Svadba 06. 08. 2011

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte... mate niektorá tieš svadbu v tento datum?? mate už čo to pozhanane či ako??:D
@nikuska1987 tak kuchyna a kupelna je zaklad...bez toho to nejde...:) inak uz odisla sestricka...som to asi trochu predtym zakrikla...:D uz musi tomas pichat injekcie bez pristroja lebo moze mat z toho tie zapaly a modriny ci take nieco...tak a 17teho ideme opat rokovat, no nie my ale jej mama, pride do naseho mesta a ideme do NHS national health servis...to je nieco take ako ich zdravotna poistovna a ze by chcela aby nas zamestnavali oni a ostali by sme pracovat cez nich, pre nas by to bolo velke plus kebyze to vyjde lebo si urobime ich testy a budeme riadne kvalifikovani a aj platovo by sme museli ist vyssie co by nam uplne prospelo tak dufam ze to vyjde...:) sice bude viac prace, hlavne co sa pisania tyka kedze treba vsetko zapisovat a ked je nieco neobvykle tak aj volat ale tak kebyze sa to odrazi na plate tak by to bolo super+ platene nocne a sviatky...tak som sama zvedava ze ako to dopadne...:) sice uz rok vybavuje aby sme isli cez agenturu ale nechcela ju zobrat ziadna agentura tak skusa priamo cez NHS...tak uvidime ci vyhoveju jej poziadavkam...:)
@puffu to bola dlho u vas nie? nieco cez hodku? :-) to fakt? kks hlavne ze sme to pisali 3 spravy vyssie :-) kazdy vyuziva vsetko co sa len da heh :-) to by ste mali ozaj super tak drzim palceky nech sa vam to tak podari :-) ja vbec neviem ako funguju ci taketo zariadenia,. kurzy pre opatrovatelov a pod. nezaujimam sa o to a potom ani neviem heh :-) podla toho co pises tak sa mi zda cely statny system na vyssej urovni ako tu na sk :-) ta kralovna asik vie co robi heh
@nikuska1987 vies co tazko povedat...ako urcite sa financne viac staraju o ludi co su chory, neplatia za ziadne lieky ani vysetrenia, maju dobre dochodky atd...ale lezat v nemocnici by som tu nechcela...bola som raz v nemocnici ked bola jej sestra hospitalizovana a pripadalo mi to tak ako vo velkej telocvicni a pacienti boli oddeleny iba zavesmy, proste aj ked som isla akoze po chodbe tak som videla skoro vsetkych pacientov co tam lezali....no ja kebyze tu mam ist do nemocnice tak si radsej priplatim za sukromnu...sice neviem ako to je nas, v nemocnici som nikdy nelezala a lekarov mam vsetkych sukromnych takze sa o pacientov dobre staraju a vsetci maju pekne ordinacie a moderne pristroje..u obycajneho lekara som bola mozno pred 10r dozadu tak neviem ci sa nieco zmenilo alebo to ostalo tak ako to bolo...
@puffu tu platis za vsetko za lieky, ked som robila na dohodu sama som si platila zdravotne vo vyske okolo 48 euro kazdy mesiac a tiez mam vsetkych lekarov sukromnikov a vsade platim u kazdeho lekara neviem ako je to zo statnymi lekarmi :-) chvalabohu po lekaroch nechodim a dufam, ze to tak ostane aj nadalej :-) ludi to stve lebo jednak ti zamestnavatel odvadza odvody a na druhej strane nechapem kde tie peniaze idu ked vsetko si financuju ludia sami,,,,neviem ci si pocula uz aj lekarne museli zrusit vernostne karty
@nikuska1987 juj posem cez mobil a niekedy ked chcem dat odpovedat tak dam paci sa mi..:D ja ani neviem ze nejake vernostne karty boli... Tak sestra robi tiez na dohodu a sa chodi raz mesacne hladit na urad.. My to mame u nas celkom dobre poriesene.. Aspon co ja som bola asi 2-3 mesiace na urade a to som sa chodila hlasit kazde 2 tyzdne tak som nikdy necakala a vzdy som isla rovno dnu maximum jeden predo mnou..:)
@puffu ved to nevadi heh :-) no ked idem na urad na podpis tak tam cakam aj 30 minut niekedy aj viac ved tam vzdy byva tolko ludi ako keby davali gratis :-) tak co uz aspon viem ze nas nezamestanych je vela a niesom sama :-) jaaaj ci ma to doma nebavi, uz aby som vypadla niekam do roboty medzi ludi :-)
@nikuska1987 tak uvidis ze raz aj na teba pride...:) sestra teraz dala vypoved ci nieco take, bola na dohodu a ze nestihala pisat diplomovku kedze niekedy robila vkuse cely dni...ale ze vtedy jej to vyhovolvalo lebo si privyrobila ale teraz nestiha a je doma, uvidi ci stihne urobit za mesiac ale myslim ze by mala stihnut pracu za mesiac...neviem...nechodila som do skoly tak neviem posudit ci je pisanie diplomovky az tak narocne ze sa musi dat vypoved v praci...:D
@puffu sestra byva sama??? :-) uz som pocula od viacerych ze na dohodu sa neoplati robit bo su vysoke odvody teraz to plati od januara :-) tak to neviem ani ja ked ju zacenm pisat tak ti napisem heh :-) a teraz bude bez prijmu? :-) tak mozno ma nieco lebo keby tak asi by nedala vypoved z prace, ale sak ona najlepsie vie :-)
@nikuska1987 tak nasi jej platia najom, telefon a vsetky veci , chce platit 2 mesiace najom a potom uvidi ci sa tam vrati alebo nie,jej teraz chceli dat od januara zmluvu lebo tam robi uz od juna ale ze uvidi co bude vo februari, ona je teraz doma v He... tak ona najlepsie vie...mne to pride cudne...ked stiha plno inych zien este aj rodinu, deti, zamestnanie atd tak co ja viem...ale tak zase neviem posudit kedze som na vs nechodila...
@puffu tak to by mala vyhodne na TPP......... aspon sa jej paci v praci a robota ktoru robi? :-) lebo keby hej neverim ze by s tade odisla uplne :-) asi ma toho vela tazko posudit, su aj zeny ktore stihaju skolu, rodinu, zamestnanie :-) a ozaj klobuk dole pred nimi musia si to vediet aj casovo zorganizovat a prisposobit jedno s druhym :-)
@nikuska1987 nie cosi vobec sa jej tam nepaci...:D robi casnicku v cinskej restike a pizzeriii..sa jej cudujem ze neodisla z BB uplne ale ze tam este budem platit najom nejaky ten cas a uvidi potom...ona by chcela ist po skonceni vs do Ba tak som sama zvedava ze ako bude, a ked nie tak mozno cechy alebo potom dalej...no ale samemu je velmi tazko ...
@puffu nevedela som kde robi a co robi,,,,,,,,,,,,,,no tak to by som ani ja nerobila a uz toboz nie pre cinakov ved to su zdieraci prvej triedy :-) to ze ked je sama tak je to tazko a zase na druhej strane je slobodna a nemusi sa prisposobovat :-) ja uz zajtra mam na plane robit navrhy kuchyne uz v priebehu mesiaca dame robit kuchynsku linku tak zajtra sa vidim na modrej streche popozerat obrazky a nieco vlastne vyskladat :-)
Článok sa načítava...
@nikuska1987 majitelia nie su vraj cinania...oni si iba otvorili cinsku restiku a maju cinskych kucharov a na druhom poschodi je pizzeria ci tak nejako to tam maju...ja uz mam kuchynu navrhnutu...:D uz to je druhy navrh lebo sme robili nejake zmeny v projekte...vselijako skusame pokial mozme lebo uz ked zacnu staviat tak uz menit nebudeme...mame do marca dat stavebnikovi prerobene navrhy tak som zvedava ake este zmeny nastanu...:D
@puffu aha tak to je zas ina situacia ked majitel je slovak heh :-) na cinske restauracie som pocula same nechutnosti aspon v PE co je restika cinska :-( hej??? aj si mala nejake predlohy alebo vlastna tvorba? ja chcem vlastnu tvorbu, ale chcem popozerat nejake namety a chcela by som nieco co ma maloktora kuchyna nieco netypicke ale uvidime heh :-) my uz mame najdeneho stolara uz mu len predlozit nakresy :-)
@nikuska1987 sama som si robila...jamozrejme ma inspirovali nejake fotky ale skor iba farebne...aj obyvku uz mam v hlave, sice aj s casti na papieri...:D aj satnik mam navrhnuty tak som zvedava ze ci sa podari a kedy hlavne...:D...aj o dvore mam predstavu...tiez by sme si chceli robit okolie sami tak som zvedava ako to bude vyzerat napr o 10rokov...:D
@puffu mna to caka zajtra :-) :-) :-) sa nato velmooo tesim heh :-) aj obyvacku uz mam v hlave aj spalnu :-) este aj tak to :-) pomenite neboj sa :-) aj my stale cosi menime :-) ale ved o tom je ta prerabka, pripade stavba aby si to clovek zariadil podla svojich predstava citili sme sa tak dobre lebo to je nas teda bude nas domov :-)
@nikuska1987 no ja velmi dufam ze o rok a pol, max. dva roky uz budeme zariadovat, dufam ze sa to podari...ale myslim zeby sa to malo stihnut...ked hruba stavba s oknami bude do juna tak si myslim ze za dalsi rok sa musi urobit vsetko vo vnutri...
@puffuto stihnete isto...... a budete si davat do interieru strojove omietky , alebo klasicku vonkajsiu ci vnutornu fasadu? :-) my sme dali do obyvacky jednu stenu hladku, druhu vonkajsiu fasadu , tretiu oblozime kamenom a 4 asi vonkajsiu fasadu :-)
@nikuska1987 uvazujeme nad strojovymi ale kamarat si teraz dava iba sadrokarton tak uvidime ako to bude vyzerat a mozno to tak urobime aj my.. Ja chcem tiez kamen, aj do obyvky aj do kuchyne..:) keby nebol prirodny kamen taky drahy tak dam aj do kupelne kamenny obklad
@puffu my sme davali aj do izieb na stenu kamen a do obyvky ...ja som chcela aj medzilinku ale Janko povedal, ze sa to zle udrziava ked sa mi stena zamasti tak te flaky nevycistim tak to ma odradilo :-) jeho segra maju firmu s oknami, dverami a na rok chcu rozsirit sortiment .....s kamenmi,obkladmi tak mame to za nakupnu cenu tak aj tam nam trosku zide s ceny :-) a tiez nam vedia poradit
@nikuska1987 tak to mate velmi dobre..:) aspon nieco usetrite..:) my tiez budeme pouzivat vela kamena..:) aj na schody a aj medzi linku a pracovnu dosku co si ty spominala ze si chcela dat..:) ja mam na to prave opacny nazor, kamen mozes aj s drstenkou vycuchat.. takze mne to pride velmi vhodne..:) ale kolko ludi tolko nazorov..:) My stale robime zmeny na projekte..:D uz sme dali ulozny priestor pod schody a zvacsili kupelnu atd..
@puffu ved to aspon cosi heh,,,,aj tak sme brali od nich okna, dvere, kamen :-) samozrejme vela ludi, vela nazorov :-) kym este mate cas, takto treba poriadne vyuzit a urobit zmeny kym sa este da. :-)to mate taku vyhodu,m ze si staviate novostavbu a vsetko si urobite, postavite podla seba heh :-) som dnes hladala nejake tie kuchyne, ale budeme ju musiet ist vymerat a podla toho zostavit a rozlozit kuchynsku linku :-) uz nech to je hotove, lebo uz mam toho plne zuby :-)
@nikuska1987 ja tiez len vkuse nieco hladam, pozeram, vyberam, zapisujem...:D tak treba vsetko poriadne zvazit a radsej hladat polroka na nete predstavu ako narychlo nieco najst a potom lutovat ze to je nakoniec zle...ja som si chcela povodne zavolat nejakeho domaceho dizajnera na pomoc ale tak nakoniec som sa rozhodla ze to vsetko urobim sama..ved na nete je tolko toho teraz ze sa clovek moze tolkymi vecami inspirovat, a ja v obyvke nic ine nechcem okrem tv na stene, kniznica, sedacka, stolik a oproti kniznici by som chcela taky podlhovasty biokrb...a to je vsetko...a tomas je s tym stotozneny tiez ..
@puffu my tiez do obyvacky tv na stene to mame aj teraz :-)pod to nejaky stol ak najdem foto poslem ti :-)sedacku a stolik to je vsetko nam sa nepacia preplnene miestnosti nabytkom a roznymi soskami ......a somarinkami .....a to iste aj do izieb a kuchyne :-) aj ja kukam ,hladam pozeram stahujem a potom s manzelom kombinujeme :-) aj steny chceme biele a nabytok tmavohnedy s bielou, alebo jemne kremovou :-) ani steny sa nam nepaci zlte, zelene, oranzove ne ne
@nikuska1987 mne sa pacia steny sive, off biele atd...take jemne tony, nikdy by som si nedala farebnu stenu do domu, velmi ma to vyrusuje a drazdi..:D ja chcem pod tv take nieco...to dam urobit stolarovi....presne takto bude predelena kuchyna od obyvacky, za tym panelom bude kuchyna...a kde je na obrazku kuchynska linka tak tak bude vidiet stol a stolicky v jedalni...
@puffu aj ja len taku policku pod tv len taku jednoduchu a na nu si polozim len ramik s nasou foto a este nejaku 1,2 dekoracie nech to zas nieje uplne hole :-) hej videla som na modrej streche nakres vasho domceka :-) a budete to mat velmi pekne heh :-) si ma predbehla s foto :-) uz som potom vecer odisla z netu a dnes som tu len na skok ,,,,,musim ist skolne vyplatit a poobede mame stretkko s oriflamu :-)
@nikuska1987 nam napadal sneh!!! vrrr...normalne mam nervy...:D chcem ist zajtra do mesta lebo pride babke kamaratka a ona niekedy chce aby sme prisli pokecali ale tak to su jej kamaratky tak preco by som tam mala sediet chapes nie? Tak sa chcem vytratit a mam pokoj...:) ja chcem len take nejake vacsie vazy, kvety, pripadne nejake suvenyry z dovoleniek ako dekoraciu...fotky chcem mat na schodisku...
@puffu aj tu je sneh som bola v meste a cestou z mesta co je vzdialenost 9 km boli 2 vyvalene auta cize doprava kolabuje sak jak na sr kazdorocne :-) sak jasne nech si ony 2 pokecaju heh...pojdes nakupovat? :-) jaaaj mne sa ani dnes nechcelo ist do obchodov to som bola len na otocku aj tak tam nic poriadne nemaju ]-( nasi maju tolko suvenirov z dovoleniek a z ciest ze koniec uz to ani nemaju kde davat ...ono je to pekna pamiatka ale uz ked je toho vela len prach nato sada heh :-) ale tak sto ludi sto nazorov heh :-)
@nikuska1987 vies aj by som isla na nakupy, lebo su zlavy, potrebujem nakupit nejake veci na dovcu, kremy atd no len cakam na vyplatu, ma dojst o necely tyzden tak cakam..:D mame nejake v zererve ale tie nechcem minat keby nahodou treba nieco narychlo zaplatit..tak len pojdem popozerat a najma sa poprechadzat kedze do mesta to mame dost daleko...:) ale ja zbieram take vacsie suveniri, drevene a tak...take veci sa mi nenormalne pacia, aj teraz mam uz vyhladnuty jeden suvenir z mauricia tak dufam ze ho tam najdem...:) inak nam tu teraz tak velmi snezi...:/...
@puffu ozaj uz sa dovca blizi heh som aj zabudla :-) ja uz som konecne vyplatila skolne bo zajtra je tremin splatnosti :-) jasne treba mat aj daku rezervu,,,,hlavne ked ste vonku ale aj doma ,.....to pojdes sama bez Tomasa? :-) aha tak to je ine nasi maju take sialocky oco ma zo safari takeho slonika a take veci heh :-) ale je to mile a take spomienkove heh nam tu aj snezi raz prsi ale skor taky mrzli dazd no hrozne :-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?