Svadba 02.10.2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babenky, ja s mojím drahým sme sa rozhodli pre tento uzasny termin, neviem, mozno sa niekomu bude zdat privcas planovat svadbu rok a pol skor, ale chcem aby vsetko prebehlo hladko a podla mojich resp. nasich predstav. :-) Kedze je to moja prva (dufam, ze aj posledna ) svadba potrebujem par rad od vas skusenejsich za co vopred dakujem . :-) No aby som neodbocovala od temy najprv by som chcela spoznat adeptky na tento termin ako som ja . Cize kocky hlaste sa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
hehe, nejlepší je napsat v ruce, naskenovat, zvektorizovat a upravit :D
Odpovedať
zvekto..co?? do thoo se pouštět nebudu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
maithai: zatím mám jedno vybrané, ale úplně odvařená z něj nejsem, nevím, možná nakonec zvolím nějaké hezké psací na jméno (i hůř čitelné, jméno si každý domyslí) a zbytek bude tiskacím, problém je, že kamarádka, co mi dělala návrh, je pryč, takže už to nemám s kým řešit a já moc grafice neholduju....ale když bude nejhůř, tak to nějak v PS zmatlám.
Odpovedať
ifoun: držím pěsti
Odpovedať
Profilova fotka
maithai: zvektorizovat:o) To je takovej pěknej proces, kdy si naskenovanej obrázek (něco jako fotku) převedeš do křivek a s těma si pak děláš co chceš. Nožičku taháš kousek do leva, háček uděláš do lepšího obloučku a tak:o)) Veve nedoporučuje zrovna nejjednodušší techniky pro laiky:o) Jako já bych to asi zvládla, udělat si vlastní písmo tím způsobem, který ona navrhuje, ale že by se mi do toho chtělo? Ani omylem:o)) Stačí, že jsem se crcala s vlastním oznámením.. Ještě do něj upravovat celý písmo... To fakt ne:o)
Odpovedať
Profilova fotka
Maithai: docela se mi líbí Scriptina (je i na tech českých fontech), ale asi jen na jména, na celý text je to moc zdobné, takže zbytek prostě v tiskacím, je tak udělaný originál oznamka, podle kterého ho dělám..a kupodivu to nevypadá zle.
Odpovedať
Civet: ty to máš dokonalé, není třeba nic vekto...no víš co :-D ifoun scriptina se mi taky líbila: ale jak říkáš, je hodně zdobná, takže tak na titulky, nadpisy, jména.. :-) snad něco hezkého vybereš
Odpovedať
Profilova fotka
maithai. já jsem schválně použila ten "nejhnusnější" font, umocnilo to ten strohej dojem:o)) ifoun:Jen jestli můžu radit, na jedný stránce (nebo obecně na oznámení a pozvánkách) použij max. 2 různý fonty. Pokud jich použiješ víc, tak to bude působit přeplácaně. A za sebe bych raději zvolila stejnej font na celým oznámení (a pozvánkách ke stolu) a vaše jména napsala kurzívou a nebo větším fontem / tučně. Použila bych ke zvýraznění jiný prostředky než odlišný font... Ta sciprina je vážně hodně zdobná a hodí se jen na text, u kterýho si člověk domyslí, co to má být (třeba the end na konci filmu:o)).
Odpovedať
Profilova fotka
civet: já právě řeším, že dva fonty, ja jsem hrozná konzerva, takže i s tím mám problém :-N Ale na tom origoš oznamku jsou právě dva, jedoduché tiskací na text a pouze ozdobným písmem (něco jako scriptina) jména. A nevypadá to zle. Já bych radši všechno jedním fotnem, ale nenašla jsem takový, který by mi vyhovoval: psací, ne nějaký hnusný obyč, ne moc zdobný (kudrlinky), čitelný, s diakritikou....
Odpovedať
ahojte, my sme dnes dokoncili oznamko, mena sme dali scriptinou ale text inym menej ozdobnym pismom a to z dvoch dovodov, nezohnali sme scritpinu so slovenskou diakritikou, takze nam par pismen s makcenmi chybalo, ale spravili sme to z dvoch fontov aj z toho dovou, ze scriptina je fakt trosku moc ozdobna a asi by tych sluciek uz bolo trosku privela, ale oznamko je supeeer, tesime sa z neho, ved uz bolo na case, najvyssi cas rozdavat ;-)
Odpovedať
Která pravidla porušuje: | Zruš já se snad zblázním, tak v sobotu se setkali naši a přitelovi rodiče, všechno podstatné zařizujeme my, jim jsme dali zákusky a ranní pohoštění. Mamka si domluvila, že guláš budeme dávat v hospůdce, pak se přijede k nám.. jejich strana to doma odkývala, ´pohoštění pro hosty ze ženichovy strany nechystají vůbec. ted napsal jejich taťka přitelovi, že je to šíleně komplikované, přítel mě, že jaktože mamka zařizuje bez našeho vědomí a co já s tím??? asi se zblázním, pořád něco! Jejich strana u nás na návštěvě tvrdila, že vůbec neví, kde máme hostinu, no bodej, když nás u nich doma nikdo neposlouchá, přítelova maminka si ani za jejich stranu nezamluvila koláčky, jen na výslužky, do restaurace nechce dovézt nic, naše mamka se jí to styděla říct, já se z toho asi zvencnu! Holky, jak máte ranní pohoštění? Sjedou se k vám všichni hosté? Nebo jen z nevěstiny strany? (nebydlíme zrovna vedle sebe, ale cca 40 km daleko) poraďte,.,.
Odpovedať
Profilova fotka
My jsme to vyřešili tak, že ranní pohoštění máme v naší oblíbené kavárně kousek od našeho bytu, kde se sejdou obě strany. K nám do bytu by se 50 lidí nenacpalo, mě by rozčilovalo, že s e mi tam někdo motá, když se já chci motat v koupelně. Navíc představa, že večer před svatbou nebo nedej bože ráno ještě patlám nějaké jednohubky, no ani omylem.... A s koláčkama to máme tak, že mamka nám dovezou moravské (dle počtu, co jsem jí nahlásila), já si ještě tady doobjednám české a bude. Výslužky jsem zrušila, jídlo si řešíme všechno sami (krom těch koláčků z Moravy, ty v Pze holt neseženu...) Jo a to se mi fakt povedlo, dostala jsem v pátek vzorek koláčků na ochutnávku a na poměření velikosti (zdarma) a v pátek jsme odjížděli na Moravu a já je nechala na pianě :( V neděli už byly takové tuhé a trošku suché, ale tak otestovali jsme a jsou moc dobré :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Vzhledem k tomu, že naši bydlí ve velmi malém bytě, tak je nehodlám stresovat tím, že jim tam budu rvát 40 lidí. Takže ranní setkání proběhne v restauraci, kde budeme mít pak i hostinu a večerní mecheche. Všichni se sejdou tam, nedělíme moje a přítelovy hosty. A s koláčema to máme tak, že každá strana rodičů si objedná, co bude chtít vzít do práce a po sousedech. Na svatbu a do výslužek budeme brát koláče od přítele z vedlejšího města (jsou osvědčené a levné). S maminkama cheme jestě domluvit, že by napekly nějaké drobnější pečivo do výslužek. Zákusky budeme taky brát od přítele z vesnice (opět jsou osvědčené a levné). A rodiče seznámíme až na svatbě, dřív na to nebude čas..
Odpovedať
díky za zpětnou vazbu, vidím, že snídaně - guláš, mimo domov nevěsty není nic divného a jsem opravdu za - i pro větší klid v rodině a phoodovější ráno :-) a co se týká dělení hostů - nevím, my s přítelem bydlíme od sebe cca 40 kilometrů, možná by bylo dobré, kdyby se sešli až před obřadem a ne všichni u nás...navíc mamka je tam všechny nechce.. :-/
Odpovedať
Profilova fotka
Hmmm, dělené hostů neřešíme, jediné "rozdělení" by mohlo být u rodiny, což je celkem cca 10 lidí, zbytek (40) jsou společní kamarádi, takže není jak dělit (a dělit podle toho, kdo se s nima znal dřív, to by bylo hodně ujeté :-) ). A nemůžou hosté od ženicha být taky v nějakém podniku před obřadem? Třeba někde právě v Malenovicích, aby to pak měli kousek na obřad.
Odpovedať
to bych ráda, tam to ale neche nikdo zařizovat... maminka přítele pro ně nechystá vůbec nic a doufá, že u nich ráno nebude nikdo... jak se chceš k takovému přístupu stavět..
Odpovedať
Profilova fotka
Hmm, tak ať dojedou až na obřad, nemůžeš se starat o všechny :-N
Odpovedať
asi tak :-) první rodiná bitka - a ještě před svatbou :D aspoň, že my dva jsme to včera probrali v klidu a držíme při sobě...
Odpovedať
Profilova fotka
Njn, jak to člvoěk řeší takhle "na dálku", ak se něco v tomto duchu vykytne, proto jsme to odrzle udělali u nás doma, i když většinou je to v bydlišti nevěsty nebo ženicha. Držíme se hesla: komu se to nelíbí, ať si.... víš co, že? 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
maithai: a nemůžete to udělat tak, že ráno všichni dorazí do hospody na ten guláš, tam se občerství a pak pojedou tebe už jen vyzvednout? Že by se u vás doma už nikdo nehostil? Nebo max. koláčkama? Já jsem byla jako host na 4 svatbách a 2x se hostilo u nevěsty doma, 1x se všichni sešeli až před obřadem, 1x se hostilo v restauraci. Jako nejlepší varianta mi vychází ta restaurace, odpadá stres a honičky pro rodiče nevěsty (případně pro další hosty, kteří se angažují v organizování). Já jsem na poslední svatbě fungovala jako pomocná ruka (to se hostilo u nevěsty doma), takže jsem se ráno hned nachystala a pak lítala vítat hosty, dávat jim vývazky + jim nabízet koláčky a tak. Během dvou hodin jsem se já sama vůbec nenajedla, nesedla si, protože nebyl čas, docela peklo.
Odpovedať
jako ono to určo bude v té restošce, akorát mamka tam chce hostit jen hosty z naší strany a ty ženichovy chce nechat na druhé mamce, a´t si to zařídí podle svého... doma bude jen slivka a koláčky
Odpovedať
Profilova fotka
No holky, jak tak čtu, tak nevím nevím jak to dát dohromady. Naši hosté (teda ne ty plzeňský - to jen přítelovo rodiče) se sjedou asi jen před barák pro nazdobení aut a moje rodina, která pojede 100 km přijede před obřadem k nám. Dostanou chlebíčky (přivezeme od přítele z práce z kantýny - mají je za hubičku), kafíčko a bude i nějaký ten frťánek, když budou chtít. Nebudu z toho dělat kovbojku, ale doufám, že to nějak dopadne. Dneska mi přišli botičky, tak si je musím vyzvednout, bohužel ale můžu až ve čtvrtek. Jsem na ně zvědavá.
Odpovedať
já si jedu pro botičky ke kamošce příští týden a jsem strašně zvědavá!!! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Já objevila moc hezké v Adině, ale stojí 1600, tak nevím... je to docela palba, ale zase první hezké světlé, co jsem viděla :( A navíc mají plnou špičku, takže by se vyřešil problém s pančoškama :)
Odpovedať
nechce se mi dávat tolik za botky :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Mně taky ne, taky bych radši našla nějaké dokonalé za 400, jenže je to dost náročný úkol :( Nejvíc mě štve, že to v salonech mají hrozně nadsazené (ceny), ale zas nevím, kde to sehnat jinde...
Odpovedať
Profilova fotka
Já bych i 1600 za boty dala.. ale jen v případě, že by byly pohodlné a opravdu se mi líbily (a ideálně by byly využitelné i po svatbě). To byl přesně ten problém s botama ve střevíce a více - pohodlný a sedící na mou mamutí nožku byly jen jedny, ale nelíbily se mi a navíc stály snad 1800.. Do salonů asi ještě zajdu, ale předpokládám, že tam budou mít hlavně střevíčky, který se pak absolutně nehodí k ničemu jinýmu než k těm svatebním šatům..
Odpovedať
Profilova fotka
civet: tyhle právě byly použitelné i po svatbě, jinak bych se na to vyprdla, ale takhle nad tím pořád uvažuju...
Odpovedať
Profilova fotka
ifoun: nemáš jejich obrázek?
Odpovedať
Profilova fotka
cha, já mám botky za dvě stovky z Aukra :D krásné šampáň krajkové... no prostě jsem je nikde jinde neviděla :D a jsou mi akorááát, juhůůůů :) na druhou stranu nemůžu sehnat světlé baleríny ve velikosti 35 na naši odpolední rockenrollovou párty, chjooo :/
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?