Svadba 02.10.2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babenky, ja s mojím drahým sme sa rozhodli pre tento uzasny termin, neviem, mozno sa niekomu bude zdat privcas planovat svadbu rok a pol skor, ale chcem aby vsetko prebehlo hladko a podla mojich resp. nasich predstav. :-) Kedze je to moja prva (dufam, ze aj posledna ) svadba potrebujem par rad od vas skusenejsich za co vopred dakujem . :-) No aby som neodbocovala od temy najprv by som chcela spoznat adeptky na tento termin ako som ja . Cize kocky hlaste sa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
makyska: tak to je teda síla :(
Odpovedať
Profilova fotka
Taky nemáme klasický dort a maminka to těžce nesla přes srdce (jakož i celou výzdobu). Svatba bude nekuřácká (nehodlám na vlastní svatbě čichat smrad z cigaret a ve výsledku ještě smrdět jako z laciný putiky) a jestli bude mít někdo problém s tím, že má chodit čadit ven, tak ať si klidně odejde ze svatby dřív, nikdo ho tam postrádat nebude. Výslužky budou, ale jen pro lidi, co budou na hostině a pokud náhodou nezbyde, tak nebudou:o)
Odpovedať
Profilova fotka
civet: my jsme takové dost podobné "tlamy", co? 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
makyska :) heh, to máš ale vtipnou skorotchýni ... to nepotěší ... my myšky nakonec nebudeme mít hlavně kvůli tvrzení obsluhy cukrárny, že marcipán je těžký a vzhledem k tomu, že ve vrchním patru chceme mezi korpus lehký ovocný krém, tak že prý by se to propadlo, nebrali vůbec v potaz moje námitky, že my ty myšky chcem velký tak 6 cm, prý i tak by se to propadlo, tak už jsme se s nimi nehádali, začínalo to být na pováženou a mě už se vzteky zas začínaly hrnout do očí slzy, tak jsem to vzdala ... Jinak my zařídili skoro vše, než jsme to vůbec rodičům řekli, jenže jak to všechno zařizujeme na dálku z prahy, tak prostě cukroví a dort nám zbylo nevyřízené, původně jsme výslužky nechtěli, ale po vyposlechnutí kázání, jak je pak všichni kolem, z rodiny, muzikanti (přítelův táta hraje v kapele, která nám bude hrát) atd. budou pomlouvat, že jsou škrti a že nic ze svatby nedali, tak jsme to vzdali ... prý my tam nebydlíme, nám by to bylo jedno a oni by tam v tom museli žít ... jojo, takhle to vypadá na maloměstě :-|
Odpovedať
Profilova fotka
To kouření mě nenapadlo, to musím zařídit. Nesnáším čadění ]-( Holky dáváte mi povzbuzující sílu. Večer dělám jmenovky na stůl, a kromě dvou lidí mám potvrzené všechny na hostinu! Jen sttále přemýšlím nad dárky pro svatebčany.....nechci klasiku......
Odpovedať
Profilova fotka
makyska: milá tchýně.. to by mě asi omyli:o/ Jako chápu, že chce na padesátinách mít napečeno, ale měla to říct dopředu, tohle je fakt trapas. ifoun: asi jo:o)) Ale já bych si nedovolila kecat a kritizovat někomu svatbu (nebo cokoliv) jen proto, že si myslím, že tomu rozumím. A nemám ráda, když se mi někdo snaží řídit život a vymlouvat mi můj vkus. Třeba se svědkyní máme dost rozdílný vkus (hlavně na boty:o)), ale nestalo se, aby mi řekla "tohle je hnusný, to musíš změnit, musíš to mít takhle, protože ten tvůj nápad je úplně blbej". Max. mi řekne, že se jí to nelíbí, ale nediktuje, jak by to mělo být podle ní. Názor se dá sdělit, ale ne vnucovat. A co se týče svatby, tak je to snad jasný - platím si jí já a ostatní jsou hosté a odkdy si hosté diktují podmínky pro hostitele? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
maky: My dárky mít nebudeme, ale jmenovky budou zapíchaný v červených jablkách, tak si každý jako dárek sní jablko :-D
Odpovedať
Profilova fotka
makyska: my třeba dárky nemáme vůbec, ani jsem to nikdy nezažila, takže buď něco napadne, nebo to nehroť ;-)
Odpovedať
Taky bude nekuřácká svatba, za prvé já ani přítel nekouříme a dost nám to vadí a za druhé, což je větší důvod, je hostina na zámku a tam se hold kouřit nesmí, cha a mají to všichni. Výslužky budou jenom pro ty co nedostanou koláče předem a to je přítelova rodina, u nich se to hold tak dělá, jenže to zase naše strana bude čumět, že rozdávám krabičky a oni nic. Protože ta druhá půlka zase neviděla, že se koláče rozvážíme předem.... No je to všechno na ........
Odpovedať
Profilova fotka
makyska: dárky pro svatebčany? Tím bych se moc nezabývala, pokud to nebude něco ryze spotřebního (třeba víno, co vypiju), tak to stejně polovina vyhodí. Dárkem pro svatebčany je účast na naší svatbě ne?:o)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak já mám ovečky na autě, králíky na vedlejších dortech a vypouštíme holuby. Už rodinku víc dráždit nebudu.......A to jsem přemýšlela, že dám na svatbě svému tátovi jako dárek k 60.tinám, které má za 18 dní po svatbě dvě ovečky. Skoromanžel nadšený, ale ovce nalze sehnat :(( Tak hledám alternativu :-D
Odpovedať
ifoun, civet: jste skvělé tlamy :-D já jsem příležitostná kuřačka, ale na svatbě to nesnesu, sama tak kouřit nebudu, stejně tak přítel a všichni budou chodit na terasu, navíc tam máme děti! hani: je to síla teda, já taky všo zařizuju z prahy, první byly třenice, ale nakonec jsme se domluvili :-) přítelova mamka razignovala hned na začátku, poslala prachy a naopak se nezajímá vůbec, až jsem se bála, jestli mají Pajovi hosti ráno nekdě azyl, ale vyřešeno. A moje mamina začala taky chvilku šílet, bo je to její první svatba a hrozně to prožívala se svou dcerunkou, ale zklidnila, díky bohu. Teď nerví bráška, žen nemá co na sebe. :-) Momentálně jsem asi nejklidnější ze všečch. :-D a zajímavá novinka, jak jsem se bála, že nás bude u stolu moc, tak nám začínají odříkat hosté...mimochodem ti dva strýčkové, z nichž jeden chtěl přijít v maskáčích a druhý chtěl při obřadu sbírat hřiby :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
maithai: kurnik, stréců je mi skoro líto, doufala jsem, že bude mějaká bezva fotka s hřibama a tak :-D Ale aspoň máš klid ;-) My máme taky pár odřeklých, ale co se dá dělat, my dorazíme, svědkové taky slíbili, zbytek už je jen publikum ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Holky ruším dárečky :-D, žádné nebudou. Minivína nekupuji, moje rodina je chlastová a ty by potřebovali sud :-D, a to už bych zařizovala transparent na sud s poděkováním.....
Odpovedať
Taky budeme mít jmenovky zapíchané v jablkách, ale v zelených, protože svatba je do zelena a jako dárky budme mít pto každého štamprli se jménem, které jsem vyrobila. Celý večer z nich budou pít, protože u nás se pije slivovice a pak si je vezmou domů jako dárky.
Odpovedať
ifoun: tak nějak makyska: my máme perníková srdíčka, mají ale dorazit až týden před, tak kdoví, jak to dopadne... lucasek: supr nápad!!! zvlášť u nás na Valachoch by se to ujalo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Vy mě bavíte.....hřiby a maskáče? Já zase řešila, že strýček nebude spát s tetičkou na pokoji. Tak pěkně odděleně :-D
Odpovedať
Profilova fotka
makyska: tak jestli je to strýc od mamky a teta od taťky :-D maithai: perníčky jsou fajné, moc se mi to líbí, jen nevím, kde se to dělá...navíc nám by to nesedělo do stlyu, tak to máme ražené stejně jako oznamko. Jo a oznamko má zatím enormní úspěch 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
ifoun: sourozenci to jsou :-D Že by teta chrápala? Taky jsem řešila srdíčka, a taky se nám to nehodí do stylu.
Odpovedať
u nás se taky bude spát odděleně, tetičky spolu a strýčkové taky spolu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
lucasek: to si děláš srandu? Já platím ubytování a pro mě jsou to vícenáklady. Budou pěkně spát spolu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
My nocleh neplatíme, to by byla další palba, ale všem říkáme, že budem rádi, když přespí a poklábosí s náma u snídaně. Skoro všichni jsou místní, takže to od nich budu brát jako dárek, že si zaplatí noc v hotelu :)
Odpovedať
Profilova fotka
Já ubytovávám 50 lidí. 14 lidí jsem musela dát na penzion, zbytek v rodině. Paní majitelka mi nabídla úžasnou cenu-6000tis.za 14 lidí na dvě noci. Jsou to peníze navíc, ale už to neřeším......
Odpovedať
naši hosté si ubytko platí sami, jen svědkům jsme to zacvakali jako poděkování a ještě jim asi koupím nějakou drobnost :-) my nemáme svatbu nějak laděnou, ale jsou tam jisté valašské prvky jako cimbál, prasacko, slivka, tak ty perníčky tam sednou :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ifoun: taky neplatíme hotel, všem jsme to oznámili hned na začátku s dotazem, jeslti jim to bude vadit a převážné většině to nevadí, vlastně takhle, nikdo nám to neřekli a zatím všichni potvrdili účast ... ale přespávat budou hlavně pražáci ... místní atd. odveze řidič a někteří ani nebudou pít (každej se přece nemusí zlít, ne? :) )
Odpovedať
Profilova fotka
maithai: tam to sedne skvěle :) Já chtěla zaplatit hotel našim, ale oni určo dojedou se psem, takže budou spát asi u nás doma. Musím to s něma ještě probrat. A svědků se musím ještě poptat, jestli budou chtít přespat. Já dala na svatební web odkaz na hotel, navigovala, jak se mají identifikovat, aby dostali svatební slevu (skoro 50 procent), zbytek nechám na nich :)
Odpovedať
Profilova fotka
moje svědkyně bude mít jako dárek to, že první noc (před svatbou) spí s manželem u našich (taky mají ubytko, ale trochu dál od místa svatby) bez placení samozřejmě a budou s náma před svatbou večeřet, vařit bude brácha a vypadá to na velkou hostinu už takhle před svatbou :-D
Odpovedať
ifoun: jasně, ať se rozhodnou sami. Taky jsečm to tak řešili, i s dary. Snažíme se co nejvíce omezit faktor remcání :-)
Odpovedať
Profilova fotka
my máme domluvnou ubytovnu, páč mimo rodinu ubytováváme přes 70 lidí... je to stará chmelanda, 300 Kč za pokoj/noc, je to pro 3-4 osoby a ať se podělí, kdo s kým bude spát :-D spacák má doma každý, tak jsme žádný luxus nehledali... důležité je, že ubytovna má opravdu velkou kapacitu a nové funkční sprchy a záchody (a je to hned vedle sálu, kde máme večer párty)... perníková srdíčka máme taky, ke kafíčku na obědě (pro rodinu)... a jako dárky jsem udělala srdíčka, zpatinované do zlatava, jsou přivázané na kartónku a slouží jako jmenovka v talířku (takže taky jen pro rodinu na obědě)... můžu dát foto, jestli chcete :-) ještě máme do každé rodiny archivní víno a rodičům ještě asi dáme fotoalbum nebo jen zarámovanou fotomontáž nás dvou jako dětí... (vedlejší dorty jsme úplně zrušili)...
Odpovedať
veve: foto srdíček!
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?