Svadba 02.10.2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babenky, ja s mojím drahým sme sa rozhodli pre tento uzasny termin, neviem, mozno sa niekomu bude zdat privcas planovat svadbu rok a pol skor, ale chcem aby vsetko prebehlo hladko a podla mojich resp. nasich predstav. :-) Kedze je to moja prva (dufam, ze aj posledna ) svadba potrebujem par rad od vas skusenejsich za co vopred dakujem . :-) No aby som neodbocovala od temy najprv by som chcela spoznat adeptky na tento termin ako som ja . Cize kocky hlaste sa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Zdarek holky.. tady se to slusne rozjizdi ;-) Mozna to bude tim, ze se nas cas krati :-))) Zrovna dnes jsem taky resila hudbu.. Pritelovi se nelibi klasicky svatebni pochod od Mendelssohna ani Lohengrin, tak nevim, co dat jako alternativu.. Nejaky napad? Premyslela jsem nad Avatarem - Begining one of the people nebo Enya - Adiemus.. Jinak s oznamkama vazneme na tiskarne.. nevime, na jaky papir je vytisknou?! :-/
Odpovedať
No holky koukám že my říjnovky jsme většina věřící :) Taky budeme mít svatbu v kostele a musím si zajít pro křestní list, jenže na naší faře mají otevřeno v úplně nesmyslnou dobu a hodně krátce a vždycky když jsem v práci. Oznamka už naštěstí máme dávnoa krásný měli jsme štěstí na velkou slevu a moc dobrou firmu :) No ale s těma hostama je to katastrofa, na oběd máme taky 60 lidí a večer asi tak 20 kamarádů a ty co nepozvu se asi budou zlobit, ale nevím jak to udělat když máme tak velkou rodinu :( Jinak v kostele nám bude zpívat kamarád (operní zpěvák-sólista :D) no a taky s ním musím pořešit co, na varhany bude hrát jeho kamarád, který hrává v kostelech..Ale svatební pochod asi musí být, bez něj by to nebylo ono :)
Odpovedať
makyska: jejda, ještě jsem tak nad tím neuvažovala :-( vím jen, že bych strašně chtěla ave mariu, ale po zbytku budu muset popátrat ;-) nzidiova: tak koukám, že máme podobné složení hostů na svtabě :-) bude to mazec :-D
Odpovedať
vs_sj: a na kolik vás asi vyjde hostina pro tolik lidí? My když jsme to vypočítali tak jsem myslela že mě klepne :D
Odpovedať
přesnou konečnou cenu ještě nemáme. Budeme mít catering, který nám bude dělat učňovská škola, takže tam si můžeme řícz buď cenu na jednoho hosta nebo jim můžeme říct co všechno chceme a oni to vypočtou. Konečnou verzi budu řešit v půlce srpna takže zaím nevím, ale bude to pálka jak čert :-)
Odpovedať
No to máte dobře pořešený. Nás to vyjde asi tak na 55000 kč :-D asi si hodim mašlu..
Odpovedať
uuuaaaa...... to je pěkná sumička ;-) ..... no ta naše se počítám bude pohybovat taky tak nějak :-D ....sakra to je peněz jenom za papu...mazec
Odpovedať
Ahojky holky, my jsme nevěřící a svatbu máme na hradě v Malenovicích, tekže hudbu teď řešíme a hrajeme si s několika variantami. BuĎ to bude hudba z filmu Love actually - na příchod, na gratulace, po podpisu a polibku. Nebo začneme cimbálkem a filmová all you need is love zahraje až po polibku. :-) Ale popravdě si myslím, že to bude šílená kombinace, takže asi zůstaneme u filmové muziky :-) Mendelssona nechcem ani jeden. a s těmi hosty, taky nám obě maminky pěkně přidávají cizí a málo známé lidi ke stolům, už jsme se kvůli tomu i chytli a celkem nás to znervózňuje, ale hostinu platí rodičové, tak mají tendenci si diktovat, díky bohu za to, že vše ostatní jde z našich peněz. Momentálně nás je asi 54..doufám, že lidi, kteří nás viděli před 10ti lety a drahou polovičku neznají vůbec, jsou dost soudní a pozvání odmítnou...chjo...
Odpovedať
Profilova fotka
maithai: ty jo, to je fakt mor, že všichni mají tendence zvát další hosty... To se nám naštěstí vyhlo, ale nějaké opičky samo jsou... :-|
Odpovedať
strašně mě to štve, ale co naděláš? právě proto jsme nějak zastavili tisk oznamek a ještě taktitcky vyčkáváme... je to pa pifku. řiším, jestli můžu k tomu oznamku a zvací kertičce ke svatebnímu stolu přidat ještě lístek s odkazem na svatební list darů a s prosbou o potvrzení, že hosté přijdou? není to hloupé? nebude toho v obálce moc? poraďte...
Odpovedať
Profilova fotka
maithai: tak to nezávidím:o/ Nám se naštěstí nikdo do svatby nemontuje, naši nemají tendence si zvát nikoho dalšího (spíš jim přijde, že uz takhle to s množstvím hostů přeháníme - budeme mít kolem 40 lidí na hostině), přítelovi rodiče se na svatbu ani nevyptávaj, ale když měla loni svatbu přítelova sestra, tak taky chtěli lidi spíš ubírat, než dodávat další a další. Přeju pevný nervy, pokud rodiče platěj hostinu, tak maj asi potřebu si diktovat, koho pozvou:o( JInak já jsem si asi už vybrala květiny. Furt jsem se nemohla rozhodnout mezi karafiáty a gerberami až jsem při brouzdání narazila na červenožlutou jiřinu a bylo rozhodnuto. Dneska ráno jsem volala i do květinářství, kde mi budou vázat kytku, a ptala se, jestli jsou jiřiny problém. Paní říkala, že z Holandska jde objednat cokoliv a zrovna jiřiny, že maj psanej říjen jako OK (což jsem pochopila, že maj asi sezonu a neni problem je za normalni peníze sehnat). Můžete mrknout do alba, vložila jsem tam barvu i možnou vazbu..
Odpovedať
maithai: No s tím že by někdo odmítl pozvání nepočítej, nám se na svatbu cpou lidi který jsme nikdy neviděli ani jeden a to jen proto že znají Peťovu mamku z práce. Natož aby to někdo odmítl..chce tam každej, hrůza. Navíc já mam takové neostýchavé kamarádky, jedna mi řekne že bych ji měla pozvat druhá se tváří dotčeně že ji pozvu až na večer. Jedna družička se zase diví že jí nezaplatím šaty, místo aby byla ráda že je družička a bude i na obědě a všechno a ještě mi řekne co já budu dělat s těma šatama, přitom si je sama vybrala a všechny ostatní se jí přizpůsobily. Pak jsem jí řekla že mě její přístup mrzí a že teda za družičku jít nemusí, když jí to nečiní radost, tak se mě zeptala jestli by tím pádem nešla na oběd a já že ne, tak najednou optočila že to je v pohodě, že si šaty koupí sama a super. Neřeknu kdyby na ně neměla, ale peněz má dost. Fakt hrůza, jsem zvědavá jak si to udělají až se budou vdávat ony.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ahojte holky. Já jsem teď během dvou dnů měla sáhodlouhé hovory, kdy mě má sestra s mamkou překopali svatbu. Bez nás o nás. Zjistila jsem, že ze mě, z klidného člověka, se stal díky svatbě neurotik. Prostě mě bylo včera oznámeno, že bude hostina, kdy já celou dobu bojuji za to, aby nebyla. Chtěla jsem jen raut. Taky jsem teď oslovila učňovské středisko, nic jiného mi nezbývá a se svatby se stává horor. Ještě jsem se nevdala, a už mě svatba stála 37.000,-Kč ( prstýnky 17 tis., zálohy, oblečení, ubytování a pod.). U nás je předpoklad 80-90 tis., a to mám skoro manžela krátce po studiích a vše táhnu sama. Taky musím stopnout výrobu oznamek, protože se vše překopalo. Po zkušenostech z práce, kdy dělám s lidma je třeba, aby dostali všechno info. Jinak budeš řešit denně 5 hovorů s dotazy maithai.
Odpovedať
Profilova fotka
maithai: my jsme si udělali svatební web, odkaz na něj je na pozvánce ke stolu, tam jsou základní inofrmace (kdy, kde a co se bude dít, že je dobré vzít něco teplého na převlečení na večer atd.), zároveň je tam sseznam "darů" - resp. to, že hmotné dary nechceme :) No a je tam i to, aby potvrdili účast na akci, jak si můžou objednat ubytko atd.
Odpovedať
Profilova fotka
holky neděste mě s těma rodičema ... my jim to snad neřekneme, když to takhle slyším :-o maithai: my k oznámení budeme dávat 2 kartičky - jednu s pozvánkou ke svatebnímu stolu a druhou s žádostí o potvrzení účasti a s odkazem na seznam svatebních darů ... aspoň to budou vědět všechno naráz a nebudou se vyptávat ... každýmu to není příjemný ptát se na dary a tak :)
Odpovedať
Hani811: díky, přesně tak to zamýšlím udělat. Já mám taky kamarádku, která se s prominutím sere úplně všude, kam může a nemá žádné sociální tykadla. Takhle už naprosto neskutečně vystresovala dva dny před svatbou moji spolužačku, kam opravdu nakonec šla, na můj úkor. Spolužačka se mi za to omlouvá dodnes a já tomu našemu miláčkovi nemůžu přijít na jméno. Teď se cpe k nám, já ji ale nepozvu a stojím si za tím... s těma ostatníma uvidíme. Samozřejmě se s nimi ke stolu počítá, když už dostanou kartičku, ale budu radši, když nepřijdou. Říkám to narovinu, bude to lepší i kvůli zábavě a přijde mi strašné, že bych se na své svatbě měla seznamovat se svými hosty. Pořád se s tím nemůžu srovnat...
Odpovedať
Profilova fotka
Civet: myslím, že budeme mít podobnou svatbu, 40 lidí, večer pár kamarádů přibude, ale to se určitě vypáruje s babičkou, dědou apod., kteří budou chtít brzo domu. Přítelovo rodiče a vlastně i on sám by nejraději žádnou hostinu nedělali, prostě tichý obřad nejlépe někde v cizině a pak jen malá večeře s rodičema, ale to si neumím představit, protože u nás se vždycky dělali klasické svatby a všichni se dobře bavili. Já budu mít žádost o potvrzení účasti na druhé straně pozvánky ke svatebnímu stolu... Zítra jdu na zkoušku účesu, tak se moc těším a jsem na to zvědavá. ;-)
Odpovedať
brixinka: moc držím pěsti.. :-) ať to dopadne podle tvých představ
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, bylo to úplně super. Teprve, když jsem viděla jak mi to češe, tak jsem si začala uvědomovat, že se něco děje a začalo mi docházet, že asi fakt budu nevěsta :-D Po víkendu jdu ještě jednou na zkoušku šatů, aby jsme doladili doplňky, ta na to se taky těším.
Odpovedať
Profilova fotka
Brixinka: a co foto? Nemáš? :)
Odpovedať
Profilova fotka
jasně, už jsem ho dala do albíčka. Těším se až k tomu budu i správně nalíčená. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Brixinka: zezadu je ten účes krááásný, zepředu bych měla strach o ten pramen, já bych si ho furt zasouvala za ucho :-D
Odpovedať
Profilova fotka
brixinka: krásný účes, začínám vám holky závidět vaše dlouhý vlasy ... s vlasama po bradu se moc věcí dělat nedá :(
Odpovedať
Profilova fotka
hani: já mám sice delší než po bradu, ale sotva po ramena, tak to asi taky bude oříšek :(
Odpovedať
Profilova fotka
no, já mám teda vlasy docela dlouhé, ale nechám si je jenom trochu navlnit a přidám decentní čelenku... méně je někdy více :)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak holky, přesně za 2 měsíce to bude! Já jsem o víkendu začla na papír sepisovat, co je potřeba zařídit a popsala jsem 4 stránky formátu A5 a došla jsem k názoru, že bych si konečně měla pořídit nějakej poznámkovej blok, kterej bude vyhrazenej jen pro plánování svatby. Jinak jsme o víkendu oznamovali přítelovým příbuzným, že bude svatba a zvali je tam, tak se moc nadšeně netvářili a asi půlka to v podstatě hned odřekla. No uvidíme, jak to nakonec bude, ale trochu mě to zamrzelo. Přeci jen když někdo na pozvání na svatbu reaguje protočením očí a slovy "proč to máte tak daleko?" (130 km od nich), tak to nepotěší. Dokázala bych si představit slušenější odmítnutí účasti, ale vem to čert, co jsme zatím oznamovali a zvali kamarády, tak byli všichni nadšení a už se moc těšej. brixinka: účes se mi taky líbí zezadu, zepředu bych taky měla strach, že si ten pramen budu furt házet za ucho, nebo že mi ho rozcuchá vítr:o) Já mám o víkendu zkoušku líčení, tak jsem na to zvědavá, zda budu mít konečně pocit, že se to už blíží..
Odpovedať
uz len dva mesiace.... :-)
Odpovedať
myslíte, že ľahké šifónové šaty ako svadobné sú vhodné aj v októbri, či je to skôr vhodné pre letné nevesty? ja by som chcela iba také ľahúčke, ale zase nechcem vyzerať ako čudák...
Odpovedať
janulina, po minule roky bol oktober teply, tak mozno by som to aj riskla, ale je to risk, nikdy nevies ci nebude chladno a dazd... :-|
Odpovedať
Profilova fotka
neděste ... 2 měsíce :) ... ještě mi toho tolik chybí, asi taky založím poznámkovej blok ... co se týče počasí, tak v říjnu už opravdu člověk může čekat všechno, loni v půlce října přišel ten sníh (shodou okolností jsme jeli kamarádce na svatbu z Prahy do Karviné a jeli jsme ve vánici na letních gumách, ale zvládli jsme to :) ), takže já bych třeba do úplně lehkých šatů možná nešla, ale je to otázka, klidně může být babí léto, 20 stupňů a sluníčko (to by bylo akorát, kéž by :) )
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?