám z toho väčší stres ako študenti! Tak sa bojím či netrepnú somarinu, či budú vedieť, keď sa ich opýtam, keď sa dá, tak aj poradím, ale to ma kolegovia nemôžu vidieť a študenti občas nerozumejú, čo šepkám a z toho som ešte viac zúfalá. Práve budem písať posudky na bakalárske práce :-|
Odpovedať
ja teda tiež trápim deti ale tie malé:)) na týžden začíname s písomkami:) to sa ale nedá porovnať so štátnicami
Odpovedať
Profilova fotka
no teda baby :-) kto by to do vás povedal....a akej oblasti sa venujes dijefcatko?
Odpovedať
Preklad a tlmočenie, konkrétne krásny poľský jazyk ;-) prosze bardzo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahaa :)
Odpovedať
pekný jazyk, niečo aj porozumiem ked chodime do Polska na nakupy:)
Odpovedať
Je taký spevavý ;-) ľudia na nákupoch rozumejú, lebo Poliaci sa s nimi zámerne bavia tak, aby chápali. Ale skúste si pozrieť ich správy na internete, spisovnej Poľštine Slovák ťažko porozumie ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
No ja som raz na dovolenke natrafila na poľský časopis, miestami som rozumela, ale viac nie ako áno... :-N
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?