Nevesty z Trnavy, pridajte sa

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte trnava a okolie, nemali ste niektora skusenost s phoenixom na kapitulskej?
Odpovedať
@ianitka tak sa dohodni s nastavajucim, ze kazdorocne obnovite slub a hotovooo.. :-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
katrin21 • Včera o 15:40 claire: svadbu sme mali dohonutu, termin sme si dali este koncom min. roka...:(spolocne( lenze Danko sa stale akosi nemal k cinu a vzdy to bolo len o tom, ze ja som hovorila, on pocuval..ale nikdy nepovedal, ze nie... a teraz ked som povedala, ze mam zapl. zalohu, tak z neho vypadlo,ze je to skoro... :( ja ho nechapem, prave som sa od neho vratila, mala som tam byt do zajtra,ale dva dni som preplakala a uz som nevladala... on tu svadbu v juni proste nechce.. ze neskor.. ze si ma CHCE vziat, ze si to zle vysvetlujem... ale ja uz neverim.. sklamalo ma to, mohol sa ozvat aj skor... nie az teraz.. proste ma to zranilo, sklamalo a nemohla som tam zostat, bola som z toho strrasne smutna a nestastna a on mi este vycital, ze co sa zduvam.. nechape, ze som nebola zduta,ale smutna:( keby aspon povedal, ze ked nie teraz, tak ze kedy presne... ale nie... nic.. len ze raz.... tak som proste isla domov.. je mi to uz vsetko jedno, ja sa nasilu nepotrebujem vydat, kaslem na to,ale stvu ma tie prachy.. neviem, co teraz ... zalohu mi uricte nevratia.... katrin21 • Včera o 15:42 a tie saty MAE. ano boli krasne, ale aj sama som videla, aj segra aj ta baba, povedali, ze mi strasne zvyraznuju boky a navyse prsia su riesene tak nejako k sebe, ze ich este potacuju... Tabret - co uz.. kratke :( ano, aj tie biele boli pekne :) hoci na vesiaku nic moc. zajo79 • Včera o 16:31 katrin.... nechaj to tak, na Tvojom mieste by som svadbu prestala riesit, a nechala to na nom... a dala mu pocitit, ako to boli... k zalohe...hmm...kolko si dala? ja rozmyslam ze pojdem do diamondu, vaham nad mojimi satami..niesu zle, ale na drieku co su kostice, tak sa to pod tym tak divne krcilo, skratka tie kostice bolo vidiet, sa mi dusovali, ze to sa vyzehli ze to su rovno z cistiarne, popretacane...ze to sa spravi...tak im chcem volat, nech mi ich prichystaju na skusku, aby sa nestalo, ze sa mi to bude krcit na svadbe, to ma rovno trafi slak. teraz lutujem, ze som nehladala dalej, ale sa mi pacia, su jednoduche..len ja teraz rozmyslam, ze ci to spravia ako mi slubili. Ak by som nasla neake ..tak by som ti tvoju zalohu vyplatila. Mate deti spolocne? ja mam z prveho manzelstva syna, teraz mame spolocneho druheho syna... a svadba prisla neako sama...liezlo mu na nervy, ze mu hovorili mojim priezviskom, resp. priezviskom mojho byvaleho muza, ktore som si nechala... zajo79 • Včera o 16:34 katrin a este... skusila si sa ho spytat, preco to nechce teraz? si mysli ze sa nieco zmeni? a k terminu ktory ste mali...ste sa ako dopracovali? beatrice88 • Včera o 16:41 Katrin21, to je strasne luto, taka si bola zlata nadcena, bola to vidiet aj na tych prispevkoch. Ja by som urobila na Tvojom mieste to iste, isla domov plakat. Ked sa trosku ukludnis a vyspis sa na to viac krat, tak chodte na veceru a na rovinu nech ti povie, preco nie. Rovno sa ho spytaj ci ma aj inu...nech to mozes vyskrnut zo zoznamu, nech ti to nebeha po hlave zbytocne. Drzim silno palce. katrin21 • Včera o 16:43 dala som 100e.. my mame kazdy svoju dceru, teda spolu 2,ale spolocne sa nam zatial nezadarilo.. chceli by sme.. o svadbe sme sa dohodli spolocne, aj preto,lebo sa tam mam uz prstavhovat, tak ako taka istota z jeho strany.. ja som ju prestala riesit, uz by to ani nebolo ono,len ma to stve, trapi a neviem, co dalej... zajtra ma ist segra do Diamondu sa opytat, ze co s tym, ale podla mna mi tie prachy nevratia,aj ked je to ( ked neratam sviatky) z jedneho prac. dna na druhy.. :( ak by mi ju nevratili a ty by si chcela odtial saty, skusime sa nejako dohonut.. ono tam maju fat preadherne saty.. u mna slaon Nr.1. preto som aj chcela odtial saty a ak raz ta svadba bude, tak tam zase pojdem.... ale uvidime, co sa z toho moojho chlapa vyklube... svadbu teraz nechce,lebo na nu nema,lebo dostavuje dom.. ale ja som povedala, ze si to zaplatim, ze on len obrucky .. chceme len male rod. stretnitie, ako som tu uz pisala.. takze to nebude drahe.. ale podla mna to nejako celkovo nechce, neviem.. nemam ten pocit, ze by slo len o toto.,, vrakj chce byt vo vacsom klude.. ha ha ha, akoby teraz nebol! ved by som vsetko zariadila ja:( beatrice88 • Včera o 16:47 Katrin21 skus dat tu na tejto stranke do bazaru, ze prenechas zalohovane saty niekomu inemu za zalohu. Daj tam fotku siat, ktore si si vybrala a miesto kde si si ich vybrala, robi to viac dievcat. zajo79 • Včera o 16:50 ta zaloha plati aj na ine saty, pripadne datum..s nimi sa da dohodnut. teraz sa dostavuje dom, potom sa bude zariadovat... A co hovori nato ze ta to trapi? nechaj to par dni vychladnut...a snad sa to vsetko urovna beatrice88 • Včera o 16:51 Este ma napadlo, ze podla mna Ta velmi lubi, aj ta chce, len sa sklamal uz par krat, tak si chce najprv este vyskusat spolu zit, ci sa nahodou nieco nezmeni, ci uz na tvojej alebo jeho strane. katrin21 • Včera o 16:57 u nas " len skusit spolu zit" neprichadza do uvahy.. ak odidem 110km za nim aj s dcerom, pridem vsetky istoty tu, o pracu ktorú si tak lahko taku dobru nenajdem, o byt ktorý tui mam v najme nový... obecny.. proste bud tam pojdem ako manzelka, alebo tam nepojdem... a on to dobre vie... dom sa aj teraz uz len zariaduje a dokoncuje... a vela veci uz mame... dve domacnosti, mame veci aj dvojmo a ze ma to trapi? dva dni sopm tam preplakala.. sice okolo mna furt chodil,ale nic z toho... ze vrajsa podla neho zduvam.. ale pritom vie, ze sa dlho bavime o svadbe, ze sa dost veci uz rezervovalo, ze som zaplatila zalohu, vedel ze chodim po salonoch.. nikdy sa jasne nevyjadril, este min. tyzden povedal , ze si ma vezme.... ale to mi hvoori aj teraz.. ale nevie kedy.....a mne to takko uz nestaci.. ja uz tomu prestavam verit... ale ako mam prenechat saty? za zalohu? akoze presne tie saty, ci ako? to by mi oni museli dat nejaky " kupon alebo co, ved mam len zmluvu a ta je na moje meno a na dany termin... zajo79 • Včera o 17:04 to sa neako prepise a ine saty ci iny termin sa dohaduje uz s nimi potom.. katrin, tiez som sa popalila a dlho mi trvalo kym som sa odhodlala... byvame spolu takmer tri roky, takze uz viem do coho idem a sa tak nebojim. ak by som nebyvala s nim, by som do toho nesla. Tiez som riskovala. isla za nim byvat sice len 16km dalej, ale z mesta do malej dediny, takze zmena poriadna, dost ludi sa mi cudovalo. nieje mozne si zatial nechat byt? a kolko ma dcerka rokov? to bude musiet zmenit skolku, ci skolu...to nieje len tak, ze vyskusame si to uz, a ak to nevyjde, bolo by to tazsie. a ked bolo doteraz vsetko v pohode...tak urcite aj bude, ak sa nato neciti, tak viem ze to boli...a nechaj to tak. Po tomto...by som sa tiez z toho netesila. katrin21 • Včera o 17:07 my sme spolu tiez 3 roky.. zijeme spolu cez vikendy a tak.. byt si nechat nemozem, lebo je to obecny najomny byt , novostavba, budem ho musiet vratit obci... dcera ma 9 , musi zmenit skolu, odide daleko tiez od svojho otca... o byt by ani neslo...ale skor o tu pracu... tu si ty menit nemusela. 16k je nic.. ja mam ist z Prievidze do Trnavy ... tak mozno skusim, ale najprv sa ttam segra pojde zajtra opytat.. beatrice88 • Včera o 17:13 Katrin21 ja som za nim prisla 450 km :) muzsky mozog inak funguje ako nas... beatrice88 • Včera o 17:14 Ale nemam deti ani on, a to je teda sakramensky rozdiel. To Ti davam za pravdu. katrin21 • Včera o 17:17 no to veruje... velky... sama by som sa pretlkla, keby daco,ale nemienim byt aj s dcerou bezdomovec, keby sa mu cosi stalo... smutne mysliet na nieco take,ale denno denne sedime v aute... a pod... beatrice88 • Včera o 17:22 Jednoznacne to treba trochu prehrmiet, porozpravat sa. Mozno mu niekto nieco nahucal, ze ci sa neboji a tak...ale, katrinka, beriete sa dvaja, a ked ma jeden pochybnosti, treba si to vyjasnit... katrin21 • Včera o 17:23 ved ja viem.... beatrice88 • Včera o 17:27 neboj, bude dobre...som ista. strapadielko • Včera o 17:45 katrin21, bud silna, mas pravdu v tom, ze ak sa prestahovat aj s dietatom taku dialku a zanechat vsetky istoty, len ako manzelka...naozaj nikdy nevies, co sa moze stat a uz nemas zodpovednost len za seba, ale aj za svoje dieta. je treba si to vyjasnit, a ja verim, ze si to vysvetlite a bude to ok:) drzim palceky:)) katrin21 • Včera o 19:51 ste zlate dievcata, dakujem :) zajo79 • Včera o 22:06 katrin, TT je kusok, pojdeme na kafco katrin21 • Dnes o 08:06 no.. ale zajko, ja som teraz v PD... vcera som bola u segry v NR :) atinkaa • Dnes o 08:14 katrin urcite tomu daj cas...netlac....uvidis, i ked chapem ze to neni lahke co sa tyka zalohy, kazdy salon ma asi kus iny model - ide o to, ze oni korunky nevratia - pisnu sa na niekoho ineho...ak das inzerat tak sa isto niekto ozve ak tam ide segra, tak nech vyzisti presny postup drz sa katrin21 • Dnes o 08:42 baby, odbacame od temy.. zrusia ma.. aj tak dakujem za rady a pomoc :) atinkaa • Dnes o 08:58 nezrusia....len sa 2.stranky presunu do inej temy a tu ostanuu satky nem boj katrin21 • Dnes o 09:05 no hej, ale s vami sa mi dobre kecalo a suvisi to s tymi satami.... zajo79 • Dnes o 09:53 ved ked sem prides byvat katrin21 • Dnes o 10:01 ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
babule, dala som sem presunut diskusiu, leno sme odbocili od temy a tato tema je taka, ze sa da kecat o vsetkom.. tak len aby ste vedeli :) pekný dnicek :)
Odpovedať
@katrin trocha sa v tom nevyznam a som zmatena...snad tvoj drahy neodskocil?...ale ako to tak luskam, tak asi ano.. :-( ked prides do tt-y, cilingni, skocime na kavu...aj so slecnami... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
katrin :-| nejako to doriesis... muzske mozgy funguju na nejake zalozne zdroje, ktore maju ale obmedzenu kapacitu ;-) ja som Ta mala asi uplne mylne zafixovanu, ze sice si z PD, ale byvas a pracujes v TT... Mas pravdu s tym, ze sa prestahujes ako manzelka alebo neprestahujes...
Odpovedať
Profilova fotka
hej, Marika, drahy na mna vyrukovaĺ, ze je tu svadbu v juni nechce.. ze ma ine starosti.. hlavne ze mam zalohu ua saty zaplatenu, super ;-(
Odpovedať
caute baby, poradi niektora ktora ma uz skusenost? Ta nasa trnavska matrika ma zaujima. Ako dlho pred konkretnym datumom svadby treba si zabookovat svadbu na matrike? Kolko to stoji? Pripadne ako to prebieha ked sa nejdem vydavat v kostole ale len na matrike, mozem zavolat pana matrikara na objednanej restauracie a tam povedat ANO, alebo to ma prebiehat v nejakej miestnosti tam u nich na urade? dakujeeem
Odpovedať
biela.ruža, tak na tej našej matrike je to tak, že si tam najskôr zavolaj, aké sú termíny, teda približne vtedy kedy chceš Ty /napr.my sme sa brali v septembri a tam kvoli jarmoku a nejakému sviatku nie sú svadby každý týždeň/, pani Ti povie aj termín aj obsadenosť v ten deň. Proforma Ti zarezervuje termín a Ty si môžeš zabezpečiť napr. sálu-čo tiež musí byť s súlade s termínom, my sme tiež menili termín, lebo neboli voľné v tom čase žiadne sály-hold koniec augusta a september sú "svadobné tremíny". Neviem, či je možné matrikára niekam vyťiahnuť, ale na radnici sú obrady na prvom poschodí, v takej honosnej sále. Obrad bol taký elegantný-troška poézie, troška hudby, milé slová mladomanželom, primerane dlhý asi 25 min. Ja som bola nadmieru spokojná, aj všetko vybavovanie bolo jednoduché, raz sa zašlo na matriku, keď už bol zarezervovaný ten správny termín, dali sa rodné listy, ak bol partner rozvedený, tak aj rozvodový papier a údaje o svedkoch, popísalo a podpísalo jedno tlačivo, na úrade pred obradom pani zobrala OP snúbencom a svedkom, poučila, kto kam má ísť a po obrade sa pripíjalo v takom súkromí so svedkami, rodičmi, oddávajúcim. Po obrade dali aj papier novomanželom pre zamestnávateľa, a následne sa cca po týždni sa išlo ešte razna matriku pre sobášny list a bolo po svadbe ;-( aká škoda, ešte by som si zopakovala tú atmošku
Odpovedať
diik stanka, som ani nevedela, ze nasi na urade to tak pekne vedia spravit. Ja xcem mat malu svadbu, zrejme len nejake mensie posedenie par ludi pri obede a torte a pod. niekde v oddelenej miestnosti v restike, takze nie celu salu v nejakom hoteli, snad to takto pojde lahsie s terminami 8-) ...ale fakt dakujem za skusenost,lebo z tychto uradov mam vzdy strach, ze to urobia nudnym a obycajnym. Ale ked vravis ze aj malo hudbicky a poezie, par milych slov,tak sa aj celkom tesim :-p ...vidis ja som si myslela, ze to oddavaju tam priamo na matrike co je oproti detskemu raju...aahaaa a to treba vybavit tu radnicu alebo priamo to tam mas hned vybavene? este jedna vec, pises ze nie su kazdy tyzden..to myslis ze ponukaju len nejaky 1 den v tyzdni? lebo ja by som xcela piatok
Odpovedať
tie formality sa vybavujú oproti Detskému raju a obrad je na radnici na pešej zóne. Či sú termíny aj mimo soboty neviem, ale zdá sa mi, že mi vtedy tetuška hovorila, že termíny majú aj na stránke, ale sú tam napodiv veľmi milé tetušky, stačí tam zavolať, dajú ochotne akékoľvek info. Tiež sme mali malú svadbu, 33 ľudí, ale zábava až do rána, tak preto by som si to s radosťou zopákla aj s tým úradom, žiadne zbytočné reči a zdržovačky, naozaj nadmieru elegantné a distingované
Odpovedať
@biela ruza neviem, ako je to tento rok, ale tusim vlani to vychadzalo kazdu druhu sobotu, ze sa dalo sobasit na radnici, ak to nekolidovalo, ako pise stanislava, s jarmokom, ci niecim podobnym... v kazdom meste je to ine... skus zavolat na matriku http://www.trnava.sk/new/viewpage.php... a tu su terminy http://www.trnava.sk/new/aktuality_re...
Odpovedať
termíny sú na www.trnana.sk alebo daj do vyhľadávača termíny sobášov trnava 2010, sú tam aj čísla na matriku
Odpovedať
Článok sa načítava...
šikulka lomnička ma predbehla ;-)
Odpovedať
@stanislava111 rada sa hrabem na nete... :-) ale ty si tiez sikulka...lebo vies zas to, co ja nie.. ;-)
Odpovedať
stanka dakujem ;-) ...pozriem sa na to...si mila a zelam ti vsetko dobre v zivote :-N
Odpovedať
nemáš za čo ďakovať, ak môžem pomôžem a ďakujem za prianie, aj ja Ti želám, aby všetko vyšlo podľa tvojich predstáv a aby si aj Ty bola celý život v manželstve šťastná :-)
Odpovedať
boze ted som to kukla,inak je to blbe, ze sa da iba 2 krat v mesiaci, to ma sklamalo :-| ..a este sobota
Odpovedať
Profilova fotka
ruža - termín si môžeš dohodnúť aj individuálne, ale si ho aj individuálne zaplatíš. Mesto má oficiálne termíny - každú druhú sobotu, pokiaľ to nekoliduje s nejakými sviatkami. Neviem, ako je to s ochotou, ale robia to. A pokiaľ chceš iba svadbu a nejde ti konkrétne o Trnavu, tak ktorákoľvek obec v okolí ti to urobí hneď, len zaplatíš poplatok za svadbu mimo svojho bydliska. Obrad je všade podobný. Skoro všade si môžeš doniesť vlastnú hudbu. Ja som starostovi aj reč skontrolovala... Katrin, kašli na to. netlač na pílu. Mňa osobne to veľmi mrzí kvôli tebe, ale zrejme to bolo tak, že sa bojí a čím via sa to blížilo a bolo vážne, tým viac panikáril a uťal to. Teraz buď ty ľadová kráľovná. KAšli na to rovnako. Chápem, že ho miluješ a chceš s ním budúcnosť, ale zrejme to nebude také jednoduché a rýchle. Som ti k dispozícií, kedykoľvek budeš potrebovať.
Odpovedať
Profilova fotka
uz mi 3x volal, ale nezdvihla som.. tak volal dcere, ktorej inak nikdy nevola... ale nic... som neoblomna...aj ked mi napisal celkom pekny mail,ale mna tym neoblbne len tak lahko... reci reci reci....
Odpovedať
Profilova fotka
katrin21 :-( :-( Ty to zvladnes, nechaj to predychat seba i jeho. Ja by som ho asi inak prizabila, ale zrejme bude najlepsia verzia, ktoru radi michalka... Tvarit sa, ze si nad vecou (len tu je to riziko, ze si povie, "ved ju to vlastne az tak nevzalo") Ale kazdopadne, Ty jeho aj seba poznas najlepsie a vies, co spravit... Drzim palce
Odpovedať
Profilova fotka
kati, konverzuj, neignoruj ho. Je to chlap a môže sa zatvrdnúť. Le n sa striktne vyhýbaj tém,e svadba, bývanie, spolu a podobne. Bav sa len o nevyhnutných veciach. ale komunikuj s ním. Jemu to dôjde. Hlavne si nevytrucuj tú svadbu erobí to dobrotu, ver mi.
Odpovedať
Profilova fotka
miska.. prilis velakrat som prehliadala iste veci.. treba mu dat trochu najavo, ze som vazne nahnevana, nejde o to, ze chce oddialit svadbu,ale ze nekomunikoval, ze ma vodil za nos a nepovedal mi to jasne uz davnejsie.. ze to nechal dosjt tak daleko.... sam si to uvedomuje,lebo mi to napisal v maily,ze sa za to ospravedlnuje..
Odpovedať
Profilova fotka
no, ja do toho nevidím až takto, ty to vieš najlepšie, ale mlčaním sa nič nedosiahne. Vidíš, čo urobilo jeho mlčanie. Ja skrátka neznášam, keď krachujú vzťahy. Toto nie je maličkosť, určite to treba vyriešiť. Len nemlčať. A tiež nie si handra, aby si nechala so sebou zametať. Skús sa pozrieť na to ako na odklad termínu, hoci ma mrzí, že nemal silu hovoriť, keĎ ty si prežívala radosť a eufóriu. Opakujem, som tu,keĎ budeš chcieť.
Odpovedať
Profilova fotka
ale tak zase na krach vztahu to hadam nebude.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
kazdopadne diky:) niekedy si musime dat KONECNE stretko!!!
Odpovedať
Profilova fotka
baby, tak Dano mi zabil, ze svadbu o rok na jar... :-D a potom ju zase odriekne???? vraj ako dokaz si pojdeme teraz vybrat obrucky... tak neviem.... uz sme sa aj napoly rozisli.... :-p
Odpovedať
@katrin srdiecko, mas to tazke :-( ...kazda rada dobra... :-( v chlapoch sa clovek niekedy nevyzna...jeden den tak a druhy onak... :-o nechcem malovat certa na stenu :-o , ale moze to s obruckami dopadnut tak ako s tvojimi satami...len s tym rozdielom, ze sa daju do zalozne...tym chcem povedat, ze to nie je ziadna zaruka...teda aspon pre mna by nebola... :-| neviem, to posudit, lebo do vasho vztahu nevidim a ani mi to neprinalezi, mozem len vyslovit svoj nazor a vypocut teba... ;-) drz sa...
Odpovedať
Profilova fotka
no.. boli by dalsie do zbierky.. uz nejake mame, dokonca Dano kompletne obe..
Odpovedať
Profilova fotka
KAti, ja to vidím, ako obrovský posun. Z traumy svadby je ochotný urobiť aspoň prísľub svadby. Prečo som si taká istá? Je ako môj brat. Nech tie obrúčky kúpi. Dal ti tým nejaký sľub a slovo. A k tomu aj zásnubný prsteň. Na tom trvaj, TO je potvrdenie toho sľubu. . A termín nechaj na ňom. Bude to tlačiť pred sebou ako guľu a nakoniec to vyrieši. Tak či onak, ale vyrieši. Teraz je to totiž dobrovoľný tlak z jeho strany, nie od teba. A skôr či neskôr si bude musieť nahlas povedať, ako to chce. Vôbec to nevidím ako komunikáciu typu - zavriem jej na chvíľu pusu a oči, ale ako snahu niečo riešiť. Tiež nie je najmladši a nie za každým rohom čaká súca žena. No, dosť analýz. Ja to vidím ako dobrý znak. PS Tak si rozšíriš zbierku, zlata nie je nikdy dosť a v čase krízy...
Odpovedať
Profilova fotka
miška: zasnubny prsten so slovami, aby som mu verila, ze si ma raz vezme nosim uz 2,5 roka :-D :-D no prave rozmyslam, ze co s nimi.. som ich aj pofotila, su pekne, len este ich musime pomerat, mozno y niekto aj kupil :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?