Svadba 06. 08. 2011

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte... mate niektorá tieš svadbu v tento datum?? mate už čo to pozhanane či ako??:D
@nikuska1987 tak my sa spoliehame aj na to ze pokial sa vratime na sr tak to bude dufajme lepsie, alebo aspon stabilnejsie, spravy sledujeme a s niektorymi vecimi aj suhlasime co sa planuju s inymi nie...je to take vselijake na Sr...
@puffu uvidime co bude a ako bude,,,,ale nevyzera to ruzovo do buducna,,,,ale tak aspon verme ze bude lepsie :-) ozaj s mishitou si aj pisete???
@nikuska1987 vies co teraz nie...ona tu uz asi aj tak nechodi casto, no mozno tak ako ty ze razza tyzden alebo raz za 2 tyzdne...ja som tu kazdy den...:D akosi sa mi nechce odtialto odist, ale je to aj tym ze mam plno casu ....ked sme boli na Sr tak som tu nebola 2 tyzdne...
@nikuska1987 no zabavili sme sa :D... no tak mi to nechavame na ,,bociana" :D a čo vy??
@puffu ja sem tiez budem chodit castejsie ked budeme mat net :-) lebo tejto stranke ostavam verna aj po svadbe je to super stranka aj kamosky som si tu nasla heh :-) mna brzdi to ze nemame net cas by som si aj nasla sem behnut :-)
@mishita2401 tak je super,,,,,,my babatko dalsie 3 roky nechceme , ale clovek nikdy nevie kedy bocian prileti hehe :-) a co skusky ako??
@nikuska1987 taak ja som na tejto stranke neustale...:D dalo by sa povedat ze asi rovnako casto ako pocas priprav na svadbu a este lietam medzi strechou a konikom...kolko vela bab uz caka babo..:) tak som aspon v prehlade...:))) no my tiez malinke v blizkej dobe neplanujeme, asi zacneme intenzivne pracovat nieco po tomasovej 30, aby sme mali jedno babo do jeho 31...tak dufam ze sa nam to takto poradi....takze take 2 a pol roka mame cas...:) ale do mojej 30tky by som chcela urcite odrodit...:D najradsej by som mala dvojcata, chlapec a dievcaa...:D ze nie som ani trosku narocna...ale nie...hlavne nech budu zdravucke a to je hlavne...:)
@puffu ved aj ja budem ked budeme mat net ,,,,,do konca maja by sme sa mali prestahovat tak v juny by som ho uz mohla mat aj ja heh :-) hej???,,,,,tak ja babo nechcem este mi netykaju bio hodiny v rodine mame 3 male deti 3,5 dievca,, 1,5 dievca a 1 rocneho chlapceka a ked ich vidim kolko potrebuju starostlivosti tak este sa necitim byt mamou :-) 2 by boli super 1 porod a 2 deti, ale tazsia vychova :-)
@nikuska1987 tak asi ten prvy rok, dva by boli najtahsie ale s pomocou manzela by sa to dalo zvladnut...:) my by sme aj tak chcelamat deti hned po sebe ak sa podari, max 2 rocny rozdiel...no ale tak clovek mieni, pan boh menitakze uvidime...my v rodine nemame ziadne deti, jedine bratranec ma synceka a to je asi tak vsetko....ale uz sa tesim kedy budem aspon teta...:) svagrinka uz skusa s manzelom tak dufam ze sa im to co najskor podari a budem kocikovat aspon neter/ synovca...:)
@puffu ved moj manzel je niekedy ako take velke dieta heh :-) ale ma krasny vztah k detom a nieedy mam pocit, ze on by sa skor dokazal postarat o dieta ako ja vazne :-) ani ja by som nechcela medzi detmi nejaky extra velky vekovy rozdiel aby sa mohli spolu hrat atd,,,,len aby ste nemali skor vy ako svagrovci :-)
@nikuska1987 no dufam ze sa im podari co najskor mat babo....my este neplanujeme, ked pride tak pride ale intenzivne zacneme skusat najskor o tie dva roky, by bolo pre nas velmi komplikovane kebyze nemame ani dostavany dom a otehotnieme, a tu by som rodit nechcela...ale urcite chceme ostat v uk do 6-7 mesiaca tehotenstva lebo kedze robim tu a platim tu dane tak chcem vyuzit matersku odtialto co je 100% z platu prvych 6 mesiacov tak to by sme boli tupci kebyze sme to nevyuzili a na SR by som asi nedostala nic kedze si neplatim ani dobrovolne zdravotne poistenie ani tam nepracujem atd... ja na tomasovi vidim ze jeho uz deticky tak trochu lakaju...ale tak skor si ich dovolit nemozeme....jedine kebyze mi poslal niekto nove byvanie z neba...:D
@puffu ale tak urcite sa im podari a budete mat neterku, synovceka :-) kvoli bytovym podmienkam ani my nechceme babo a ja tiez nemam vobec nic odrobene na zmluvu takze matersku by som vobec nedostavala a rodicovsky prispevok vo vyske necelych 200 eur je komicky vzhladom na ceny :-) jaaasne treba to vyuzit to by asi vyuzil kazdy,,,,ty kokso ked porovnas vysku materskej v uk a na sk pekny rozdiel,,,vies co som sa chcela spytat priblizne kolko eur vas vyjde ta novostavba nizkoenergetickeho domceka???,,,pretoze kolegyna tiez stavala pred 3 rokmi a nema ho na komplet dostavany a vyslo ich to okolo 3,5 miliona na koruny
Článok sa načítava...
@nikuska1987 no zatial presne nevieme, lebo sme to zatial zistovali iba nahrubo, robotnikov zatial pracu nevieme ale vychadza to tak 50e/den na jedneho....co sme sa pytali projektantky o nacenenie tak povedala ze je to vsetko o sokovnosti, ci ides staviat cez firmu alebo svojpomocne atd...ake materialny pouzivas a za kolko ich zozenies, my budeme robit svojpomocne, zaklady a hrubu stavbu nam urobia majstri a strechu strechary, drevo by sme mali mat lacnejsie lebo bratranec nieco spominal ze moze dobavit zlavu a taktiez si treba poriadne obehat vsetky stavebniny naokolo lebo sa biju o zakaznikov...zalezi aj od toho aku velku stavbu kolegina robila...my planujeme hrubu stavbu(zaklady, vytiahnut mury a zastresit) do 35000e, na elektrike usetrime strasne vela kedze bratranec a tomasov oco su elektrikari a bratranec dava aj tie peciatky takze to iba za meterial, kurenie a vodu urobi tomas s kamaratmi kedze to robil 4 roky, podlahove kurenie taktiez robime sami, okna pride tak asi firma...no a vlastne cely dom bez zariadenia pocitame do 70000, a zariadenie do 35000e no a treba upravit aj dvor co bude tiez polozka ale tak to nechame az na neskor, ved len oplotenie je strasne drahe...tiez som zvedava kedy to budeme riesit....ale akosi je mi strasne vela dat 7000e za oplotenie...ale stale hadame na nete a davame lacnejsie/vyhodnejsie alternetivy....napriklad sme teraz zmenili krb za kachlu, krb by stal nejakych 3.500 a kachla nas vyjde na 1000-1500e....takze asi tak nejako....u kazdeho je to velmi individualne a my sme sami zvedavi ze kolko nas to nakoniec vyjde...este sme ani nezacali a vsade na uradoch pytaju peniaze....:D hrozne na tom SR....
@puffu dobre palky koksooo ja teraz vobec nemam prehlad som velmi malo na nete takze som mimo obraz heh :-)cize okolo 100 -150 000 eur komplet pozemok, stavba, zariadenie, praca atd..... pekne ale budete mat svoje, nove a dozivotne :-) ja som zvedava co nas vyjde ta prerabka a aku hodnotu bude mat po kompletnej rekonstrukci :-) to s tymi uradmi ani mi nehovor nam zase plynari stratili projekt na elektriku a tolko som tam musela vyvolavat az ho nakoniec nasli ,,,katastrofa nielenze vsade pytaju peniaze, ale su navyse aj neochotny :-) veru hrozne na tom sr a obzvlast mi mame take stastie, ze stale su problemy s papiermi teda my mame bud sa to strati, ale zmluvu zabudnu spracovat
@nikuska1987 no ked zapocitam pozemok, terenne upravy, oplotenie, garaz a komplet zariadenie a vsetky poplatych na uradoch+ pripojky tak to vyjde v rozmedzi 170-180tis. ale tak my sme pozemok dostali takze velke plus pre nas, pozemky su fakt priserne drahe....to by sme asi isli do bytu kebyze mame este aj pozemok kupovat...ale tak napr. stare domy v tv v nasich rozmeroch idu tak po 70tisic...jedina vyhoda ze by sme boli v meste, ale tak opravovat starsi dom je niekedy ovela nakladnejsie ako postavit novy...
@nikuska1987 no presne tak.. nikdy nevieš a nejlepšie je ked to neplanuješ a ono to pride a potom pochopiš že to prišlo v čas :D a čo maš noveho??? ja sem chodievam dost často, aj na modrý konik pozeram nevesty ktore už budu aj maminami :D... a čo s bývaním??? :D
@puffu tak to ano moze byt okolo 180 tisic ak nie aj viac ,,,,aj tu su pozemky drahe a momentalne ceny nehnutelnosti klesaju no ale aj tak je to dost a ako si napisala podla mna na starom dome sa len prerobi svagor kupili poldomok, ktory potrebuje komplet rekonstrukciu za 36 tisic eciek a to co ivestuju do rekonstrukcie pripadne noveho zariadenia mohli mat za tu sumu novostavbu :-) cize aj ja som za radsej novostavbu ako stary dom
@mishita2401 presne tak mi ani neplanujeme, ale davame si aj pozor :-) no my stale prerabame ide to pomalsie lebo raz nemame cas a raz zase financie :-) ale do maja by sme sa chceli prestahovat do svojho,,,,,co sa tyka roboty stale som vo vyrobe, ale pracu si aktivne hladam aj teraz si idem poslat nejake ziadosti :-( a co nove u vas??
@nikuska1987 u nas zatial nič nove, len už pomaličky premýšlame ako si zariadieme niektore izby ked sa sestra vyda a odstahuje... :D priebežne si určujeme rozpočet a šetrime a šetrime :D a teraz sa aj tak poriadne nič robit nada... u nas su take mrazi že až v noci tak minus 23 každý den to viac klesa takže ani nechcem vediet kolko bude dnes v noci :D..
@nikuska1987 no presne tak....je to aj jednoduchsie staviat od znova ako potom vsetko opravovat, poznam vela ludi co prestavovali stare domy a povedali ze keby mohli vratit cas tak do toho urcite nejdu...ono ti na starom vzdy nieco vyskoci, podobne ako so starym autom...:D
@mishita2401 kolko izieb mate k dispozicii?? ved ja my setrime ale su mesiace ked sa neda usetrit ani cent lebo mame vysoke naklady teda mali sme hlavne v decembri darceky, poistky atd,,,,ty kokso my sme tu mali rano - 17 a stacilo mi aj mate sneh na Kysuciach??? :-)
@puffu aj ja takych poznam :-) a novostavbu si postavis podla svojich predstav a starodom mozes jedine poprerabat ,,,teraz sa ludia boja stavat aj celkovo kupovat nehnutelnosti z dovodu nestability zamestnania :-( ale tak je to kazdeho osobna vec ja som stastna ze sme si nemuseli brat uver
@nikuska1987 :D jasne že mame :D viem že napr čo je od nas dedina 20km tak tam mali rano minus 31stupnov takže mi sme na tom ešte ok :D no ved to aj mi v decembri sa moc nedalo tie poistky a zasa som v january drahemu kupovala na narodky rybarku čo ma vyšlo na 150eur...taka blbost ale ked ho to tak bavi a žiadne ine koničky už poriadne nema....
@mishita2401 ty kokso ze - 31 a ze globalne oteplovanie figu skor doba ladova heh :-) tak keby ja mam kupit mojmu vybavu k jeho zalube tak by som musela este robit aspon 10 rokov - motorku + vybavu( kombinezu prilbu ) atd,,,heh
@nikuska1987 no tak moj drahý tiež motorka a tak...ale to vie že je hudba dalekej buducnosti :D.... a ryby bavia aj mna v lete ked sa da opekat pri tom :D
@mishita2401 typicky muzi motorky heh :-) my rybarcenie nemusime iba ak ryby konzumovat aj to nie vsetky druhy iba vybrane :-) ale tak kazdeho bavi nieco ine,,,a co skusky ako? :-)
@nikuska1987 no tak ja zasa pre zmenu ryby moc nemusim jest :D a ani moj drahý ich moc nemusi :D no skušky su ok :D ale ako bola to riadna makačka niektore tie skušky boli brutalne!!!!
@mishita2401 tak viac lubim kuracie masko ako ryby ale zjeme nieje problem,,,,,,,to verim hlavne ze ich mas hotove :-) a sup do letneho semestra
@nikuska1987 no o týžden mam už prednašku... a vyzera to dost husto... neviem neviem... a čo na valentina niečo chystate? mi chceme ist len do reštiky dat si niečo špecialne :D už sme dlho neboli :D ale asi si nič nejdeme kupvoat ako kedysi:D ved sme darčekom jeden pre druheho :D a čo chystate sa tento rok niekam k moru? alebo niekde?
@mishita2401 boze ja ani neregistrujem ze uz je februar a za 12 dni valentin tento rok mi to akosi vypadlo lebo kedze som sa osamostatnila vsetka domacnost je na mne aj vybavovacky takze som pozabudla :-) ale kupovat nebudem nic a tiez to budem riesit nejakou romantickou vecerou, pripadne vyletom 1 dnovym :-) k moru nieee nemame peniaze na more vsetko ide do prerabky,,,,,,,,,,,ale keby sa velmi posnazime tak by sme aj nahrabali peniaze len zase o to neskor by sme dokoncili byt a ten je pre nas prioritou :-) svagrina chcela aby sme isli s nimi do bulharska ale mna to do bulharska nejako nelaka za 1200 eur na 2 osoby letecky sa mi zda moc na taku krajinu ako je bulharsko

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?