Nevesty zo Spišskej Novej Vsi a okolia. Ste tu nejaké?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte kocky, tak ja teda hladam nevesty zo Spisa hadam sme tu viacere, a len tak sa chcem poradit o make-upe, ucese...Svadbu mam v septembri sme to museli prelozit z 23. na 30.09.2006 a dufam ze to je posledny presun ;-) Tesim sa na vase prispevky 8-)
Odpovedať
to teda, predtym som chdila na Cambridge a len 3 mesiace stali 3000 Sk...sice to bolo kazdy den, ale bolo to o nicom - tak pre stredoskolakov...
Odpovedať
Profilova fotka
ejha...leni tak len dotoho... máš veľké plány...
Odpovedať
a akého máte učiteľa - nejakého zahraničného lektora, alebo normálne domáci?
Odpovedať
normalne Slovenka, ale vobec s nami nerozprava slovensky - teda takmer a kto chce moze este chodit na konverzaciu s anglicankou...asi zacnem od dalsieho roka...
Odpovedať
ahojte baby! ja som sa anglictinu ucila 7 rokov, a myslela som si ako perfektne ju ovladam... potom prisli dva roky skoly tu v BA, kde sme mali povinnu nemcinu...a ked som nastupila do prveho zamestnania, a dosiel klient hovoriaci anglicky, s hrozou som zistila, ze neviem ani ceknut... a tak je to dodnes... rozumiet rozumiem, ale zabudla som slovnu zasobu! casy! no proste uplne vsetko! ale ked sme boli na dovolenke, "rozkecala" som sa... no co clovek nedokaze, ked je v nudzi! :-D
Odpovedať
Profilova fotka
DVOJICKA ajoooooooj dikes za gratulaciu inak mas pravdu, ked je clovek nuteny, tak castokrat ide aj za hranice svojich moznosti :-D ci sa to taky jazyka alebo hocicoho ineho :-N
Odpovedať
no tiez mam ten problem, preto som s tym zacala, aj ked mam stale nejaky blok - nie a nie rozpravat - akoby som vtedy vsetko zabudla...neskutocne!!!
Odpovedať
Profilova fotka
ja som vcera dostala od draheho na narodky tyzden v Londyne, tak uz sa tesim, som zvedava, ci budem schopna ceknut a otvorit usta :-)
Odpovedať
no drahý ti dal naozaj originálny darček- a pôjdete spolu?
Odpovedať
ivinka no pekne! kreativne levy! skoda ze ten moj je "vahy" :-S inak, kedy pojdes na ten sv.veltrh, ja sa tam mozno (ak nam to okolnosti dovolia) zastavim v sobotu doobeda. ma dojst mamina aj s jednou kamoskou, kt musi "riesit" neprijemnu rodinnu situaci, takze neviem, ako to budeme stihat, a ako to cele bude prebiehat... ale snad to vyjde :-D dokonca som ukecala aj draheho! ja som si odpochodovala uz zopar "veltrhov" nie mojho vkusu ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ivi..super darček..;-) ozaj pozdravuje Vás Tinka.... volala som jej, aa ma to tam asi ťažké.. :-| nemohla veľmi rozprávať...
Odpovedať
joooj ona dneska prvy den, nezavidim, zaciatky su vzdy velmi tazke... :-( ja som chcela pre draheho Pariz, ale bolo to drahe :-( , nevyslo mi to...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ja som sa AJ ucila 4 roky na gymply na vyske nic a potom sme s priatelom odisli na 3 roky do londyna a to bola pre mna ta najlepsia skola kedze sme v EU za skolu som nic neplatila a za tie 3 roky som si anglinu zdokonalila o 300% teraz vlastne pracujem s anglictinou kedze kazdu chvilu som na telefone s cudzincami takze rada ak sa chcete AJ naozaj super naucit chodte do anglicka 1 rok vam da viac ako 5 rokov tu.aspon podla mna.
Odpovedať
Profilova fotka
DZULI dik za pozdrav, vies ako to je, prvy den na novom fleku....asi tisko sedi a sucha nohami :-D chuda... LENI no ten Pariz nie je zly napad... SMEJKO presne tak, najlepsie sa naucis v krajine hovoriacej danym jazykom,lebo doma z toho veeeeeeelmi rychlo clovek vypadne... a tie znalosti z gympla to je veru nic moc...
Odpovedať
mate pravdu, aj ja by som sa chcela zdokonlit, hmm aspon si to obcerstvit... ale nejde to, nemozem len tak odist "von" ked tu mam uz zabehnuty zivot a vsetko okolo... teraz sa musim uz len spolahnut na ucenie sa doma... ale neviem, ako by som sa k tomu donutila... toho casu je pomenej, a ked aj je, tak som unavena, alebo robim, nieco doma...
Odpovedať
ako som spominala, cez vikend sme mali tu cest trosku "speakovat" s jednym anglicanom a na jeho vtipoch som sa smiala len ja a kamarat, kt ho sem doviedol... ked som sa spontanne na niecom zasmiala, sa ma prekvapene opytal, ci som rozumela, ja ze ano , ale rozpravat som moc nevedela...tolko som toho chcela povedat, ale proste to neslo... zvlastne je, ze tie klasicke frazy ovladam bezproblemov... :-| je to divne... dnes som trosku "nafetena" na chodbe prerabaju kancl. a strasne tu smrdi aceton, ci co... brrrrr asi prchnem skor domov
Odpovedať
to môžem potvrdiť, že vonku sa človek naučí super rozprávať oveľa rýchlejšie ako doma. to sa nedá ani porovnať. najlepšia je kombinácia - najprv sa naučiť niečo doma a potom ísť do zahraničia. keď sme boli v Taliansku v Alpách hovorilo sa tam po nemecky. Veľa slovákov, ktorí sa predtým nemčinu neučili, hovorili iba miestnym dialektom a nás sa domáci často pýtali, či sme boli predtým v Nemecku, lebo sme rozprávali spisovne. okrem toho samozrejme o gramatike nemali pojem. ja by som rada šla aj do Talianska, kde sa hovorí iba taliansky - učila som sa taliančinu a aj v robote rozprávam často, ale predsa to nie je to isté..
Odpovedať
livi ano, ty vies taliansky? je to nadherny jazyk, velmi dobre sa to pocuva... nerobis nahodou v em...cu?
Odpovedať
nie, ale spolupracujeme s nimi. a taliančina je naozaj pekný jazyk - ja som sa vlastne začala učiť lebo sa mi páčila :-)
Odpovedať
moj brat tam robi, velmi rada pocuvam, ked telefonuje :-D obdivujem ludi, kt sa nieco ucia, lebo sa im to paci! ja neviem, ci som tak extremne leniva, alebo co, mne sa ucit aj chce, ale keby ten lektor dosiel ku mne domov :-S
Odpovedať
Profilova fotka
mna strasne bavi ucit sa cudzie jazyky teraz som ako samouk zacala so spanielcinou vobec to nie je tazke chceme ist na svadobnu cestu do spanielska tak sa mi to zide
Odpovedať
Profilova fotka
no veru, aj taliancina aj spanielcina su uzasne znejuce jazyky... neviem preco, ale ked to pocujem, tak to vo mne evokuje slnko, more , plaz, proste siestu.... taky uplne kludny life :-D
Odpovedať
Dobre ranko, :-D dnes ja krasny den - piatok, bez sefstva, po teste :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj leni, dobre ranecko baby... :-D veru huraaaaaaaaa piatok a ako to dopadol testik ?
Odpovedať
Profilova fotka
Dobré ránko...tak mňa zasa šéf sklamal, lebo je chorý a došiel do práce...nie aby sa liečil !! :-| ale ináč teším sa že je piatok... leni...tak ako ten testík? ale určite dobre, ked maš takú dobrú náladu ;-)
Odpovedať
to neviem, asi nie moc ruzovo, dozviem sa v utorok...v kazdom pripade viem kde mam medzery a co si mam este kuknut :-) dzuli kedy dnes koncis? stretneme sa po robote a pojdeme na kavco? alebo by ste mohli prist ku mne s livi na kavco, hmmm?
Odpovedať
Profilova fotka
no ja dnes končím o 16.15..ale musím ešte na poštu... no potom v pohode by som mohla...:-) tak počkáme na livi a uvidíme čo ona ;-)...ale pôjdeme aj to taebo pozrieť, však?
Odpovedať
no ved mozeme hned po robote sa stretnut a od nas to mame na skok na taebo - mozeme tam mrknut... v pondelok ides cvicit? uz by som sa rada pridala, alebo mi aspon povedz ako to tam chodi...
Odpovedať
Profilova fotka
tak skočíme...;-) áno v pondelok ideme cvičiť..tak o 18.15...budem rada ak sa pridáš... v pondelok tam bolo asi zo 5 ľudí okrem nás...no a včera ked sme tam prišli sme boli prvé...no potom okolo pol siedmej sa to tam zaplnilo.. noo a to už je aj problém so strojmi..;-) ale stále sa to dalo nejako vyriešiť..
Odpovedať
ved to, ze ked je vela ludi, tak je problem...a boli ste aj v stredu? ja som bola zvyknuta chodit kazdy druhy den - to by som aj teraz chcela a medzi to este nejaky ten aerobic alebo teabo...normalne sa mi zle hybe, citim sa slaba ako mucha :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?