Svadba 02.10.2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babenky, ja s mojím drahým sme sa rozhodli pre tento uzasny termin, neviem, mozno sa niekomu bude zdat privcas planovat svadbu rok a pol skor, ale chcem aby vsetko prebehlo hladko a podla mojich resp. nasich predstav. :-) Kedze je to moja prva (dufam, ze aj posledna ) svadba potrebujem par rad od vas skusenejsich za co vopred dakujem . :-) No aby som neodbocovala od temy najprv by som chcela spoznat adeptky na tento termin ako som ja . Cize kocky hlaste sa :-)
Odpovedať
civet: tan Kariik mě mrzel, ale stejně by to bylo jen hekticky a na kratičko, takže jsem to přehodnotila a vidím to naprosto stejně :-)
Odpovedať
Profilova fotka
My jedeme na Maltu... (budeme nahazovat omítku v ložnici) :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky holky :-) Od soboty za dva týdny,taky máte pocit,jak se to strašně moc blíží??Na jednu stranu si to neuvědomuju,na druhou začínám být pěkně nervozní :-)
Odpovedať
Profilova fotka
veronika88: No jéje, já už pomalu začínám stříhat metr, je to za chvíli a mně furt přijde, že nic moc nezařizujeme, že na něco určitě zapomeneme... Všechno to leží jen na našich bedrech a zkušenosti z pořádání svateb nemáme...
Odpovedať
začínám být trochu nervozní a není den, kdy bych na zařizování nemyslela, :-) ale je fakt, že jsme se teď přeorientovali na rozlučku se svobodou, která se teda blíží mílovými kroky :-) dneska musím objkednat guláš :-) V pátek jsem sehnala většinu dekorace na svatbu- bublifuky, jmenovky, organzu na stůl i auta, čelenky pro družičky i krásný puntikovaný tyl na autko a na ozdobení věnečku na dveře :-) A bez poštovného. A asi v pátek nebo v sobotu po službě se chystám do ikei na svíčky a podtácky a podnos pod prstýnky, pak už chybí jen brk a kniha hostů - to vyřeším v papírnictví. Problém jsou stuhy na olemování dortu - což je problém, protože chci saténky v určité barvě a zatím nesehnatelné. :-( ale to už je opravdu detailík :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Počkejte, jak od soboty za dva? To nééé, já mám furt pocit, že ještě minimálně měsíc. Asi bych měla otevřít kalendář :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Tak dobrý, koukám do kalendáře a je to od víkendu za tři týdny, ufuf.
Odpovedať
Profilova fotka
No my zažili o víkendu stres největší kvůli dortu, to by člověk nečekal, ale připletl se do toho bracha, kterej přijel k našim na návštěvu a byl ze všech nejchytřejší - asi peče pravidelně dorty na svatby ... fakt nervy, díky bohu se nehrnul do toho, že pojede s nama do ty cukrarny ... ačkoliv nakonec i v ty cukrárně byli tedy absolutně nepřizpůsobiví :(, ale co, je to jen dort ... potvrdilo se mi, že dokud to rodina nevěděla, tak jsme zařizovali v pohodě (díky bohu skoro všechno jsme stihli) a věci, které se dozařizují teď, tak se do toho pořád někdo s..e ... a některých dotazy jsou opravdu perly =-)
Odpovedať
hani: a bude hůř, musíme vydržet :-)
Odpovedať
holyyy uz sa naam to blizi!!!! ako budete riesit rozlucku so slobodou?
Odpovedať
Profilova fotka
Ifoun,no vidis to,jeste vas tady zbytecne mistifikuju....... :-D :-D :-D Jsem uz z toho tak nervni,ze neumim ani pocitat,ale super,aspon tyden na vic :-D ;-) ;-) My musime dokoupit tombolu,zabalit ji,jdu jeste na jednu zkousku satu,pristi pondeli mam zkousku ucesu a liceni... Jinak organizaci mame jakz takz domluvenou,mam 3 dospele druzicky,ktere se o vse postaraji+svedkove. Me se ted vdavala kamaradka,takze vsechny kravinky,jako bulbifuky,zvonecky,tlairek na prstynky atd. budu mit od ni :-)
Odpovedať
Holky já se nějak nemůžu dokopat pokračovat. Minulý týden jsme se vrátili z dovči a já vím, že plno věcí nemám, ale nějak nemám chuť něco tvořit. Každý den se mě kámoška ptá jestli už mám objednanou kytku, už je ze mě na nervy a mi to jde pořád nějak kolem mě. marka prudí, protože má za úkol péct dorty a cukroví a nepamatuje si co jí říkám a tak se na všechno ptá 10x a to už mi taky leze na nervy. Začíná mi to být včechno jedno. Myslíte, že tohle k tomu taky patří? že třeba další týden budu jinak nervozní?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
lucasek: já myslím, že je naprosto normální mít nervy...no, víte kde, že? :-D Dej si pohov, zajdi si někam na kafíčko nebo na masáž a vrhni se na to následující den, máti to sepiš mailem nebo na papír, aby tě nenervila a bude...
Odpovedať
ifoun, lucasek: jasně, hlavně si dej oddech, aby se ti to neznechutilo....
Odpovedať
mna tiez take nalady chytaju, hlavne ked sa vsetci stale nieco vypytuju a stresuju kolko je malo casu.ale ked som im to vravela pred polrokom tak to bolo casuuuuu ]-( najviac ma na tom znechucuje to, ze nemam sancu mat na na mojej svadbe vysnivane veci. stale sa mi to potvrdzuje ci uz ide o uces,tortu,kolace,menu,miesto konania...uz som rezignovala :-(
Odpovedať
Profilova fotka
dada: můžeš být v pohodě, jsem na tom úplně stejně, o víkendu už se to neobešlo bez hádek a mých slz a to jsem myslela, že tohle se mi vyhne, ale teď nejedeme k našim 14 dní, tak si trochu odpočinu :)
Odpovedať
nechapem tie "dokonale"svadby.ako mohli vsetko tak skvele zariadit?mne to nakoniec dopadlo tak ze mam sice kvalitnych dodavatelov,ale musela som zmenit svoje poziadavky lebo bud to tak nerobia,nevedia,alebo to nejde,alebo to este nerobili,alebo to nie je zvykom alebo to neponukaju . Jaaaaaaaj!!!! nanervy!!! 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
Tak to jsem přesně teď zažila. "To se nedělá, ale ono se to vlastně asi jinde dělá, ale my to tak neděláme, protože jsme to nikdy nezkusili a ani nebudeme, abychom to nezkazili." ... asi tak ...
Odpovedať
presne...ale ked sme si ich objednavali tak nic nepovedali ze to tak nerobia!!!az teraz ked su si isti ze uz inych nezozenieme do terminu. ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
To snad ani nemůže být pravda, jsou někteří fakt odrzlí...to by mi někdo mohl zkusit diktovat, že oni jsou zvyklí to dělat jinak ]-( Přesvědčit o kvalitě se mě snažil jen první výrobce oznamka, ale myslím, že byl nakonec rád, že mi může vrátit zálohu a zbavit se mě, magor.
Odpovedať
Profilova fotka
V Praze je trochu víc možností si vybrat dodavatele, na malým městě je to horší. Mě taky štve květinářka, že není schopná mi už 4. týden říct, jestli budu mít vybraný květiny, nebo ne (furt ještě obvolává dodavatele, aby se jí vyjádřili, jestli seženou tu a tu barvu). Ale já si u nás na maloměstě netroufnu jít jinam - reference dobrý mám jen na ni a věřím, že i když to bude nakonec z jinejch kytek, tak ta kytka bude vypadat dobře. Samožřjemě, že existujou i jiný květinářství (i na maloměstě), ale riskovat, že mi to uvážou hnusně, nechci. Jinak mám většinou na dodavatele štěstí, buď jsem nenáročná (což si nemyslím) a nebo dokážu odhadnout, co kdo je schopen udělat. Cukrářce, která nám bude dělat dort jsem poslala obrázek, jak by měl dort tématicky vypadat a nechávám jí volnou ruku, ať se vyřádí, protože vím, že do mojí přesné představy se trefit nemůže a zadruhé u těch kreativních lidí je problém, že jakmile se nemůžou vyřádit s vlastní fantizíí, tak je to nebaví a výsledek není tak super, jako když jsem jim nechá volná ruka. A na radílky se usmívám a říkám "děkuji za názor, vím, že to myslíš dobře, ale my to budeme mít jinak" a opakuju to, dokud nedá pokoj. Ono už se pár chytrejch našlo, ale nenechám se zviklat, zvlášť když vím, že nechci úplně klasickou svatbu a hlavně chci, aby byla svatba dle mého vkusu..
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj Holky! připojuji se, doma už se se mnou nikdo nesmí bavit o svatbě. Mého nastávajícího se nikdo na nic neptá a já jsem o víkendu řešila debatu s nastávající tchýní: nebudeš mít velký výstřih? a nebudeš výstředně nalíčená? Pak jsem zjistila, že místo koláčků na rozdávání před obřadem mi objednali koláče 10 cm v průměru. A to je jediná věc, do které byla rodina mého nastávajícího zaangažovaná. Děsim se své svatby, UF :-(
Odpovedať
makyska: nedej se!!! :-) já to doma všecko zpacifikovala... :-) naštěstí, ale chvilku to trvalo :-)
Odpovedať
Profilova fotka
maithai: já vím, že se nesmím dát, ale nějak mi dochází síly. Já tak nemám problém s dodavateli, ale s rodinou mého nastávajícího. V pátek byl alespoň vztyčný bod-líčení a účes s mou vizážistkou dopadl úžasně! No, ale pak přišly ty koláče. Už nějak rezignuju :-S
Odpovedať
makyska: nene, je to tvůj den. Váš den, musíte si ho užít, jestli nejde domluva, tak je ignorujte, nebo zatněte zuby a držte a pak hned vypustit z hlavy... hlavně si nench zkazit svatbu, to by byla škoda...
Odpovedať
Profilova fotka
já se asi musím zregenerovat a na tři dny vypustit z hlavy svatbu, nebo mě to skolí :-| No, teď mi potvrdil účast fotograf, zlatí dodavatelé :-)
Odpovedať
Já teď hodně lituju, že jsem zadal dort upéct mamce. myslela jsem si, že se domluvím líp než s cizí osobou a že mi to udělá přesně jak chci. Ovšem opak je pravdou, pořád mě tlačí tam kde nechci. Chci klasiku, opravdu hnusný máslový krém, který jsem vždycky milovala a nikdy jsem neměla šanci ho mít, ani na jakýchkoliv narozkách když mi pekla dorty, protože všechno musí být zdravé az jogurtu nebo aspoň s nějakou příchutí. Strašně mi zazlívá, že chci klasický dort a hladký, žádnmé růžičky načančané. Hladký jedno patro, dokola mašli jakou máme na oznámení a nahoře figurku jak nevěsta chytá ženicha.
Odpovedať
Profilova fotka
Koukám, že v tom fakt nejsem sama, mě bylo nakonec v rodině řečeno, že nejsme normální, že jsme trhlý, když jsme řekli, že bychom na dort chtěli dvě marcipánové myšky jako nevěstu a ženicha (jsme ulítlí na tyhle potvůrky, máme doma pískomily) a všichni protáčeli oči ... fakt super pohled. A následně, když jsem řekla, že teda restaurace bude nekuřácká a kuřáci ať si chodí ven na terasu třeba, tak jsme se dočkala odpovědi od švagrové, že to tedy asi půjdou spát brzy. Ale to jsem tedy přešla bez jakékoli reakce ... předtím mě ještě vytočila skorotchýně. Obě mamky budou totiž péct. Moje mamka koláčky a asi žloutkové věnečky, přítelova mamka cukroví a punčák a ona si myslela, že prý si to mezi sebou čenžnou nějaký množství a obě rodiny si zabalí výslužky samy, protože ona musí výslužky rozdat ještě x kamarádkám, protože jí taky dali výslužky ze svateb svých dětí (které my neznáme samozřejmě a my s tím neměli nic společného) ... s tímhle jsem nesouhlasila )přece moje máma nebude péct koláče pro nějaký cizí lidi) a byl oheň na střeše a pak přijedeme k našim a máma se mě ptá, jestli mi něco není, že jsem nějaká bílá ... no asi jsem byla ještě poznamenaná z tý výměny názorů :)
Odpovedať
Profilova fotka
My taky nemáme klasický dort, ale nikdo to neví (nevidím důvod informovat), svatba také nekuřácká (jak snídaně přred obřadem, tak celá akce), když chce někdo hulit, tak ať jde ven nebo nechodí. Já prostě kouř nerada :-p Rodiče ještě netuší, že nebudou výslužky (natož pro cizí lidi), tak jsem zvědavá, co z toho bude 8-) Nejlepší je neinformovat o detailech, jen říct, že už je to hotové a bue to překvapení :-p
Odpovedať
Profilova fotka
No tak my chtěli na dort králíky. Máme je na oznamku, na hlavním dortě nakonec nebudeme mít králíky. Jen na vedlejších. Myšky me nenapadly :-) Já zase pekla cukroví se skorotchýní v domněni, že to je na svatbu. Upekli jsme snad 30 druhů cukroví, které bylo snad ve 12 velkých krabicích. Pak jsem dostala tři škatulky s tím, že zbytek má na 50 sátiny. Co zbyde, dostaneme. Jak bezďáci :-|
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?