Svadba 06. 08. 2011

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte... mate niektorá tieš svadbu v tento datum?? mate už čo to pozhanane či ako??:D
@nikuska1987 no aj my by sme si este svadbu zopakovali, tiez mi chybaju pripravy a veci okolo toho...ale preto to ma to svoje caro lebo je to iba raz...ja som si akurat dopozerala dvd so svadby...:)))
@puffu a ako spokojny s dvd??? :-) no ved to preto je to najkrajsie ze je to prvy a snad posledny raz, babo mat nebudete???,,,heh :-)
@nikuska1987 mne sa uz za posledny tyzden snivalo 2krat ze som rodila...:D ale zatial neplanujeme, chceme si este uzivat jeden druheho a pri stavbe si tiez nemozme dovolit mat deti lebo by sme to financne na SR nezvladli, takze najprv dom a potom deti, ale ked by prisli skor tak sa potesime ale radsej nech pridu vtedy ked budeme chciet my...:) a vy ste ako na tom s detickami?
@puffu my presne tak ako vy teraz sme tak rozbehany ja rz robim rano raz poobede, nadcasy obcas aj soboty popritom domacnost, zhanam robotu, vybavovacky, prerabka nenudim sa ;-) sa tesim ze ide zima bude to volnejsie ;-)
@nikuska1987 tak my uz mame letenky , 23.12 letime a od 30.12- 1.1 budeme v levoci silvestrovat no a hned 2.1 letime spat...no a tak to vyzera ze v lete pojdem na dovolenku so svagrinou...Tomas bude makat na stavbe a ja nemam co robit tak asi niekam pojdeme porelaxovat...ja niekedy normalne neverim ze o 2 mesiace je koniec roka..cas strasne rychlo leti....
@puffu kokso aka tesnotka pred stedrym dnom :-) Tomas ma novu robotu?? tomu ver straaasne rychlo akurat dnes som pozerala uz ubehlo 70 dni od svadby a je to akoby vcera
@nikuska1987 nie nema, stale sme u tej istej pani co predtym a ani sa nechystame menit, len tomas bude makat na stavbe nasho domu, chceme to robit svojpomocne takze celu letnu dovolenku co budeme doma tak on bude na stavbe a potom to dame dokoncit majstrom...
@nikuska1987 no ved aj ja chcem ten den spet.... joj...ja každu chvilku fotky pozeram čo mame urobený album-ako fotky vytalačene tak kukam furt...su krasne tie spomienky,, fotky...joj...no v orange...hm :D asi tAK
@puffu jaaaaj taaaaak aj my si prerabame svojpomocne :-) teraz momentalne stojime s prerabkou,,,tam u tej panej to mate super
@mishita2401 tomu ver skoda ze je to uz prec :-( :-( :-( :-( ako v orange??//,,,spokojna heh
@nikuska1987 tak my to chceme tiez robit svojpomocne, vela veci vie Tomas urobit sam, inak by sme sa ani nedoplatili, kebyze to dame robit nejakej stavebnej firme tak preplatime strasne vela, urcite sa da usetrit aj 35000e ked si to urobime svojpomocne(cize len majster a rodinna pracovna sila...:D) no a v rodine mame elektrikarov takze to mame skoro zadarmo, vodu a kurenie robil niekedy tomas takze to urobi on, jedine plyn dame urobit nejakym kompetentnym lebo nerada by som aby sa nieco stalo, predsa je to len plyn, okna a dlazbu tiez urobi Tomas, len to je problem ze domov chodime na 5-6 tyzdnov takze by trebalo viacej casu, ale tak neponahlame sa a radsej to budeme robit pomaly a sami akoby sme to mali dat robit firme a aj tak musime ostat v uk aby sme to vobec financne utiahli...ale tak mame plan ze co by sme chceli robit ktory rok a vychadza nam to ze take 3 max. 4 roky a uz byvame v zariadenom dome...a vy sa kedy planujet stahovat do noveho bytu?
@puffu do konca roka by sme chceli stihnut,,,,tiez moj daval okna zatial este tam musi podavat sadrokarton, stierky, podlahy, obklady, dvere atd.......neviem aj ci to vobec stihneme do decembra :-( ale tak nechceme tam ostat natrvalo chceme si nieco nasetrit a postupne si kupit a prerobit nejaky domcek, alebo mozno novostavbu a tento byt bud predame, alebo pojde na prenajom :-) kde to mate kupeny pozemok??,,,moj vravel ze keby ma moznost ist robit do norska tam ma kamosa ze by tam isiel a keby isiel on isla by som s nim snad by sa nieco naslo aj premna :-) a tym by sa urychlil domcek,,,ale nevieme co bude to su len tak vizie do buducna heh :-)
Článok sa načítava...
@nikuska1987 my mame pozemok 2 km od Trebisova, je to skoro nieco ako cast trebisova, za 5min si v centre mesta, ked by to do buducna prepojili z mestom tak by to bolo super...Tomas uz isiel niekolkokrat peso odtial ked bol mladsi a peso sa do centra dostane za 15min, max. 20min takze je to uplne blizko mesta...sme chceli ze aj predame pozemok a kupime nieco mensie a v meste ale take pozemky ze 1000m2 stoji 35000e a viac( aj to sme nasli iba so starym domov takze to by sme museli burat a nasli sme este dalsi 2pozemky s vacsou rozlohou a to uz predavali za 45000 a druhy za 75000e, hoci by sme nas pozemok predali za 20 000e mozno 25000e tak stale musime dolozit, takze sme sa rozhodli ze menit nebudeme, sice je to velikansky pozemok okolo 4000m2 a nevyuzijeme ho cely ale tak mozno si urobime tenisovu kurt alebo co...:D a mozno sa v buducnosti z toho budu dat urobit 2 samostatne parcely a tu druhu predame alebo uvidime...takze asi tak nejako...:) no tiez si myslim ze pokial ste mladi tak ked mate moznost tak skuste,
@puffu kokso to su ine palky na vychod slovenska ;-) uvidime co a ako lebo akurat pozeram skolu v nitre este by som chcela ist na ing 2-3 roky a neviem ako to zosuladit- ci skola a materska alebo zahraniciie a potom skola a materska ty kokso ako som sa vydala razu mam akosi vela iniciativ a motivacii pre karierny rozvoj heh :-) asi na mna dosla nejaka oneskorena puberta heh :-)
@nikuska1987 to zalezi iba na vas dvoch ale Vs a deti si mozes urobit aj neskor, ake ked uz budes mat deti tak uz je tazko ist niekam do zahranicia a skusit nasporit peniaze tam, vsetko sice zalezi aj od prace, ale vzdy ste schopni si odlozit viacej ako u nas na SR, ked nemate nejaku pracu o ktoru nechcete na SR prist tak nechodte do zahranicia ale ked vas doma nic nedrzi a mate moznost vycestovat tak to mozte skusit, este nie ste stary na to aby ste davali do popredia deti a rodinu, myslim tym ze deti kludne mozu prist aj o 3-4 roky neskor, este ti netykaju hodiny...:) my sme sa tiez radsej tak rozhodli lebo ked mas peniaze na ucte tak sa ti lahsie dycha, nehovorim ze zivot na Sr je zly( ved aj my chceme zit na SR) ale neponuka tolko moznosti ako zahranicie a ked uz bude vlastne byvanie take ako chcete, pripadne auto, nejaka rezerva naucte tak sa nemusite tolko trapit v buducnosti, a aj si mozes dovolit ostat z detmi doma na materskej a nemusis hned utekat do prace a mas jedno podla mna ci mas deti v 23, 25 alebo v 28....proste stale je to idealny vek na zalozenie rodiny
@puffu este mi veru netykaju bio hodiny a plne sa stotoznujem s tvojim nazorom :-) zatial mame obaja robotu,,,,to len manzel dal taky navrh s Norskom v ramci debaty. Tak je to take dost na zvazenie a rozmyslenie si co a ako ,,,ale najprv treba dokoncit byt a dat vypoved z podnajmu. :-) rada riesim veci postupne nie vsetko naraz heh
@nikuska1987 presne tak, vsetko treba zvazit a hlavne neunahlit sa, my sme sa uz raz tak zo zahranicia vracali po 2 tyzdnoch a sme za tie peniaze co sme minuli na agenturu, letenky a zivobitie mohli ist na nejaku paradnu dovolenku...ked sa rozhodnete vycestovat tak fakt iba s tym ze aspon jeden z vas ma dobre platenu robotu, ten druhy si uz najde neskor hocico...a ako pises ze vsetko treba robit postupne
@puffu no tieto agentury su tiez na zvazenie viaceri ludia mi spominali zle skusenosti :-) iba tak by sme isli aspon 1 by musel mat isty prijem, lebo ist na blink je velke riziko rychleho navratu bez penazi a este by sme natom aj stratili vasa skusenost ]-( to tak vie cloveka "potesit"
@nikuska1987 no presne tak, a este tam sme isli autobusom tak sme sa nabalili lebo nemas kg obmedzenia na batozinu a spat sme isli letecky a to sme mohli mat iba 15kg na osobu, vyhodili sme plno veci ako sampony, sprchovacky, bezpecnostnu obuv moju aj Tomasovu( a to 2 tyzdne pred tym sme to kvoli praci kupovali) uteraky a plno inych veci, aj tak sme platili myslim ze okolo 100libier za kila navyse, ale boli sme radi ze ideme domov...:D miestami sme sa citili ako utecenci, chodili sme z dodavky do dodavky, mali sme povodne robit v londyne a nakoniec sme skoncili v Dubline a pritom sme boli aj v Cardife, no hroza, neskutocne zla skusenost...
@puffu to bola teda zla skusenost tlen co je pravda clovek sa stale uci nieco nove ci uz zle alebo dobre ,,,hlavne ze teraz ste uz stastny celkovo co sa tyka prace, platu atd... :-) ked sa vratite chces pokracovat v studiu na VS??
@nikuska1987 no povodne som chcela ist hned na VS a byt na materskej, lenze VS potrebuje aj tomas a neviem ci utiahneme 2 vysoke a k tomu obe externe, treba peniaze na skolne, na cestovanie atd, a ja som na 100% rozhodnuta ze budem mat salon, budem robit nechty, licenie a neskor aj spolocenske ucesy, tak na to my zo zaciatku VS netreba a neskor si hoci urobim len pre svoj vlastny pocit ze Vs mam...kebyze mam strednu odbornu nejaku tak ma to nestve ale mam gympel a vlastne nemam v rukach nic tak preto chcem urcite nejaku vysoku, asi ekonomicku najskor...ale to je este otazka dalsich 7rokov mozno takze mam este dost casu na rozmyslanie...:D
@puffu aj ja som rozmyslala o vizazistickom kurze, alebo kurze uctovnictva lebo dane, mzdy to stale pojde alebo nieco s personalistikou :-)
@puffu ozaj a salonik ako ty by si robila vsetko aj nechty, vizaz a ucesy??,,,,,uz pomalicky pojderm lebo ideme este k babke vinsovat tak sa maj krasne a tesim sa ked sa prestahujeme dame si zapojit net a budeme pismenkovat :-) tak pekny den ahoooj
@nikuska1987 ano robila by som vsetko, nechcem robit kozmeticke upravy( tlacit virazky a podobne) a ani pedikuru robit nechcem, a vsimla som si ze viac vizazistiek co robi licenie tak robi aj ucesy a opacne, tak manikura by isla cez tyzden a licenie a ucesy najma sobotami, takze asi tak nejako by som si to predstavovala...:)
@nikuska1987 a inak máš čo nove? mi ideme zajtra s drahým na romantický výkend do PL- wisla :D sa tešim :D
@puffu plan mas super heh,,,uz ho len zrealizovat :-)
@mishita2401 stale to iste dookola, praca, domacnost, prerabka ,,,jeeeeej super tak si ho uzite,,,uz asi aj mate po ,,,sa tesim ked budem mat v novom byte net a budem si moct baby s vami pisat :-)
@nikuska1987 tak presne tak uz iba realizacia chyba, najprv si chcem odrodit deti a potom mozem realizovat ine sny...:) no a vy ako? Nieco nove?
@nikuska1987 no tak to maš taký kolobeh čo... ja teraz mam praca, škola, učenie, prace do školy, učenie do roboty..no a tak... ale naštastie mam čas ešte aj na ine veci... ale som unavena.... a už viem že na buduci rok ideme min na dve svadby-čo už vieme terminy tak ako parada :D
@puffu ach my deti neriesime heh,,,, :-) ,,,nove ani nic stale to iste dookola ,,,ty sa pochval :-)

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?