Svadba 06. 08. 2011

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte... mate niektorá tieš svadbu v tento datum?? mate už čo to pozhanane či ako??:D
@nikuska1987 termin ma niekedy koncom novembra zaciatkom decembra...tesim sa lebo prve babo v rodine, hoci novorodencov nemusim , ako ni ze nemusim ale pozriem a nic viac, vkuse to spi a ani sa nehybe poriadne ale take deti od8 mesiacov uplne zboznujem...:) ... No a knihy skladujem teraz v skrini ale v obyvke planujem kniznicu takze to bude potom tam...:)
@puffu ta nasa svagrina ma zas niekedy v strede januara :-) my mame deti v rodine 3 a tiez nejak take male nemusim heh len chvilocku sa s nimi pohrat a staci heh :-) praveze od tych 8 mesiacov tie su este horsie lebo to vymysla beha po 4 nozky vsetko chce vidiet heh :-) ved si na dochodku mozes otvorit kniznicu pri takej rozsiahlej zbierke knih heh :-)
@nikuska1987 praveze to mam na tom rada...:D ze clovek musi byt v strehu a da sa s tym aj normalne pohrat uz...no akurat som dobalila kufor...ufff...sme hlasili kurierovi ze 20kg a nakoniec 50kg...:D..a este saty na svadbu tam musim potom natlacit...:D toto je taka nevyhoda knih je recitas 1-2krat a potom ti to stoji alebo poziciavas...ale nemam rada poziciavat knihy...zatial co som pozicala tak bud sa mi vratili oliate alebo sa nevratili vobec...
@puffu 50 kg batoziny????,,,,boooze moj co ste pribalili babku do kufra??? :-) aku svadbu???,,,,som zas mimo obraz heh :-) ja zase nemam rada doma pozicane veci ked si nieco poziciam hned vraciam s5 :-) :-) :-)
@nikuska1987 ideme tomasovej sesternici na svadbu,pamatas som ti raz ukazovala tie take marhulove saty, v predu kratke a vzadu dlhe?...vies co tomas vravel ze okolo 40kg...nie 50kg...bereme este farby do tlaciarne pre tomasovho bratranca a este som nakupila sesternici nejake veci lebo tiez caka babo takze to tiez nieco navyse...ale kozmetika je najtahsia...:/ a este topanky...
@puffu jasne pamatam tie saty su krasne :-) tak budete svadbovat aj ja som si dnes kupila topanky na tu svadbu co ideme toho 6 oktobra :-) waaau predvianocne darceky :-) :-) :-) takto zasobujete rodinu???,,,,,,kozmetika vela spravi to poznam :-) :-) :-) ozaj uz ste sa aj s babkpou prestahovali ci sa este len budete??,,,,,,lebo si vtedy nieco spominala
@nikuska1987 vies co zatial nie, ono raz hovori zeby chcela byt do decembra prestahovana, potom ze ona sa stahovat nechce, potom ze vela papierovaciek atd atd...takze neviem...ani ju neschvalili na ten iny system opatrovatelky co chcela takze sa s tym natahuje uz od aprila...:/ a dalsie ohodnotenie bude v januari takze sa to poriadne taha...takze uvidime, nam v podstate vyhovuje to co mame teraz, kebyze nas kazdy rok postala cez vianoce navyse tak sa vobec nestazujeme...ona chce aby sme mali kazdy tyzden 2 dni volna ale aby sme si najprv odrobili 8tyzdnov a potom mali 14dni volna...takze to by bolo super kebyze plat ostane ten isty a budeme mat tolko volna...ale tak nas by skor zaujimali ciny a nie iba slova...:D
@puffu cize aj v UK je tolko vybavovaciek a papierovaciek zo vsetkym???,,,,,a ja ze len slovensko je take trapne a zaostale :-) :-) :-) to je ze stale meni nazory, podmienky no fakt musite mat s Tomasom velku trpezlivost,,,uvidite co a ako bude dalej :-) a pocas toho ked budete mat volno kto sa o nu stara???,,,teda okrem jej mami?? :-) :-)
@nikuska1987 ona chce aby prisiel robit este niekto, vlastne kazde 2 mesiace na 2 tyzdne, ale tak uvidime...ono by bolo dobre kebyze mame tolko volna ale ked ma clovek 2 tyzdne volno tak by aj chcel niekam ist a to zase ide do penazi...takze uvidime, ale kebyze kazde 3mesiace mame 2tyzdne volno to by bolo akurat tak idealne...:D my uz sme si na nu zvykli a aj na to ze vsetko co hovori treba brat s rezervou, na Ibizu chodime odkedy sme tu prisli a zatial sme sa tam nedostali...:D
@puffu len to bude tazko najist niekoho na 2 tyzdne kazde 2 mesiace take komplikovane to je nejake :-) tak samozrejme niekam pozriet, odreagovat heh :-) to mas tak vsade aj tu na sk su kadejaky zamestnavatelia :-) kazdy si tu robi co chce a potom to tak vsade vyzera a najnovsie sa nikto netaji tym ze na uradoch vladne rodinkarstvo a nielen na uradoch ale vsade :-)
@nikuska1987 nie s tymto problem nie je, je tu vela agentur ktore poskytuju sluzby tak ako treba takze to by bolo to najmenej. lenze praca cez agenturu je drahsia lebo aj agentura si uctuje..ja som sama zvedava ako to dopadne...:D..ale zatial to ide celkom dobre, zvysila nam plat co slubila uz pomaly rok, teraz nam dala 10dni volna pocas vianoc navyse takze sme spokojni...dufam ze to potom nebude pouzite proti nam...:D
@puffu to poznam aj ja ked som robila cez agenturu tak si pomaly viac nauctovali ako ja som zarobila, cize som uz z agenturami skoncila heh :-) najlepsie by bolo keby ste to asi mali v zmluve tak stanovene a budete kryti keby nieco :-) ale tak pokial je s vami spokojna tak by vam nemala nic vycitat ved v dnesnej dobe najist spolahlivych ludi je tazke :-)
Článok sa načítava...
@nikuska1987 tak uvidime ze ako to bude...ono my sme nepytali...:D jej je lepsie ked cez vianoce nie sme s nimi lebo nemusi tolko vyvarat...:D ...a ty ako v praci? si tam kde si bola pred tym?...a uz mas doma internet?...:)
@puffu ale inak ked ste tam varis ty ze?? :-) uz som zase doma agentura nas osudila :-) cinanovy prislo velke mnozstvo objednavok nabral ludi,,,objednavky sa porobili ludi prepustil,,,,,agentura mi tvrdila, ze je to dlhodoba brigada a po tyzdni povedali ze to bola 7 dnova brigada, ked som im pisala sms tak sa im ani neracilo ozvat, tak som s nimi skoncila a hladam si nieco normalne - necinske uz mam normalne alergiu na cinanov heh :-) nemam doma net ked som takto doma ze nerobim stiham aj domacnost,,,,,,,vybehnem si do mesta a ked som uz v meste zbehnem k nasim na net, alebo niekedy aj ku svagrinej :-) dost ziadosti posielam aj cez net teraz u nas v meste otvaraju novy Kaufland aj Kik a tam pytali cez net ziaodsti a zivotopisy :-) uz som sa bola informovat na net v Orangi a este chcem ist do Skylink a Tcom a podla toho sa rozhodnem :-) lebo chceme prenosny s tym malinkym modemom nechceme kablovy, alebo potom mobilny :-)
@nikuska1987 ano ked sme tu tak vacsinou varim ja a niekedy tomas, mna varenie velmi bavi a uz sa tesim kedy budem varit v tej nasej...:) tomas mi so vsetkym pomaha, aj pozehli sam od seba, aj da prat sam od seba(len potriedit podla farieb je pre neho problem...:D), aj povysava sam od seba...takze sa na to nemozem stazovat..ja ho nenutim ale on je taka povaha ze chce pomahat a sam si uvedomuje ze je to vela na jednu osobu... tak dufam ze sa ti podari nieco dobre najst...:) ono skor ci neskor si musis najst nieco normalne...
@puffu ja zas varenie neznasam, nabavi ma to nemam s tym trpezlivost, ale varit musim, lebo moj manzel si natom potrpi :-) ale uz ked budem mat vlastnu kuchynu a podla mojich predstav tak to zas bude ine heh :-) je pravda ze kuchynsku linku teraz kde byvame mame cisto novu, ale je malinka a mam tam stiesnene podmienky heh :-) zehlit sa u nas nezehli iba ked si veci pytaju heh velmi malo len take kosele, nohavice, sem - tam tricka :-) to aj moj perie vsetko dokopy tak to radsej triedim pradlo ja heh :-) u nas to mame podelene tak ze ja sa staram o domacnost, papiere, a vybavovacky a manzel o prerabku heh :-) ale sem tam pomoze s varenim, pranim, a umytim podlah :-) dakujem kiezby si mala pravdu uz som z toho na nervy, ale co stretavam ludi straaasne vela nezamestnanych tato horna nitra to je taka diera :-) ved jasne problem je ze kazdy dneska len kazdeho vyuziva a kazdy zamestnavatel ocakava flexibilny pracovny cas za minimalnu mzdu ]-(
@nikuska1987 u nas je vsetko na tomasa napisane takze po uradoch ked nieco treba beha on...ja zehlim vsetko, niekedy som zehlila aj ponozky...:D ale uz to nerobim...uz iba vsetko od spodneho pradla...:D podla mna cely system na sr je postaveny na hlavu...:/ proste uz aj na upratovacku chcu vysokoskolaka...a keby nebrali na vs kazdeho tak by vysoka skola mala aj nejaku prespektivu... myslia si ze maju pokoj lebo ludia idu na vysoku ale o 5 rokov aj tak na ten urad prace pridu...:/ je to take umelo zatienene riesenie problemu s nezamestnaostou...
@puffu ked som byvala u nasich tak ony tiez zehlili vsetko okrem ponoziek :-) ale teraz uz aj material s ktoreho sa robi oblecenie je menej krcivy ako kedysi :-) ale ja skoro vobec nezehlim heh, ale ked pridu deti budem sa musiet k zehleniu vratit heh :-) niekto mi hovoril ze videl inzerat prijmeme upratovacku s praxou ako chapes??? :-) ved upratovat vie kazdy heh len je uz otazne ci poriadne alebo sa to odflakne :-) sak ano za chvilu bude trh presyteny vysokoskolakmi a podla mna pride doba ked remesla budu lepsie platene ako pozicia manazera, lebo zamestnania spojene s remeslami uz nechce nikto robit kazdy chce byt len manazerom, directorom atd..... :-) :-) :-)
@nikuska1987 tak to hej, s tym mas uplnu pravdu ...:D kazdy by chcel rozkazovat a viest...mne niekto vravel ze videl inzerat na upratovacku na sud a ze pozadovane vs vzdelanie...:D strasne co? Ja budem rada ked budeme na sr, budem robit sama na seba a nemam s nikym nic... A staci mi aj tolko aby som prezila... Ale kebyze budem uspesnejsia tak to privitǎ...:D
@puffu nemam na taketo veci slov ako je upratovacka z VS vzdelanim :-) ,,,ale zato by jej mali dat plat miesto 320 eur aspon 600 -700 heh :-) ved aj ja by som chcela zacat v niecom podnikat, alebo robit v statnej sprave lebo makat na sukromnika to je cista samovrazda len makas, makas a nic nezarobis ]-( ]-( ]-( ]-( ]-(
@nikuska1987 a mas nejake plany alebo myslienky v com by si chcela podnikat? Ci ani velmi nie? Ja najskor odrodim a potom sa dufam ze budem realizovat pracovne...:)
@puffu @puffu ja by som chcela svadobny salon, alebo cateringovu spolocnost. :-) ale uvidime co z toho vzide :-) aj ja som chcela ist studovat pocas materskej a plan zlihal do skoly som sa prihlasila tento rok,,,takze uz radsej dopredu nic neplanujem lebo aj tak mi to nevyjde :-)
@nikuska1987 ja len preto chcem najpv odrodit a az potom sa realizovat lebo kto bude vies firmu ked budem na materskej...:) a tak sa chcem plne venovat detim 2-3roky a pomaly rozbiehat biznis...:D a ja chcem kvetinarstvo+ vyzdoby ..:) takze tiez spolocne so svadbou a rodinnymi oslavami...:) aj ja som uvazovala o svadobnom salone kedysi...:)
@puffu asi by to bolo tak najidealnejsie aj pre mna,,,to ako s Tomasom spolu ci ty sama?? :-) si myslim ze tento catering a vyzdoba to pojde vzdy :-) ako saty svadobne nechcem lebo vela neviest si kupuje, ale zvysok organizaciu a ostatne to by ma bavilo :-) aj svagrina chcela svadobny salon, nakoniec maju malicku firmu s dverami, oknami, podlahami, kamenmi atd,,,,ale chceli by ju rozsirit a spravit z toho rodinnu firmu a zamestnat aj ostatnych clenov rodiny :-) rozsirit ju v tom zmysle ze by robili komplet rekonstrukcie domov, bytov, pripadne novostavby :-)
@nikuska1987 presne tak...to ide stale... kvetinarstva idu vzdy tiez...pohreby, sviatky, narodeniny, meniny, svadby, valentin, mdz..je to nieco take co ide stale...ja to chcem mat sama, tomas chce ist na policiu, mozno sa mu nepodari hned ale za niekolko rokov sa tam hadam dostane a je mu jedno kde bude na zaciatok pracovat...isiel by aj na zapad, potom sa vraj da jednoduchsie preradit po nejakej dobe...a ja nie som narocna...ako som pisala staci mi ak si robim sama na seba a prezijem...a ideme teraz rozbiehat aj internetovy obchod...tak som velmi zvedava ci pojde..
@puffu ako ze Tomas by isiel robit zo zaciatku do Ba a ty by si ostala na vychode???co budete ponukat formou internetu?? to z UK??? :-) zaujimavy napad heh ked mate nato cas tak treba vyskusat :-)
@nikuska1987 tak uvidime...ale bolo by mu v podstate jedno ci by bol v ke, po, pp a hoci aj ba...ale najskor by sme riesili ten vychod a potom uvidime...este je to aj tak otazka mozno 2-3 rokov... tak casu mame vela nazvys...:D aspon ja...sa stale nudim a mozem vsetko realizovat z obyvacky ked som v praci...:)
@puffu hlavne ze bude mat pracu a cim blizsie k domovu tym lepsie :-) a stym net shopom to budes mat super ,,,,a co budes predavat??,,,,,mas daku predstavu ako to bude fungovat??? :-)
@nikuska1987 ono to je komplikovanejsie..:D je to na svokra, jemu budeme platit odvody a svokra bude chodit na postu a jej budeme platit tiez...ale chceme skusit pokial sme tu a zaskodit nam nezaskodi iba ak pomoze...takze uvidime sami nevieme ...:D
@puffu treba si to riadne premysliet, aby ste nebanovali ale ked je nato cas a financie tak treba to skusit :-) pojde tak budete mat zisk a ak nepojde tak lahko s tym skoncite :-) niekde treba zacat,,,zaciatky budu mozno tazke kym sa to rozbehne, ale uz potom to pojde aj samo heh :-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?