Plánuje niekto svadbu v auguste 2009?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Planuje niekto svadbu v auguste 2009? :-N
Odpovedať
sifonik: a nevies nahodou preco len muzom sa dava?
Odpovedať
ja mam tiez 22.8.2009 ;-)
Odpovedať
aj ja mám 22.8: 2009 :-) :-)
Odpovedať
monikac no to asi fakt zalezi od tradicii. My budeme davat vsetkym aj detom... Mihinka a skaredekaciatko vitam vas medzi nami
Odpovedať
Profilova fotka
sifonik: no to asi mame naozaj podobny vkus(este aj tie clip-y :-) ) no to som este nepocula take, ze by v jednom hoteli boli naraz dve svadby, ale ved ked to oni dovolia, tak asi maju skusenost(snad vam nic nepopletu). tortu mam vybratu moju srdcovku(tu zelenu, co tu ma skoro kazdy v prip,albume) co sa tyka vyzdoby, nam sa o to budu starat kocky zo svad. salonu, odkial mam pozicane saty, a vyzdobu na auto v kvetinarstve - poviem vam, ja si na to netrufam, teda lepsie povedane nejsom taka zrucna :-D ......to som povodne chcela nechat na sestru, ale potom som sa rozhodla, ze ju nebudem zbytocne zatazovat, nech si aj ona uzije svadbu :-) a pierka som si tiez radsej kupila, sice potom som tu videla fotky, ze to neni az tak tazke urobit, ale teraz uz je to jedno, lebo uz mam ......ale menovky si robim sama(som zvedava, kao to dopadne ;-) )
Odpovedať
ja vyzdobu tiez davam robit celu firme. okrem tych pierok a vyzdobu na auto. to hadam zvladnem. teda nie ze by som nechcela robit aj svadobnu salu, ale ja na to cas nebudem mat a rodinu zatazovat nemienim, lebo uz som im rozdelila ine ulohy. a takto to budem mat bez starosti, len si este neskor pojdem doobjednat nejake drobnosti ako kyticky na stoly, servitky. s menovkami sa tiez idem pohrat sama. tak uviidim ako to dopadne.
Odpovedať
tiez si myslim ze budeme mat ine starosti ako sa trapit s vyzdobou saly. Tiez to nechavam na odbornikov....
Odpovedať
Profilova fotka
Baby ako Vás tak počúvam, tak už máte všetko prichystané:) Top je v celku dobre, ja mám termín 29,08,2009 a už mi z tej svadeby rastú rohy, nakoľko vybavujem všetko sama ]-( a 118 ľudí dá zabrať....ako ste to podelili s koláčmi, koľko ks na jednu hlavu rátate?
Odpovedať
lydkab, aj ja som sa asi pred mesiacom tak citila. tiez vacsinu toho vybavujem sama. tych kolacov ratame priblizne okolo 2000-2500 pre 70 ludi aj s vysluzkami a so vsetkym. + este budu nejake slane pagace alebo nieco.
Odpovedať
Profilova fotka
fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, to nerátate nejako veľa? ja som myslelal že cca nejakých 2500 na 118 ľudí stačí...oooooo kriste. To znamená, že asi 20 ks + tortička balíte aj domov hosťom, čo? No riadne sm zaskočená:)
Odpovedať
no my vobec tak vela neratame..tiez sa mi to zda vela..ale tak kazdy ma ine zvyky..takze asi ako uznas za vhodne..tak si daj...sestra sa vydavala minuly rok a na tej svadbe sa tych kolacov zje uplne minimum..to sa proste neda vsetko, ked je tam toho vsetkeho naraz..takze ja budem mat tak asi, ze nejakych 700 kolacov..pre mojich 20 ludi..a drahy chce viac..vyse 1000 aj ked ma tiez 20 ludi. My sme chceli tiez minuly rok..(lebo som to sestre vsetko robila ja) davat ako vysluzky viac kolacov..ale davali sme take kupene krabice co sa skladaju a tam sa nezmestilo viac ako 12, 13 do kazdej..ked bola velka rodina..tak sme dali 2 krabice..ale vacsinou len tak ze do rodiny po tych 12 kolacov a vino. vsetci boli spokojni..ale tak viem, ze niekto mozno chce davat viac. A tiez este budeme mat okrem toho slane..ale to budem robit ja, tak to urobim tak od oka..:)
Odpovedať
nam v cukrarni ratali 30 kusov co maju oni odskusane ze tolko treba. Ale ked reze mensie tak ich je aj viac. Ale minimum 30 plus torty do krabicky. takze ja na mojich 20 ludi mam 600 ale hovoril mi ze mi ich narezu priblizne okolo 1000 lebo to su mensie ako obycajne.... takze tak mi odbornik povedal...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
baby, to fakt myslite vazne, tolko kolacov? vsak to mate: sifonik- 35 ks kolacov na osobu a lydkab- 21 kolacov na osobu.. to kto ich bude tolko papat? to sa mi zda strasne vela.. nebojite sa ze vam ich vela zostane???? :-S
Odpovedať
tak ja neviem. ked som tu citala tie ostatne prispevky o kolacoch, tak mavaju ovela viacej nachystanych. ale zas my budeme davat okolo 20ks do vysluziek a tiez aj do roboty kazdy po kartone, + susedia, personal na svadbe, kostol....ono sa to nazbiera. ved keby ostali, tak zamrazime. ale radsej nech ostanu, nez aby chybali. teraz som bola na svadbe a tam mali tiez 70 ludi a 5000ks zakuskov......sialenstvo. :) a na tej hostine z tych tanierov co boli pred nami a daleko naokolo ani jeden nezmizol....cloveku to nechuti ked je napraskany.
Odpovedať
Profilova fotka
vsak to je aj potom brutalny vydavok na tie kolace... aj ked teda ako vravis, radsej viac ako menej, a tiez slovenske svadobne kolace o nich sa traduje tolko, je to pomaly u nas doma jeden z hlavnych pilierov svadby :-D ja mam zatial objednanych 500 (a to mame 120 ludi na svadbe..) je mi jasne ze este treba viac priobjednat, ale ked si predstavim, zeby som to mala nasobit 10 krat, tak ma ide slak trafit! ;-) zo zaciatku som mala taky naivny pcoti ze 4 kolace na cloveka staci.. no vidim ze zdaleka nie, no budem to musiet prehodnotit ;-) a baby budete mat teda vysluzky? mne niako na tejto tradicii moc nezalezi, kedze polovica hosti si ich aj tak nebude mat ako vziat, ale maminka na tom stoji, ze to akoze svadba bez vysluziek? podla mna ich naozaj netreba. ved ludom budeme poskytovat catering skoro 2 cele dni nonstop... tak a ze este ich aj zasobit na cestu? no neviem, niako mi to nie je priorita..
Odpovedať
nam v cukrarni povedali ze s tym maju skusenosti a este nikto sa nebol stazovat ze mali vela a ani malo.... ze skor niekomu sa malo vidi tak objedna viac ako oni pocitaju a potom sa stazuju ze mal pravdu ze stacilo tolko kolko im povedal.... my budeme davat aj vysluzky a aj do prace a kadetade ako sifonik napisala ono sa to nazbera....
Odpovedať
u nás sa dávajú pierka len mužom, a tie koláče... my máme dokopy objednaných cca. 2000 zákuskov a budeme mať 80 ľudí... plus počítame že hostia donesú okolo 10 tort... :-)
Odpovedať
u nas torty hostia nenosia.... torta je paradna vec ked sa minu kolace tak je taka rezerva.... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
barborao - Ja vobec nie som skupa, prave naopak, ale v tomto s Tebou uplne suhlasim. Ja som ratala 5 kolacov na kazdeho, my budeme mat 130 ludi, no a tiez to vyzera, ze treba viac :-| . Ja si myslim, ze tradicia vysluziek by uz mohla skoncit. U nas je to akosi tak, ze vsetci znami akosi aj investuju do pecenia pekne podla tradicie. No a prave to, ze investovali, teda poslali 200sk my im zato v tom nasom svadobnom zhone aj napecieme, domov donesieme a este aj na svadbe si z nich daju. Nic nemam proti rozdavaniu kolacov vo svadobny den, ked zopar susedov postava okolo domu, ale tie vysluzky sa mi naozaj nezdaju.... a teraz ako to vysvetlit mame ...;-) ?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte zienky, tak nasa strana na svadbe bude asi v pocte 80 ludi a boli sme objednavat kolace a teta nam povedala, ze na hostinu treba ratat s 8 kolacmi na hlavu. Ono sa to zda vela, ved ani ja nikdy nejem na svadbe kolace, skor az potom doma z vysluzky :-) ale zasa su aj taki papaci ako moj snubencek, ktory zje aj 20 kolacov... :-D :-D :-D takze nikdy neviete..radsej si myslim mat viac, nez sa potom chytat za hlavu, ked nahodou uz nebudu...bola som aj na takej svadbe, kde to teda riadne neodhadli a nebolo koacov...takze moja mamka objednala 3000 kuskov pre 80 ludi...ako pise sifonik, ono sa to nazbiera..ked nie, postavim sa na chodnik a budem rozdavat :-)
Odpovedať
veru, bohuzial. ani mne sa to najprv nepacilo, a hovorila som si ze tolko za kolace nedam. ale nakoniec sa toho ujali rodicia, tak to dost pomoze. lebo my vezmeme tak okolo 4 kartonov na hostinu (to vyjde cca 5ks na osobu) + este karton co sa rozdeli personalu, DJ, fotograf, soferi... keby som to platila ja, tak tiez som nechcela davat este aj vysluzky...to je taky storocny zvyk. ale rodicia chcu davat, a asi aj preto si to radsej zobrali na starost sami. :) lebo ved taku hanbu ze bez vysluziek by predsa nikto neprezi.l.....a samozrejme kazdu vysluzku aj s flasou tvrdeho.... :-S
Odpovedať
no svadba nie je lacny spas..... este ze to jelen raz..... ;-)
Odpovedať
ja osobne na svadbách veľa koláčov nezjem... no na druhý deň ku kávičke bodne... :-D najhoršie je, keď už pozerám DVD z tej svadby... pekne koláčiky, torty... a si vravím... prečo som neochutnala??? :-D :-D :-D
Odpovedať
ked to je clovek taky napraskany :D sestra sa vydavala minuly rok a vobec som sa nedotkla ani jedneho kolaca..mozno aj preto, ze ked som ich rozdelovala do vysluziek a vsade..tak som sa ich asi najedla dost :D a po svadbe tiez viac chutili ako na svadbe :) ale tak my nebudeme velmi vela kolacov davat..keby niekto nie je spokojny, ze malo dostal..tak ma smolu..moze byt rad, ze bol na svadbe a ze vobec nieco dostal..ja si myslim, ze ta najblizsia rodina to berie v pohode..a chapu, ze su to dost velke peniaze cela svadba a nielen kolace..
Odpovedať
Profilova fotka
presne tak, beteva..len iny pripad su tetuse, co potom len na svadbe obzeraju kolace hodnotia velkost a vzhlad atd. a viem si predstavit aj potom doma ako dudru ze kolko kolacov je v krabicke..hehe..no len dufam, ze my take nebudeme :-D :-D :-D
Odpovedať
:-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
no babule pravdupovediac, co sa tyka nasich hosti (tak to mozem za 99 percent z nich zarucit) ze nebudu hodnotit a porovnavat,,... ze sa posnazime o celkovu atmosferu svadby, a na tom nam bude zalezat, aby sa vsetci bavili a najedli a napili do sytosti.. moj drahy sa tak ci tak cudoval, ze naco tolko kolacov, v Anglicku to absolutne ze tolko investovat do kolacov.. tu sa plati za hlavnu tortu a thats it. caro a tradicia nasich slovenskych svadobnych kolacov je uzasne, no nemusime to zase prehanat??? :-S :-) ;-) lebo to uz nie je tak lacne ako to byvavalo za cias nasich maminiek ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ved to...mamka mi minule rozpravala, ze na jej svadbe kazdy z rodiny napiekol doma nejaky kolac, ale nie ake pozname teraz, ale len buchticky a zaviny a vsetky len take kysnute-cestove a bolo...bez problemov :-)
Odpovedať
no keby bolo na mne, ani ja by som vysluzky nedavala. kazdy sa ma najest na svadbe. a uz vobec by som neinvestovala desattisice do tych vysluziek. rodicia to ale vidia inak. ktovie, ako budem reagovat ja, ked raz budem vydavat svoju dceru a ona zahlasi ze bez vysluziek...mozno budem taka ista :)))
Odpovedať
caute baby riadne ste ma vydesili s tym poctom kolacov ... :-( mame 80 ludi a aj s vysluzkami sme poctali tak max 1000 ks... no teraz neviem... a vobec zacinam mat stres, este skoro nic nemame vybavene a svadba za tri mesiace ... |-|
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?