Svadba 02.10.2010

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte babenky, ja s mojím drahým sme sa rozhodli pre tento uzasny termin, neviem, mozno sa niekomu bude zdat privcas planovat svadbu rok a pol skor, ale chcem aby vsetko prebehlo hladko a podla mojich resp. nasich predstav. :-) Kedze je to moja prva (dufam, ze aj posledna ) svadba potrebujem par rad od vas skusenejsich za co vopred dakujem . :-) No aby som neodbocovala od temy najprv by som chcela spoznat adeptky na tento termin ako som ja . Cize kocky hlaste sa :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Nějak to naše téma zapadá v záplavě letních svateb, měly bychom se víc snažit ;-) My máme oznamko furt ve stavu "zpracování", trošku se bojím kalkulace ražby ;-(
Odpovedať
Ahojky, my jsme se rozhodly že se necháme u fotografky vyfotit, ještě přesně nevíme jak, a pak kartičku s fotkou překryjeme pauzákem nebo pergamenovým papírem na kterém bude veškerý text oznámení. Přichytíme to k sobě mašličkou v barvě svatby a bude hotovo. ifoun: vy už máte oznámkou v tisku? My se ještě ani nefotily :-N
Odpovedať
Profilova fotka
akcul: nemáme, zatím je v návrhu, grafika hotová, ještě vymyslet text... Nějak nemám žádný nápad :(
Odpovedať
Uf, to jsem si oddychla, už jsme měla strach že nestíháme. My přemýšlíme jak se necháme vyfotit, pořád čekám že mě napadne něco supr a originálního co by vystihovalo nás dva a náž vztah, a furt nic..
Odpovedať
Profilova fotka
Do října je dost času na zorganizování celé svatby, takže "stíhání" bych nehrotila :) Já už originální nápad asi vzdala, nějak to nepřichází... :-(
Odpovedať
Profilova fotka
Tak oznámení je v procesu výroby:o) Jsme nafocení (fotili jsme se sami), text je vymyšlený. Teď už musím jen zapracovat já na grafice (poskládání fotek a umístění textů) + musíme vymyslet, kde to necháme vytisknout a na co.
Odpovedať
Když já bych pořád chtěla mít co nevíc věcí zařízených, protože mám strach že pak se to na mě sesype všechno najednou a já se z toho zblázním. :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Neboj, nezblázníš, ono to nějak dopadne ;-)
Odpovedať
Jo tak tuhle větu, si budu asi s blížícím se termínem svatby říkat častěji a častěji, co. :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
akcul83: já jsem cosi originálního vymyslela a zatím se to všem, komu jsem ukazovala návrh líbilo (ale vidělo to fakt jen velmi málo lidí, chceme to utajit až do rozdávání oznámek). Nevystihuje to nijak náš vztah, dalo by se to použít asi na každého (no každého, kdo má aspoň trochu smysl pro humor:o)), ale originální to bude určitě. Zkuste holky pokoukat po zahraničních webech, případně googlit "wedding invitations", určitě se vám něco zalíbí:o)
Odpovedať
Profilova fotka
tak já se taky snažím neustále vymýšlet něco origoš, ale na druhou stranu mi ty oznamka přijdou skoro zbytečná. Ale asi se to bez nich neobejde. Hlavně žádný holubičky apod.!! ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Na zahraniční weby jsem se dívala, ale většinou je to to jejich klasické "Pan a ní XY oznamují, že jejich dcera/syn si bere...", což se mi teda líbí, pokud to tak je, ale tak není mi dvacet, takže bylo by to dost směšné :-D Njn, snad něco přijde :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
to je právě můj problém, chci si je rozhodně dělat sama, případně mi je udělá šikovný grafik a fotograf bráška, ty klasické v obchodech a salonech mě ničím nezaujaly. Problém je, že se pořád snažím nerezignovat na nápad, originalitu, vtip a něco, co nás dva vystihuje případně spojuje nějak s tou svatbou.... zatím nula nula nic, každý týden jiný nápad a všacko takové nekoncepční... :( ach jo... jedno téma je valašská veselka, druhé je Malý princ, naše nej knížka, otzázkou je, co jo pojmout, ztvárnit, zpracovat.. mám v hlavě prázdno. :-O
Odpovedať
Profilova fotka
maithai: na malého prince mě nic nenapadá, ten je hodně specifický a krom nějakého citátu z knihy bych nevěděla, jak to zpracovat a uchopit. Na téma valašská svatba mě napadlo se nafotit v krojích a oznámení napsat v místním dialektu (ale to jen v případě, že vám nevadí vtipkování pokud jde o svatbu).
Odpovedať
ahojte, mozem sa pridat? aj my mame tento krasny termin. prave zhanam saty. mam dilemu s 2mik tore sa mi pacia a rozmyslam aj nad usitim. vy uz saty mate? oznamka som sa prisposbila mojmu drahemu, ja som chcela klasicke s krasnym drahym papierom a on take pohladnicove obycajne ale vtipne.
Odpovedať
civet: my jsme totiž na oznamko chtěli citát od Exuperyho už od začátku, takže citát tam by tam byl, napadlo nás udělat prstové maňásky prince a lišky a vyfotit to i s částí našich prstů, originální by to rozhodně bylo, k celkovému ladění svatby už to moc nejde... :( a problém dvě - ve valašském stylu jsme to chtěli opravdu udělat s kroji a něco ve stylu seriálů - Slovácko sa súdí a nesúdí - takové ty vtipné pózy, psát to v dialektu ale nechci, to už se mi zdá moc...ale kde sehnat kroje??? Moc děkuju za radu, takový brainstorming mi pomáhá :-)
Odpovedať
Profilova fotka
maithai: jo, vtipné pózy - na to jsem myslela, ale zapomněla napsat:o) Dialekt bych použila, když už budete v krojích a ještě v nějakých pózách, tak uvidíš, že se to bude hodit. Kroje bych zkusila buď divadlo, nebo půjčovny převleků a nebo si zeptala nějakýho místního spolku, kterej třeba pořádá akce v krojích, kde berou kroje, jestli mají vlastní. Zkus googlit, něco snad najdeš. ti prstoví maňasci prince a lišky není špatný nápad, vyfotila bych to tak, že maňásci budou ostří, vy dva v pozadí lehce mázlí, ale aby vás stále bylo poznat, byli byste profilem k fotografovi, předem k sobě a dotýkali byste se třeba nosem, maňásci v nějaké vhodné póze (vhodné z hlediska ladění knihy). Jaký citát z MP byste použili? Na ladění MP se svatbou se vykašli, naše oznámení taky nebude ladit se svatbou, jakou budeme mít, však oznámení nemusí ladit se svatbou, mělo by být origální a výstižně sdělit podstatu (kdo, kde a kdy:o) Tyhle ty fantasmagorie mě hrozně baví:o) U nás to bylo s oznámením tak, že přítel řekl památnou větu (která bude jako jediná i na oznámení) a celej koncept už jsem pak vymyslela já, včetně detailů:o)
Odpovedať
jdu do těch maňásků asi protože mám sice strýce v cimbálu, ale kroje jsou jejich a oni furt někde hrají a je těžké se k nim dostat v nějaký vhodný den, navíc, když domů jezdíme jednou za měsíc a většinou jsme v praze :-) moc děkuju za nápady, s tím princem se mi to fakt líbí, myslím, že to nějak půjde, asi nafotíme víc variant a něco vybereme :-) a citát? nejradši bych tam napsala celou knihu, je tak moudrá, úplně ji zbožňujeme! :-) něco v tomhle stylu, ale je to moc dlouhé, ještě si to po tisící pročtu a něco vyberu :-) „Ty jsi pro mne jen malým chlapcem podobným statisícům malých chlapců. Nepotřebuji tě a ty mě také nepotřebuješ. Jsem pro tebe jen liškou podobnou statisícům lišek. Ale když si mě ochočíš, budeme potřebovat jeden druhého. Budeš pro mne jediným na světě a já zase pro tebe jedinou na světě...“
Odpovedať
Profilova fotka
maithai: tak jsem si to myslela dobře, že půjdete do toho citátu s ochočováním:o) Jediné, čeho bych se bála, je, že ten citát je hodně moc dlouhý (čož píšeš i ty) a tak nějak bude nepatřičný.. A zase nevím ,jestli ho zkracovat, protože by to pak nemělo tu sílu... Nebo ho zkusit zakomponovat do celkovýho textu oznámení včetně vašich jmen...
Odpovedať
no jasně, nepatřičný není, kdo nás zná, pochopí :-) Ale pracovat s tím půjde, tohle je vážně moc dlouhé :-) nebo alesponě nějak upravit a citovat nepřímo, já už si s tím poradím. Dnes to nadnesu přítelovi, tak jsem zvědavá, co na to poví, pak písnu,. Ještě jednou díky!! :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Cérky, já furt nemám šaty :D Oznámka jsme vymysleli s drahým sami, udělali první maketu a pak budem u něj v práci tisknout, vysekávat a lepit... a samozřejmě omašličkovávat ;) A taky jsme změnili barvu svatby - vítězí šampáň se zlatou, akcenty stříbrné a zelené... chacha! :D
Odpovedať
Profilova fotka
Jo a taky pořád nevím, jestli smetanové gerbery anebo růže... no to je teda rozhodování :/
Odpovedať
Profilova fotka
veve_zlobidlo: hlasuju pro gerbery, růže má každá druhá nevěsta (ta první má kaly):o)) Jinak my teda zvolili podzimní výzdobu, takže můžeme kombinovat jak se nám zlíbí - zelená, žlutá, oranžová, červená, hnědá...:o))
Odpovedať
Profilova fotka
njn, ale růže se nám hodí do výzdoby (vintage s filigránskými prvky)... do toho starého ducha moc gerberx nepůjdou :D a prej moc nevydrží, kdežto růže třeba i 3 dny? tak nevím :D
Odpovedať
Profilova fotka
Holkýýýý :))) včera jsem byla ve dvou salonech v KV a v tom posledním jsem JE našla :) všude mi byla nejmenší velikost velká, a tady nádherné šaty, a sedělo mi jich hned 7 :D akorát ty, které jsem si vybrala, mi musí paní švadlena hooodně zúžit, ale stojí za to :D já mám táááákovou radost :D jenže nemám fotky :/ páč přítel zrovna odešel něco zařídit, takže telefon s foťákem byl s ním :/ ale za 14 dní chci zaplatit zálohu, takže se v nich pěkně vyfotím ;) HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :D :D :D btw, 5.500,- za půjčení šatů včetně úprav je sice víc než v jiných salonech, co jsem prošla, ale pořád je to v normě, že jo???
Odpovedať
No to je krásná cena Veve!!! Moc gratuluju a honem šup šup vyvěsit, ať ti je můžeme pochválit :-) Já tio nakonec nevydržela a přestože mám šatky už zamluvené, jdu se zítra mrknou ještě do jednoho salonu. A koupila jsem si krásné fotoalbum a kufřík na přáníčka, mrkněte do alba. :-) Růže jsou klasika, pokud se ti to hodí do výdoby, tak bych to neřešila :-) Já budu mít bílé lilie a každý se pořád pozastavoval nad jejich vůní...první mi to pořád vrtalo hlavou, ale teď na ně dlabu, já je chci a je to moje svatba, tak co... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
veve_zlobidlo: 5,5 tisíce za šaty je krásná cena, ale já to pravda porovnávám s Prahou. Tady se dají pěkný šaty šehnat od 6 tisíc výš (aspoň teda šaty, který nejsou úplně jednoduchý). Já mám z Adiny za 6,5 a to jen proto, že jsem chytla 1000 slevu:o))) Taky se těším na fotky:o) maithai: Lilie neřeš, pokud ti jejich vůně nevadí a nevadí ani snoubenci, tak si kytku z lilií nech uvázat. Možná jsem to psala i já, že lilie jsou hodně cítit, ale tak já ji v ruce mít nebudu:o) Důležitý je, jak to vnímáš ty. Kytky z lilií jsou krásný, něžný, nevinný. Jen mě osobně jejich vůně vadí, protože je hrozně výrazná a nesnesla bych to. Aspoň nemusíš řešit parfém, ten za těmi liliemi stejně cítit nebude:o)) Kam jdeš ještě na lov šatů?
Odpovedať
To je pravda, protože teď jsem někde četla, jak vybrat parfém na svatební den, až jsem si řekla, že jsem blbá, že jsem to neřešila...a vyřešeno, lilie to zvládnou za mě :-D Naštěstí nejsou bílé tak aromatické jako ty růžové královské, ty myslim voní nejvíc. Ještě do Nuance, jela jsem od doktora včera kolem Národní a říkala jsem si, že se tam aspoň mrknu, i když už je to jiná cenová...ale byl to můj první tip na salon, tak pro jistotu :-) (nezajdem někdy na kafe, Pražando?:-))
Odpovedať
civet a veve: baby, ked pozeram o akych cenach sa bavite, tak len ticho zavidim, ja mam saty za 340 eur a to je u nas na slovensku uplne bezna cena aj v mensich mestach, este jedna z tych nizsich :-(
Odpovedať
jej, to je fakt sila :-( já mám šaty i se závojem a labutí pelerínou za 7020 a myslím, že je to tak akorát...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?