Svadba 06. 08. 2011

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte... mate niektorá tieš svadbu v tento datum?? mate už čo to pozhanane či ako??:D
@mishita2401 ja si kazdy dobry napad zapamatam a potom budem realizovat :-) aj aranzerke som spominala, ze chcem takto naaranzovat tacku s obruckami a mi to odsuhlasila, ze mi to pripravy :-)
@nikuska1987 to maš dobre ked ti to robi druhy..mne len salu vyzdobi a kveti pripravi..inak si robim veci sama...
@mishita2401 mne ona vyzdobi aj kostol aj doma ked uz si zato zacvakam tak nech to je uz poriadne :-)
@nikuska1987 @mishita2401 no ahojte dievcence...nesiel mi internet viac ako den tak som infarktovala pomaly...:D no ale dufam ze to uz pojde...:) mne taranzerka zdobi kostol, auto, salu a robi aj kytice...doma nerobim nic lebo nikto u nas nebude ani zenich po mna nepride tak zbytocne... inak som doplnila trosku nasu vyzdobu...no aspon Tomasovi sa to velmi paci tak to asi budeme mat...tie papierove lampionove lampy na stropoch....ale tak musime to trosku doladit lebo neviem ako to bude vyzerat ked budu aj balony...ale tak aranzerka nieco vymysli...
@zuzankapp ahoj...som tu dlhsie nebola lebo nam nesiel net...ano tie jednorazove su uz v takom roztoku http://www.google.com/images?um=1&hl=... tu su obrazky ako to vyzera... ta operacia oka sa myslim pohybuje okolo 800e za oko...tu v uk to stoji od 350libier ale tu radsej neriskujem...:D...o dva mesiace idem do tych kosic tak som sama zvedava...
@nikuska1987 aha..tak to už teda hej :D
@puffu no tie lampiony su krasne..to sa mi velice lubi :D.. a o akej operacii oči hovoriš? ja mam okuliare do dialky a sa mi popri škole dost kazí zrak ked musim kukat na ten dataprojektor celý den..uf...
@mishita2401 tak ja mam dost silne dioptrie do dialky...povacsine nenosim ani sosovky ani okuliare a preto by som chcela ist na laserovu operaciu...zakrok trva cca 3 minuty jedneho oka...budeme mesiac pred svadbou doma tak by som to mozno stihla...v juni tam idem na konzultacie tak uvidim ze co mi povedia...
@puffu bože ja by som mala strašny strach. ja nosim okuliare v škole a doma, ale mam ich asi trochu slabe... mam len polky ne jednom a na druhom trištvrte
@mishita2401 no tak to mas uplne v pohode...ja mam -3.50 a -1.75 a to aj tak nevidim poriadne vsetko precitat na telke...:/ akuliare nosim iba doma ...vonku niekedy sosovky ale tak ked sa ide do baru alebo pit tak to radsej neriskujem...:D ja mam tiez strach ale tak ked som pozerla video tak to je vraj bezbolestne, doktor sa ti oka ani nedotkne...je to nejaka nova technologia ci co...len som zvedava na tu cenu...samozrejme musia robit este vysetrenia ci som vhodna na tento typ operacie...a operacia sa da robit do 6dioptrii myslim...
@puffu no len ja mam asi slabe už tie okuliare. koli tej škole... tak mi treba kupit nove lebo na operaciu zatial neni penazi.... ale ani okuliare nieje lacna zaležitost...100eur minimalne ked už chceš aby boli aj take pekne nie len fuknčne :D
@mishita2401 tak tu su taketo veci uplne lacne...take obycajne okuliare stoja okolo 50e, guess alebo take tie podobne znacky 100e a potom tie znackove ako gucci, versace, dior tak od 180e...ale tak zase sklicka su tu velmi drahe...ja to vyriesila tak ze som si tu kupila okuliare a dala ich spravit na Sr...:D
Článok sa načítava...
@puffu :Dno u nas dostame zlavu ked dam papier od doktora či čo -aspon ked som bola ešte žiačka tak som to tak dostavala...hm.. no ved to že skla su tiež drahe...ale tie moderniejšie rami ani nevravim :D
@mishita2401 ved ja som bola normalne zhrozena ked som videla tie ceny v slovenskych optikach...fakt strasne ceny...no niektore okuliare z roku 5 pred kristom a cena na nich ze 50e...no take okuliare ze by som ich nechcela ani keby mi davali 50e...:D
@puffu no ved a ked chceš pekne moderne a aby ti aj sedeli tak si riadne zacvakaš..no čo už...
Profilova fotka
@mishita2401 a @puffu - teraz je nový zákon a musíš si komplet celé okuliare zaplatiť sama... dokonca aj sklá! Ja som si dávala stenšovať sklá, lebo mám dosť silné dioptrie, čo bolo drahé, ešte som si dávala na to aj lepší UV index, ale aby neboli zas tmavé... a mala som problém vybrať nejaký rámik, ktorý by vyzeral aspoň trochu moderne... no nakoniec sa podarilo, ale tá suma, ktorú som tam nechala.... polka výplaty!!!
@martinkatinka ježiš už teraz sa bojim... ja tie okuliare potrebujem..asi ma trafi
@martinkatinka tak prave pre tieto dovody chcem skusit ist na operaciu a zbavit sa dioptrii uplne alebo aspon ciastocne...:) no a ty ako? Uz si po porode ci este nie?
Profilova fotka
@puffu - ale kdeže, ešte máme tri týždne :-D mám ležať, ležať a ležať..... lebo vraj to može byť aj skor... @mishita2401 - no ale aspoň nebudeš prekvapená, keď ti v optike povedia, že zdravotné zľavy už neplatia...
@martinkatinka no asi by ma to teda riadne zaskočilo... uf..ked toto poviem našim :D...
@martinkatinka tak a si aj tak vsetko hradim sama a vascinou v suromnych klinikach lebo tam ma zoberu aj bez zdravotneho poistenia...tu v Uk neriskujem navstevy zubara alebo navstevy praktickeho lekara...na ocne prehliadky chodim do optiky v Uk ale to je asi tak vsetko ...:D
Profilova fotka
@puffu pozrela som si tie obrazky, tak vyzera to zaujimavo, budem sa na ne pytat v optike buduci tyzden.... a ked si si prvy krat aplikovala tie sosovky, tak si to zvladla v pohode? ja sa bojim ze si to nedam presne na tu zrenicku :-) alebo ze ked budem mat dlhe nechty, tak sa mi to bude tazko davat.. :-)) tak na slovensku to je poriadne drahe, som si myslela ze tak 300e stoji jedno oko. ale mas pravdu, netreba to riskovat v zahranici, mam 2 kolegov, ktori si dali operovat oci a po 2 rokoch nosia opat okuliare, takze toto je podla mna hlavne riziko operacie v zahranici... ved hlavnym dovodom preco to clovek robi, aby sa mu zlepsil zrak aspon tak na 10-15 rokov alebo aj viac
@zuzankapp nemala som problem s nasadinim sosovky do oka ale pri vyberani...ked mam dlhe nechty tak mi niekedy pomaha tomino...ked ideme do baru alebo sa chystame pit tak to radsej neriskujem a nedavam si sosovky vobec....dostanes sosovky na tyzden zadarmo a potom sa rozhodnes..v optike ti to pekne vsetko vysvetlia..ja som bola vo vision express...neviem ci tu optiku mate aj vy... a inak taka rada...v optikach to je dost predrazene...ja som si prvykrat kupila sosovky v optike, potom som vedela ze ake mi treba objednat a objednala som to cez net...vyslo ma to o 30% lacnejsie ako v optike...ked si kupis sosovky napr na rok tak to mas uplne lacno...
@puffu ahoooj Lucy no ty si tu uz davno nebola,,,aj mne vcera blbla tato stranka nesla otvorti, takze som tu nebola :-) aj mne aranzerka zdobi salu, kostol, vyzdobu auta a doma si zdobim ja a veci si mozem poziciat od nej ,,,,ja budem mat doma odobierku :-)
@mishita2401 ved ta vyzdoba celkovo ma vyjde do 300 - 400 eur :-)
@nikuska1987 aj mna tak podobne ako teba vyjde vyzdoba...no aspon dufam lebo stale nieco vymyslame...:D tak to mas dobre ze si veci mozes pozicat od nej... inak sa mas ako? Nieco nove?
@puffu ved aj my mame uz vybraty 1 novomanzelsky tanec, zajtra idem pozriet oznamenia - uz mam aj vybraty text,,,,,aj pohare a buduci tyzden ich objednam na 100 percent len sa k tomu nemozem dopracovat :-) a neviem ci som pisala, objednala som SPZ s menami a balony stastia :-) teraz chodim na rannu tak je fajn :-) a vy ste ako pokrocili?v nedelu idem za knazom nech nam urci termin 2 nauky :-)
@nikuska1987 tak to sa da v pohode :D
@nikuska1987 bože novomanželský tanec-ani netušim aku pesničku budeme mat :D...
@nikuska1987 a aku mate pesnicku? My uz mame tiez jednu vybranu ale je to este stale otvorene...:D

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?