Svadba 06. 08. 2011

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte... mate niektorá tieš svadbu v tento datum?? mate už čo to pozhanane či ako??:D
@nikuska1987 tak nam nasa cukrarka vravela ze torticky budu stat 1,5eur za kus tak to nie je az take strasne....tak to mas pravdu ze svadba je draha zalezitost...my pracujeme obaja v zahranici tak to zvladame zaplatit sami ale neviem si predstavit ze ako by to bolo keby sme v zahranici neboli...ale som velmi rada ze to je takto ako to je...
@puffu ja som nasla 2,5 za kus a kolko zakuskov chcete vy?? my sme ratali 3-4 ks na hosta a 20ks vyzsluzky, dalej knazovi, pri kostol, susedom, do prace rodicom, nam ,,,,,,,,,,,,,,,cukrarku na zakusky uz mame zajednanu a este chcem cukrarku na tortu si najst,,,,,cukrarka berie za 1 karton 11 eur iba za robotu ......material davame my a este 300 ks zakuskov budeme piect s maminou doma plus slane pagaciky,palicky atd...
@nikuska1987 no my sme pocitali 5ks na osobu a 10ks do vyslusky ale tam sa dava este z torty...knazovy davame piect tortu tiez...susedom nieco, kolegov nemame kedze sme v zahranici...chceli sme okolo 1500 tak neviem ci nam bude dost...my mame 120ludi..objednali sme si aj 1,2m dlhu tortu..bude mat okolo 20kg takze to sa pokraja do vyslusiek...no a tortu prinesu urcite aj ini...inak do vyslusky davate aj nejaky alkohol alebo vinko? Davate to vsetkym ci len rodine? Ja som myslela ze nebudeme davat vobec...podla mna su to zbytocne vyhodene peniaze...ked tak mozno iba najblizsej rodine dame...no neviem...
@puffu ano budeme davat, ale este nevieme ci vinko, alebo nejaku palenku,,,,,vysluzky budeme davat vsetkym a zabudla som aj aranzerke, kadernicke,vizazistke aj tym.je to dost vy este mate raz tolko hosti co my,,,,my len 60 a tam su uz komplet vsetci a este sa nam isto aj poodhlasuju nejaky.mozete dat ja najblizsej rodine.my vysluzky budeme davat 1 den predtym, lebo oslava by mala byt v restauraci a tam nam kazali doniest len 3 kartony zakuskov, ze to nebudu mat kde skladovat a este v takom teple.
@nikuska1987 aha...no my mame svadbu v hoteli a maju tak velky chladiaci box.. a tam si vsetko uskladnime...od kolacov cez palenku a vodu...ale nevidela som to tak uvidime...:) ale vraj je to dost velke...no na aranzerku, kadernicku a vizazistku som nemyslela...:) no s tymi vysluzkami sa budeme musiet este potrapit ze co a ako...ale podla mna urcite neostanu kolace nazvys...to sa podla mna porozdava...prinajhorsom to odnesieme niekde do detského domova
@nikuska1987 5- 6 toriet?? pre pana to budete rok jest?? :D nas bude tak do 120ludi a na sale budeme mat dokopy 2torty a doma každý jednu :D... a menu ani nemame ešte-lebo v našej rešitke to riešia tak 2 týždne pred svadbou :D... ale to je v pohode...ja sa nemienim nejako stresovat. šak bude vývarova polievka a viem že chcem aspon jeden chod ako kura na prirodno :D... vy by ste čo chceli? mi budeme mat asi 25 lodni s toho 4pojdu na sal a 1mame do roboty..20 na rozdanie výslužiek a domov. - v jednej lodni je cca 130kolačov..:D mi sme koláčoví:D -ale to len pre našu rodinu. Moj drahý ma 30 lodni- ich je viac. s tými fotkami sa mi to strašne pači...to bude určite super :D
@puffu no kolačov treba radšej viac ako menej...:D a ked ostane tak sa rozda :D -alebo da do mraziaka a budete pomaličky vyjedat :D... mi v našej reštike nemame box- ale tam su svadby stale-každý výkend či je leto , či je zima...a ževraj to vždy vydržalo :D..tak enviem :D
@mishita2401 ako to vazne objednavate tolko vela kolacov? ved spolu to bude okolo 7.000ks zakuskov...my mame 120ludi a mysleli sme ze objedname 1.500ks zakuskov...inak do tej vysluzky davate aj kusok torty alebo iba tych 20ks kolacov? My sme uz premyslali nad jedlom ale zatial nemame nic na 100%. Chceme predjedlo, polievka a hlavne jedlo a od 22:00 budu svedske stoly..ale zatial nic konkretne nemame.. iba pozeram co by nas mohlo oslovit ..my mame menu nahlasit 2 mesiace pred svadbou...
@mishita2401 no ale ako pozeram tak fakt asi tych kolacov objednam viacej...ja to ani neviem poriadne posudit...ja sladkosti velmi nejem...a kolace a torty skoro vobec...jedine dobosku raz za rok ...a to my staci...:D no asi radsej nech je kolacov viac ako keby ich malo byt malo...:)
@puffu no a to sa nam zzda ešte malo - na vslužku davame plne krabice-a rodine take velke-a torty tam nedavame..len kolače čiže z jednej lodne víde tak 2možno 3krabice. u nas sa davaju velke výslužky, a davame aj susedom a tak takže toho treba kopec :D...
@puffu tak ja si zasa kolač dam a v rodine je u nas sladke velmi oblubene :D..keby sme nedavali velke výslužky tak je to hamba... ja som zažila jednu svadbu kde davali len asi po 20kolačov a to bola pre tu rodinu fakt hamba- každý o tom hovoril-mali to zle vypočitane... ako keby to bola mala krabička a len 20kolačov tak je to fajn-ja s tým problem nemam a ani by mi to nevadilo ale to bola dost velka krabička bolo to len tak na dno tie kolače...
@puffu my sme mali z nasej strany cca 55 ludi a mamka dala piect 1200 kolacikov + sesterka mi napiekla vinove kolaciky (asi 150), mamka urobila jednohubkove venceky (cca 200 ks) a bolo dost ... na hlavu cca 3 kolaciky do saly, do krabic cca 20 - 25 kolackov (kolace boli dostatocne velke, ze zaplnili celu krabicu (kusky - skor kusy - torty sme dali zvlast) viac sme mali nekremovych kolacikov (puncove, kokosove, ... ), aby sa nepokazili ... a ostala mne, mamke, ocovi este velka krabica do prace ... co zvysilo sme sa snazili rozdat este v nedelu a niekolko krabiciek sme dali do mrazaku ...
Článok sa načítava...
@mishita2401 jaaaj...no my davame po 10ks a potom poriadny kus z torty...sme objednali 20kg tortu a este dalsich 4-5 tort prinesu ...to je asi vsade inak...a aj na redovy budeme mat kolaciky tak uvidime...ale podla mna ide vsetko individualne...kazda svadba je ina a na kazdej ide nieco ine...moja sesterka mala svadbu v auguste, mala 80ludi a mali 1.200kolacov ale nemali torty a bolo im len tak tak ale vody mali 3litre na hlavu a sa im pozvysovalo strasne vela...co pocitali tak iba nieco cez liter vody na osobu im posiel...no ale tazko povedat ako to bude na nasej svadbe a urcite by som neriskovala kupit iba 2litre na hlavu...radsej 4...ved sa to potom popije...:D
@denybobo vazne?...no ja som fakt prekvapena...:) asi nechodievam casto na svadby a takto to vyzera...:D a kolko by si kolacov odporucala na 120 ludi? Myslis ze 2000 bude dost? Ale ako som pisala vysie my mame aj vela tort...Zase nechcem vyzerat ako uboziacik bez kolacikov...:D
@puffu juj no tak to by u nas neuspelo :D.. u nas maju radšej kolače ako torty :D.. a kamaratkyna sestra ked mala svadbu mali asi 4torty a nevedeli čo s nimi už potom ... mne stačia 2 uplne :D
@mishita2401 no asi mas pravdu...len keby vsetko tolko nestalo...:/ ...na kolace a tortu je mi luto vyhodit mozno 1.000e...ale asi preto lebo to nejem...:D no ale tak svadba je len raz ...
@puffu tak mne to naštastie platia rodičia :D ale tak u nas sa to tak patri že treba vela pitia a papanička :D
@mishita2401 tak aj u nas maju najradsej vela alkoholu...a potom jedlo...akurat tie kolace nam robia sarapatu...:/...tak my sme sa rozhodli svadbu si zaplatit sami a nech nam prispeju rodicia do obalok kolko uznaju za vhodne...ale pracujeme v zahranici tak to pre nas nie je problem...na SR by sme to urcite neutiahli...jedine s uverom...ale priatelovi rodicia nam dali stavebny pozemok tak by nam bolo este blbe pytat peniaze na svadbu...no ale od nasich cakam nejake pekne veno...:D
@puffu no ten alkohol je potreba :D tak mne zaplatia naši svadbu-tie hlavne a podstatne veci..a take maličkosti si už platim sama... aj ked nemam robotu..ale mam čosi našetrene... no na tom našom Slovensku to nieje žiadna slava s tými peniazmi..no čo už :D... a tak ked si to platite sami tak vam do toho nikto nešomre :D
@mishita2401..by si bola prekvapena...:D tiez sme si mysleli ze nam do toho nikto somrat nebude ale aj tak somru...si niekedy myslim ze matky sa tesia z priprav viacej ako samotne nevesty...este stastie ze nie sme doma...inak sa asi stahujem do podnajmu...:D
@puffu ja mam zasa opačný pocit...:D sa mi zda že sa s toho tešim jedina....
@mishita2401 tak aj my sa dvaja tesime asi najviac...ale myslela som to organizovanie okol svadby...ze vela matiek si chce splnit svoje sny pri svadbe deti...ale my si do toho rozpravat nedame...platime si to a tak chceme vsetko tak asi si to predstavujeme my dvaja....zatial nam to aj vychadza...:) ale uz sa nevieme dockat...a inak naco je sviecka v kostole? Krizik viem ale videla som ze vela ludi ma v albumoch aj sviecku...treba to nevies?...
@puffu no neviem či treba sviečku...akosik sa k takým veciam dostavam postupne :D
@mishita2401 no to aj ja...:)...ale po svadbe uz budeme mudre...:) uz budeme vediet vsetko co a ako ...:D
@puffu no to hej :D..ale tak vždy ked je niečo dobre a výnimočne tak to nemože byt dokonale
@mishita2401 tak to ano...jedna nasa kamaratka zhanala knihu hosti strasne dlho lebo ju ziadna neoslovila...nakoniec nasla tu pravu a v den svadby ju v tom zhone zabudla doma..:D...urcite aj my budeme mat nejake zabavne prihody...hlavne asi netreba stresovat ked vsetko nejde tak ako si naplanujeme...:)
@puffu no ved to je jasne že na niektore veci sa zabuda :D
@puffu ani mi este nevieme presne ako z vysluzkami hlavne co sa tyka alkoholu.................je to dost mysliet na kazdy detail,,,urcite sa vam to ta,m zmesti,lebo podla mna kuchyna hotela je ovela vacsia ako kuchyna restauracie,,,,to sa porozdava ved vas bude strasne vela toho sa nemusis bat hlvane ak budete mat hosti,ktory lubia sladke :-)))))
@mishita2401 ja dam objednat za mna a snubenca 1 pred nas,,,,,tortu prislubila starka,krstny rodicia z oboch stran a este sa rata ze asi donesu dalsi, pretoze tu je to zvykom,,,torty porozkrajuje do vysluzky,,,ty kokso tolko lodni zakuskov?? to budete mat co jest:-))))),,,cukrarka nam povedala ze na 1 lodne vyjde cca 100 ks zakuskov a ked sme preratavali nam tych 1000 staci .....menu by sme chceli: predjedlo asi sunkove rolky( ja som chcela proscuito s melonom len rodina nieje na take co si zvyknuta tak dam klasiku co sa tyka predjedla,,,,,slepaci vyvar polievku hl.jedlo opekane kuracie prsia, sunka,syr,broskyna 1/ 2 ryza a 1/2 opekane zemiaky, zakusky, ovocie,slane pagaciky a svedske stoly v podobe teplych a studenych bufetov,,,,,,,,,,veduca tej restauracie , kde to budeme mat vravela ze ked je to v takom horucom lete hlavne jedlo ma byt nejake lahsie.aj my si konkretne stanovime menu tiez 2 tyzdne pred svadbou a presny pocet hosti 1 den pred svadbou....
@puffu ked uz ste s mishitou pisali o tom kriziku tak ako to vlastne je??,,,my ideme dnes za knazom a hned sa ho nato spytame, len tak ci nahodou nevies.

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?