Svadba 02.10.2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babenky, ja s mojím drahým sme sa rozhodli pre tento uzasny termin, neviem, mozno sa niekomu bude zdat privcas planovat svadbu rok a pol skor, ale chcem aby vsetko prebehlo hladko a podla mojich resp. nasich predstav. :-) Kedze je to moja prva (dufam, ze aj posledna ) svadba potrebujem par rad od vas skusenejsich za co vopred dakujem . :-) No aby som neodbocovala od temy najprv by som chcela spoznat adeptky na tento termin ako som ja . Cize kocky hlaste sa :-)
Odpovedať
ja kytku hadzat nebudem... podla mna je to zbytocnost
Odpovedať
maithai: nechytala,jelikož jsem na svatbě byla s ex-přítelem a už to mezi námi vřelo,tak jsem se vyhýbala kytce jak čert kříži :-) Dnes jsme seznámili rodiče a sdělili jim tuto novinku, tak mamka pěkně brečela a nechtěla tomu věřit Byli jsme se ptát v nádherné restauraci,ale jen za pronájem na večer bez žádných služeb by chtěli 30 tisích,což nám připadá přemrštěné. Jaké máte zkušenosti Vy? Kytku házet nebudu,jelikož skoro všechny kamarádky jsou vdané,až na jednu - mojí svědkyni ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
civet: v guláši? :) ... to je dobry :) ... já také kytkou hazet nebudu, nehledě na to, že tam budeme mít dva páry, které se budou brát příští rok, takže ani nic házet nemusím, už to mají téměř jisté :). V zásadě nebudeme mít skoro žádné zvyky, kromě společného jídla polévky a rozbití talíře. Nic jiného nechceme, ani jsem se moc po dalších zvycích nepídila ... My v restauraci budeme platit cca 1000 na hlavu za všechno (oběd, pití, raut, servis jako chlazení dortu atd.), tvrdy alkohol nebudeme nikomu platit, ale máme povolenou 15ti letou whisky mého otce (šetřil si ji na tuto událost), za kterou nemusíme platit žádný poplatek apod.
Odpovedať
Profilova fotka
blanka: Jen za pronájem 30 tisíc? =-) To je masakr... My teda za pronájem neplatíme vůbec nic - jedinou podmínkou bylo, že za ten den tam necháme alespoň 40 tisíc (pokud by to bylo pod, tak "40. tis - konzumace" by byl pronájem), ale to jaksi s dvěma rauty a 50 lidmi nebude problém :-D Takže určitě jsou různé cenové kategorie (můžeš mít celý oběd se svíčkovou za 120 i za 1.000), ale teda platit 30 za pronájem je podle mě škoda peněz... A co se týče kytky - tu svoji nedám :-D Takže maximálně nechám udělat "miniaturu" a tu klidně mrsknu do davu...ono se pár dam, které by rády chytly, najde 8-) Nakonec já ji chytla před 6 lety, akorát jsme to holt nestihli do roka :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky, tak já svou kytku taky nedám a jak tak uvažuju, tak by to bylo zbytečné, už tam nebude nikdo svobodný, když nepočítám děti. My naštěstí taky nemáme pronájem a to máme zamluvenou restauraci, kde bude oběd a pak se dle počasí přesuneme do "pivnice" a zahrádky nebo do salonku, kterej je s barem a dobře členitej, takže dostatečně velkej na řádění, no a to všechno zdarma + pokoj pro novomanžele - je celkem hustej, má vanu uprostřed pokoje :-) Jinak jsme se konečně dostali k tomu, že jsme došli objednat prstýnky a teď běháme a sháníme sedačku do obýváku, aby si měli hosté, kteří přijedou před obřadem kam sednout ;-) :-D Je to snad jediná takhle důležitá věc, která nám v bytečku chybí.
Odpovedať
Profilova fotka
Holky, mám ještě jeden dotaz - jak seznamujete rodiče ;-) :-) ???
Odpovedať
brixinka: zaúkolovala jsem mamku, ať přítelovy rodiče pozve na gril, už se párkrát viděli, ale byla to jen taková míječka ve dveřích. Takžě si pogrilují, snad dají vínko, pokecají v klidu a bez nás a na svatbě to bude, dá li osud, uvolněnější :-D Má se to stát někdy v příštím týdnu, tak jsem zvědavá a netrpělivě čekám na výsledek :)
Odpovedať
my tiez planujeme, ze zaciatkom augusta pridu draheho rodicia k nasim a pozoznamujeme ich... no som zvedava... :-| :-)
Odpovedať
Profilova fotka
My neseznamujeme, letmo se viděli a projevili přání nechat to až na svatbu... Budou mít čas pár hodin během brunche, tak snad se to zvládne :)
Odpovedať
Ahoj holky:) Tak jsem tu chvíli nebyla a koukám, jak se diskuze v našem termínu rozjela:) Já už mám rozdaná originální vlastnoručně dělaný oznamka (ještě teda pár lidem musím dodat, ale ty hlavní ho mají), mám šaty, boty, zamluvenou restauraci, zaplacenou radnici, mám zamluvenou kadeřnici (i na zkoušku), vizážistku, hudbu, fotografa, objednané ozdoby na auta (původně jsem chtěla vyrábět, ale sehnala jsem přesně to co jsem si přála, takže vyřeeno..). A co nemám? Přemýšlím nad množstvím jídla ve večerním rautu, nemůžu se rozhodnout jaký dort, kytku (chci bud tmavě fialový kaly nebo tulipány a taky ještě nevim a po mamky a svedkyni už vůbec nevim- ale asi nějaký mix gerber.), nemám žádný kontakt na výrobu svatebních koláčků, nemám představu o výzdobě restaurace (původně jsem chtěla vše v podzimním stylu, ale už mi to narušuje fialová kytka a bílofialový ozdoby aut). Hudbu máme vymyšlenou, ale ne nikde staženou a vypálenou (musíme mít vlastní). A ženich nemá nic:) Nechce se mu chodit nakupovat tak prý pujde v tom co najde doma:) To neřeším. Ted přemýšlím nad bublifukama, knihou hostů a jmenovkama a tím končím:)
Odpovedať
A k aktuálním diskuzím - kytkou házet nebudu (si ji přeci nezničím -už vydím, jak by ty tulipány či kaly asi dopadly..). A rodiče se párkrát viděli - bydlíme všichni relativně blízko sebe, tak se potkávají i ve městě:)
Odpovedať
Profilova fotka
My jsme dneska konečně byli u zlatníka konzultovat náš návrh na prsteny, tak nás pochválil za nápad a celej ho tak trochu v podstatě překopal... No máme návrhy dva. Lehce upravený náš původní a pak ten druhý, čistě od zlatníka a asi to dopadne tak, že vezmeme ten jeho, protože se mi líbí víc:o)) Jinak jsme s ničím nepohli. Oznámení je stále jen nafoceno, ale nijak neupraveno, v sobotu jsem měla mít zkoušku u kosmetičky, ale nakonec neměla čas a nad wishlistem si furt říkáme akorát, že bychom to měli začít vymýšlet...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
luchol: teda ty se máš, máš téměř všechno zařízené, to bych taky chtěla, ale ještě otálíme s tím oznámením rodičům, takže některé věci nějak necháváme na potom ... Rodiče seznamovat nemusíme, potkávají se také ve městě a tak ... ale nikdy spolu na žádné akci nebo večeři a tak nebyli, tak uvidíme, jak to dopadne ... Holky, já mám asi největší problém s kadeřnicí a líčením. Moje kadeřnice je totiž v jiném stavu a od srpna nastupuje na nemocenskou, takže nebude k dispozici a v jižních čechách, konkrétně v třeboni vůbec o nikom jiným šikovným nevím (aby to nebyla nějaká starší ženská, která češe šíleně), navíc mám kratší vlasy, takže se z toho moc nevymyslí, no a o líčení ani nemluvím, nikam na kosmetiku nechodím a kdybych chodila, tak asi tady v Praze a na Jihu nemám o nikom páru ... to bude asi největší opruz ...
Odpovedať
Profilova fotka
Tak jsem si myslela jak po někom obšlehnu "návod" na bezproblémové seznámení a ono nic. No neva. U nás je to složitější v tom, že naši bydlí přes 100 km daleko a tím pádem jedny rodiče budou muset dojet za těmi druhými a naši mě měli na tu dobu celkem později, takže mezi rodiči je skoro generační rozdíl, tak musím najít nějaký vhodný způsob. Nějaké společné téma snad najdou, i když jsou jako nebe a dudy :-| Takže mi fanděte, protože někdy v srpnu to musím ukutečnit.
Odpovedať
Profilova fotka
brixinka: tak to hodně štěstí při seznamování, ale s tím generačním rozdílem je to u nás stejné, já mám totiž 4 bráchy v téměř stejném věku, jako jsou rodiče přítele :) ... takže je to občas veselé 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
brixinka: naši rodiče to mají 300 km, tak to prostě necháváme být... hani: a nemůže to kadeřnici doporučit ta tvá kadeřnice? třeba někoho zná...pak kupodivu občs nejsou špatné ty "marketové" kadeřnictví jako Klier a Hair City, bývají tam často mladí lidi, takže aspoň by mohli být aktivní...
Odpovedať
Profilova fotka
ifoun: No bohužel mi nedoporučila nikoho, protože v Třeboni už nikdo mladší nestříhá, musela bych jet jedine do budějovic a to už ve svatební den byla cesta tam a zpět pro mě 80 km, komu by se chtelo. Jeste uvidím, až to oznámíme rodičům, skorotchýně má nějakého kadeřníka právě v Budějovicích, tak třeba by přijel, tak uvidím, snad to nebudu řešit úplně na poslední chvíli.
Odpovedať
Profilova fotka
hani: tak když mu dáš na cestu, tak si myslím, ženebude mít problém přijet, ne?
Odpovedať
Profilova fotka
ifoun: Doufejme. Co jsem ted zjistila, tak je ten kadeřník dokonce kamarád z mládí přítelovo sestřenky, která také bude na svatbě (tedy to není ještě jisté, ale plánujeme ji pozvat :) ), tak by to mohlo taky pomoct :) Uvidíme, jak to vyřešíme, za 3 týdny už to bude veřejné, takže začneme řešit tyhle záležitosti :) - kadeřník, kosmetika, kytky, dort, zákusky ... je toho ještě docela dost a to nepočítám boty, které nemůžu sehnat ... nesháněl jste někdo krémové botky na podpatku k šatům? Nemůžu nikde nic za rozumnou cenu sehnat, všude jsou, když světlé, tak bílé a ty mít k šatům nemůžu (a ani nechci).
Odpovedať
Profilova fotka
Já viděla o víkendu hezké v Adině, ale cena tak kolem 1600, krásné mají na Zuzana shopu (ale taky tak cenově), já si koupila za litřík u Bati.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak právě jsem pokročila a objednala jsem si šaty na převlečení.... Tak sjem zvědavá, co z toho bude :)
Odpovedať
Profilova fotka
Můžu se zeptat, kdepak jsi šatky objednala? Právě taky vymýšlím, co na převlečení, protože do noci ve svatebních určitě nevydržím ...
Odpovedať
Profilova fotka
U Zima přes Landybridal com. Tady jsem nic nesehnala, všechno hnusné a za pujčení tolik, kolik tam za vlastní... tak jsem to riskla :) A to sjem si vymýšlela kombinaci, matroš, kde co :-D
Odpovedať
Holky, tak oznámko právě odešlo do tisku, jupijou...ani jsem nečekala, že se tak tomu někdy stane :-) Jinak nám chybí košile, manžety a kravata pro ženicha, ozdoby na svatební stůl a moje kadeřnice a vizážistka - asi změním holky, páč ta moje mi tvrdí, že živý květ, závoj a polorozpuštěné vlasy jsou nepřekonatelný problém. Veřím, že snad jen pro ni... A pořád nemám sehnané koláčky do práce, které chceme doručit před svatbou...chybí mi botky, prádlo a noční košilka snad dorazí tento týden, wishlist hotový, za chvíli jej začnu posílat nedočkavcům..dorty objednané, matrika vyřešená, prsteny doma od jara, já nevím, snad už jen drobnosti :-) přemýšlím nad jmenovkami a knihou hostů.. a chtělo by to playlist na odpolední pařbu...
Odpovedať
Profilova fotka
maithai: já jsem na to vaše oznámení strašně zvědavá, zveřejníš ho? Prosím prosím:o)) Kde jste nechávali tisknout, v Praze? ohledně koláčků - sháníš levné a nebo hlavně dobré? Fakt dobré a nešizené koláčky dělá erhartova cukrárna (ochutnávali jsem je na svatebním veletrhu), ale chtějí 350 Kč za kilo (a v kilu je asi 100 koláčků o velikosti asi 5 cm). Kde nechám upéct koláče do práce já, netuším. Pokud nebudu mít roupama co dělat, tak je upeču sama, ale myslím, že před svatbou asi moc času nebude:o)
Odpovedať
civet: asi ho zveřejním, ale až to bude v nějaké rozumné verzi, buď to nafotím, nebo poprosím brášku, aby mi udělal ještě nějakou webovou verzi, ono se to bude hodit, pro známé, kterým nebudeme posílat oznámení poštou, ale mailem. A tiskneme to v Brně, zítra má přijít kalkulace a pošlou mi to poštou do Strančic. Brácha tam má dobré zkušenosti a tiskla tam i kamarádka, které dělal oznamko, tak věřím, že to bude hezké. A s těma koláčkama moc děkuju za tip, já zatím nemám nikoho, přemýšela jsem, že seženu nějakou paní v okolí Strančic, přece jen to nebude tak drahé, jako v Praze, ale zatím se mi nepovedlo žádnou objevit. Druhou otázkou je, kolik bych jich tak potřebovala.. musím to nějak napočítat no... sama si na to netroufám. Fakt nebude čas :-) a kdoví, jak by to dopadlo :-)
Odpovedať
Tak nám dnes dorazily prstýnky:) Teda dorazily už v pátek, ale jak má člověk vědět, že mu už 6 dní leží na poště balíček, když nám ani nehodí do schránky lístek?:)) Ale jsou krásný:)
Odpovedať
Profilova fotka
luchol: ukážeš nám je???
Odpovedať
ukázat!!! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak mám další splněnej úkol - včera jsme objednali prsteny! Budeme mít ručně dělané, motiv je podle našeho návrhu, konkrétní zpracování vymyslel zlatník. Polotovary uvidíme nejpozději 9.9., pak už se jen zasadí kameny, přeleští, udělá rytina a budou naše. O víkendu má být hnusně, tak snad pohnu s oznámením.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?