Svadba 02.10.2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babenky, ja s mojím drahým sme sa rozhodli pre tento uzasny termin, neviem, mozno sa niekomu bude zdat privcas planovat svadbu rok a pol skor, ale chcem aby vsetko prebehlo hladko a podla mojich resp. nasich predstav. :-) Kedze je to moja prva (dufam, ze aj posledna ) svadba potrebujem par rad od vas skusenejsich za co vopred dakujem . :-) No aby som neodbocovala od temy najprv by som chcela spoznat adeptky na tento termin ako som ja . Cize kocky hlaste sa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
My taky máme jednu záležitost za sebou, koupili jsme konečně příteli oblek ... dneska ještě košili s kravatou, na manžetový knoflíčky je času dost ... a bude to mít na rozdíl ode mně už všechno za sebou ... :-)
Odpovedať
Na košili, vestu, kravatu a menžetové knoflíčky jedem v srpnu do vídně, tak jsem zvědavá :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
dzejnysek : jelikoz koukam, ze jsi liberecanda :-) tak ti poradim- bud Kendik- maji super chut, levne a hlavne jim muzes presne sama nadyktovat, jak si to predstavujes a staci tyden pred potom urcite cukrarna u Hájků- od nich jsme měli koláčky- mají pobočku myslim ve Vratislavich, my jsme si to vyzvedavali ve Smrzovce, meli jsme to cestou :-) a pak taky určitě paní Jahodová, tu určitě znáš alespon z vyprávění :-) a budete to mít na radnici? a kde hostina?
Odpovedať
Profilova fotka
evelp: Diky za bleskovou radu ;-) Zajdu to tam omrknout ;-) Nechceme uplne klasicky svatebni dort, ale spis neco maleho kulate navrch a do spodu naskadat male dorticky.. to delaji u Kendika taky?? Jinak obrad na radnici mit nebudeme.. Ja jsem chtela mit nekde, kde je ulicka stredem a pritel zase neco svetleho, coz liberecka radnice nesplnuje - je tam ulicka bokem a pomerne dost tmave prostory.. takze vyhral zamek Novy Falkenburg v Jablonnem v Podjestedi.. jukni mi do alba.. Je naaaaadherny!! No a hostina bude v penzionu Orion ;-) Co ty? Jak jsi daleko s pripavami?
Odpovedať
Profilova fotka
dzejnysek : u Kendika si muzes nadyktovat primo do vyrobny nebo jim dodat obrazek bo tak :-) ja uz mam po svatbe :-( ja jen okukuju temata a koukam, jak jsou na tom ostatni a rozdavam rady a nazory, pokud to jde :) a koukala jsem, ze mas v albu saticky, ktere jsem mela mit- z babylonu- ty korzetove, ale nakonec jsem vybrala jine taky odtama :-) tim se ostatnim omlouvam, ze jsem se vam sem vecpala :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Tak jsme o ošklivém víkendu nějak pohli s oznámením, máme dva návrhy (na různé velikosti papíru), dneska to přítel cvičeně vytiskne a uvidíme, které zvolíme (podle toho pak udělám i pozvánky na hostinu a večerní raut). Uf, už se to blíží, za dva měsíce a kousek budeme vdané paní..
Odpovedať
Profilova fotka
No, opravdu se to rychle blíží. V pátek jdu ke kadeřnici a tak jsme se rovnou domluvili, že vyzkoušíme i nějaký ten účes a příští týden zkouška líčení... radši jsem to zajistili včas, protože všichni mají pak dovolené a tím volných termínů opravdu málo. A v pátek jdeme také doladit výzdobu na hostinu a raut. Jsem na to zvědavá. Už skoro 3 týdny mám objednané boty,tak doufám, že se jich dočkám. Jinak to vypadá, že pomalu, ale jistě bude brzy vše zařízené. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte holky,muzu mezi vas ?? :)
Odpovedať
Profilova fotka
veronika88: jasně, že jo, aspoň se tady ta diskuze trošku víc rozjede, přece jen říjen není tak oblíbený jako letní měsíce a přitom je na podzim tak hezky :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Přesně tak :-) Tak já se trochu představím :-) Měli jsme mít svatbu 12.6.2010,ale 10.6.se nám narodila krásná dcera Sofinka :-)Svatbu jsme alespon zmesili,z puvodnich 80 hostu na 60 :-D Ted mame uz skoro vsechno,zrovna zaciname rozesilat oznameni....
Odpovedať
Profilova fotka
veronika88: gratuluju k mimískovi :), hlavně ať je holčinka zdravá ... a jejda, tak to máte stejně hostů požehnaně :-D ... my budeme mít asi kolem 35ti a i tak mi to najednou přijde hoodně, když vidím ty peníze jak jim narůstají nožičky a zdrhají :) A závidím, že už máte skoro vše zařízeno ... my teda rozhodně nejsme asi ani za půlkou ... máme oznámení a pozvánky, termín na matrice (ale ještě jsme tam nebyli osobně, až 6.8. - poslední možnost, kdy to můžeme zařídit a zároveň oznámíme rodičům), zamluvené šaty, koupen oblek, košile a kravata, zamluvená restaurace a penzion (ale ještě nedořešené podrobnosti, takže kdoví, ale reference dobré), jo a ještě máme zamluveného fotografa. No teď když to vidím, tak musím říct nic moc ...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Safra, holky, začínáte mě stresovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(((
Odpovedať
Ahoj holky:) nevím jestli si na mě ještě některé vzpomínáte :) chodím sem zřídka, protože tady nikdy nikdo moc nebyl. To já mám taky trochu stres, protože asi rok před svatbou jsem toho zařizovala strašně moc, pak nebylo co a teď je toho požehnaně a bojím se že to nestihnu. Navíc kadeřnice mě objednala na zkoušku až na konec srpna, přijde mi to pozdě ale říkala že to stačí.. No a líčení začátek září :(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj holky, psala jsem sem asi před půl rokem, ale bylo to tu mrtvé..... Já mám zkoušku líčení a účesu v jeden den, a to 3.9. a nepřijde mi to pozdě. Tím bych se vůbec nestresovala. Mě čím dál tím vadí, že se na svatbu začínají zvát ti, které jsem nikdy neviděla ( z manželovi strany) a hlavně je zve mého přítele maminka. Na svatbě máme 60 lidí a nejsme nafukovaací. Hlavně ty tlaky ze všech stran. To je hrůza :-(
Odpovedať
Profilova fotka
nzodiova: Klid, já jdu na zkoušku účesu 28. srpna. Paní mě chtěla objednat 14 dní před svatbou, ale to jsem jí řekla, že je trochu pozdě:o) 5 týdnů před svatbou to stačí. Zkoušku líčení ještě musím objednat, měla jsem jít před 14 dnama, ale paní nakonec neměla čas (byly jsme domluvené jen napůl, jak bude ona stíhat).
Odpovedať
Profilova fotka
nzodiova:Mám to taky tak,takže kliid :-)tech zkousek bys popr. jeste stihla ;-) ;-) Ja mam uces v srpnu,protoze budeme asi objednavat pricesek,tak at se popr.doladi barva apod.A liceni mam taky az v zari,kosmeticka rikala,ze je lepsi co nejbliz svatbe,kvuli opaleni,ktere muze vyblednout,tak abyc vsechno sedelo... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
makyska: kvůli těmhle tlakům to rodičům řekneme míň jak dva měsíce před svatbou a myslím, že i tak budou mít dost času na to nás vystresovat ... hlavně také maminka přítele, protože ona je z osi dětí a už vidím, jak tam bude chtít pozvat úplně celou rodinu, přestože jsem je třeba nikdy neviděla (a to jsme spolu s přít.10 let) ... proto se snažíme toho co nejvíc zařídit ještě předtím včetně restaurace, kde je omezen počet hostů a nafukovací to není ... Účes ani líčení bohužel zatím neřeším, vlastně mám docela krátké vlasy (mikádo po bradu), takže zatím vůbec nemám představu, co s tím budu dělat a moje kadeřnice je od srpna na nemocenské, takže mám smůlu ... na tyhle dvě věci asi zrovna budu potřebovat známosti mezi pozvanými v rodině :), takže vyčkám, až to všem oznámíme
Odpovedať
Profilova fotka
hani811: Bohužel rodiče mého nastávajícícho manžela jsou z hodně dětí. Jeden ze čtyř a druhý ze šesti. Z mé strany je 9 lidí, zdruhé 33!! Zbytek kamarádi. A ještě jsem si vyslechla od maminky mého přítele, že ze svatbou nechce mít nic společného, že jí nezajímá. Akorát si stále na ně zve nějaké kámošky a sestřenice......, které mi musíme zase odpozvat, protože je tam nechceme. Jediné, co přítele maminka udělala bylo to, že objednala koláče 14 dní předem na svatbu. Budeme to muset zamrazit nebo dát slepicím. My to museli říct, protože jsme bydlištěm od sebe 400 km.
Odpovedať
Ahoj holky, můžu se k Vám přidat? :-) budu mít svatbu taky 2.10. ;-) včera jsme podnikly konečně kroky k vytvoření oznamka a do příštího týdne by mělo být snad hotové a pak už jen rozdat. zkoušky líčení a účesů mám tak až na přelomu srpna a září, myslím že to časově je tak akorát :-) ještě nám chybí zamluvit svatební dortík a zajít na matriku pro lejstra ohledně povolení svatby a nazkoušet si obřad v kostele :-D
Odpovedať
Profilova fotka
makyska: ježiš, to ti tedy nezávidím :( a vubec nechapu, jak si muze zvat kamošky a sestřenky atd. na svatbu ... pomalu by to asi chtělo, abyste rozdali oznameni s pozvankama, aby bylo jasny kdo je a neni oficialne pozvan a meli to tim vyreseny ... s kolackama take dobre ... ale v mrazaku se to schova a urcite nakonec během roku zuzitkuje. Nasi rodice bydli od sebe 12 km, takže si to muzeme dovolit rict az takhle pozde, to je zase na druhou stranu vyhoda, ale z toho, že nám přítelova mamka zacne diktovat, koho pozvat mám opravdu docela hruzu, uz abychom jim to rekli a rovnou si vyjasnili pravidla (pokud to vubec pujde) ... je fajn, ze je nás tady už taky víc, přece jen se ten termín už blíží :)
Odpovedať
Profilova fotka
Já mám mít zkoušku účesu i líčení v průběhu srpna, takže tento týden si nejspíš zavolám o termín, dnes v noci se mi o tom zdálo, tak asi dozrál čas :-D Jinak teda mám problém s oznamkem, první tiskaři udělali blbé raznice, teď zjsitil, že motiv je moc "tenký", takže to možná bude vypadat ošklivě a budem to muset "ztlustit" :-( Ale naštěstí jen pozvánku ke stolu, oznamko je prý oka.
Odpovedať
Profilova fotka
vs-sj: nám na matrice vše sepíší. Potřebuješ jen rodné listy a datum a místo narození svědků. Až to budete mít, sepisuje se církevní protokol, kde musíš mít výpis z křestního listu ne starší tří měsíců. Kněz s matrikářkou se většinou znají a pročenžují si to. Nejdůležitější je to, zda budete mít svatbu se mší nebo beze mše, jaká hudba, čtení, žalmy a pod.
Odpovedať
makyska: jj budeme mít obřad normálně s celou mší a přijímáním. Hudbu a tak jsem zatím neřešila, protože to máme u nás na vesnici a sbor v kostele vede moje známá takže se s ní domluvím a na ostatním asi s knězem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Pozvánky se už tisknou, včetně programu, pozvání a pod. Potom nastane asi šok, koho pozveme a nepozveme. Přítele maminka je hrozně hodná, ale žije v jiném světě a některé věci jí nedochází. Mají hrozný strach, že si řekneme o peníze, protože jsou děsně chudí. Zatím si vše financuji sama, ale už mi taky dochází dech. Přitom mi od nich nic nechceme.............
Odpovedať
Profilova fotka
Taky máme svatbu se mší. Já hudbu už řešila, chci ryze duchovní hudbu do kostela. Bohužel u nás je pan varhaník starý a ujíždí mu to. Bude nám hrát přítele sestra-už cvičí ave mariu a zpívat bude moje sestra. Taky bychom potřebovali sbor, ale ten prostě není :-( Oznamka si děláme sami, jen grafiku mám od kamarádky. Stejně těm daleko to budeme posílat emailem. Ale oznamko jsem taky 150x měnila, bylo to horší, než si vybrat šaty.
Odpovedať
Profilova fotka
My jsme taky oznámko tvořili sami ... chtěli jsme na něj barvy podzimního listí a tak, protože i takové barvy chceme na svatbě ... no finálová verze nevypadá špatně, je vidět, že to je ruční práce, ale zas o tom to je, tak se tím nestresuju, stejně to všichni potom vyhodí :)
Odpovedať
Profilova fotka
Přesně tak,vybrat oznámko bylo horší jak vybrat šaty,i když já byla v salonu nespočetněkrát :-D Oznámko jsme si dělali sami,vůbec všechny tiskoviny jsem dělala já, i svatební noviny.Výzdobu si taky dělám sama...:) Dneska je jdeme dotisknout,nalepím je na podkladový fialový papír,mašličky a můžeme odesílat :-) Včera jsme konečně u Petrových rodicu doresili pocet hostu..Takze nakonec 54(nepocitam 7 deti)Uuuuf :-)+12 vecer :-)
Odpovedať
makyska: já taky chci ave maria a další duchovní hudbu, mám to štěstí, že v našem kostele je sbor a i mladý varhaník a celkem pěkně jin to ladí, tak snad to všech klapne :-) Oznamko si taky děláme víceméně svépomocně, svatební noviny dokončuji, jmenovky jsem dělala včera a je jich skoro 80, ufff. Ještě dodělat svatební menu a vytisknout tombolu a mohlo by to být snad všechno. Dokud mě teda zase něco nenapadne :-D veronika88: koukám, že budeš mít svatbu do fialkova, tak to jsme na tom stejně, u nás to fialová taky vyhrála :o)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak jsem teď šoupla naše oznamko do alba. Jsme chovatelé, tak máme králíky u nohou, v kytce, na hlavě a pod. A ty karikatury jsme překreslení my dva. Už mi můj kmotr udělal poděkování rodičům a bude dělat taky svatební noviny. Jmenovky nedělám, protože 3/4 lidí neznám. Bude muset taky dělat můj kmotr.Vzhledem k tomu, že já jsem z nevěřící rodiny ( ale jsem jediná věřící) a můj nastávající z věřící bude vše řídit můj kmotr, který je zároveň i svěděk. vs.sj: co chceš mít na hudbu? My máme kavaléry, ave mariu, pachellbela bych si přála, ale nejvíc toho musí být na gratulace, máme hodně lidí. Máš nějaké číslo z kancionálu?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?