Nevesty z Trnavy, pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte trnava a okolie, nemali ste niektora skusenost s phoenixom na kapitulskej?
Odpovedať
Profilova fotka
terzka ako idu pripravy? saticky si uz bola skusat?
Odpovedať
Profilova fotka
pripravy? :-) nuz mame uz termin-23.oktober(nakoniec),dohodnuty kostolik (hruby nakoniec),aj miesto(barbakan nakoniec). vsade pisem nakoniec,lebo to mal byt povodne 16. oktober, kostol sv anny (na hviezdoslavovej,vedla gympla merici) a impiq :-D za prstene uz je zaplatena zaloha, drahy ma oblek, video dohodnute so sesternicou-to nam staci aj take home made,viem,kde si dam robit kyticu(ako som spomynala) a tak. len este stale z takych podstatnych veci myslim nemame uz "len" fotografa a ja saty.. a hej,hej,uz som skusala,len sa neviem rozhodnut :-p inak,uz mam z toho riadne nervy-hlavne kvoli nasim,stale cosi vymyslaju a riesia..som si uvedomila,ze rok dopredu by som tu svadbu tusim ani nezvladla chystat-to by som prisla o nervy :-D
Odpovedať
Profilova fotka
jaaj ozaj,podstatna vec- oznamka este nemame :-D
Odpovedať
terezka a vies povedat ake su to ceny za tie mensie kyticky na studentskej? ;-) inak zelam pekne pripravy, drz sa 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@biela.ruza: nho ja som napisala ze aj za mensie peniazky,krasne kytice ;-) takze presne ceny za mensie kyticky neviem :-p ale tam je to tak,ze si povies,na aku prilezitost chces tu kyticu a komu-vek zhruba (podla toho to aj aranzuju), kolko max za to chces dat peniazkov a potom si vyberies,ake kvety zhruba do toho,alebo dekoracie.. a k tym cenam-nuz niekedy si kazdy predstavuje pod pojmom lacny ci dobra cena inu sumu,ze ano :-p ale ja ked som sla gratulovat kamaratke na svadbu a kedze som bola este studentka vtedy (ci uz docasne nezamestnana,neviem teraz presne :-D ) ,tak som nechcela zbytocne utracat,hoci zas ani uplny skrblik som nechcela byt-snad chapes.. a sice mi drahy povedal,ze som nemusela az tak setrit,ked sme ju objednavali(kedze bola svadobna a vcelku dobrej kamaratke),no ked sme po nu prisli,jak bola hotova,bola som velmi spokojna a aj on vravel,ze je ozaj pekna za tu cenu(lebo mi pred nedavnom kupoval kyticu k promociam,takze vedel,kolko tak stoja kytice) a navyse on moc veci zas len tak nepochvali :-p a dala som za nu nejak max 10 eur a vyrovnala sa teda aj tym,ktore jej dali ludia z rodiny a ti na nej isto nesetrili..
Odpovedať
Profilova fotka
@biela.ruza: ..ozaj, a diik! :-)
Odpovedať
tak 10 eur je supis cena...ja praveze xcem taku mensiu, ale zas zalezi ake kvety a tak :-N ake kvietky si tam davas ty? ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
tereza - ved som Ti vravela, ze zvladas, ale tak teda to som este nevedela, ze si az taka sikovna ... wau / vyborne si to vsetko povybavovala ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@biela.ruza: hej,hej,zalezi od toho,co si tam navolis :-p ja uvazujem zatial o bielych ruziach (mam strasne rada ruze a sice ma napadaju aj ine kvetinky,ale uvazujem,ze tie ruze vyhravaju preto,zeby som si ich potom ususila a zostali by mi na pamiatku) a medzi ne asi len nieco zelene alebo take cosi,len na doladenie.. a mozno aj nieco dekoracne malicke (na kytici k promociam,ktora bola vazne pekna, som mala motylika napr.-mam ho az doteraz a pripomina mi tie promocie :-) ) @ianitka: nho,neviem,ci sikovna a vyborne :-p ale diik :-) ja som len bola vystresovana najprv z toho,ze vsetci normalni ludia,ktorych nenahlilo k svadbe babatko,planuju svadbu min. pol roka ci rok dopredu a nie 2 mesiace :-N chcela som mat to hlavne z krku behom tyzdna,tak som sa do toho riadne obula.. a keby mam kredit a nie som nerozhodna,mohla som mat uz aj tie saty a fotografa z krku :-D ale co uz so mnou :-p ozaj,inac ma napadlo,keby ste niekto zhanali oblecenie pre deti na svadbu-pre dievcatka sa fajn da vybrat v hornej cepeni pri seredi, v surovciach(hned susedna dedina pri cepeni) zas pre chlapcov. ale videla som aj v sali napr. oblecenie pre deti,ale tam som to prilis neskumala. ozaj a v cepeni,ale obzvlast sali (ja som bola v salone angelika,ale aj liliana) su fajne ceny za saty (a v tej angelike pekne,vonavucke-ako keby prave vyprate,mozno som len mala stastie,ale teda mam taku skusenost)- od 100 / 130 eur (v tej liliane moozno aj za menej mam pocit,ale akurat bola zatvorena,ked som tam bola,takze si nepamatam presne,jak to tam mali vo vylohe napisane)
Odpovedať
terazka ja mam rada chryzantemy..biele...mam ich najradsej, xcela by som taku kyticku ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@biela.ruza: chryzantemky su peknucke :-) a myslim,zeby nemali byt ani drahe.. a keby si chcela este cosi do toho,oni ti tam poradia :-p skus sa tam zastavit,popytat a uvidis. snad budes spokojna :-)
Odpovedať
dakujem terezka 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte, babulky, vitajte priduvsie nevesty... tak sme stastne dorazili domov...skooooda, lebo bolo fajn :-N ...ja by som sa dovolenkovala aj 3 tyzdne 8-) 8-) 8-) ...oddychnuta ani nie, lebo nas nas potomok utahal :-o :-p :-N ;-) ako kone...ale inak pohoda 8-) 8-) ...straaasne bolo fajn :-D :-D :-D ...troska draho :-| , hlavne tie ich cestne dane/poplatky tak to ma dorazalo... :-S cestou sme zazili dve svadby...take malicke v malych dedinkach - na dvore hostina...teda, ak sa tomu da hovorit dvor...vyzdobene modrymi stuzkami, nic extra..a ludia sa bavili... ked vybalim a najdem chvilku, listnem si vas dozadu...zatial papa
Odpovedať
Profilova fotka
@biela.ruza: neni za co ;-) @lomnicka: ahoj :-) a kde si dovolenkovala? :-P (tipujem taliansko :-D ) inac,aj mne by bodla dovolenka veru-niekam prec od nasich,nech mi kvoli svadbe nerobia zbotocne nervy :-D
Odpovedať
Profilova fotka
jej lomnicka - vitaj naspat ;-)
Odpovedať
dakujem velmi pekne za rady.. no ked bude trosku casu preluskam aj tu debatu co bola o foteni... ako vam pokracuju pripravy? mne vybuchol kameraman tak zhanam o 100 200 :)
Odpovedať
vybuchol? co sa stalo?
Odpovedať
@ianitka dakujem...ako sa ti dari?... :-) @tereza2303 boli sme v chorvatsku...pri "slovenskom" mori...juj, dobre bolo...ale kratko...malo som sa opalila...ale do svadobnych siat by to hadam uslo...vraj vyzeram do tvare uplne inak... 8-) kazdy sme iny, kazdy zijeme v inom prostredi, a mozno vyjadrit len svoj nazor na vec ako nezainteresovaneho cloveka, ale ak by som bola v tvojej situacii, ktoru popisujes, asi by som sa na chvilu zbalila a sla si niekam vyvetrat hlavu... drzim palceky, aby vsetko bolo v pohode... kyticky - no co som len tak v hlave naratala, tak naratala som 20 kvetinarstiev...na studentskej a pri socialnej poistovni pri druzbe si davam robit prilezitostne kytice...a svadobne tam tiez robia pekne...neviem ako na studentskej, ale pri socialnej poistovni mali aj album s nejakymi fotkami, vraj sa da doniest aj obrazok a podla toho spravia...osobne sa mi najviac pacia kytice, ak beriem trnavu, z pasaze na zaciatku pesej...juj, teraz si nespomeniem na nazov...este dovolenkujem :-o 8-)..ale su cenovo drahsie..a videla som nadherne kytice napr. aj v seredi urobene...treba pochodit, popytat sa, stanovit si cenu za kolko by si to chcela... ak mas este nieco na srdiecku, pytaj sa, ak budeme vediet, poradime... ;-) @errillo aj ja sa pytam, co sa stalo? :-o
Odpovedať
ahojte baby, ja by som sa chcela spytat ci do kostola na kopanke si musim zabespecit a spravit sama vyzdobu alebo sa posklada viac nevesticiek co bude mat v ten den svadbu a vyzdoba tam ostava
Odpovedať
@malibu tak to netusim... neviem si predstavit, ako by som zhanala nevesty, ktore by v ten den mali svadbu...mozno budes jedina...a mozno ostane vyzdoba z prijimania...treba sa opytat na fare..teda, asi by som tak postupovala... mozno poradie babulky, ktore tam amli sobas... ;-)
Odpovedať
lomnicka- tie nevesty by sim nezhanala ja som myslela ze by mi farar povedal ze kolko sa mame vyzbierat a oni spravia vyzdobu... a jasne ze sa pojdem spytat len sa mi to zda skoro na take otazky na fare preto by sa tu mohol niekto najst kto tam mal svadbu dakujem ;-)
Odpovedať
baby, ja mam taku chut na nejaky kolac, albo zakusok, alebo tortu :-p :-p :-p :-p :-p :-p @malibu jasne, ze vsetko je o dohode a hovoreni... ale zdobit kostol to skor robi bud nevesta rovno, alebo nejaka agentura, ktoru si buduci manzelia najmu... viem, ze mozne je vsetko...takze skusit hodit rec s fararom... :-) trebars aj teraz hned, ved on ti povie, ci je to skoro, alebo nie...
Odpovedať
lomnicka- ok diky za radu asi tam budem musiet vybehnut
Odpovedať
mna nastvala nasa tt matrika..musim cakat na oktober kym vyvesia datumy a robia to len 2 dni do emsiaca, sak to je priserne 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
biela.ruza: minulý rok som na tom bola podobne - najlepšie bolo že môj termín ani nedali. že ked chcem iný, tak jedine v kostole alebo v inom meste. takže si daj do zálohy aj dva tri termíny. tento rok to robili, myslím, prvá a tretia sobota v mesiaci
Odpovedať
gabika a to menia? lebo ja by som xcela na buduci rok prvu sobotu ked uz tak 8-( neviwem mozno fakt pojdwem do ineho mesta 8-(
Odpovedať
ked sa bavime o tych terminoch sobasov, tak toto su tie zvysne na tento rok v trnave...buduci rok som nenasla...ak chcete komplet listinu tohto roka klik na: http://www.trnava.sk/new/aktuality_re... 21. augusta 2010 4. septembra 2010 25. septembra 2010 2. októbra 2010 16. októbra 2010 6. novembra 2010 20. novembra 2010 4. decembra 2010 18. decembra 2010 Iný termín nie je možné dohodnúť z dôvodu zabezpečovania ostatných akcií mesta. Akt uzavretia manželstva je potrebné dohodnúť na Mestskom úrade v Trnave - na matrike, Trhová 3 / telefón 3236182 /
Odpovedať
viem viem,ja ale xcem na buduci rok,to daju az v oktobri
Odpovedať
biela.ruza moj drahy najskor kameramana nechcel a kym som ho prehovorila tak ten, ktory sa nam paci nema volny termin. .tak teraz zhaname nejakeho.. no len uz je to tak skoro na poslednu chvilu
Odpovedať
Babulky viete mi niektorá povedať či sa za sobáš platí? alebo sa dáva nejaký príspevok lebo s tým vôbec nemám skusenosti, sobáš je v hrubom kostole, a tiez neviem či sa nosí knazovi výslužka - alebo ako to je prosím vas. Lebo to nie je bohviečo trepat sa do kostola s koláčmi a nakoniec nebude príležitost ich odovzdat... vôbec netuším ako je to zaužívané... dakujem vam vopred za odpoved :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?