Svadba 06. 08. 2011

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte... mate niektorá tieš svadbu v tento datum?? mate už čo to pozhanane či ako??:D
@puffu viem, to si mi pisala :-) to fakt???,,,,to je hrozne uz co sa na tomto slovensku deje :-) uz sa neviem e dockat kedy pojdeme do svojho lebo budem ho mat zariadeny podla seba a tuto sa musim prisposobovat, nemozem si nic kupit lebo to nieje nase a ked si aj nieco kupime tak to odkladame do perinaka v posteli, alebo na poval ku svagrinej :-) uz sme si kupili aj kamen ako obklad tam isli dalsie peniazky a stale je do cohosi investovat,,,,,inak do tej skoly ma vzali uz len nejaku pracu najist a bude ok :-)
@nikuska1987 tak to je super...:) ja by som uz tiez najrsdsej nakopovala cosi lebo nam bude treba od pribora az po uteraky ale tak zatial to nemame kde uskladnovat takze zacnem az mozno od noveho roka lebo potom ked prideme niekedy v maji domov tak by sme to uz mali mat zaoknene...chcem nakupovat postupne co bude v akciach lebo naraz by toho bolo strasne vela...a tu v uk su super akcie takze treba vyuzi pokial je moznost...aj sesterke som teraz kupila nejake veci pre babo, este cosi nakupim a bude..:) uz aj svagrinke sme cosi nakupili...juuuj sa tesim kedy uz budeme nasmu takto nakupovat...:) sa asi zblaznim z toho lebo by som najradsej nakupila asi vsetko..:D ale kocik mam vybraty mozno aj polroka...:D bola to laska na prvy pohlad...:)
@puffu my si postupne kupujeme, alebo na meniny, narodky dostavame ,,,,ale vacsinou si kupujeme sami co sa nam paci :-) ,,,aj teraz nam nasi doniesli osusky z dovolenky :-) no tak to by ste mali rychlo postavne ked uz v maji zaoknene :-) :-) ved teraz maju vsade tolko krasnych veci aj ja som kupovala minule svagrinej tricka s dlhym rukavkom pre malu a nevedela som vybrat s tolkych krasnych veci a my s manzelom sme zase taky ze nam sa nepaci to co maju iny ,,,,,,,my chceme byt vynimocny a mat nieco take co ma malokto, alebo nemaju ludia :-) a to sa tyka vsetkeho co sme si objednali vchodove dvere take som este u nikoho nevidela heh :-)
@nikuska1987 hruba stavba ze vraj je to najmenej, v marci/aprili by sme chceli aby zacali, je to partia 4-5 ludi, taky dom maju za 3 tyzdne hotovy, strecha tiez priblizne tyzden sa robi...no a potom pockame take 2 mesiace a dame okna a dvere...niekedy koncom maja pocitame zeby to mohlo byt, alebo zaciatkom juna, najhorsie to bude potom vsetko vo vnutri robit, ale v spajzy nebude ani voda, ani kurenie takze tam mozem skladovat..:D ja si tiez pytam take prakticke darceky..mamke som povedala ze na narodeniny chcem noze..:D aj som jej ukazala presne ake..:D
@puffu tak to fajn mozno uz buduce vianoce to budete mat nakoplet ci?? ale ved ked este chcete ostat v uk nic vas nesuri :-) najlepsie kupit nieco praktocke ako nieco co nikdy alebo len zriedka vyuzijes :-) my sa tiez pytame ked ideme nieco kupovat niekomu co kto chce,,,,,,,,svagovci nam kupili na narodky spolocenske hry mne scrablle a manzelovi ligreto a vobec sme sa s tym dodnes nehrali heh :-) ale v buducnosti urcite vyuzijeme, alebo deti :-)
@nikuska1987 tak do dvoch rokov by sme chceli mat obyvatelny dom, hoci nebude este zariadeny ale tak za pol roky ho si myslim ze zariadime...no a z uk by sme chceli ist prec do 3 rokov, uz by sme to neradi natahovali, uz by sme chceli normalne zacat zit, mat rodinu, pracu atd..ale uvidime hlavne ako to pojde s domov...mozno pojde stavbapomalsie a budeme musiet ostat dlhsie alebo naopak ze bude ist lepsie a pojdeme skor...:)ale uz sme s tym vzity ze do 3 rokov chceme ist domov, do dvoch rokov by sme chceli zacat pracovat na potomkovi tak uvidime...ale privitala by som kebyze aj skor...:D
@puffu tak staci ze bude obyvatelny ,,,,zariadenie sa rychlo kupi,,,,,,,mi chceme si dat robit vsetko na mieru cize ta vyroba bude aj nieco trvat heh :-) ale tak byvat mame kde, takze nestazujeme si :-) uvidite ako sa to vsetko vyvinie ci to pojde podla planov :-) my neviem eeste ako s potomkom davame tomu volny priebeh, ale sledujeme si plodne dni heh :-)
@nikuska1987 preto som napisala ze do polroka lebo aj my chceme kuchynu a obyvku na mieru a satniky, a za sedackou a postelou je tiez cakacia doba tak 6-10 tyzdnov ...ale v podstate mame predstavy ako by to malo vyzerat, vieme co sa nam paci, mame aj stranky ulozene takze si urcite nieco vyberieme...:) a na zaciatok nam staci aby bola kuchyna, gauc, tv, kozub, wc a sprcha a spalna...satniky a take tie veci mozeme dorobit/ dokupit uz ked budeme byvat.. tak my si teraz davame pozor, keby prislo tak by sme sa potesili ale radsej nepokusame...:D
@puffu tak to je najlepsie dat na mieru, policky ako chces ty atd..... :-) tak tak ako pises aj nam staci aby bola kuchyna a kupelna hotova a hned by sme sa prestahovali :-) 1 izbu aj tak budeme mat volnu :-) a ostatne sa casom dokupi , pripadne vyrobi,,,,ved ani nasi nemali hned vsetko naraz :-) len aby sme boli zdravy a lubili sa a ostatne pride samo :-)
@nikuska1987 som zabudla to mate 3izbach ci 2 izbak? ale skor 3 ked bude jedna izba volna..:) my budeme mat na zaciatok volne az 3 izby..:D, 2 decke izby a dole mame jednu izbu, povodne bola urcena na fitko ale uvidime ci to zrealizujeme, mozno az neskor a ak...zatial bude sluzit detom asi ako hrackaren alebo taka izba pre vsetko..:D na moju manikuru, mozno taka pracovna atd...uvidime casom..
@puffu 3 izbak :-) ano ako si napisala este sme s manzelom vcera rozoberali ze ktoru si vyberieme ako spalnu :-) ozaj uz coskoro budeme mat doma net musim este daky prenosny vybrat kvoli tomu ked sa budeme stahovat aby sme ho nemuseli rusit a brat novy a aj kvoli skole,,,,,takze castejsie budem na nete vies jak sa tesim :-) strasne mi doma chyba net :-) predsa chces mat nechtove studio??? :-) keby nebyvas tak daleko chodila by som k tebe na nechtiky heh :-)
@puffu ahoooj no co mate nove??? :-)
Článok sa načítava...
@nikuska1987 ahoj...a ja som ti neodpisala?...som myslela ze ano...ale v ten den sme cestovali na sever Uk a asi som len precitala a neodpisala... my noveho nemame nic, no vlastne uz sme zburali stary dom a cakame teraz co sa bude robit....je to take komplikovane robit vsetko na dialku tak to trva pokial sa k tomu dopracujeme...ludia nas neberu velmi vazne asi ked s nimi riesime veci cez telefon...:/ no nech uz je ten zaklad hotovy a bude sa robit lahsie... nechtove studiu...neviem...mozno iba tak doma pre seba a znamych ale vel sa to asi neoplati...robi to strasne vela dievcat len tak doma a za 15e, kebyze mam platit niekomu priestory mozno 350-400e, poplatit odvody a este aj nieco pre seba zarobit tak to by som musela bud dat vysoke ceny alebo mat aspon 4-5 zakaznicky denne a vy sa mate ako?
@puffu ahoooj no zabudla si na mna heh :-) tak to ti verim je komplikovane robit vsetko aj osobne a nieto este vo vasej situacii na dialku...........ale tak nie vsetky baby su v tom obore aj zrucne,,,,podla mna ozaj kvalitnych nechtarok je malo :-) ja zase robim tam kde predtym na dohodu cize zdravotnu si platim sama,,,,,,inak nemame nic nove az na tu moju pracu ale som zhrozena nikto v tej firme nic nevie,,,,kazdy po kazdom huka no hroza hladam cosi ine a od oktobra mi zacina skola dalsia zmena v zivote zase kolobeh ucenia,,,,,idem si mrknut net, lebo chcem nejaky aj kvoli skole ale strasne chyba net doma tam si najdem vsetko :-)
@nikuska1987 my mame zajtra dalsiu kontrolu ohladom toho ci budeme robit cez agenturu alebo nie, takze tu je jej mama a vravela ze mame ist domov cez vianoce ze jej je lepsie ked je s nou dcera sama...takze super...dufam ze nam to potom nebude vyhadzovat na oci...takze dalsi polrok zbehne velmi rychlo lebo o mesiac ideme na SR na 9dni, potom v decembri cez vianoce na 10 dni a potom vo februari na 16dni dovolenka... som vcera nakupila nejake veci pre svagrinku a maleho tak cakam kedy dojdu...:) tolko peknych veci maju ze clovek ani nevie co ma vybrat...aj mishita ma termin cochvila..niekedy zaciatkom dalsieho mesiaca myslim zeby mala porodit...
@puffu waaau pomaly budete viac doma ako v UK :-) :-) a vianoce su tu tiez za chvilu ze 3 mesiace heh :-) pre deti maju pomaly krajsie veci ako pre dospelych :-) hej ma to mat nejak zaciatkom oktobra tusim 6 alebo tak nejak som si to zapamatala lebo 6.10. ideme na svadbu manzelov najlepsi kamarat sa zeni tak si musim kupit boticky a nieco na seba :-)
@nikuska1987 ahooj, tak pozerali sme letenky na SR cez vianoce a su moooc drahe takze teraz hladame kde by sme mohli ist a ideme nakoniec niekam k moru, este chceme pockat mesiac a potom uznieco objedname...chceme zobrat nejaky last minute tak uvidime co najdeme...:) no a ten wellness sme stornovali lebo by sme to financne neutiahli vsetko, to by sme boli na dovolenkach viacej ako celebrity...:D inak mne sa tiez dza ze na deti su veci ovela krajsie ako na dospelych...ale podla mna to robi ta mini velkost...:) inak my uz o 3 tyzdne zaciname staviat ak nam bude priat pocasie...:) teraz mam informacii plnu hlavu...:D sa rozhodujeme aky dom ideme staviat ci nizkoenergeticky alebo pasivny alebo nieco medzi tym cize lepsi nizkoenergeticky...tak zbierame info a rozmyslame...:D ale asi zvolime lepsi nizkoenergeticky dom aby sme potom mali nizsie naklady na udrzbu..
@puffu ahoooj jeeeeej vianoce pri mori tak to by som chce3la zazit heh :-) teraz boli na sr dobre last minute na Malorku :-) :-) :-) no to hej heh :-) ja by som tiez niekde isla ale chceme doprerabat,,,manzel chce motorku cestnu takze tam pojdu dalsie peniaze a potom hadam sa dostaneme aj na dovolenku :-) ja to vidim podla nasich neteri a synovca ozaj su deti lepsie oblecene :-) :-) :-) viesa co hlasia, teplu , suchu jesen a aj teplu zimu, ale tak to su len predpovede :-) jedna byvala kolegyna ma novostavbu nizkoenergeticky dom a povedala ze nikdy viac myslela si ze naklady budu nizsie a plati pomaly viac ako klasicky dom,,,,ja sa v tom nevyznam len co som pocula ale tak to zas je len vec nazoru :-) :-) vies ako 100 ludi 100 nazorov
@nikuska1987 ono to treba sledovat viacere parametre, my zistujeme info uz skoro rok, musi sa pozerat na svetove strany, na klimu v akej sa dom nachadza, strecha a stavba ma byt rovna, uplne jednoducha aby bolo co najmenej tepelnych strat a pri bungalovoch to je velmi tazko dosiahnutelne lebo maju velmi velku zastavanu plochu cize skor by mala byt stavba uzka a dvojpodlazna...a plno inych veci...v nizkoenergetickych domoch by nemal byt ani komin lebo je tam vysoky unik tepla cez to... my sme nakoniec tiez kozub zrusili a budeme mat dom bez komina, v odstate nam to ani neprekaza ze to nebude jedine usetrime na to ze to nedame...:) pocula som ze vraveli ze bude sucha jeden a zima...som zvedava ci aj tepla...:) dufam ze ked budeme na sr nebude prsat lebo uz ma z toho uz asi celkom porazi...:D
@puffu jasne treba sa o to aj zaujimat :-) vidim, ze mas prehlad a zaujimas sa to je dobre aspon vies o com a mate predstavu a sajnu :-) ale hadam nepokazi heh :-)
@nikuska1987 no to dufam aj ja ze predpoved ostane taka ako ju predpovedaju...:)...inak moj by chcel tiez motorku ale tak ked sme iba 38dni v roku na sr tak sa nam neoplati...a potom ked uz budeme mat deti uz mu nedovolim..:D..nam prisla teraz z mazdy ponuka na novu mazdu cx5 alebo tak nejako sa vola a celkom sa nam paci tak ju ideme pozriet a aj na skusobnu jazdu by sme chceli ist...a kebyze od nas to nase teraz odkupili tak by sme mozno aj vymenili, tu v uk funguje ze za 2 roky mozes celkom vyhodne vymenit auto u toho isteho predajcu tak keby to bolo aj u nas tak, tak to by bolo super...:D
@puffu ty si jak moja svagrina svagor chce crossku a svagrina mu nedovoli ze az na 30 ako darcek tak musi este 3 roky cakat heh :-) nekupovali ste tento rok auto??? :-) :-) :-) jaaaaaj aj my chceme predat to nase a kupit si mensie auticko :-) :-)
@nikuska1987 ani nie, teraz som mu povedala ze ked chce nech si kupi ale tomas povedal ze je to zbytocnost kedze na sr sme malo, a zase tu sa nema kde vozit poriadne alebo s kym, no a ked budeme mat deti tak to mu nedovolim, radsej si kupime druhe auto aby sme mali dve presuvadla...motorku aj tak clovek vyuzije iba 4-5 msiacov v roku a motorku sme chceli aj tak iba na dobu pokial budeme bezdetny a potom by mse ju predali... tak ano v januari sme kupili nove ale nema vela km mozno iba 1500 tak by nam v servise mohli dat za neho celkom dobru cenu a kebyze bola dobra ponuka tak vymenime za vacsie...ale nejako sa do toho nezenieme...uvidime co bude ked tam prideme...
@puffu ja som povedala manzelovi ze nech kupi taku na ktorej sa budeme vozit spolu heh :-) a tiez by sme chceli 2 auticka pre oboch, lebo v dnesnej dobe je auto nevyhnutnostou :-) to mate malicko 1500 km :-) aj ty jazdis ci len Tomas??? :-)
@nikuska1987 isla som na nom mozno 50km a tomas mozno 300...:D zvysok svokor..odkedy ho mame tak sme boli asi len 6 dni na sr takze nie je cas, teraz tomas bude dufam ze viac spolujazdec a ja budem sofer... Musim viac soferovat lebo nechcem dopadnut tak ze sa budem bat sadnut za volant...
@puffu aj ja by som mala zacat viac jazdit ,,,teraz sa nam pokazila tyc riadenia, takze auticko bude musiet navstivit servis aaaaach booooze ]-( zase dalsie peniazky , ale co uz :-) dufam, ze ked sa prestahujem epotom ho predame a kupime nieco insie heh :-) co inak nove??? :-)
@nikuska1987 tak je to nevyhnutne...ja bohuzial nepatrim k tym ktore by soferovái od rana do vecera, som radsej spolujazdec ale tak skor to robim z nevyhnutnosti... Ale musim co najviac ked budeme doma lebo potom ked budem starsia tak to bude horsie... My noveho asi nemame nic, v piatok pride kurier vyzdvihnut batozinu tak sa idem balit, aj si chcem knihy objednat z martinusu ale stale zabudnem alebo riesime stavbu... Ale dnes uz musim... V podstate o 2 tyzdne ideme domov
@puffu Raz som soferovala svagrovu dodavku aj s privesom a to sa mi lahsie soferovalo ako nase alebo ine osobne auto :-) :-) tak to ano uz sa budeme viacej bat,,,moja segra sa uz boji a pritom ma vodicak neskor robeny ako ja ,,,ja jazdim castejsie ako ona a ona vzdy jazdila lepsie ako ja heh :-) na kolko to idete domov???jaaaaj ty musis mat tych knih vela heh :-)
@nikuska1987 ideme na 9 dni takze nie velmi dlho ale lepsie ako nic...:) aspon uvidime svagrinu s bruskom a nie iba na fotkach...straaasne vela knih mam .. Uz sa mi to urcite blizi k 200-vke ak uz nie som cez...:D.. aj tomas zacal citat co ma tesi... jeho najspisovatel je dominik dan, ma od neho precitane uz vsetky knihy
@puffu ale tak aj 9 dni je stale lepsie ako nic :-) tak sa na nu tesis a kedy ma termin porodu???? :-) oooooha ze 200 ja necitam knihy iba ak sem tam a moj manzel uz duplom nie ten naposledy cital knihu autoskoly heh :-) kde skladujes tolko knih?? heh :-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?