Nevesty z Trnavy, pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte trnava a okolie, nemali ste niektora skusenost s phoenixom na kapitulskej?
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj bybi dakujem...no svadbu planujeme az 2012, ale snazim sa urobit si nejaky vseobecny rozhlad kedze som bola len na dvoch svadbach v mojom zivote a jednu z toho som absolvovala ked som mala asi 10 rokov :-D takze snazim sa sledovat vase diskusie aby som zistila co ako chodi..ten co vymyslel tuto stranku je fakt super clovek x-)
Odpovedať
Profilova fotka
Keira tak to je super ja ratam tych 70ludi..prave dnes som to tak zhruba zratala...a nevies ako sa tam pohybuju ceny??? preco nie su na nete_ asi tam skocim popytat sa :)
Odpovedať
Profilova fotka
a este som sa vas chcela opytat ci ma niektora trnavacka skusenost s dispenzom...ja nemam ani krst a snubenec ma krst prijimanie aj birmovku a tak chce svadbu urcite v kostole...som zvedava ako to s dispenzom v TT funguje a kde je knaz ktory s tym nebude mat problem
Odpovedať
Profilova fotka
tacianka no to poznam, ja som tiez naposledy bola na svadbe ked som mala asi 16 :-N My budeme mat hostinu v Dolnej Strede v restauracii Romantik, brat sa budeme na matrike, takze v tomto ti neporadim :-)
Odpovedať
Ahoj tacianka, dispenz bude mat moj priatel...Nam farar povedal, ze s tym nebude problem, tak uvidime. Po novom roku ideme odovzdat vsetky papiere... Povedal len, ze ho musi podpisat a odosle sa biskupovi...Musime tam mat dvoch svedkov, ktori nam zarucia to co tam budeme podpisovat. Tak som zvedava, potom mozem napisat...
Odpovedať
Ahojte, pridavam sa do skupiny. Svadbu mame 10.9.2011. A na dispenz sa chystame tiez. Priatel nema ani krst, ja mam iba krst a prijmanie. Ale snad to pojde vybavit. Co ja viem zatial, tak nas cakaju na farskom urade pred sviatkami, priatel musi podpisat dispenz s dvoma svedkami...Citala som tu niekde na fore ze v TT to ide celkom hladko, ale ze oficialna cakacia doba su 3 mesiace, ale povolenie od biskupa moze prist aj skorej..
Odpovedať
Profilova fotka
baby dakujem..Bajka a v ktorom kostole sa budete brat ak smiem vediet??? bybi na svadbe v romantiku som prave bola :) je to tam naaadherneeee :)) drzim palce nech vsetko dobre dopadne
Odpovedať
Profilova fotka
@tacianka ja som mala kolegu, kt. nebol veriaci a brali sa v kostole (jeho manzelka bola veriaca) - mali dispenz, ale to bolo asi pred 10 rokmi urcite s tym problem nie je, ale myslim, ze cirkev si tam kladie dajake podmienky, napr. (co som pocula), ze ak sa z manzeltva narodia deti - mali by byt pokrstene a vedene k viere... ale najlepsiu odpoved ti daju mozno na biskupskom urade, snad aj telefonicky... ;-)
Odpovedať
Ahoky, tacianka mame to v Hrubom kostole a cerler ma pravdu, bude tam podmienka, ze musite deti vychovavat vo viere. Tak mne farar povedal, ze krstny list nesmie byt starsi ako 3 mesiace, ak vas nekrstili v tom kostole. Nespominal, ze dispenz bude trvat tak dlho...ze az 3 mesiace ako spomina andrea. Povedal, ze staci ak tam prideme s papiermi v januari a to mam svadbu v marci...
Odpovedať
Hm tak to veru neviem bajka1. Osobne som to este nepodstupila, caka nas to o mesiac (a netvarili sa ze ideme nejak skoro..a svadba je v septembri). Som to niekde citala, ze oficialna doba trvania odpovede na dispenz je 3 mesiace, ale ze odpoved pride vacsinou rychlejsie. Ale radsej si to over, ci nemas v januari prist sice s papiermi ale jeden z nich bude uz povoleny dispenz. Lebo viem ze tie zaverecne papierovacky sa mozu robit kludne mesiac pred svadbou. Ten co ma sviatosti doda tie papiere co ma, a ten co nema sviatosti musi logicky dolozit doklad ze dostal dispenz...si myslim.
Odpovedať
No ja som sa rozpravala s tym fararom v lete a hovoril, ze je casu dost a som s nim v kontakte po telefone, tak snad by ma neklamal, ked je to aj moj spoluziak :-)...povedal, ze prinesie papiere, pridem s dvoma svedkami a vsetko poriesime... Andrea a kde budes vybavovat tieto veci? V akom kostole to mate? Pretoze do septembra casu dost :-)...
Odpovedať
Profilova fotka
cerler no super to si ma potesila...a s tym ratam, ze deti tak vychovame :) to mi problem nerobi..ale som rada ze existuje aj nieco taketo, pretoze to by sme sa asi s mojim nastavajucim nezobrali nikdy...o urade ani počuť :-N bajka dakujem..hruby kostol je pekny,ale ja chcem nejaký maličký. to ešte poriešime..času ja máááám hajajaaaaaaaaj :-D a neviete ci tu nema nejaka nevesticka fotky, kt. mala hostinu v sále na kopánke? x-) milon otazok mam hihi
Odpovedať
Článok sa načítava...
bajka!, tieto veci budeme vybavovat na farskom urade (maju aj webovu stranku :) ). Som v zahranici ale ocino tam volal a nas cakaju. Co sa tyka kostola, sviatosti mam na Kopanke ale tam nechcem:) Svadba bude bud v Mikulasovi alebo ak sa to moc podari tak v Univerzitnom. V den svadby bude totiz asi Jarmok, a oslavu mame v Holiday Inn. Tak ten Univerzitny by bol super. Tak som zvedava..drz palce :)
Odpovedať
a nie je hlupost ze krstny list nesmie byt starsi ako 3 mesiace? vsak to je len kopia krsneho listu nie?? toto ja ako nechapem vsak ten list je taky stary ako ja :-D tak ako 3 mesiace?....to je postavene na hlavu to sa spytam knaza preco to tak je
Odpovedať
Draci - No krstny list s potvrdenim k sobasu si beries od farnosti, v ktorej ta krstili...Ak svadbu nemas tam. TAkze asi tak ako na matrike nesmie byt ziadost starsia ako 6 mesiacov, skratka do 6 mesiacov sa musite zosobasit, tak kostol ma 3 mesiace... Oki Andrea prajem ti, aby Vam ten Univerzitny vysiel, je naozaj krasny, moja spoluziacka tam mala svadbu :-). Tacianka - Aj ja som chcela v malom, ale ked som nasla spoluziaka, ktory oddava a je velmi dobry, tak som nevahala ist aj do Hrubeho :-)...teda do Baziliky sv. Mikulasa :-D
Odpovedať
Profilova fotka
kocky davam link na torty: http://domacacukraren.sk/galeria-vyro... Jedna nevesticka velmi chvalila, tak som si vypytala kontakt, tak sa mozno niekomu hodi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
bybi - pozerala som ten link a torty i zákusky vizerajú úúúžasne, dúfam že aj tak chutia. :-)
Odpovedať
Jeej tie torty vyzeraju fakt uuuzasne, mate niekto skusenosti s tym ako chutia???
Odpovedať
Profilova fotka
No ta nevesta mala v albume, ze torta bola chutovo velmi dobra, preto som si vypytala kontakt :-)
Odpovedať
Profilova fotka
tu je koment spominanej nevesty: Torta - tak to je kapitola sama o sebe. Pani Hlávková z Trstína. Odporúčam po všetkých stránkach. Fantastická chuť torty, nádherná pre oči a aj postavičky na torte prispôsobila podľa nás.
Odpovedať
Profilova fotka
a dalsie, to som nasla uplnou nahodou: Torta - domacacukraren.sk Trstin bola nie len nadherna ale aj velmi velmi velmi chutna (s čim som vobec nepocitala :))
Odpovedať
jeeeeeeeeej, to je super :-D... No uvidime, ci sa oplati do Trstina cestovat. Diky za tip...
Odpovedať
Profilova fotka
bajka no tak to je super ze vas bude oddavat spoluziak :))))) aj ja takeho chcem chi :-D
Odpovedať
Profilova fotka
nooo preluskala som si tu stranku s tortami... dost vela obr. najma tých svadobných tort je prebraných z nejakej zahranicnej stranky... pozerala som aj torty na ostatne prilezitosti - a tam je vidiet vytvory tejto cukrarne... osobne by mi vadili tak neesteticke detaily natiahnutia hmoty (neviem, ci je to 100% marcipan) na torte, kde sa to viditelne vlni... svadobna, ci torta na inu prilezitost by mala byt aj vizualne tip-top. a co sa tyka chute, tazko posudit... najlepsie by bolo ochutnat - na skusku ;-) ja osobne mam zle skusenosti z tých svadobných vysluzok - tie tortove su vacsinou take mastne hrube plnkove... proste nie domace... urcite by som dala moznost ochutnavky - napr. objednania nejakej lacnejej mensej torty - k narodkam a ak by v skuske uspeli, tak zvolit aj tu svadobnu ;-)
Odpovedať
Ahoj Bajka, dik za privitanie :) Pripravy este len zacinaju, takze este si to moc neuzivam - nemame este ani vybranu salu... Ale uz na tom pracujeme :D Ako ste na tom s pripravami vy?
Odpovedať
Ahojte nevesty, takže nepredpokladala som, že sem zavítam, ale...mám normálne paniku z toho ako sa svadby riešia rok popredu. A samozrejme človek sa musím prispôsobiť situácii. My máme svadbu september 2011, kostol a sála je vybavený, ale ako zisťujem tak som pozadu s ďalšími vecami...no snád nebudem z toho chytať depresiu :))))
Odpovedať
Profilova fotka
@bono34 vitaj :-) a paniku nechytaj, chce to vs. klud :-) kolega ma zajtra svadbu a chystali ju len od sept.tohto roku ;-) lebo sa musi zenit... takze rok mas na vs. cas a pohodicka.
Odpovedať
@cerler no ešteže ja sa nemusím, ale chcem :)
Odpovedať
Profilova fotka
baby, prosím vás... nemáte skúsenosti s hotelom Prestige alebo Holiday Inn??? služby, jedlo, cena... Ďakujeeem
Odpovedať
@leila13 urcite odporucujem Prestige, ma to tam vysoku uroven po vsetkych strankach.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?